8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

helulicek
25. čer 2009

Holky,zdravííííím 😉
Už jsme doma 😀 😀 😀
Sice malej spinká, ale já si musím užít taky trochu domov....brzy se ale určitě ozvu a rozepíšu.
Takže zatím všechny zdravím a dík za gratulace 😉

helulicek
25. čer 2009

....tak tatínek na chvilku odjel, Štěpánek spinká, tak jsem narychlo udělala albíčko...můžete se pak juknout 😉

laska.nezna.hranic
autor
25. čer 2009

helul - takže taky chlapák, moc gratuluju 🙂 až budeš mít čas, popíšeš nám to? 🙂

helulicek
26. čer 2009

Ještě vám dlužím popis porodu co?

takže.....

V pátek mezi půl sedmou a sedmou mě začalo píchat v tříslech. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost...v osm mě to zesílilo, myslela jsem, že to jsou jen poslíci. Tak se naložila do vany, manžel odešel zapíjet kamarádovu narozenou dcerušku. I tak jsem mu řekla, že ať raději moc nepije, že nevím, jestli to jsou poslíci nebo ne....Vrátil se v jedenáct. To už mě ty třísla bolely mnohem víc, tak jsem se ještě pro jistotu koukla na net, rozdíl mezi poslíkama a kontrakcema...kontrakcím to neodpovídalo, tak jsme šli spát. Jenže já vleže nevydržela, tak jsem se schoulila do křesla a snažila se spát. No žádná sláva, pořád mě ty bolesti budily...ve dvě se mi už zdálo, že je to snad pořád, tak jsem to začala tak trochu od oka stopovat (cca do 3 hodin) a vycházelo mi to mezi 3 až 5 minutama. Možná to bude znít divně, ale já nečekala, že kontrakce můžou být jen tříselný. Myslela jsem, že mi to půjde ze zad do bříška a třísel. Prostě že to bude taková celková bolest.... Mě nic jinýho nebolelo jen ty třísla..... 😕
Volala jsem do porodky, tam mi řekla, ať přijedu. Vzbudila jsem manžela a jeli jsme...byla to docela prdel, do porodky to máme asi 25 min autem a samá zatáčka. No musím říct, že stav silnic a ty zatáčky asi udělaly své 🙂
Dojeli jsme do porodky (cca ve 4hodiny), chvilku jsem čekala na monitor, kde jsem ležela asi tak půl hodky.To už mi začínalo být fakt jasný, že je to tady 🙂 PA mi řekla, že jsem vydržela doma docela dlouho. Že to je prý odvaha 😕
Převlíkla jsem se, kontrola, zavedli mě na box, chvilku jsem tam byla a čekala....pak zas monitor (jen chvilenku), klystýr, sprcha, zas monitor a začalo se....jo asi 5,50 mi praskli vodu a už se to naplno rozjelo....jelikož jsem měla sice hodně často kontrakce, ale kratší, než je asi třeba, píchli mi něco a během dvou kontrakcí byl náš milovanej synáček na světě. Tatínek si přestřihl šňůru, šel ze sestřičkou mimíska vykoupat, převážit atd.
Nástřih mi dělali, cítila jsem jen malý štípnutí, ale fakt pohoda....
Když mě doktor šil, tak mi předtím píchl umrtvovák, no nebylo to moc příjemný...šití jsem necítila, až ke konci mě to po dvakrát zabolelo ale dalo se to. Ještě ukázal manželovi jak ji mám krásně spravenou 😀 Já se ho pak chudáka ptala, jestli mu to neudělalo blbě nebo aby se pak třeba nebál...ale prý v pohodě. Po celou dobu mi byl velkou oporou. Sice jsme neměli čas na nějaký ty masáže, ulévový polohy atd.....to co nás učili na kurzu, ale i tak mi stačilo, že stojí při mě. Ten pocit je nenahraditelnej. Jsem ráda, že tam byl se mnou. On z toho byl nadšenej, že viděl jak jde malej na svět a to, jak jsem to prý krásně zvládala. Prý to bylo ale hrozně rychlý 🙂

Takže porod byl pro mě celkem na pohodu, ale nebudu zastírat, že ty tříselný bolesti byly příjemný. Ke konci už jsem vážně byla z toho hotová. Měla jsem tendenci dávat na tý koze kolena k sobě, zadek nahoru, tak chudák sestřička mě napomínala ať jej dám dolů.Už jsem byla holt z těch bolestí přetažená, taky hrozně nevyspala a unavená. Ale furt si říkala, že do toho musím dat ještě ty poslední síly a vyplatilo se...asi si taky užili, ale i tak mi doktor i PA říkali, že na prvorodičku to byl krásnej porod. Já si to taky myslím. Nečekala jsem, že to bude tak rychlý a v pohodě. Pak jsem ležela asi 1,5-2hod na sále na žíněnce a jen se tomu smála. Prostě magor. Doktor byl ze mě fakt na větvi 😀

Možná jsem na něco zapoměla, ale i tak to stači no ne?? 😀

helulicek
26. čer 2009

Jo, nenapsala jsem, že malej Štěpánek byl na světě v 6,25 hod (3885 g, 52cm) 😀

helulicek
26. čer 2009

Dnes jsem ale zažila pěknej šok, s manželem si klidně obědváme a najednou nám začlo něco strašně doma řvát...tak to byla naše chůvička - nebo spíš monitor dechu. Holky já z toho byla úplně v prdeli než jsme tam dolítli a to jsme letěli jen přes obývák...monitor řval jak pominutej. Rychle jsem chytla malýho a on si v klidu spinkal...tak nevím, jestli jsme tam měli blbý baterky nebo co, ale fakt hroznej zážitek. Já z toho byla úplně v šoku, půl hoďky jsem řvala jak malý děcko, manžel mě chudák furt utěšoval. No, nikomu bych to nepřála ☹

luccii
26. čer 2009

helu mela jsi hodne podobny porod jako ja 🙂 jsem rada, ze sis to celkem uzila, ja z toho byla taky na vetvi 😉
malej je krasnej!!! 😵
a ad ten neprijemny zazitek - to musel byt teda sok! ja chuvicku chtela, ale nakonec jsme ji neporidili, uvedomila jsem si, ze bych ji stejne neduverovala a porad maleho kontrolovala jako ted... no snad toho nebudu litovat, ze ji nemame 😕

luccii
27. čer 2009

holky novinka!!! dnes jsme dali naseho kulihraska po 1. na brisko a za chvilku otocil hlavicku doprostred a zvednul ji na chvilku! :D :D :D je to nas malej sikulka! 🙂
jak to zvladate? 🙂

helulicek
27. čer 2009

My byli dnes poprvé chvilku venku. Z kočárku jsem nadšená, lehkej a krásně manipulovatelnej. Hlavně malej v něm spal jak dudek. Hrboly nehrboly, ještě teď krásně hajá 😉

luccii
27. čer 2009

jj, venku krasne spinkaji 🙂 je to k nezaplaceni, ted zrovna zacina nas prcek brecet 😖

helulicek
27. čer 2009

zato teď jsem ho snad od šesti do osmi s přestávkama kojila a on oči jak vejr. Naštěstí prďolka už usnul 😔 asi ho ten čerstvej vzduch trochu zas rozhodil. Jinak mi hned po papkání usne 🙂 😔
táta dnes zapíjí, tak jsem doma sama ☹

kocicinka
28. čer 2009

Lucii, děkuji za gratulaci. Dnes jsme přijeli po týdnu dom.
Helu, nám začala řvát chůvička v porodnici hned jak jsme přijeli na pokoj ☹ Asi sklouznul mimo tu destičku nebo dýchal moc mělce
Druhý den si manžel všiml, že nějak divně dýchá, tak to řelk dr a ta nám ho odvezla na monitor. Byla jsem 3 dny bez něj. Chodila jsem ho jen kojit.Nejhorší bylo, že tam jednou přijdu, a vidímprázdnou postýlku, ve kter dřív hajal. Kouknu dál a vidím jeho nahé tělíčko v inkubátoru napojené na přístoje. Zhroutila jsem se. Ptala jsem se sestry, co se děje a ona, že mi nemůže nic říct,že přijde doktor. Ten přišel za půl hodiny. Nejhorší v mým životě. Prý, že se nic neděje, jeh ho prostě přemístli.Úplně jsem se tam sesypala...Měli podezření na infekci, nasadili mu ATB a zlepšilo se to, jen je musel brát 5 dní.
Jinak Jonáška jsem dala bez nástřihu a bez natržení hráze, díky Epinu, přestože to byl malý obřík s průměrem hlavičky 38 cm. Vůbec mi nešel vytlačit a rodila sem ho od prvních bolestí necelých 12 hodin. Měla jsem jen vnitřní šití. Myslela jsem, že porod bylo to nejhorší, ale to nejhorší bylo to, co přišlo potom...Teď je malý OK, jen ve mě stále přetrvává ten hrozný strach.

kocicinka
28. čer 2009

Jinak tady máme fotku... Dáte nám hlas? 😀
http://berounsky.denik.cz/miminka/be_mimi200906...

kocicinka
28. čer 2009

Jonáš Friš🙂

laska.nezna.hranic
autor
28. čer 2009

koci - jé, ten má čuprovní vlasy 😀 je super

helulicek
28. čer 2009

Teda koci, to muselo být hrozný. Já bych se z toho taky zesypala. Stačilo mě jen toto a už jsem bulela a byla z toho na nervy....Moc moc držím palce ať už takový nervy nezažiješ a už si jen užíváš mateřství. Jinak blahopřeji k Jonáškovi.

helulicek
28. čer 2009

Ty jo koci, koukám, že to byl taky pěknej macík 😉 Má nádherný číro 😀 Fakt fešák.

kocicinka
28. čer 2009

Děkujeme 🙂

luccii
2. črc 2009

koci, chudaku, ty sis teda uzila! 😖 drzim palce, aby byl Jonasek zdravy! je krasny 🙂 my mame 4 kg, nedokazu si predstavit porodit 4,5kilove mimco 😉 vsechna cest! 🙂

luccii
2. črc 2009

jo a zahlasovano 🙂

helulicek
3. črc 2009

Zdravím holky,
nějak nám to tu vázne. Že by nás tak zaneprázdnila ta naše mateřská láska a péče o miminka?? 😀 😀
Včera jsme byli na kontrole, Štěpánek měl 4100g a už 56cm, roste jako z vody chlapák jeden 😉 🙂
Dnes jedeme na kyčle, je to zas půl hoďka v autě a pak možná čekání než nás vezmou....mám z toho trochu obavy...co to horko (jdem tam ve dvanáct), kojení atd.....chjo... 😖

dont_speak
3. črc 2009

AHojky,
koukala jsem k vám holky do albíček na mimča.. A jsou to krásní prckové 😵 😵
helu, nám se ta láska teď musí dělit spravedlivě na dvě poloviny, ale moc to nejde, prootože velký zlobí a malý je hodňoučký.
My na poslední kontrole měli 3720 a 54cm.. oproti Davovi mi Michael připadá maličký, asi mu to už zůstane a bude celkově drobnější. Prstíčky a nožičky má dlouhý😵
¨Pořád ho oňuňávám.

kocicinka
4. črc 2009

Ahoj, my už máme 4,6 a 58 cm 🙂 . A protože nemám čas na zmenšování fotek do alba( no, spíš to neumím 😅 ). Tak fotky našeho zbojníčka si můžete prohlédnout tadyk : jonas.fris.info
Dont: já taky pořád oňuňávám... nějak se ho nemůžu nabažit🙂
Hlavně je sranda, jak nám pase hříbátka 🙂

helulicek
4. črc 2009

Já na to naše zlatíčko taky nedám dopustit. Musím na něho pořád koukat, jak je krásnej a je nááááááššššš!!!!! 😀 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
autor
4. črc 2009

ahoj, co nového?

luccii
5. črc 2009

ahojky, ja na nic krome Vojtika cas nemam, malyho trapi brisko, hodne nam place 😢
my mame neco malo pres 4 kg a cca 55 cm
znepokojila me zelena stolicka, kamaradka detska doktorka rikala, ze se to deje, ze pokud jinak prospiva, tak ze by to melo byt v poho... no ale stejne se o nej bojim

dont_speak
6. črc 2009

koci, na ty web stránky Jonáška jsem se dívala. Malý je opravdu sladký. Ty vlásky na takhle malých dětech zbožňuju 😵 A ten komentář k fotkám nemá taky chybu 😀

lásko, teď jsem koukala i na novou fotku Karimka. Je tam taky moc krásný, mě teď připadá, že bude přesně něco z taťky a mamky tak půl na půl. 😉 Počkej až Ti začne Karimek tmavnout 🙂 Já si to ještě pamatuju u Davida, jak co měsíc to tmavší odstín 🙂

U nás je to veselý. Většinu dne kojím a kojím. O Dava se musí víc teď starat taťka (tam malej začal být na něm víc fixovaný). Když odejde do práce, je smutný, že nemohl jít s ním.
My teď jdeme na další kontrolu až 12.7., ale vážíme se průběžně na digitální váze a přibíráme zatím kolem 200 gramů co týden.
Včera jsem dokonce mezi kojením upekla koláče, tak jsem na sebe pyšná 😀 víc toho během dne zatím nestíhám 😔 .

helu, já na něj taky pořád koukám.. prostě je to nová velká láska 🙂 😵

luci, snad se opravdu nemusíš znepokojovat, když Ti to řekla doktorka. Ukazovala jsi jí i tu stoličku nebo ses jen ptala? Já vím, že může být i do zelena, když vypije mimčo hodně předního (vodovějšího) mlíčka.

Budí se mi prcek..

luccii
7. črc 2009

tak my byli vcera na pohotovosti s tou zelenou stolickou a bolestmi briska a rekli nam, at stridame kojeni s Nutrilonem! 😒 pritom mlika mam dost! ze pry ma mozna hlad a ze bych mohla mit nevyzivne mlicko 😢 no a dneska na kontrole nam pediatricka rekla, ze to je blbost, zvazila Vojtika a za minuly tyden pribral 310 g, coz je fajn a normalni 🙂 takze dal budu jen kojit 🙂

dont_speak
7. črc 2009

luccii, 310gramů za týden je dost slušný váhový přírůstek 🙂 ještě že máš doktorku rozumnou a nedoporučila Ti ten Nutrilon. By se mohl tak zbytečně chudák Vojtíšek odstavit postupně jen na UM 😕

kocicinka
7. črc 2009

Luccii tak to tedy zírám, co vám na té pohotovosti řekli 😠
Nás čeká za týden očkování proti TBC( v porodnici ho neočkovali kvůli braní ATB) mám z toho a vůbec z celého očkování docela strach, zvlášť, když nevím, jak na tom je s imunitou ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru