8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
24. dub 2009

andy - já je nerozbalovala, tak nevím, ale speciálně kvůli tobě jsem šla prostudovat obal a píší, že jsou vykrojené na pupíček, tak to snad budou ony 🙂

andreahrbacova
24. dub 2009

jj,díky,a kolik jich tam je v tom balení? 😉

laska.nezna.hranic
autor
24. dub 2009

andy - není zač 🙂 těch newborn 42 ks. pak čím větší číslo, tím méně, ale tebe asi zajímají konkrétně tyhlety prťavý🙂

andreahrbacova
24. dub 2009

jj,ty nejmenší,do té porodky

kocicinka
24. dub 2009

Laska : Máme, Jonáška. Ad kosmetika prodávám, jak jsem nakoupila, ta kamaradka co mi o tom říkala( a nejen ta, slýchám to ze všech stran, i od maminek z mateřského centra) je zkušená novorozenecká sestra a porodnice to od Johnsona dostávají zadarmo. Ale je na každém, jak se rozhodne, já to pro své mimi určitě kupovat nebudu 😉
Jinak do porodnice budu kupovat ekologické plínky z DM značky Alana, dostala jsem na ně dobré reference, doma budu používat látkovky.

helulicek
25. dub 2009

Čau holky,
jen vás chci pozdravit, vidím, že jste pěkně pokecaly. Odpoledne to tu vždycky žije, což jsem poslední dobrou pořád pryč 😒 a ráno jako správné ranní ptáče si vás tu dočítám 🙂 Někdy možná ještě večer 😅
....já jsem koupila kosmetiku batole, tak uvidím, jak na ni bude prcek reagovat. Vesměs ji ale snáší mimi dobře...ještě si chci koupit olejíček medvídek...

kocicinka: jsem ráda, že tu bude taky někdo na látkovkách, aspoň si tu budu moct pak vyměňovat zkušenosti 😀

Dnes jdeme na narozky babči má 85 let. Je to pořád čupr babča, fakt ji ten elán závidím, mít ho tolik v jejích rokach taky 😕 Včera mi manža řekl, že neví jestli tam přijede, protože musí dnes udělat hodně práce na tom našem bouracím domečku. Tím mě ale naštval. Minulej týden na narozky jeho neteře jede bez řečí a teď bude dělat ocapinky. Příští týden máme jet zase na narozky jeho neteře (roztrh se s narozkama pytel 🙂) tak jsem zvědavá....Věřím, že je pořád hodně práce a každá chvilka strávená tam je dobrá,ale přeci. myslím že 85 by se mělo pořádně oslavit a spíš ty neteře v tomto trochu ošulit, no ne?No třeba neměl jen dobrej den, uvidíme...

Přeji vám holky hezkej den 😀

helulicek
27. dub 2009

Čau holky,
já si říkala, jak se přes víkend rozprndáte a ono nic 😔 no aspoň nemám co dočítat....já se taky o víkendu, kromě brzkého sobotního rána, k počítači nedostala 😉
Takže oslava dopadla dobře, manža přijel, už ráno mi říkal, že určo přijede a omluvil se za pátek. Nezklamal 😀 Jinak jsme v sobotu dopo makali a pak celou neděli na domečku. Už se to konečně začíná rýsovat k demolici, to vyklízení a odpojování atd. dalo ale zabrat. Hrůza...
Holky přeji vám krásnej den.

laska.nezna.hranic
autor
27. dub 2009

helul - ahojda. já jsem tady sice pořád, ale nějak se u mě přes víkend žádné nové problémy nevyskytly, tak jsem vás neměla čím otravovat 😀 ale na tebe je spoleh, ty to tu zachráníš, ať se děje cokoli 🙂
vás obdivuju, že se během těhu pouštíte do toho domečku. já jsem ráda, že dýchám, ještě abych dělala na stavbě 😅 no a až to zboříte, tak plánujete začít s novým kdy?

kocicinka
27. dub 2009

Helu: a jaké látkovky budete používat? Ty obyč čtvercové pleny, nebo kalhotkové pleny? My jsme koupili zatím dvoje kalhotkové a 30 obyčejných. Ty kalhotkové mi přijdou hrozně drahé. Máme jedny Haipa daipa a jedny Popolini. Ještě bych chtěla vlňáčky, ale jsou drahé a taky nevím, jakou velikost, jestli S nebo rovnou M... Svrchní kalhotky máme zatím jedny taky od Haipa daipa, s tím PUL zátěrem.

helulicek
27. dub 2009

To jsem ráda, že je tu budoucí látkařka, aspoň si budem moct vyměňovat zkušenosti 😀 Koci, jdu do čtvercovek, mám něco z kalhotkových - baby lucy. Musím ještě dokoupit čč, PULky už mám troje - 2x BL a 1x popolinky. O vlňáčkách taky přemýšlím, uvidím....ještě asi koupím pár těch vv, a asi dvoje prefoldy vkládačky, jinak použiju žíňky z ikey jako vkládačku. Pak uvidím, záleží na mimi jestli bude víc kakací, čůrací 😀 prostě až se to nějak ustálí tak uvidím, jestli nedokoupím kalhotky. Některý jsou totiž tak nádherný, ale jak říkáš, jsou některý drahý ☹

zuzik28
27. dub 2009

Nazdar látkařky...já budu taky látkovat 😀 teda doufám. Já mám zatím asi 40 klasických čtvercovek, k tomu 12 vícevrstých popoliny, asi 5 svrchních kalhotek a kalhotových plenek asi 6. Plus nějaký vkládačky a separačky. Myslím, že toho mám celkem dost, ale určitě ještě dokoupím krásný barevný kalhotovky, ale to až se mimčo narodí.

helulicek
27. dub 2009

Zuzik, tak to je super!!

kocicinka
28. dub 2009

Teda holky, vy toho ale máte 😀 Já mám ještě dvoje froté plínky, od Haipa daipa. Můžu se zeptat, na kolik vás ta plenková výbava cirka přišla? Kupovali jste vše nové?

zuzik28
28. dub 2009

Kocicinka, já mám vše nové...stálo to přibližně 3500 kč, teď nevím přesně. Takže myslím, že to ještě tak hrozný není. Ale určo ještě něco dokoupím, ale to až podle potřeby

helulicek
28. dub 2009

Holky, tak já jsem dnes po tom courání po Brně úplně hotová 😝 Ještěže jsem se tam i zpět vezla autem, jinak vážně nevím. To bych nevěřila, jak to může člověka zničit 😖 Teda těhu človíčka 😒
No já teď objednávala na Bráně, vychází mi to i s tím předešlým cca tak 4000.-, už jsem si objednala i AIO - neodolala jsem, ikdyž je asi až tak nevyužiju 😉 Troje baby lucy mám z inzerátu, ale jsou jak nový 🙂
Dnes jsem mimo jiné koupila i papírovky - do porodky a něco na začátek, no to jsou teda pálky, s takovou mi to látkování musí vydržet ať chci nebo ne 😉

laska.nezna.hranic
autor
28. dub 2009

zdravím, děvčata. tak jsem dnes byla v poradně, myslela, jsem, že budu za deset minut pryč, ale místo toho mě doktorka poslala do nemocnice na monitor, protože se jí nezdály ozvy miminka. naštěstí je porodka jen dva bloky odtamtud a vzali mě hned, tak jsem byla ráda. ale mimísek ty ozvy potvrdil i tam a když už to vypadalo dobře, tak jen proto, že usnul. tak mi tam třásli s břichem a různě polohovali... nakonec mi to měřili ve stoje a musela jsem u toho tancovat 😀 jsem si připadala trapně. ale to je vedlejší. moc mi toho neřekli, ale zítra si to musím zopáknout a uvidíme. doktorka naznačila, že kdyby mi chtěli porod vyvolávat dřív, tak ať se neděsím. sice myslím, že to zítra bude ok, ale přece jen to na klidu moc nepřidá. nejen, že ještě nemám úplně všechno koupené, ale hlavně jsem si uvědomila, že sice o tom pořád mluvím, ale vlastně ještě vůbec nejsem psychicky připravená jít rodit. ale alespoň mi konečně došlo, že to přestává být sranda a miminko už není jen teorie, ale fakt ze mě za pár týdnů bude máma... 🙂 tak mám takové smíšené pocity... no, zítra budu vědět víc.

a co vy, jaký jste měly den?

helulicek
28. dub 2009

Teda laska, sice ti nebylo asi moc do smíchu, ale jak to popisuješ, tak jsem se musela nad tím trochu pousmát. Věřím, že je vše v pohodě a abys ještě nepřenášela 😉 je fakt, že sice se na mimi moc těším, ale je to pořád takový to snění, nebo jak to říct, prostě až nastane realita, tak to bude asi mazec 😕

anitrams
28. dub 2009

laska.nezna.hranic - ahoj, čirou nahodou sem si vsimla, ze jsi z CB? Chodis k dr. do CB? A kde budes rodit, v krajske porodnici? Nebo jsi psala o jine?

laska.nezna.hranic
autor
28. dub 2009

helul - hehe, já když jsem to doma vyprávěla, tak jsem se v tu chvíli taky tlemila. nějak mě nenapadlo, že bych si u doktora v ordinaci byla nucená hrát na břišní tanečnici 😀 ještě s mojí figurou. sestřička mě tam nechala a já hned začla jezdit jedním okem po stropě, jestli to není skrytá kamera 😀
ale jinak jsem z toho samozřejmě nervózní. sice věřím, že to zítra bude v pohodce, ale zase výraz doktora (mimochodem takovej krásnej, mladej... hmm, ale smůla, jsem šťastně vdaná 😀) i sestřičky mě moc neuklidňoval... a asi bych si to nemusela zopáknout, kdyby to bylo v normě... tak nevím, co si o tom myslet. samozřejmě musím počkat do zítra, ale už mi prostě v hlavě probíhají různé situace...
mimíska přemlouvám, aby počkal na taťku a oni by ho ze mě rvali už teď? to se mi nelíbí. taky bych se bála, aby byl v pořádku, třeba co se týče plic nebo očiček... ale zase si říkám, že se rodí miminka i dřív a jsou ok... a budějcká nemocnice má pro takové prcky suprové vybavení... ale stejně... no, asi mi fakt nezbyde, než těch pár hodin do zítra vydržet. ach jo 😒

helulicek
28. dub 2009

Já věřím, že všechno bude dobrý.jen chtějí mít jistotu, že je to vážně dobrý. Mimísci musí o sobě asi dát vědět i jinak než kopancama 😉 Kdyby jsi musela jít rodit, tak mimi už je nato připravený, takže by to mělo být v poho, akorát ten pobyt v nemocnici by se trošku prodloužil.

dont_speak
28. dub 2009

Ahojky lásko, teď mi úplně zatrnulo, to sis dneska teda užila, ale je fakt, že doktoři udělají vždycky raději víc vyšetření než aby pak něco zanedbali. Hlavně se opatruj, už se nám to krátí, tak snad brouček vydrží ještě v bříšku těch pár týdnu.. Jinak kamarádka rodila holčičku ve 32týdnu a nenašla by jsi na malý žádný známky nedonošeného děťátka. SPíš naopak. předběhla své vrstevníky. 🙂

kocicinka
28. dub 2009

Ahoj... já mám zítra poradnu a mám z toho takový blbý pocit. Poslední týdny mám pořád tvrdé břicho a dneska ráno jsem v něm měla pocit jak před menstruací. Abych taky nebyla poslána do porodnice... Kdyby mi měli třást s břichem, to bych je asi kopla... Do dneška mě mrzí, že jsem nezlikvidovala tu žádanku na druhé vyšetření cukrovky.

laska.nezna.hranic
autor
28. dub 2009

helul - to by mě asi štvalo nejvíc, být tam tak dlouho... navíc já jak vidím doktora, tak mi hned vyskočí tlak a o to víc si mě pak všímají 😝 dneska jsem i tep měla přes sto a to jsem se cítila vcelku klidná... jsem se asi toho všeho nějak lekla či co 😅

ahoj dont 🙂 tak překvapilo mě to, to nepopírám, ale ať už to bude jakkoli, uklidňuji se právě tím, že nejhorší období máme za sebou a teď už nám jen každý další den bude ku prospěchu, ale i tak bychom to zvládli. alespoň by mi z těch pidioblečků nevyrostl tak rychle 🙂

ale když je to pak takhle dřív, nepřiklání se k císaři? zvlášť když jsou špatné ozvy? 😕 ne že bych si tu možnost připouštěla, ale četla jsem teď zase další chytrou brožuru, tak mě to tak napadlo...

koci - jo, to bolení v podbřišku už se mi taky dvakrát stalo, ale brzy to přešlo, tak jsem to neřešila. vlastně až teď jsi mi připomněla, že jsem to doktorce ani nenahlásila, když se mě ptala, jestli mám nějaké problémy. věřím, že to budeš mít v pořádku, ale dej nám vědět, jo? určitě je lepší udělat o vyšetření víc, než pak něco zanedbat. já vlastně byla ráda, že mě tam doktorka poslala, protože ona je jinak takový flegmouš, že názor někoho jiného jsem ocenila.
jako to třesení mi přišlo takové brutální, ani mě nevarovali, tak mě to vyděsilo, ale mimís je měl těžce na háku a probudit se nenechal 🙂
ty jsi byla na cukru dvakrát? a jak ti to vyšlo?

helulicek
29. dub 2009

Krásné ráno kočky 😉
Laska, držím pěstičky ať ti vše dobře dopadne...pak dej co nejdřív vědět ju? Tak hodně štěstí
Koci, mě to bříško taky tvrdne, dr mi nato dává magnésko, ale popravdě už ho neberu...prý by se mělo asi od 32tt vynechat, tak nevím....Co ta cukrovka? jakto že jdeš po druhé?

Holky, řeším takový malý dilema, můžu mít odsávačku na mléko za polovic ceny, i tak je to ale dost peněz při těch všech výdajích,tak nevím jestli ji pořídit nebo ne? Vy ji máte nebo vyčkáte až po porodu?

bellmir
29. dub 2009

Ahoj holky..
tak se zase ozývam po delsí dobe... 🙂 Jakpak se máte.. a jak se cítíte???
Já dnes byla u dr. a docela v poho.. v po jdu na monitor.. tak jsem zvedava..

Koci.. já to bolení bríska mam taky, nekdy ho mam tvrde jak kamen cely den.. nekdy mam bolesti jako pri silne MS, ... nekdy mam dokonce pocit, ze uz mam ty poslícky nebo co.. V poslední dobe se mi i spatne spí... ale tak to s tím tehu asi souvisi..

Lasko.. a co ty?? ty mas nejaké problemky??? ja jdu na monitor v pondeli, tak uvidime..

laska.nezna.hranic
autor
29. dub 2009

tak jsme si to byli zopáknout. ze začátku se malej trochu předváděl - křivka lítala, tak jsem se začla bát, ale pak se zklidnil a doktorka říkala, že zatím plašit nemusíme, když nemám žádné jiné problémy. kdyby něco, tak mám přiject, ale jinak mám teď poradnu už po týdnu, tak uvidím u gyndařky v úterý. tak snad dobrý. alespoň jsem si byla očíhnout, kam pak mám jít na příjem 🙂
ale paní přede mnou musela jít za hodinu na další CTG a už jí řekli, ať se připraví, že si ji tam nechají. chudák, bylo mi jí líto. se ze šoku ani nezmohla na slovo.

helul - asi záleží, o jakou odsávačku by šlo. já bych ji docela uvítala, ale fakt je, že jsou drahé, takže zatím u nás nebude. ale zase za poloviční cenu... já nevím. fakt jde o to, jaká to je a jaká byla původní cena, obecně se asi nedá říct, jestli se to vyplatí...

bell - kdepak jsi byla? 🙂 my se máme relativně dobře, akorát doktoři stresují 😀 co u tebe?
ty problémy se spánkem - to jako že nemůžeš usnout z neznámé příčiny nebo kvůli bolestem?

já problémky jako takové nemám, ale gyndařka naměřila malému ozvy asi 188, tak mě poslala do nemocnice na přeměření. tam jsme to měli taky vyšší, i když ne tak moc, takže dneska ještě na kontrolu, ale zatím je to prý v normě, tak uvidíme příští týden 🙂

v pondělí jdeš na monitor poprvé? to už teď budeš chodit každý týden?

helulicek
29. dub 2009

Tak snad to bude laska v pohodě 😉

Já jsem se na tu odsávačku zatím vyprdla...byla elektrická medela, což si holky chválej, ale prostě uvidím po porodu...dnes mi švagrová nabídla, že mi půjčí svou manuální od Aventu, holky v diskusi si ji moc nechválej, ale ona je s ní spokojená, tak uvidím co já 😅 ale aspoň ušetřím pro začátek penízky a pak uvidím.... 😕

Tak a teď mi ještě řekněte co odsávačka soplíků? máte, nemáte, do vysavače nebo manuál? To mám otázek co 🙂

andreahrbacova
29. dub 2009

Ahojky holky jdu vás po delší pauzičce zase pozdravit.U nás je všechno v pohodě,v pondělí jsme měli poradnu i monitor,a vše je oki.Taky budeme chodit co týden.Doktor říkal,že můžu očekávat malé kontrakce a poslíčky,ale na porod to ještě není.
Laska doufám,že budeš oki a hlavně malý Karimek.Držím palečky 😉
Jinak co se týče odsávačky,tak tu budu kupovat až po porodu,podle toho jak bude potřeba aurčitě jdu do Medely,na kurzíku o ní mluvila laktační poradkyně,a moc ji chválila.Jinak odsávačku na snoplíky mám tu na vysavač 🙂

bellmir
29. dub 2009

ahojky.. 🙂
laska: ja porad tak nejak nekde litam.. hehheh a nejak nestiham sem jukat.. 🙂 nemam ani tak problemy se spankem.. jakoby krece v brise.. ci co... tezko se to popisuje.. jako kdyby se mi vsechny svaly v brise stahly a moooooc mi tvrdne brisko.. je fakt jak kamen.. ale dr dnes rikal, ze v poho..tak nevim..
A jj na monitor jdu poprve.. tak uvidim v po..
Jinak drzím palecky.. at se tam Karimek udrzí co nejdele to pujde a jste oba v pohode..

Holky.. ja na tu odsavacku.. taky tedka prdim.. i kdyz si myslim, ze budu jedna z tech, co bude mit s kojenim velky problem.. no.. ale uvidime po porodu..

Helu.. ja odsavacku na sopliky taky jeste nemam.. nemam jeste jasno.. ta na vysavac se mi zda brutalni.. heheh tak nevim..

helulicek
29. dub 2009

já se nakonec rozhodla pro baby vac, je to na ten vysavač. Pročetla jsem tak trochu reference na diskusi tady a ještě na jedné. Vesměs si to holky chválí, tak uvidím. Stojí myslím něco ke třem stovkám, což není taková pálka a přinejhorším se to dá někde střelit a koupit jinou. Taky se mi zdála ta vysavačová drastická, ale nakonec to zkusím 😉 Chtěla jsem na baterky, ale ty stojí přes tisícovku a myslím si, že pokud budou baterky slabší, že ten výkon nebude takovej. Hadičkovou určitě nechci. Nevím...to jsou ale dilema co?
Jinak přeji krásné sny 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru