8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
16. dub 2009

teda ženský, pár hodin tu nejsem a už jsme o stránku dál 🙂

maky - my jsme hlavičkou dolů už byli. mně se to nezdálo, ale tvrdil to doktor. tak snad nekecal 😀 ale neboj, ještě máte čas 😉

dont - teda, to máš klučinu pěkně živeného 🙂 a já myslela, že náš malý je z naší diskuse největší 🙂
a jak pokračujete s výběrem jména?

dont_speak
16. dub 2009

Ještě se mimča můžou otočit těsně před porodem 😉
lasko ahojky 😉 já se obávám, že ta větší váha bude hlavně větší hlavou po taťkovi 😀 😅
Už jsem měla další tip.. Samuel, kamarádky a naši mi ho schválili.. bohužel MM se nelíbí. Takže zase vymýšlíme dál 🙄

helulicek
17. dub 2009

Teda dont to vaše mimi je pěknej macík ne? My jsme teď 31+5tt měli 1850g. ale je to dobře, hlavně že má mimi vše co potřebuje 🙂

zuzik28
17. dub 2009

No jo....to je teda pěknej baculíček 😉 Si teď připadám, že máme nějaký nedochůdče 😀 (31 + 1, 1570 g) Ikdyž v těch váhách jsou prý rezervy, jak nahoru tak dolů...tak třeba na tom tak špatně nebudeme...určo to doženeme...tatínek byl macík (narozen měsíc před termínem a měl 3200 g) Kolik by tak asi měl, kdyby zůstal až do konce 😀

zuzik28
17. dub 2009

Jinak dneska valím na kosmetiku, už se moc těším....mám nějaký zkrášlovací týden 🙂
A odpoledne se chci mrknout do té porodnice...jestli teda nebudou zrovna všechny tři porodní boxy plné. Ale vzhledem k tomu, že to máme za barákem, by to nebyl takový problém a zašla bych tam třeba v pondělí.
Pěkný den všem...

dadule4
17. dub 2009

tak včera jsem byla poprvý na cvíču pro těhulky, jak se mi tam nechtělo, tak se mi tam nakonec líbilo 😉 šla jsem tam abych se naučila jak cvičit na obrácení prcka a tak mě to tam bavilo že příště půjdu zase 🙂
zuziku, o tom svícení baterkou jsem slyšela taky, jsou to takový babský rady, ale proč to nezkusit, že jo ?? 🙂
zuzi a jakej tip máš na to uvolnění hráze?

zuzik28
17. dub 2009

Dadule, takže cituju přímo z knížky Velká kniha o mateřství...
"Trénujte podřepy - rozšiřují pánev a roztahují hráz a proto jsou skvělou prevncí proti natržení hráze při porodu. Jak na to? Podřepněte, nohy mějte daleko od sebe a lokty si zapřete o kolena, v podřepu setrvejte několik minut.
Dalším vhodným cvikem, který posiluje stehenní svaly, je tzv. turecký sed. Sedněte si na měkkou podložku, narovnejte záda, nohyy dejte chodidly k sobě a přitáhněte je co nejvece směrem ke hrázi, nezapomeňte pravidelně dýchat."
Tak třeba vám to někomu pomůže

dadule4
17. dub 2009

Zuzi, díky ti za citaci 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. dub 2009

dont - hehe, tak to třeba bude nějaký myslitel 😉
jakou váhu měl Davídek a ve kterém týdnu se narodil?
Samuel je hezké jméno. ale pokud na něj manža není zvyklý, tak ho asi budeš těžko překecávat. znám to 🙂 a on s dalšími návrhy nepřišel? myslím něco, co by znali i v jiných zemích než té jeho. co třeba nějaké francouzské jméno? byl v Evropě, tak nějaká musí znát, ne? 🙂 nebo se mu opravdu nic nelíbí?

dadul - ale zase to přetáčení nehroť za každou cenu, třeba má mimísek k té obrácené poloze důvod. přinejhorším půjde ven císařem. a pak se alespoň nemusíš strachovat o hráz 😉

zuzik - teda ty o sebe nějak pečuješ 🙂 já jak jsem doma, tak jsem pomalu i líná dojít se ráno učesat 😅
sice přemýšlím, že bych si před porodem zašla ke kadeřnici, abych se pak o vlasy nemusela moc starat, ale já se kadeřníků bojím. vždycky, když jsem chtěla jen zastřihnout konečky, tak mi vzali půlku délky, což se mi nelíbí, protože mi vlasy rostou hrozně pomalu. tak já nevím...

nevíte někdo, kolik by takhle ke konci těhu mělo miminko průměrně přibrat za 1 týden? všude to popisují po měsících, ale tak pro info by mě to zajímalo. jestli se třeba dá spočítat přibližná váha při narození, pokud se vychází z odhadu v tom 32. týdnu... 🙂

taky jsem koukala, že některým z vás řekli i přibližnou délku miminka v cm. mně o tomhle neřekl nikdo nic, když je mimi už tak velké, tak jsem myslela, že to ani změřit nejde...

bellmir
17. dub 2009

Ahoj holky, clovek se sem chvilku nedíva a vy to takhle rozjízdíte🙂

lasko.. ja cetla, ze by mimi melo ke konci pribirat priblizne 300g/týdne.. ale co je na tom pravdy, to nevím.. nekde jsem zase cetla, ze 14-16g denne.. takze to je asi individualni..

laska.nezna.hranic
autor
17. dub 2009

bell - aha, to je zajímavé, tak děkuju za info 🙂 a jak se jinak dneska máš?

helulicek
17. dub 2009

Tak jsem byla dnes u zubaře...sice bez kazu, ale musel mi dělat něco na předních zubech - nerozumím tomu, něčím mi to překrýval a zatahoval jakoby dáseň, zní to možná hrozně, ale byla to docela pohoda...každopádně jsem zato vyplázla 1200,- z čehož nemám vůbec radost. Hele holky, kdy chodí sociálka, nejpozději do konce měsíce ne? už bych ty prašule docela potřebovala ☹

zuzik28
17. dub 2009

Helu, zubaři jsou drazí jak potvora...teď, když jsou ty penízky zrovna tak potřeba, je to k vzteku 😝

dont_speak
17. dub 2009

Holky, já bych chtěla taky zkrášlit. Pak už to asi nepůjde. Leda u kadeřnice s malým u prsa a s Davídkem za zády 😀 . Vidím to tak, že se objednám na melír a sestřih v polovině května a kosmetičku bych mohla zvládnout snad ještě dřív.

lasko, taťka má velkou hlavu, u Dava to bylo taky znát hned při měření z UTZ, že bude obrovských rozměrů jak starostovic 🙂
Daviík se narodil ve 40týdnu.. měl 3970 a 51cm. Měl pořádnou bouli a k tomu modřinu u oka, jak se rychle s tou jeho velkou šíšou prodíral.
S těma jménama od Chukse.. prý se mu líbí Evans, William, Collin.
bell, taky jsem četla, přibývání mimča za týden kolem 300gramů.. Radši nepočítám kolik by to dalo dohromady do toho 40týdne.
Mě dr nechtěl říct kolik mimi měří.. možná v pondělí na kontrole budu vědět zase víc.
Co jinak nového u vás?

bellmir
18. dub 2009

lasko.. ahojky.. vcera uz jsem nejak nestihla sem nahlídnout.. jinak já se mam fain.. dneska jdeme na oslavu narozenin..takze jsem rada, ze konecne nekam vypadnu... A je to vlastne poslední moznost, kdy uvidim vsechny znamy pohromade na hoooodne dlouhou dobu.. 😀

Helu.. jj zubari jsou prasaci!!! a ja z nich mam jeste k tomu takovy vítr.. heheh

Dont.. to je pravda.. kdyby mimi melo pribivat 300g/tydne.. tak nevim nevim.. hehhehe
Tak na ty jména máte jeste cas..🙂 My uz mame vybraná jména skoro celé tehotenství a ted jak se to blízí, tak porad spekulujeme.. jestli to nakonec nezmeníme.. 😀

helulicek
19. dub 2009

Čauky holky,
včera jsme vyklízeli domeček a připravovali pomalu na bourání, ještě nás čeká nějaký vyklízení, ale už se to naštěstí rýsuje. Sice nic moc těžkýho nedělám, ale jsem utahaná jakobych všechno odnosila sama 😀 Dnes jdeme naštěstí na narozky neteře, má 3 roky. Aspoň si chvíli odpočinu, ikdyž děti dají taky pěkně zabrat 😀

Že přibývají 300g za týden? to bych měla pěknýho macka 😅 No snad ne....stačí když je velký, ještě kdyby bylo pětikilový tak nevím jak dopadnu 😒

dont_speak
19. dub 2009

Ahoj !
Nás teď v brzkých dnech bude čekat taky oslava narozenin mého květnového bráchy a v červnu budou oslavy hned tři 🙂 Mamča je červnová, Davídek a náš další mimík 😵

bell, jak bylo mezi známýma?

helu, koukám příprava na mimčo je u vás taky pořádná.

Máme navařeno od včera, tak dnešek bude volnější a bez práce.
Užijte si všechny hezkou neděli 😉

bellmir
19. dub 2009

Ahoojky..,

Dont.. vcera to bylo super.. zase po dlouhee dobe jsem vsechny videla.. takze fakt super.. uzila jsem si to 🙂
Já mam taky navareno ze vcerejska.. takze se dneska budu jen válet 🙂

helulicek
19. dub 2009

Dont, co se týče dětí, tak ňákou takovou průpravu máme...manža má tři sestry....jedna má už puberťáky, ale jinak jsou to děti od 1r do 5ti let....ale vždycky jsme je mohli kdykoliv vrátit, no a teď budeme moct jen půjčit a vracet se budou nám 😅

laska.nezna.hranic
autor
20. dub 2009

to byla noc! vůbec jsem se nevyspala, jakou jsem měla bolest v zádech. když jsem nakonec ráno našla jakž takž polohu, tak se mi to pro změnu přemístilo do kyčlí. jestli to tak budu mít i další noci, tak to asi moc dlouho nevydržím 🙄 do toho jsem měla bříško jako kamen, což normálně nemám, tak jsem byla celá nesvá...
zajímavé je, že to mám opravdu jen v noci, když chci spát, přes den to docela jde. myslíte, že ty kyčle mohou být třeba kvůli váze, i přesto, že mě bolí jen když ležím? 😕 hlavně tedy když ležím na boku.

helulicek
20. dub 2009

Čau laska,
to je mi líto, že máš takový problémy, třeba to bylo jen teď a už to bude okej. Hele, nepřehnala jsi to s námahou nebo tak něco? Většinou když se za den nějak přetáhneš tak to pak cítíš když jdeš spát, tělo se má čas regenerovat a má klídek...

helulicek
20. dub 2009

Je fakt, že ty kyčle v těhu trochu víc trpí...přece jen se povolí trochu vazy, pánev se může rozšiřovat, svaly nejsou tak pevný....
Doufám, že to bude ale dobrý 🙂

xbimbobl
20. dub 2009

Ahoj holky, můžu se taky přidat?

helulicek
20. dub 2009

Jasně 🙂
akorát, jak je tak hezké počasí, tak to tu moc nežije, ale určitě tu uvítáme rádi novou budoucí maminku 😀

laska.nezna.hranic
autor
20. dub 2009

helul - už jsem to měla i předtím, jen né tak intenzívně. no, lépe určitě nebude, tak si musím zvykat 🙂 kdepak, já se sotva kulím, slova pohyb a námaha jsou pro mě cizí. sotva zvládám vykulit se v noci z postele na záchod 😀

xbimbobl - nazdárek, vítej mezi náma. á, koukám, holčička 🙂

helulicek
20. dub 2009

no to je blbý, ale už se ti to pomalu krátí a po porodu to snad bude okej 😉

xbimbobl
20. dub 2009

Děkuji za přivítání...dlouho jsem váhala...jestli vás mám oslovit.no já si taky připadám jak valící se koule...přibrala jsem asi 11kg...a trochu mě to děsí....v pátek jdu na velký UTZ tak se teprve dozvím kolik malá váží...tak doufám že to bude všechno v pořádku...a co vy přibírání?

helulicek
20. dub 2009

už jsme to tu tak trochu rozebíraly.....já jsem teď přibrala během pár dní 1,5kg, nějak mě chytla žravá, za celý těhu nic a teď mě to chytně... 😅 Utíkám ven, abych se vyhla ledničce obloukem 😀 celkem asi 12 kg, no snad to nějak ukočíruju a nebudu na dvaceti kilech...

xbimbobl
20. dub 2009

No právě mě příjde že to taky poslední měsíc pěkně naskočilo až jsem byla překvapená....tak uvidíme....nepříjde mě že bych se nějak cpala.....a co kačárek už máte?

helulicek
20. dub 2009

Ne nemáme ☹ čekám na penízky ze spoření 😒 Já hodně podědila od kamarádek, hlavně věci, peřinky, zavinovačku, autosedačku atd., v podstatě jsem toho ještě moc nekupovala...mám ještě co dělat, napsala jsem si seznam a chybí mi toho dost, ale jak říkám, musím počkat na penízky....
Jak jsi na tom ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru