8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

andreahrbacova
7. dub 2009

Ahoj Laska jak se vede Tobě a Karimkovi? 🙂 😉

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

ahoj Andy, jsem ráda, že ses tu objevila, moc tě nevídám.
já se mám dobře, myslím, že my oba. dneska jsme byli na utz, klučina pěkně roste, dokonce tak, že nám o pár dní posunuli termín. ale tady v pase si ho měnit nebudu...
no a co u vás? tak koukám, že z Danečka bude nakonec Vojtíšek 🙂 měli jste mít Daníka, nebo ne? 🙂

andreahrbacova
7. dub 2009

no já spíše chodím do diskuze druhý a třetí trimestr.Teď jsme měli týden PC v opravě,ale už jsem zase online 🙂
my jsme byli v poradně včera,taky všechno oki.Já mám taky termín posunutý o týden,ale změnila jsem si to,už dřív.Tak je fajn,že je vše oki 😵
Jj Danečka jsme změnili,nějak nám to nesedělo s příjmením.Pak byli favorité Vojta a Ondra,já to měla tak půl napůl,ale Jindrovi se líbí více Vojta,takže jsem se přiklonila k němu.
Jinak jsem začala chodit na předporodní kurz,je to fajn,se takhle odreagovat cvičením, v bazéně,a i ty přednášky jsou fajn.Taky nás čeká ukázka porodního sálu,kde můžeme vzít drahé polovičky.

zuzik28
7. dub 2009

Jéééé ahoj holky...
vy už máte po velkým UTZ, to nás ještě čeká...moc se těším...na další kontrolu jdu 15.4. tak snad se už taky dočkám. Dr. sice nic neříkal, ale snad nám ho už udělá...už to bude 32 týden. Teď mi sice dělá utz každých 14 dní co chodím na kontroly, ale jen tak narychlo mrkne na srdíčko, takže to z toho nic nemám. Ale aspoň vím, že je vše ok. Každopádně toho příštího týdne se už nemůžu dočkat.

Andrejko koukám, že jste vybírali mezi Ondrou a Vojtíškem....No u nás je to taky složitější. Nejdřív to byl jasnej Kuba, ale pak se mi to přestalo líbit...pak už moc na výběr nebylo...do užšího výběru prošel Honzík a Ondra...ale už je všechno jasné...budeme mít Ondráška.

O porodním kurzu taky uvažuju...aspoň chci jít omrknout porodnici a prý jsou nějaké kurzy tam. Tak se poptám a aspoň na nějaký "dýchací" asi taky zajdu. Myslím, že je to formou dvouhodinových přednášek...tak aspoň něco.

Jo jinak holčiny, už jste si vybrali dětskýho doktora? Prý už je nejvyšší čas, mě všichni straší 😀

jituskak
7. dub 2009

můžu k vám? já už mám taky jen 8 týdnů. uteklo to strašně rachle, co? 😉

andreahrbacova
7. dub 2009

zuziku,my jsme nejdříve měli Danečka,ale pak jsme to nějak přehodnotili a favorité byli právě Ondra a Vojta,já nebyla vůbec rozhodnuta,ale můj přítel chtěl Vojtu,tak to bude Vojta,aspon to usnadnilo mé rozhodování 😉
No mě dělá ultarzvuk každou poradnu,ale teď to byl vlastně ten druhý velký,kde se sleduje stehenní kost,hlavička,taky průtok krve pupečníkem.
Tak jsem si ty jména pěkně rozdělily 😵
a co výbavička už máš kompletní?My jsme konečně objednali postýlku,nemám ani ten monitor dechu,nějakou kosmetiku,lehátko-to možná budeme mít zapůjčené.Ale pořád si říkám jsou některé věci,ketré se můžou nakoupit až za pochodu po narození
No doktora jsem chtěla jít hledat tento týden tak uvidím.Přestěhovali jsme se,takže musím omrknout kdo je tady nejblíž a kdo nás veme.
Ahojky Jitus 😉

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

andy - no jo, ty jsi spíš na ty diskuse, kde to jede 🙂 mě zas nebaví to pořád dočítat, jste ženský užvaněný 😀
s tím termínem. já si říkám, že každé mimi roste jinak, takže se tam spíš mohou mýlit. ale ono si mimčo stejně vybere samo, tak je to jedno. spíš se ale nechci těšit na moc brzo, pak by mě každý den "přenášení" jen stresoval. ale pokud by měli doktoři pravdu, tak asi budem rodit nastejně 🙂
také už chodím na kurz, ve čtvrtek mám další lekci, ale čistě jen povídání s nácviky dýchání, bez tělocviku a plavání, to se musí zvlášť. ale jsem ráda, stejně se mi tam nechtělo. ale přednášky mě baví 🙂
na porodní sál se asi podívat nepůjdu, ne každý tu z toho byl nadšený, tak se nechci bát předem, do jaké hrůzy mě poženou 😀

zuzik - neboj, dočkáš se. já šla až dneska, ale jsem o více než týden napřed oproti tobě, takže brzy už i ty to budeš mít za sebou 😉 a když ti dělá pokaždé utz a ještě k tomu tam chodíš takhle často, tak bych to neřešila. já chodím po měsíci. půjdu na konci dubna a pak až v květnu po týdnu. a bez utz 😒
my jsme u doktorky zaregistrovaní už více než měsíc, ale to jen proto, že dřív jsme ji nezastihli. takže tohle už vyřešené mám. taky jsem myslela, že je času dost, ale prý se má už od pátého... a když chceš mít jistotu, že tě ten tvůj vybraný opravdu vezme, tak je lepší dřív, tím nic nezkazíš. co kdyby jsi porodila dřív, tak pak ani nebudeš mít koho nahlásit 😉

jitus - ahojda, nová tvář, to jsem ráda, že se budeme rozrůstat. teda snad, pokud se k nám přidají i ostatní holky 🙂
máš pravdu, až doteď jsem si říkala, jak se to strašně vleče, ale jak už si chystám všechny věcičky, tak mi to docela začíná utíkat. a zvlášť jestli se malýmu opravdu zachce na svět dřív. jé, už teď se bojím, že všechno nestihnu 😅

co vy, holky, už máte všechno nachystané?

andreahrbacova
7. dub 2009

laska,já to nedočítám,,ale zase na druhou stranu když už sedím u pC tak chci pokecat,a tam vím,že to žije.Ale takové dočítání jsem už vzdala,jen se zeptám,co se probíralo,a je to 😉 😉
S tím termínem máš pravdu já stejně každému říkám termín konec května začátek června a ono přijde jak bude samo chtít.
Jj taky máme nácviky dýchání,je to zajímavé,bazén a cvičení máme v ceně.Ten bazén je takové pro mě odreagování,teplá voda,prostě relaxace.
Tak já jen doufám,že až uvidím porodní sál tak to pro mě nebude noční můra,a snad Jindra si nerozmyslí být u porodu 😀 😀 😀
Tak to abych šla někoho poshánět,myslím tu dětskou.No tento týden to musím vyřešit,tak jen doufám,že nás někde vemou.
Já teda nemám zdaleka vše nachystané,apoň si to myslím.Ale ten základ,když nepočítám obědnanou psotýlku tak máme.

zuzik28
7. dub 2009

Andrejko, výbavičku už máme celkem pohromadě...ještě chybí sportovní kočár (korbička a autosedačka už je doma), taky nemáme ještě ten monitor, ale to vezmu zároveň s kočárem a pak musím ještě dokoupit kojící podprdu...jinak to vypadá, že je to všechno.

Teď už se chystám začít prát oblečky a třídit pak podle velikostí a tak. Ale taky mám pocit, že to skoro nestihnu. Doktor mě totiž straší, že to bude dřív. Malej je hodně nízko a naléhá hlavičkou tak musím ležet a odpočívat. Prý ještě aspoň 5 týdnů musíme vydržet. Jinak manžel musí ještě poskládat postýlku, vytvořit přebalovací pultík na komodu a hotovo.

Jejda, zítra si musím obvolat ty doktory...už mám vybrané tři v našem okolí a zjištěné reference a taky tel. čísla...takže teď už jen zavolat a zjistit jestli nás někdo vezme.

helulicek
7. dub 2009

Čauky holky, můžu se k vám taky přidat 😀
Něco jsem tak zběžně pročetla....pokud jde o výbavičku, tak já jsem na tom asi podle vás hodně pozadu.... 😅

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

andy - tvůj milý je Jindra? tohle jméno se mi strašně líbí 🙂

zuzik - u nás bude kočár kupovat děda s babičkou, trojkombinaci korbičky, sporťáku a autosedačky, ale na to je ještě pořád čas. postýlku už máme postavenou, jen musím doobjednat stojan na nebesa a povlečení. tak to asi udělám příští týden.

když mluvíš o té podprsence, já vůbec nemám tušáka, jakou koupit a hlavně kdy... nerada bych do toho vrážela peníze a pak zjistila, že mi třeba vůbec nesedí. poraďte, prosím 😅

my už vypráno, vyžehleno a roztříděno máme téměř všechno, tak nějak jsme to s maminou stihly přes víkend. už zbývá jen pár posledních kousků tmavších barviček 🙂 teď se musím zaměřit na drobnůstky a kosmetiku pro mimi a věci, které budu potřebovat do porodky. na ty nákupy se už docela těším, ale až budu u pokladny, tak už se mi to asi tolik líbit nebude 😀 nakupujete na slevové kupony v DM nebo přes mimi-klub v Globusu? vyplatí se to?

budete si pořizovat ty poporodní kalhotky a vložky? v nemocnici by nám to měli dát, ale myslím třeba na doma po propuštění... jaké značky? já totiž normálně vložky nepoužívám, tak se v tom moc neorientuju 😅 a do těch spoďárů se bojím, že se nevlezu 😅 a to mají jen v lékárnách nebo to seženu i v drogerce?

doktor tě, zuzi, straší a nakonec ještě budeš přenášet 😉

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

helulicek - ahojky 🙂 tak schválně, co už máš a co ne?

andreahrbacova
7. dub 2009

Laska ano doma mám krále Jindřicha 😀
tak já naštěstí už mám skoro vše vyprané,vyžehlené a naskládané v komodě,tak aspoň něco.Tu kojicí podprdu musím taky koupit.
Kočárek už máme asi 3 týdny u našich.Koupili jsme Cortinu trojkombinaci oranžovočerný.My teď budeme čekat tři týdny na postýlku,matraci máme kokos molitan.
Ohledně té podprdy říkají o číslo větší,než nosíme teďka.Jak prsa se nalejou mlékem.Jakou budete kupovat prckovi kosmetiku?Je nějaká dobrá zančka?Já mám jen bepathen na opruzeniny.
Kalhotky síťované a dva balíky vložek už mám ve skříni,ty jsem koupila už dávno.Já mám od Hartmanu mylsím že se to jemnuje Samu.Nám PA říkala že vložky nám poskytnout jen první den,jak budeme rodit,pak už si musíme přinést svoje,protože je toho velká spotřeba.Spoďárky síťované jsem kupovala v lékarně,mají sice nohavičku,ale docela dost se natáhnout.Kámoška říkala že se do nic nevlezla,měla asi jiné číslo,tak nohavičky trochu nastřihla abylo to. 😉

helulicek
7. dub 2009

Tak abych přiznala barvu, většinu mám od kamarádek a od švagrové 😕
Mám hadříky na mimi, to si myslím, že jsem celkem zásobená, takže nákupy zatím nebudou 😉 , půjčenou mám autosedčku, kojící polštář, monitor dechu a budu mít ještě půjčenou postýlku. Koupila jsem kosmetiku pro mimi zn. Batole, bryndáček a dudlík 🙂 . Jo zapomněla jsem, že mám ještě dvě zavinovačky, jsou už starší, takže asi koupím nějakou novou 🙂 a plymo to kočárku. Ono toho tak málo nakonec není, že 😉 ? Ještěže mám tak hodný kamarádky....mimi z toho stejně brzy vyroste 😉 Kočárek mám vybranej, trojkombinaci,ale ještě jsme ho nebyli shlídnout...nějak mám pořád pocit, že je na něho čas 🙂

Co se týče těch poporod. kalhotek a vložek, já myslela, že to se musí koupit...a myslím, že je to jen v lékárnách.

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

andy - tu kosmetiku je asi třeba fakt vyzkoušet, každý snáší něco jiného... co mamina, to názor. jsou mimča, která snesou to úplně nejobyčejnější a jsou mimča, která se i po kvalitních výrobcích osypou... taky se nějak nemůžu rozhodnout, protože jsem to prostě nikdy nekupovala. nechci nic levného, ani předraženého a mohlo by mi to vonět. a pak už budu jen doufat, že to prcek bude dobře snášet. ale to ukáže až čas.

tak koupím balení kalhotek a uvidíme, kdyžtak mamča dokoupí a donese. a tyhle vložky jsou k sehnání v drogerii nebo jen lékárnách? že bych to tam nakoupila všechno najednou 🙂 a co stojí balení a kolik jich tam je?

helulicek
7. dub 2009

Já co viděla, tak byly po 20ks, ale asi záleží na firmě...kolik stojí to nevím, tak můžeš dát vědět kolik to všechno dělá 😅
Jinak co vím, tak není prý moc dobrý pro drobečky Johnson, alespoň na začátek. Chválí si právě to Batole a Hipp nebo tak nějak...s tou kosmetikou je to holt risk, ale snad to bude ok 😉

andreahrbacova
7. dub 2009

helulicek tak to máš fajn,já právě nikoho nemám,kdo by mi vypůjčil,sice mám kamarádku,od které budu mít vaničku a možná lehátko,ale zbytek jsme si museli nakoupit sami.
s tou kosmetikou,nechci to přehánět,jen možná nějaký olejíček,ale žádné kvanta ať mi to tady neleží.Mořná půjdu do Welady nebo Bubchen.Stejně půjdu do lékarny pro malinikový čajík,buničité tampony na ošetření pupíku,líh na pupík,takže se poptám co by mi doporučila na začátek lékarnice a uvidím.
Laska nevím,jestli jsou i v drogerce,já šla vyloženě do lékarny,tak v tom ti neporadím.Tam jsem zároveň koupila i ty kalhotky,tak jsem to měla při jednom
Já se ti mrknu:takže já mám balíček po dvaceti kusech a stojí 33kč.Mám zatím jen dva balíky,další koupí Jindra.

andreahrbacova
7. dub 2009

Jj o tom Johnsonu jsem taky slyšela,na něho jsem ani v duchu nepomyslela 😵

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

safra, jsem se uklikla a všechno se mi vymazalo 😠 😀

helulicek - o tom Johnsonu jsem to taky slyšela, ale asi to bude individuální mimčo od mimča. švagrová na malého používala Babylove z DM a bez problémů. SebaMed mi přijde přemrštěné, Nivea by mohla být dobrá, ale já tu její vůni moc nemusím... další značky mě nenapadají... to zase strávím v drogerce půl dne 😀 nakonec nejlepší stejně bude obyčejná indulona 😀

tak to už toho máš dost 🙂 já mám taky většinu věcí půjčených.
jaký kočárek by se ti líbil? já chci DorJan Danny Sport

andy - díky 🙂 to máš dobré, když ti takové věci koupí mužský, né každý by byl ochotný, chlapi se dost stydí. ale já si stejně nejradši nakupuju sama, nemám ráda, když musím někoho pro něco posílat.

a jak to máte s věcičkama, které možná budete potřebovat hned, ale taky možná až později, myslím třeba dudlíky, lahvičky, apod.? budete to mít přichystané už předem, nebo nakoupíte až podle potřeby? já to chci mít všechno předem, protože dřív nebo později bych to stejně kupovala a nikdy nevím, kdy se to může hodit. pak by se mi nechtělo třeba v noci shánět dudlík po lékárnách 😀 a na to, že budu kojit, se taky spoléhat nemůžu, tak ať je to doma 🙂

andreahrbacova
7. dub 2009

tak Jindra není žádný stydlivka,kupoval mi i jeden těhotenský testík,na něho je spoleh
Co se týče dudlíků,tak ty mám čtyři,jeden jsem dostala od kámošky a tři jsem měla v balíčku od gynekologa.Lahvičky mám dvě,taky jsem jimi byla obdarovaná.Jinak věci které budu potřebovat až pak,budu kupovat pak,penízky nejsou a jsem ráda,že vůbec je na to,abychom nakoupili věcičky co je nutné na to,aby se miminko mohlo přinést domů a mohli jsme nějak fungovat.
No tak já spoléhám že mlíčko bude,jinou variantu si připustit ani nechci 😵

helulicek
7. dub 2009

Já si chci nakoupit jen to nejnutnější, tu základní výbavu chci mít v pořádku, časem uvidím,co mimi vyžaduje, peněz není nazbyt a i tak se mi nechce zbytečně utrácet....je sice blbý, že jsem z vesnice a na nákup, když bude něco chybět, do města to budu mít těžší, ale holt se přinejhorším o to postará manža 😉

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

teda vy máte šikovný chlapy🙂 ne že by se ten můj pro mě nerozkrájel, ale na nákupy ho fakt moc neužije. ale mě to zase docela baví - teda krom oblečení 😝 - tak to ani tolik nevadí🙂

helul - pročpak tajíte pohlaví?🙂 nechcete, aby se to doneslo k vaší rodině, nebo to nesmí vědět nikdo? 😕 🙂

helulicek
8. dub 2009

Dobré ráno 😀
laska, prostě si to necháváme pro sebe...je to naše sladké tajemství. Kdyby bylo někdy druhé mimi, tak se to už neutají 😉

helulicek
8. dub 2009

teda koukám, že to tu dnes nežije, to bude zas večer asi drbárna, co holky? uričtě si užíváte sluníčka, to je dobře 😀

laska.nezna.hranic
autor
8. dub 2009

helul - zato ty jsi tady celý den 😀

helulicek
8. dub 2009

Hm, to nééé! jen brzičko ráno a pak jsem valila pryč 😀 potom jsem na chvíli jsem koukla a ono nic 😉 Pak jsem šla vyklízet domeček, kterej budem bourat, no žádná lahůdka to není....musela jsem už utýct, jak tam bylo prachu...

laska.nezna.hranic
autor
8. dub 2009

helul - mimčo a domeček na zbourání, to jste dobří, já bych se do nečeho takového neměla odvahu pustit v pokročilém těhu

helulicek
8. dub 2009

No jo,nic se nedá dělat, naštěstí máme kde bydlet, ale čekají nás pěkný nervy, bourání, stavění....zatím dělám, co snesu, ale musím často odpočívat...naštěstí je manžel na mě hodnej a pořád mě nutí si jít odpočinout...při stavění už asi moc nepomůžu, to už bude prcek na světě....

bellmir
9. dub 2009

Ahoj holky.. muzu se pridat? 😀

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

bell - ahojky, samozřejmě, budeme jenom rády 🙂 koukám, že jako jedna z mála z nás, co se scházíme v tématech, čekáš holčičku 🙂
tak co, jak se cítíš? a co výbavička, už máš nachystáno?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru