8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
31. kvě 2009

díky koci 🙂 jako po tom půl roce jsem teď v naprosté euforii. zvlášť po tom, co jsem viděla dáreček pro malého. taťka mu dovezl zlatý prsten s náramkem, kde má vyryté jméno. takovou pidi velikost jsem ještě neviděla. je to jako kroužek pro ptáčka 😀

jak tak koukám, jsem tu asi jediná, kdo nemá porodní plán. možná bych ještě mohla zauvažovat... můžu se zeptat, co všechno jste tam chtěly a v jakém formátu jste to psaly? nebo jste jen vyplnily formuláře, co jsou přístupné na netu?

kocicinka
31. kvě 2009

Lasko ja ti můžu ten svůj poslat na email, chceš- li. Ale inspirovala jsem se zde na MK v tématu Porodní plán. Přijde mi, že ho mám hrozně dlouhý, tak teď přemýšlím, jak ho zjednodušit a zestručnit, aby obsahově zůstal stejný...
Zůstanete bydlet u rodičů, nebo si budete hledat něco svého?

laska.nezna.hranic
autor
31. kvě 2009

koci - tak pokud by ti to nevadilo, ráda bych se podívala. nějak se mi nechce pročítat celé téma... s tou délkou se zase tolik netrap. hlavně, abys tam měla vše, co si přeješ a oni to, pokud možno, dodrželi. 😉 chceš e-mail, nebo to pošleš přes IP?

zatím budeme u našich, ještě nás čeká spoustu zařizování, ale do budoucna by to chtělo určitě něco svého. přece jen soužití více generací nedělá dobrotu.

pokud by se k tomu porodnímu plánu vyjadřoval ještě někdo, ukazovaly jste ho předem v porodce, aby s váma vaše požadavky probrali, nebo to necháte až těsně před porodem? je ta konzultace nezbytná?

kocicinka
31. kvě 2009

Lasko raděj mi dej ten emali, já nevím, jak bych to do IP posílala 😅
Právě tím, že mi připadá dlouhej, nevím, jestli bude mít někdo čas to číst, takovej román... Možná z něj udělám ještě jednu verzi, stručnější, v bodech. Já jsem ho zatím s nikým nekonzultovala, nějak není s kým a v té poradně v porodnici je to hroznej fofr, takže to jsem ani nezkoušela. Ale možná ho proberu s porodní asistentkou na monitoru.

laska.nezna.hranic
autor
31. kvě 2009

koci - já mám mailíků víc, tak to pošli na ten, kde mám stejný nick jako tady (laska.nezna.hranic@seznam.cz)
no a nešlo by to poslat do nemocnice mailem, aby se ti na to podívali? já mám pocit, že u nás to jde...

helulicek
31. kvě 2009

Čauky holky,
jsem tu jen na skok, co tak koukám, tak laska má už doma konečně manžílka a může jít vesele rodit.Jsem ráda, že to stihl do narození potomka 😉

Holky, já taky nemám porodní plán a ani ho psát nebudu...

Tak se mějte fajne 🙂 🙂

helulicek
31. kvě 2009

Hej holky, všechny pocitvě masírujete hráz, pijete lněný semínko a maliník? Já jsem v tomto jaksi pořád pozadu....a teď už to asi nedoženu...Maliník tedy piju, ale jen v sáčcích, sypanej tu prostě nikde nemají. Teď jsem si udělala dvakrát odvar ze semínka, ale žádná sláva....jsem asi ostuda ☹

kocicinka
31. kvě 2009

Helu... Já piju maliník, sehnala jsem sypaný(ale dalo to práci) dělám si rovněž ten sliz ze semínka, ale protože je to hodně moc fujky 😅 , tak si to vleju po dovaření do toho čaje. Takto to piju tak 2x denně. Hráz manžel masíroval asi 2x, ale pak jsme to vzdali, protože to hodně bolelo. Tak teď cvičím s balonkem Epi-no, který mi manžel koupil. Snažím se to neflákat, když už to bylo tak drahé 😅 Ty ten lněný sliz jsi schopná normálně vypít?

laska.nezna.hranic
autor
1. čer 2009

koci - děkuju za ten plán, mně se moc líbí, jak to máš sepsané 🙂 jestli to stihnu, asi se nechám inspirovat. myslím, že tam máš to nejdůležitější, asi to těžko budeš zkracovat.

helul - rodit už sice můžeme (i když jsem slíbila sestře, že to nebude dříve než zítra večer, protože maturuje a nechci jí rozptylovat), ale já pořád nejsem připravená. pokud se to vůbec dá. normálně se ze mě už stává psycho, od minulého týdne nemyslím na nic jiného. strašně se bojím 😅 myslela jsem, že budu v pohodě, ale s každým uplynulým dnem je to horší. nemáte nějakou radu, co s tím? jak to zvládáte vy? určitě jste všechny v pohodě a ne takové hysterky, jako já... ☹

jinak za ostudu tě nepovažuju. a ani sebe, i přesto, že ani jeden "vylepšovák" nevyužívám. jediné, co bych byla ochotná podstupovat předem, by byl ten balonek, ale jaksi mi to přišlo drahé na to, jak krátce to člověk může využít. tak to nechám na přírodě.

helulicek
1. čer 2009

Laska, tak to jo, zbytečně budoucí tetičku nerozptyluj 😀
Já jsem teda zatím v pohodě, nějak si ten porod nepřipouštím, možná je to tím, že nemám žádné poslíčky, bolestí atd...........ale nevím, co budu dělat až to přijde.... 😕
Já dnes sehnala jeden a poslední sáček sypanýho maliníku, no snad mi to ještě pomůže....Já o tom epi-no vůbec nevěděla, dočetla jsem se o tom teprve nedávno. Ale ta cena mě taky odradila, no co, nějak to zvládnout musíme....

helulicek
1. čer 2009

Laska, jak to, že nemáš žádnou těhu fotečku? něco nám tam hoď 😀

laska.nezna.hranic
autor
1. čer 2009

helul - mno když já jsem dlouho měla jen to svoje rosolovité břicho a i potom, co narostlo a trošku se zpevnilo, to není zrovna k chlubení 😅 takže si chci udělat jen jedno památeční foto těsně předtím, než malý vyleze, ale ukazovat to asi nikde nebudu. se stydím 😅

kocicinka
1. čer 2009

Holky, v diskuzi o epi- no jsou i holky, co používají náhražky co sehnali různě v sex schopech... Kdybych neměla epi no, tak si taky vymyslím nějakou levnou alternativu. Afričanky prý cvičily s tykví 😀 Já bych tykev brala taky, aby měl malý hladký průlez. Dneska jsem mámě orvala malinu, tak budu mít čerstvé listíčko. Už si připadám jak králíček, pořád nějaké listí a semínka... 😀 Já bych nějakou fotku do galerie i dala, ale pořád mi to hlásí, že je fotka moc velká a já to neumím zmenšit. Bych potřebovala jet ještě v sobotu do Budějovic, ale nějak se už bojím ☹

luccii
1. čer 2009

kocicinka: ja budu rodit v Pribrami a kde ty? u nas bohuzel to vysetreni na brisku neudelaji - ale to je jen pry cca 8 min, jinak bych ho na tom brisku mela mit 🙂

Katko, ja se zatim moc nebojim, ale urcite budu, az to na me prijde 😅

tady taky sypany malinik nejde sehnat

kocicinka
1. čer 2009

lucii jednoduše tam, kde bude volno. Buďto v Neratovicích( a to proto, že tam odebírají pupečníkovou krev), nebo v Hořovicích, pokud to tam budeme stíhat. Taky se musíme ještě s manželem dohodnout, jak moc je pro nás ta krev důležitá, ale on to rozhodnutí nechává více- méně na mě. Ty jsi přímo z Příbrami?Nebo to tam máte nejblíž?Laska... Já jsem všechno jenom ne klidná... strach mám hrozně velký ☹ Taky špatně snáším, že nevím, kdy to přijde a jak to bude začínat. Holky, já už se sotva valím a všchno mě pobolívá. Už se to nedá moc nosit 😅 Takže si říkám, že se mi alespoň po porodu uleví. Jak jste na tom s pohyblivostí vy? Já se třeba nemůžu pro nic ohnout, přitom mi furt něco padá z ruky.
Dont speak... dozvěděla jsem se, že celý tento týden je Bulovka zavřená, možná už to také víš.Lucii to vyšetření miminka... třeba v Nera trvá 20 minut( říkala tamní PA) a to by se mi tedy nelíbilo. Prý by se první dvě hodiny po porodu nemělo miminko od maminky odtrhávat.

luccii
1. čer 2009

kocicinka, ani mi nemluv, ja furt hekam, kdyz se premistuju, ohnout mi taky dela potiz - hned je mi z toho blbe a ani to moc dobre nejde 😅 bedra boli, teda jen prava strana, vystreluje to do zadku, teda spis boli furt pri chuzi, kez bych rodila brzo! 😉
jj presne tak, ty prvni 2 h by melo byt u maminky, taky tomu verim, bohuzel na to vysetreni mi ho na brisku opravdu nenechaji - pry kvuli bezpecnosti mimca 😒

luccii
2. čer 2009

ahoj holky, ja byla dnes na monitoru - byl tam jeden velky vykyv (pokles tepu) 😒 , takze ve ct jdu znovu, ultrazvuk: mimi pekne roste - odhad 3300 g, ale stale malo plodove vody, takze nam hrozi pristi tyden vyvolani porodu :( snad do te doby porodim sama ;)

helulicek
2. čer 2009

Čau holky, já měla zas rozlítanej den. V noci jsem se vzbudila ve tři a ne a ne zabrat. No usínala jsem tak v šest, ale v sedm už jsem musela pádit ke kadeřnici, takže smola Musela jsem si vylítat banky kvůli účtům, změnit si životko, vyřídit pár věcí na stavebním úřadě....no hotovo. Jak já to nesnáším, takový úřední věci Pak jsem jela k našim a tam si mě před chvilkou vyzvedl manžel...aspoň že tak...

Luci, držím pěsti ať se prckovi chce samo od sebe mezi vás 😉

kocicinka
2. čer 2009

Lucii a budeš prckovi nějak pomáhat? Třeba jestli tě nenapadá vyzkoušet ten vyvolávací nápoj, nebo to prostě necháš osudu. U mě docela zabírá sex. Když jsme to zkusili( asi po čtvrt roce 😀 ), tak jsem měla celý den hroznou bolest v podbřišku a tvrdnutí, až jsem myslela, že z toho porodím. Přenášet mi nevadí, ale bojím se umělého vyvolání.
Helu, tys tedy činorodá. To jsi dobrá, kolik toho zvládáš. Ale já na tom byla minulý týden taky líp. Teď už sotva chodím...

luccii
2. čer 2009

helu dekuju 🙂

koci, ten napoj zkouset nebudu... piju malinikovy caj, dlabu rozvareny lneny seminko a doufam, ze to dobre dopadne... ono to neni uplne jisty, ze mi ten porod pristi utery vyvolaji, zalezi na te plodove vode, ale dobre to s ni nevypada a oni to nechteji riskovat a ja, ac skutecne hodne touzim po prirozenem porode, tak riskovat zdravi miminka nechci taky 😔
a sex? no ted je u nas pusto a manzovi by asi vadilo, ze se milujeme jen kvuli tomu 😅 uvidime 😉

laska.nezna.hranic
autor
2. čer 2009

ahoj holky, jak nás doma přibývá, tak mám nějak čím dál menší šanci dostat se chvíli na počítač.
poslední dva dny mám takové divné bolení... celý spodek. je to až jakoby řezání, při chůzi vystřelujicí až do třísel/vnitřních stehen. při určitých pohybech docela dost nepříjemné. máte to některá taky? asi ne, co? no, to buďte rády 😒 včera jsem to neřešila, ale dneska to bylo o něco víc, tak nevím. přitom na poradně mi doktorka dneska řekla, že mimi je ještě vysoko. v pátek mě posílá do porodky na kontrolu (už budu mít konečně od těch jejích hlášek klid. mimochodem dneska z ní vypadlo, že se Karim bude jmenovat po Sandokanovi. přitom ten herec se jmenuje Kabir 😀 ), tak uvidíme, co mi řeknou tam. pokud do té doby vydržíme 🙂 ale teď jak tu čtu u koci, tak že by to mohlo být sexíkem? 😕 teda jestli se to tak dá nazvat, mně to přijde spíš jako tragikomedie 😀 ale když s tím bříškem fakt nejde nic podnikat. ohýbat se? to je pro mě jedna z nejnáročnějších disciplín 😀 dneska jsme podnikly procházku, tak jsem zvědavá. ale kdybych vydržela alespoň do té soboty, tak bych se nezlobila.

kocicinka
2. čer 2009

Lasko, já mám taky takové divné bolení, podobné tomu, co popisuješ. Já to vnímám jako takovou řezavou bolest, ostrou, v místech moč. měchýře. Jedna známá mi řekla, že by to mohlo být tím, jak mimi tlačí na stydkou sponu.Bolí to jen někdy a jen při chůzi. S každým dalším dnem se objeví nová bolest. Od včerejška mám vystřelující bolest do beder. Taky při nějakém pohybu. Když spím, tak mě zase budí bolest kyčle- vždy té, na které ležím. Tak se musím otočit, což mi dá spoustu práce a hekám u toho jak důchodce před kremací 😀 Máme to ale těžké, co 😀 Dneska jsem byla na monitoru, půl hodiny ležení na zádech a vůbec jsem se pak nemohla zvednout.
Lasko, copak, ona neproběhla noc plná vášní, po tak dlouhém odloučení? Ten náš sex byl fakt domov důchodců, až jsme propukali záchvatům smíchu, protože to se fakt nedalo 😀
Co Dont speak, nějak se neozývá, jestlipak už neporodila...

dont_speak
2. čer 2009

Ahoj koci a holky 😉
ještě ne.. ještě stále jsem celá.. ale přesně jak píšeš.. cítím se taky (hlavně po dnešku) jak důchodkyně. Ty bolesti vystřelující do stehen mívám, hlavně když mrňous hlavou přitlačí víc na spodek. Jinak jsem byla dneska v poradně a jak píšeš.. 😒 opravdu tam visela cedule na dveřích, že do 8. června budou porodní sály zavřený. Mě tím pěkně dožrali.. Já nervy, komu svěřit malýho a teď ještě k tomu tohle.. Holt nesmím rodit dřív než toho 10. neb nevím, kam by mě odvezli.
lasko, u mě je zase problém s druhým příjmením.. dneska mi sestřička v ordinaci řekla, že jí připomínám knížku Prsatý muž.

unka7
3. čer 2009

Dobré ránko Těhulíny,

teda po pravdě nepřeji Vám to, ale uklidňuje mě, že v tom nejsem sama. Nejkritičtější je večer a noc připadám si jako bych měla dostat menstruaci, příťas si ze mě děla srandu, že vypadám, jak při posledním tažení, holomek jeden 😀 A já si pokaždý říkám, že už a ono to v noci ustane no fakt krize. A o sexíku mi ani nemluvte, fakt komedie

zuzik28
3. čer 2009

Ahoj holky...tak k tomuhle se nedá nepřidat 😀
Já to mám úplně stejný jako tady popisujete...asi je to fakt normální. Jak chvíli sedím a zvedám se, tak je to jako moje pajdavá babička, jak mě bolí záda a třísla. Musím to vždycky trochu rozchodit. Po chvlíli si musím zase sednout a tak pořád dokola. No a se spaním je to taky hrozný...kyčle bolí, záda bolí...při každým otočení jsem vzhůru.
A sexík, ten taky jaksi neee...je to spíš sranda. Mně už by teda nevadilo kdyby malej vylezl...

Láska, s tím jménem...říkala jsem manželovi, že budete mít Karima a on jako správnej fotbalista prý: jo jo Karim Benzema, ten je dobrej 😀

Jinak zítra jdu poprvé do porodnice na kontrolu, doteď jsem chodila ke svýmu mudr i na monitor...tak jsem zvědavá jak se mi tam bude líbit. Ale jsou tam všechno strašně mladí doktoři a navíc moji známí, takže to asi bude sranda 🙂

kocicinka
3. čer 2009

Já jsem byla poradně v porodce včera. Monitor OK, UTZ mi dělat nebudou- prý k tomu není důvod. Dr. mě vyšetřil na "koze" , otevřená nejsem, nález odpovídá termínu porodu, prý je to tam hezky nachystané, tkáně jsou měkké. Přenášet nechávají 10 dnů. Tak uvidíme. Ta pravá kyčel už mě štve. Bolí mě, i když sedím.A jakou máte náladu? Já jsem už 3. den pořád nějaká rozmrzelá, na manžela občas protivná(ach jo), připadám si nanicovatá, tlustá a nemotorná 😀

laska.nezna.hranic
autor
3. čer 2009

jé, holky moje, ne že bych byla nějak škodolibá a přála vám bolení, ale fakt jste mě potěšily, že jste na tom stejně. jsem jak hypochondr. a to, jak to tu všechny popisujete, mě upřímně rozesmálo 😀

koci - s těma kyčlema zažívám úplně to samé už několik týdnů. jen co najdu polohu, tak to začne bolet a musím se přetočit na druhý bok, což je pro mě nadlidský výkon a když už zaberu, probudí mě wecko a už se točím zpátky, abych se mohla sesunout z postele 😀 jsem vždycky vděčná, že je v noci tma a nikdo mě při tom převalování nevidí.
což o to, s manželem se vášnivě vítáme každou noc, ale ode dneška jsem už nedobrovolně vydala zákaz. nějak mi to nedělá dobře a když mě nebolí spodek, tak mě bolí břicho a já se nějak nechystám malého vyhánět. pak mám výčitky a myslím jen na to, jestli už to náhodou nepřichází. kvůli datumu by se mi líbila ta sobota, ale jinak bych možná byla radši, kdyby si tam malý ještě chvíli pobyl.
jinak nálada dobrá, akorát toho strachu se neumím zbavit...

vy si tu tak stěžujte na sexík, jste všechny jak proutek, co mám potom říkat já, když mám břuch normálně, natož teď s malinkým 😀

dont - třeba ti to s tou nemockou vyjde, zatím nezoufej 😉
já tu knížku neznám, co se v ní píše? 🙂 no ale lepší, když tě srovnává s knížkou, než kdyby za prsatého muže označila tebe 😀

helulicek
3. čer 2009

Čauky holky,
všechny vás zdravím 😀
Jsem tu naskok, hodit očko co se děje....děvčata, já teda žádný extra problémy nemám....Sem tam mě sice píchne nebo po celodenním lítání mě začnou trochu bolet záda, trošku otečou nožky, ale nic hroznýho...na wecko v noci nechodím, možná se někdy vzbudím, ale určitě to není pravidelně....tak nevím, nejsem divná 😖
No, sexík u nás moc nepěstujem, přiznám se, že to teď nějak nemusím...sice někdy mě to chytne, ale fakt žádná sláva, manžel to chápe, asi když mě vidí, jak se převaluju v posteli a hekám u toho... 😀
Každopádně bych ten porod taky už celkem uvítala 😅

Zítra zas jedu na kontrolu, mám pocit, když tak pořád někde cestuju, že vážně začnu rodit v autobuse 😀 😀 Minule (v pondělí) se mě chudák řidič ptal kam až jedu...a pořád se díval na bříško, tak jsem mu řekla, že s ním jedu celou trasu (asi 3/4hod) a mám to už za pár...no chlapec byl z toho pěkně vyhukanej a jel chvilkama jak blázen 😀 😀

luccii
3. čer 2009

ahojky holky, u nas zadna zmena, jen pekny tlak na spodek, mimco je dle UTZ uplne nalehle, takze se neni cemu divit 😅 kez by se mu uz chtelo na svet! uz jsem takova neklidna a ty bolesti k tomu, no zadna slava 😔 dneska jsem snedla spoustu pralinek a jeste pekla moucnik 😉 zitra jdu zas na monitor, tak snad to bude tentokrat ok

kocicinka
3. čer 2009

To jsem tedy zvědavá, která z vás dřív porodí, když máte obě termín 7. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru