8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

tak jsem vám tam tak narychlo dala pár foteček, časem to rozšířím a popíšu 🙂

helulicek
17. čer 2009

Laska, zkoukla jsem tvé albíčko s malým broučkem. Je krásnej. Fakt moc roztomilej klučina.

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

helul - dík. ale tak ono každé miminko je krásné 🙂

helulicek
17. čer 2009

Tak to máš pravdu, ale váš klučina je moooooc hezkej chlapák 😀 Pěkná fotečka rodinky 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

helul - no já tam vypadám úplně děsně 😅 jsem dost váhala, zda to zveřejnit 😅 ale nakonec jsem to tam dala 🙂

helulicek
17. čer 2009

a proč? prosím tě, ty naděláš 😠 vážně tam vypadáte hezky 😉
Laska, já ti tak závidím, že už to máš za sebou 😅

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

helul - jsem tam ještě celá opuchlá, neučesaná... už takhle se nerada fotím, natož když jsem neupravená 😅
kočko, tak tenhle pocit dobře chápu. já taky záviděla každé mamině, zvlášť, když tu některé holky začaly předbíhat 😉 však víš, jak moc jsem se toho bála. ale neboj, věřím, že to budeš mít brzy a určitě i rychle za sebou. na pokoji se mnou byla mamina - prvorodička a pěkně mě naštvala. kontra jí začaly, když koukala na Ordinaci a holčička se narodila ve 23:00. to není fér 😠 😀
kdy jdeš na poradnu?

kocicinka
17. čer 2009

Ahoj holky 🙂 Laska, fakt tam vypadáš moc pěkně, já budu vypadat hůř...Ale v tu chvíli mi to bude asi jedno. Karimek je nádhernej, ani není moc čokoládový, je spíš po Tobě, viď?
Dneska jsem byla konečně na UTZ, co bylo pro mě šokem,tak je odhadní váha našeho chlapečka- 4 kila 😅
Pan primář mi ten UZ dělat ani nechtěl, ale když já o něj tak prosila a teď si říkám, že jsem raděj měla zůstat ve sladké nevědomosti.Taky hned změnil názor na termín případného vyvolání... Byli jsme domluveni na středu, ale řekl, že vzhledem k váze i zralosti placenty bych se měla dostavit už v pondělí. Ale jestli prý chci, tak můžu už zítra... Tak jsem mu poděkovala s tím, že nechci 😀 . Takže fakt by mě asi dostal ten přístup v Budějkách- prostě jste přijata a hotovo....
Jinak na začátku prohlídky se zděsil velikosti mého břicha.."Teda, vy máte břicho jako hrom". Potom se zeptal, jestli mě může zevnitř prohmátnout a já už, znalá díky koníkovi 😀 na něj:" vy mi chcete udělat toho Hamiltona, že jo"? A on:" nooo... měl jsem to v úmyslu, ale jestli nechcete, tak to dělat nemusíme". Já: když já jsem slyšela, že to hrozně bolí". On: "tomu nevěřte, to jsou povídačky". Tak já rozklepaným hlasem: " No tak to tedy zkuste, ale já se bojím". On: " Tak já se jen podívám, jestli se otevíráte a když vás to zabolí, zvedněte ruku a já toho nechám". Nebolelo to vůbec, takže jsem si říkala, že mi Hamiltona nedělal. Ale když jsem přišla domů, koukám na kalhotkách trochu krve, takže asi mi ho udělal 😀 Fakt hodnej pan primář. Holky, semnou to mají doktoři těžký 😀

helulicek
17. čer 2009

Zítra! Tak uvidím co mi řeknou....hlavně mi začalo tak trochu dělat starost, že mimi mělo už před těma asi čtyřma týdnama při první kontrole v porodce 3,8kg, tak mám strach, kdybych přenášela, že bude mít snad 5kg. Kdoví jestli to nemá už teď....někde jsem v diskusi četla, že už při těch 4kg v dřívějším tt než je 40tt vyvolávají raději porod...tak nevím. Doufám, že nezapomenu a zeptám se nato. Jinak mi to bříško ani tak nevadí, ale i tak už by to chtělo aby šel bobísek ven ☹

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

koci - ty jsi taky pěkná lhářka, viď? 😀 ale děkuju 🙂
hehe, všichni mě na to nenápadně upozorňují, jako jestli by tatínek neměl pojmout podezření 😀 i já jsem si ho představovala jinak. tak snad nám ho nevyměnili 😕 😀 ba ne, on se dobarví později 🙂
ty takhle hezky s doktorama diskutuješ? to asi koukal, jak si znalá, co? 😀
to je nějaké divné, že tě to nebolelo. já teda nevím, co se mnou dělali, ale když do mě bez varování hrábl, tak jsem jen hýkla 😀 v tu chvíli mě to pěkně našláplo 😠 ale když už jsem byla po termínu a přijatá, tak jsem s tím taky mohla počítat...
no hele, koci, jestli zamíříš směr porodka, dej dám ještě vědět, budeme na tebe myslet 😉

helul - jaký z toho máš pocit. bojíš se?
to jsem tedy zvědavá, kolik to vaše miminko nakonec bude vážit.
já jsem našeho tipovala 3700 g, odhad měl pak bez pár gramů taky takový. nakonec měl 3960, ale ještě o něco splasknul, takže teprve teď se k té moji představě pomalu blíží 🙂 tak žádný strachy 😉

dont_speak
17. čer 2009

Ahoj hollkyy 😵

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

jinak, koci, to tvoje bříško je super 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

dont - ahojky, tak co? 🙂

laska.nezna.hranic
autor
17. čer 2009

dont - jé, konečně vím to jméno 😀 vybrali jste to hezky 🙂 já jsem si pořád lámala hlavu... 😀

kocicinka
17. čer 2009

Ahoj Dont 🙂 🙂 Jak je? Gratuluji k miminku!
Tak jo, dám vědět až pojedem a jste hodné, že budete myslet🙂
To víš no, já jsem taková diskutérka. Anebo spíš je to tím, že se sebou nerada nechávám vorat. Prostě si říkám- je to moje tělo a mám právo vědět o všem, co se mnou bude...
Fakt mě to nebolelo... asi je to také tím, že každý doktor je jinak šetrný. Víc mě bolelo, když mi zmáčknul břicho zvenku.Vlastně ani nevím, proč to udělal. Ta průpovídka... vydrž holka, to je docela síla 😠

helulicek
17. čer 2009

Laska nebojím se, ale jestli mě nechají těch 10 dní přenášet, tak začnu mít určo strach...zatím to beru tak nějak na lehkou váhu..prostě si to nepřipouštím..
No nic, holky, valím na kutě. Zítra se vám po kontrole ozvu. Tak páček shledáček

Tak jak se vede dont??

unka7
18. čer 2009

Dobré ránko,

Blahopřeji všem k miminkům, máte moc krásné fotečky.

Já taky ještě nerodím, včera jsme se s Vanesskou zasekly na zahradě nějak se nám nechtělo zpátky do bytu, když bylo tak krásně.
Včera jsem byla KO prý se chystáme k porodu, ale na porod to ještě není, takže mi se šlechtíme. Včera jsem byla na posled u gynekologa a teď přecházím pod porodnici fakt sranda. Jinak jsem si koupila homeopatika k porodu, tak kdyby to bylo jako u Vanessky, tak snad to pomůže a piju caj, víc asi pro to udělat nemohu

kocicinka
18. čer 2009

Hezké polede 🙂
Tak já stále a pořád nic ☹ . A přitom to už včera večer vypadalo docela nadějně. Dokonce jsme na to večer skočili a já v to tak doufala..ale prd. Prostě se Jonáškovi ještě nechce. Ale vykládejte tohle doktorům... 😠
Helu, Ty se bojíš přenášet? Neboj, on(nebo ona 🙂 klidně mohl mít váhu 3,5 nebo i míň, on je ten váhový odhad jen orientační, plus mínus půl kila, mě ho ani nechtěli dělat, právě proto, abych se nestresovala....A teď mi řekli ty 4 kila...takže to důvod ke stresu to docela je, přesto bych tomu chtěla dopřát přirozený průběh...
Sousedka od nás z domu, která je hodně orientovaná na přirozené porody si schválně změnila datum posl. mens. a přenášela 14 dní, nakonec porodila naprosto zdravou holčičku 3,200 ten 14 den...Ale já zas nejsem taková nátura, ona už má 3 děti a pokaždý takhle přenášela.
Ale kdybys nechtěla přenášet, tak třeba by Ti porod vyvolali dřív, mě dr řekl, že jestli chci, tak můžu přijít dnes, ale já nechci 😀

helulicek
18. čer 2009

Čauky, tak jsem byla dnes na kontrole....nejdřív mi tam doktro vykládal, že to na porod není a pak že asi jo...tak jsem z toho jelen...ale asi spíš ne. No a pokud do úterka neporodím, tak si mě tam asi nechají. Prý si mám vzít raději tašku sebou.
Hej Koci, já viděla, že jsi psala do diskuse na ricinový nápoj...jdeš do toho????

kocicinka
18. čer 2009

Ahoj, Helu, pokud neporodím, tak do toho půjdu, prubla bych to asi v sobotu, abych to mohla v případě neúspěchu ještě v pondělí zopakovat. Takže oni Tě nechají přenášet jen týden místo 10 dní? Ty s tím takto souhlasíš? Budeš taky zkoušet ricíňák?
Ono taky záleží na tom, jak jsi vysoká. Já mám 170 cm a celkem širokou pánev, doktor říkal, že by pro mě neměl být problém porodit větší dítě, no, uvidíme. Zítra jedu na další monitor.

helulicek
18. čer 2009

No přemýšlím nad tím...
Já jsem nad tím nějak nepřemýšlela, jestli tím souhlasit nebo ne. Popravdě mě je to bylo v tu chvíli jedno, nejraději bych to měla už za sebou...ale jak se mi to rozleželo v hlavě, tak jsem začala víc přemýšlet nad tím riciňákem, než jít na vyvolávačku 😕 S výškou jsem na tom stejně jako ty, i s tou pánví... 😀

helulicek
18. čer 2009

Mám z toho riciňáku ale trošku strach...

kocicinka
18. čer 2009

Jo, to já mám taky 😅 Ale z vyvolávání ještě trošičku větší... Hlavně bych chtěla rodit fakt přirozeně. A vyvolání už je zásah...Zatím se nic vážného neděje, monitor máme ukázkový, já tlak i moč taky, tak se mi nechce to hrotit nějakým vyvoláváním. Říká se, že termín porodu plus mínus 14 dní a já věřím, že mimčo ví, kdy má vylézt. Jó, kdyby byl fakt nějaký důvod, jakože by ho nevyživovala placenta, nebo tak něco, to bych se nebránila, ale když je vše OK... Za ty dva tři dny už přeci nemůže tolik moc přibrat...

helulicek
18. čer 2009

Zkusím zítra jít do jiné lékárny 😀 Koupím to a uvidím, jak budu odvážná.... 😕 Ono třeba v úterý nazná, že by to nemuselo být až tak akutní a nevezmou mě na příjem, neřekl to na sto procent....on spíš řešil, že už to odpovídá 43tt 😕

kocicinka
18. čer 2009

Ajo tak... A čím odpovídá 43.tt? 😲
Ještě existuje k vyvolání porodu kořeněný nápoj: čajový nálev : jeden kus skořice, 10 ks hřebíčků, malý zázvor a jedna polévková lžíce sporýše lékařského( to je z knihy Ingeborg Stadelmann Zdravé těhotenství a přirozený porod). Zkusím zítra. Jinak taky sex, ale ten nám zatím nepomohl. Myslím, že když se mimísovi nechce, tak s ním nepohne nic.

helulicek
18. čer 2009

Velikostí a váhou...
Nápoj jsem zkoušela, jen nemám sporýš a je fakt, že jsem ho pila jen večer a asi tak 0,3dcl, takže ne celý den a úplně ne podle návodu...

kocicinka
18. čer 2009

No jo, dneska se prostě rodí větší mimča, vždyť i lidi jsou celkově větší. Manžel má dva metry a váží metrák, tak přeci nebude mít potomka nějakého střízlíčka, že jo...Sám vážil asi 5 kilo, když se narodil...

helulicek
18. čer 2009

takto ten můj taky...hele my to máme jaksi všechno na stejno 😀 😀 😀 😀

dont_speak
18. čer 2009

Ahoj holky, jsem včera nějak odpadla.. Dneska celý den kojím a kojím.. Náš malý brouček bude pěkný jedlík.
Doma jsem ráda, ale s malým Davídkem je to trochu špatný. Těžce nese, že si ho všímám míň než dřív, v noci plakal, celý den byl bez nálady a ještě se ze spaní pokadil..

Jinak pořád nakukuju, ale trávila s náma odpoledne mamča. Pomáhá mi doma to nějak ulehčit aspoň v těch prvních dnech.

lasko, Karimek je krásný. A je Ti hodně podobný 😉 🙂 A takový pěkný kus chlapíka už od narození 🙂
koci, heli, já myslím že už to přijde a budete mít taky mimča co nevidět u sebe.

kocicinka
18. čer 2009

Ahoj Dont... To je mi Davídka líto ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru