8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
4. čer 2009

koci - já dám klidně přednost luccii 🙂 na sobotu mi to stejně asi nevyjde, kvůli datumu a jinak mi to je jedno, ten příští týden bych možná i raději. nějak moc rychle mi to těhu uteklo. i když taťka se už nemůže dočkat 🙂 uvidíme, co nám poví zítra. ale aby jsi nás ještě nepředběhla ty 😉

helulicek
4. čer 2009

Nazdárek holky,
ráno jsem byla na kontrole, dojela jsem domů, hlídala neteře a pak to zalomila na pohovce v obýváku 😕 Venku je jaksi ospalo, tak toho ani nelituju, že mě chytla jakási lenora či co 😉
Tak dnes tam byl jinej doktor, než ten, který tam normálně bývá. Řekl mi, narozdíl od toho druhého, že to ještě na porod nevypadá (takže svatbu stihnu 😀 )Tak si potom dámy vyberte....čípek je prý ještě na porod vzadu, mám tam psaný, že je na dva prsty a pak těsně pro prst...tak nevím, jak to chápat????
Ale popravdě, ani by mi nevadilo, kdybych po víikendu rodila...jsem čím dál víc zvědavá na toho našeho prcka 😀

Odpo mi má dojít kámoška, už se moc těším, až pokecáme a dozvím se nějaký nový drby 😀

Holky, vidím, že už se blíží termínky, tak držím pěsti 😉 Nakonec budete rodit ve stejnej den ne??? 😀 😀 Budete mít kdyžtak přístup na net, aby sme se to tu dozvěděly co nejdřív???to víte, zvědavý ženský 😀

dont_speak
5. čer 2009

AHoj holky,
jdu vás jen pozdravit, abyste si nemyslely, že někoho předbíhám 😀 My se stále držíme maminky jak klíště.. Břicho mi strašně svědí a pne, tak nevím jak dlouho ještě 2v1 vydržíme.
Helu koukám co doktor to různý názor.. Mě vždycky řeknou tak šalamounsky.. porod může přijít kdykoliv nebo až v termínu.
lasko, 😀 To je knížka o reportérovi, který se vydává poušťí, džunglí k jednomu kmeni. Tak ono je to příjmení trochu křovácké, ale zase až tak složité mi nepřijde 🙂

kocicinka
5. čer 2009

Tak co, kočky, ještě nerodíte? Já měla dneska den, pořád mě bolelo a bolí bříško ☹ . Co to asi znamená?
V noci mě asi 3x vzbudila bolest v rameni, vždycky toho, na kterém jsem spala.
Kůže na břiše už mě nesvědí, to jsem si odbyla ve druhém trimestru, když hodně rychle narůstalo. Já ho dost krémuji, takže snad i díky tomu nemám zatím žádné strie.
Dont- vidíš, Bulovku v pohodě stihneš.Teď se mi zrovna prochází kocour po klávesnici, přišel se pomazlit, tak se mu jdu věnovat🙂

laska.nezna.hranic
autor
5. čer 2009

helul - to je vždycky tak, co člověk, to názor a u doktorů to platí obzvlášť.
k tomu netu. já mám laptop, ale do nemocky si ho asi brát nebudu. vlastně ani nevím, jak to tam mají s wi-fi.
ale jako ani by mě nepřekvapilo, kdybych tu z nás rodila poslední 😀 i když zítra tu prý má bouřit a v neděli ten úplněk... ne že bych na to nějak věřila, ale uvidíme. i když si spíš myslím, nevím proč, že budeme přenášet a nakonec vyvolávat.

dont - aha 🙂 já bych řekla, že určo existují horší příjmení, než to vaše 😉
ti závidím, že víš, co tě čeká a můžeš se na to trošku připravit... já nemám ani ty poslíky, prostě nic...

tak jsem dnes byla na kontrole v té porodce. byli jsme tam téměř tři hodiny a za celou tu dobu mi akorát natočili monitor a že prý se mám ukázat v pondělí. takže jsem tam v podstatě byla zbytečně 😒

kocicinka
5. čer 2009

...Kocour už odkráčel... 🙂 Jo, bouřit to má o víkendu snad všude a my máme jet v neděli česat třešně k mámě, to by se v dešti blbě dělalo.
Já taky nevím, jestli to jsou poslíky, prostě mě bolí břicho. Když jsem se ptala Dr., jak se poznají kontrakce, tak mi řekl, že tvrdnutím břicha. To mi toho moc nepověděl. Tvrdnutí mám už od 5. měsíce....
Laska... to chodíš takhle často? Já jen jednou za týden a ani tam moc dlouho nečekám. V Neratovicíích, kde holky psaly, že čekání 4 hodiny je tam norma, tak já tam čekala cirka hodinu a na monitor jsem šla hned. Jinak monitor máš v pořádku? Mě na něm malý spal, měl ozvy stále tak 130, takže mi sestra občas přišla zaštěrchat s břichem. To bylo docela nepříjemný 😒
V Budějkách je opravdu jen jedna porodka? A co dělají, když mají plno... Přeci jen nejsou Budějky úplně malé město...Měla jsem tam zítra jet, ale vzdala jsem to. Budu pokračovat v září.

laska.nezna.hranic
autor
6. čer 2009

tak bouřku jsme přečkali 😀 takže to vypadá, že 6.6. náš brouček narozky slavit nebude. můj další tip je na desátého 🙂

koci - já byla u své doktorky na poslední týdenní poradně v úterý, ale v pátek mě poslala na kontrolu před víkendem. no a protože už mám zítra termín, tak jako potermínovku mě chtějí v pondělí vidět znova. předpokládám, že tam už se mi budou věnovat víc. ale to jsem už objednaná na čas, tak to snad půjde rychleji. monitor byl ok, ale malý chrněl, tak do něj pořád šťouchala... ale ono mu to bylo vcelku jedno 🙂
no jo, je tu jen jedna. neslyšela jsem, že by někdy měli tak narváno, že by nestíhali a nebrali rodičky. ale ono je to možná i tím, že hodně maminek jezdí rodit do Krumlova.

dont_speak
6. čer 2009

Ahoj, tak na nás čáp taky prdí.. ale my máme ještě do středy čas 😉
Takový čekací doby.. to mě na Bulovce berou většinou hned jen co dorazím.. Zároveň vyřizují třeba 3 těhule najednou. Na monitor jsem sice pak čekala, ale jen 20minut.

kocicinka
6. čer 2009

Já mám termín dle UZ již v úterý... Naštěstí berou v porodce potaz dle MS, takže až 14. U nás dnes ani nijak nebouřilo, sice něco spadlo, ale nic moc. Dont a jak vypadá poradna na Bulovce? Dělali Ti tam ted někdy UZ?
Koukám, že si tu povídáme jen 4, kdepak asi jsou, ostatní a zdalipak již neporodili...?
Když budu rodit v Hořovicích, tak tam je prý PC u každé postele, tak já dám o sobě určitě vědět, až budu mít po.
Laska: už máš termín zítra, toto letí, co. Budeš zkoušet nějaké "domácí" vyvolávání? Jak se jinak cítíš?

dont_speak
6. čer 2009

koci, UTZ mi nedělali.. Jen když jsem tam jela se zánětem močáku, tak mě důkladně vyšetřili. Zdá se mi, že teď už to tam je na ty poslední týdny pro těhule jak na běžícím páse. Monitor je od 38 týdne..
Mě se zdá že ostatní i s termínem po nás porodily, jen my 4 budeme přenášet😀
To je super, když se můžeš ozvat hnedka online 🙂
lasko, vždyť Ty už můžeš klidně rodit🙂 😉 Co manža? Líbí se mu v Budějkách? Přihoď nějaké nové společné fotky 😉

laska.nezna.hranic
autor
6. čer 2009

koci - teda už to začíná být zajímavé, jsem zvědavá, kdo bude další 🙂 co tak vím, tak andy ještě pořád přenáší, jitus s bell to už mají pár týdnů za sebou, bertica už taky chová... jinak dneska jsem se dočetla, že wsmoulinkaa už má taky po dnešku po porodu. jsem koukala, jak blázen. měla termín až za měsíc. asi se malé líbil dnešní datum 🙂 tak už na nás nemají asi čas. nebo spíš chodí do jiných diskusí. tak kdo zbývá? já, ty, dont, zuzik, helul a unka. ještě někdo?
já myslím, že o pc budu mít zájem akorát než porodím, kdybych musela do nemocnice dřív. po porodu už budu mít jinou zábavu 🙂 ale samozřejmě vás tu samotné nenechám 😉
no jo, zítra, nemůžu uvěřit tomu, jak to uteklo... cítím se úplně normálně jako jindy. sice vnímám břicho a termín porodu v průkajdě, ale jinak se vůbec na nějaký porod necítím. žádná zátka, ani poslíci, prostě nic. jen ten strach, toho se nezbavím 😅
malého rozhodně nemám v úmyslu vyhánět, mně nevadí, že je se mnou, jsme na sebe zvyklí 🙂 už se to nevrátí, tak ať si to ještě oba "užijeme" co nejdýl. rohodně bych řekla, že tenhle konec snáším líp než osmý měsíc. jen to věčné přemýšlení nad tím "kdy to tak může přijít" je takové vyčerpávající. fakt mám strach ☹
ty budeš malému "pomáhat" ven dřív? 🙂

dont - ty mě nakonec ještě taky předběhneš 😉
rodit můžu, ale jestli klidně, to nevím 😀
manža je v pohodě, něco málo z města zná už z dřívějška a ostatní dožene, až bude kočárkovat nebo hledat práci🙂
ty jo, fotky. víš, že mě vůbec nenapadlo nějaké udělat 😅 já totiž na focení moc nejsem, se stydím a manža si na to taky nějak nevzpomněl. tak třeba až s miminkem 😉

andreahrbacova
6. čer 2009

Ahojky holky jdu vás pozdravit,my jsme zatím pořád v kuse.Malému s epořád nechce na svět a dělám pro to fakt všechno,prostě na nás prdí.
laska a jak ty se cítíš?Zítra máš termín co?
jj šmoulinka už to má taky za sebou,čuměli jsme fakt všichni. 😀

laska.nezna.hranic
autor
6. čer 2009

jej, ještě na luccii jsem zapomněla, se omlouvám 🙂 třeba už rodí, měla termín se mnou...

andy - teda ten váš malý tam musí být fakt spokojený 🙂 kdy jdeš na další kontrolu?
já se cítím fajn. teda v rámci možností, to víš, že mám každý den jiný problém, ale tak to k tomu patří 🙂
a nejvíc asi čuměla samotná šmoula 😀

dont_speak
6. čer 2009

wsmoulinka?? to se musím pak schválně mrknout. 🙂
lasko, určitě potom foťte s mimčem.. já budu taky házet průběžně fotky do albíčka 😉 Byli jsme se nechat minulý víkend vyfotit od profesionální fotografky, tak 15.6. uvidíme co z toho vyšlo.
a lucci se tu neobjevila, je docela možný, že už taky bude hotová mamča.

andreahrbacova
6. čer 2009

laska pokud neporodím dneska a zítra tak jdu v pondělí,tam se už domluvíme co se mnou.Teď mám pěkné tlaky v podbřišku,docela to bolí,ale to zas přejde-při mé smůle 😅
to jo,ještě nám šmoulik psala že ještě měsíc bude muset chodit s tím banděrem a najednou toto 😀

helulicek
7. čer 2009

Čau holky, tak včera porodila Zuziik - chlapečka Ondráška 😀

kocicinka
7. čer 2009

Jé, gratulace! 😀 A jak to víš?

kocicinka
7. čer 2009

Jo, už vím, jak to víš, koukla jsem do sedmého měsíce... 😀 Tak Zuzik už to čekala každým dnem.... Jsem zvědavá, kdy dojde na mě. Já si to pořád nějak nepřipouštím 😅
Dnes jedeme trhat třešně, počasí se zatím drží, doufám, že i vydrží. Tak holky hezký den a já večer nakouknu, co je nového.

dont_speak
7. čer 2009

Gratuluju zuzikovi.. to je docela dobrý, jak tam naposledy píše, že se cítí divně a taky že pak ten den hned porodila.
Co děláte holky? Jste taky tak ospalý? 😅 Jsme se s malým vzbudili a stejně mi to nestačilo.

laska.nezna.hranic
autor
7. čer 2009

ty jo, všechny už to budou mít za sebou. akorát andy, chudák, si dává načas 😀 ale tak zítra už bude vědět víc...

andy, myslíš, že si tě tam zítra už nechají? ale třeba nám dneska v noci oběma vyjde ten úplněk 😉

mně dneska asi tak od čtyř čas od času píchne v podbřišku, ale nedávám tomu žádnou váhu. asi je to psychické, protože vím, že mám termín. kdybych nebyla těhu, tak si toho sotva všimnu a vůbec to neřeším. jen mi přijde divné, že nemám vůbec žádné příznaky. pořád čekám, kdy odejde zátka nebo rupne voda a nic. dokonce už ani záda mě nebolí. že by klid před "bouří"? 😕 🙂

dont - já bych spala pořád, ale to nesouvisí s těhu 🙂

dont_speak
7. čer 2009

Holky, jsem zvědavá ráno.. kolik nás tu ještě bude.
Dobrou noc 😉

kocicinka
7. čer 2009

Hlásím příjezd z třešní, všechno jako obvykle, břicho občas zabolí, občas tlaky a tvrdnutí, ale jinak nic.
Laska: no, dřív mu pomáhat určitě nebudu, ale jakmile se mi překulí termín, tak asi začneme něco nenásilně zkoušet... Jako třeba masáž bradavek, sex, mytí oken, nebo ricinový nápoj. Taky mi nevadí přenášení, ale bojím se vyvolávání 😖 .
Jaká je praxe u vás v porodce? Taky nechávají přenášet 10 dní?
Jinak pozoruji, že mám podobné příznaky jako na začátku těhu. Opět mě trápí ranní nevolnost- v poslední době už jsem dvakrát ráno zvracela a mám velkou chuť k jídlu a stále mě honí mlsná. Že bych znova otěhtněla? Aspoň by to vysvětlovalo to obrovitánský břicho 😀

laska.nezna.hranic
autor
7. čer 2009

koci - ty a víš, že já ti vůbec netuším... nikde jsem se o tom nedočetla a já sama jsem se neptala.
jsem zvědavá na dnešní noc... ale pokud ji "přežiju", tak snad si mě tam zítra ještě nenechají... ach jo, já tak závidím těm, co už to mají za sebou, a přitom ze strachu bych nejradši byla těhulína napořád 😅

kocicinka
7. čer 2009

Jo, to já též 🙂 Ani by mi to nevadilo. Ideální by bylo bříško tak z 5.nebo 6. měsíce, teď už je přeci jen hodně těžké. A byli bychom pořád spolu 🙂 Já myslím, že nenechají, pokud budeš mít všechno v pořádku- ozvy, tlak... Tak většinou začínají s vyvoláváním až ten 10. den. každopádně dej vědět, jak jsi dopadla, budu zvědavá 🙂 . Já jdu do poradny v úterý.

helulicek
8. čer 2009

Ahojky těhulky,
tak co mimča??? už se některému zachtělo na svět??? Ty jo, já už bych taky chtěla, aby tu byl mimísek. Sice nic nebolí, výrazný potíže nemám - jen jsem si všimla, že začínám víc zadržovat vodu, ale žádná katastrofa. Každopádně už aby to bylo za mnou 😅 Nějak mi teď dva dny tvrdne permanentně bříško, dřív to bylo taky, ale jen občas, teď pořád...no snad je vše okej. Připadá mi, že tam mám velkej balvan 😀
U nás v porodce nechávají taky deset dní přenášet, pak vyvolávají...

kocicinka
8. čer 2009

Ahoj Helu, mému se se ještě nezachtělo 🙂 Jsem zvědavá, jak dopadla Andrea a Laska, snad nam dají vědět 🙂
Copak děláš, takhle brzy po ránu? Já dnes taky nemohla spát. Co dnes.... V poslední době se budím k ránu a ne a ne zabrat. Dobré dvě hodinky se bolestivě převaluju, než jakž takž zaberu...

andreahrbacova
8. čer 2009

Ahojky hlsáím, se zěpt z kontroly,a a my prostě normálně asi neporodíme.Když se to samo nerozjede do čtvrtka tak ve čtvrtek v osum hodin mám nástup na vyvolání.Malý na monitoru pěkně kopkal,monitor ukázkový,ale CS5 a čípek 1cm,otevřená na špičku.Takže jak jsem přišla tak jsem odešla.

helulicek
8. čer 2009

Koci, já se dnes vzbudila něco po třetí hodině a čučela jsem do stropu. Ne a ne zabrat...normálně jsem byla vyspaná. Poslední dobou jsem vesměs vzhůru ve čtyři, hrůza....

Teda holky, kdy vy porodíte??? 😕 Andrejko, musíš Vojtíška přemluvit, ať jde na svět dobrovolně 😉

unka7
9. čer 2009

Dobré ránko těhulky,

tak jak už máme nějaké miminko???

helulicek
9. čer 2009

nazdárek holky,
tak co Laska a Andrejka???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru