8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

xbimbobl
20. dub 2009

No já ještě kočárek taky nemám...už mám vybraný, ale nějak ještě nevyšel čas aby jsme ho šli koupit....jinak ostatní mám....jsem se nějak rozšoupla s oblečky...tento týden ještě si chci objednat monitor dechu....

helulicek
20. dub 2009

Kočárek mám taky vybranej, monitor mám půjčenej 😉 Věřím, že mám ještě čas, ale i tak bych to chtěla mít už vcajku...

xbimbobl
20. dub 2009

Jsem mrkla na tvoje stránky...moc hezký.....a sluší ti to s tím bříškem....no taky budu muset udělat stránky aby jste viděli můj melounek....no já jsem ty věci pořizovala postupně, ale spíš až teď poslední dobou...jsem to nechtěla nějak hrotit....no při nejhorším manža ten kočárek koupí sám....

helulicek
20. dub 2009

Díky 😀 určitě sem dej nějaký fotečky, já byla taky donucená 🙂

xbimbobl
20. dub 2009

No právě to zkouším...tak jsem zvědavá co z toho výjde....

helulicek
20. dub 2009

tak zítra se můžem těšit na albíčko 😀 😀

laska.nezna.hranic
autor
20. dub 2009

helul - do porodu budu tak vyřízená, že už se ani neposkládám. normálně se dneska bojím jít si lehnout 😅

xbim - no, já mám od původní váhy navíc asi 10 kilo, ale protože jsem už tak byla koulička a doktorka mi, nevím proč, do průkazky napsala výchozí váhu nižší, než jsem jí hlásila, tak to vypadá, že jsem přibrala mnohem víc. ještě tak ten měsíc vydržet, pak už se to snad ustálí...

helulicek
20. dub 2009

to jsi teda laska moc nepřibrala....ty se máš 😉

laska.nezna.hranic
autor
20. dub 2009

xbim - kočárek ještě není, to bude až to poslední, nejspíš to zařídí naši, až budu v porodce, ale vybraný ho mám. teď se jen porozhlížím mezi prodejci, který by vyšel tak nějak nejlépe.

jaký kočárek by se ti líbil?

mně spíš teď dělá starost zabalit se do porodky. k nakoupení potřebných věcí se nějak nemám, přijde mi, že je ještě čas a taky těch penízků není nazbyt... a i kdybych to už měla, nějak nevím, do jaké tašky to dát. mám jednu fajn, ale přijde mi maličká, dám tam tak osušku a kosmetiku, ale jen to samozřejmě nestačí. do čeho se zabalíte vy? ono taky asi dost záleží, co všechno vám ve vaší porodnici poskytnout...

xbimbobl
20. dub 2009

no do albíčka už jsem něco málo dala....no tašku do porodnice ještě nemám a už mě to taky děsí že bych si jí měla aspoň nějak připravit....

xbimbobl
20. dub 2009

tak už jsem vytvořila album xbimbobl....tak se mrkněte.....v týdnu tam vložím můj pupík až se vrátí manža....má to uložený někde u sebe....holky už jste si pořizovaly kojící podprsenku....nevím jak se mám orientovat v tom číslování

helulicek
20. dub 2009

no rychle jsem koukla a fakt se ti povedlo, holka jsi šikovná! 😀

laska.nezna.hranic
autor
20. dub 2009

helul - kdybys vypadala jako já, tak ti každý gram bude připadat jako neskutečný přírůstek 🙂 a není všem dnům konec 🙂 do šestého měsíce to na mně nikdo nepoznal a v poslední době rostu každý týden před očima 😅 ale tak teď je prioritní, aby byl malinkej v pořádku, ostatní mi může být jedno. hlavní je, že se líbím manžovi 😉

xbim - nákup podprdy mě úplně děsí. nějak nevím, kdy a jak vybrat tu správnou, abych nevyhodila peníze. je to těžké, když člověk neví, jak bude vypadat po porodu... prý se nemá kupovat dřív než v devátém měsíci, ale někomu prsa rostou od začátku těhu, někomu ke konci, někomu se nalijí fakt až po porodu... taky hledám, kdo by mi poradil. docela blbý, když se v tom jako ženská nevyznám 😅 a nechávat to na poslední chvíli by se asi nemuselo vyplatit, kdyby se mimísci rozhodli vykouknout dřív. asi koupím nějakou obyč o kousíček volnější, než bych si kupovala normálně, abych měla alespoň něco do porodky a pak nějakou lepší, až budu vědět, jak na tom opravdu jsem. nakonec je tu vždycky možnost, že kojení nepůjde, tak si nechci dělat moc velké zásoby. sice by mě to mrzelo, ale v naší rodině nejsou záněty prsou po porodu nic vyjímečného, tak je třeba počítat i s touhle variantou.

helulicek
21. dub 2009

Krásné ráno a krásný celý den kočky 😀
Laska já taky nemám ideální postavu, nejdřív mě každý kilo taky trápilo, ale pak jsem se nato vyprdla, důležitej je mimísek...teď mi ten pupík taky jaksi poposkočil, a jak už jsem psala, tak i ta váha 😒
......pak si můžem dát soutěž kdo se dřív vrátí na původní váhu 😀
S tou podprdou nevím, mám teď těhu podprdy a doufám, že už mi prsa neporostou, už mi to stačí 🙂 ....ještě mám chvíli čas, uvidím co před porodem a pak si nějakou kojo koupím...

anitrams
21. dub 2009

Ahojte, mohu se pridat?

Nas malej dnesni noc celou probdel a hrozne ho bavilo mi nakopavat zebra, tak jsem se vubec nevyspala.
Co se tyce podprdy, jednu jsem jiz zakoupila, druhou asi koupim az tesne pred porodem. Radeji.
Jinak tasku do porodky mam pripravenou a pro maleho krome par drobnosti taky. Snad jsme na nic nezapomenuli.

Vsem krasny slunickovy den.

Martina

helulicek
21. dub 2009

Čauky Marti,
tak koukám, že ty už jsi plně vybavená 🙂 a nachystaná 🙂
Já se tuto noc taky moc nevyspala, ani nevím proč, furt jsem se budila, no kolem půl paté začal pak prcek kopat, že už jsem nezavřela oko vůbec 😒 Jsou to ale ratášci 😅

anitrams
21. dub 2009

JJ, jsem uz takova. Nemam rada, kdyz se neco nechava na posledni chvili. A hlavne az do porodu budu chodit do prace a jeste mne ceka par sluzebnich cest (skoleni, firemni akce a nejake schuzky), takze jen dam tasku do auta a hned je manza i ja klidnejsi. 😀 😀 😀 😀
Tomu nasemu lumpovi to zustalo az doted, uz tu u pocitace skoro lezim.

bellmir
21. dub 2009

Ahoj holky... tak koukam, ze jste se poradne rozepsaly.. to je super.. alespon mam co císt.. 😀

Helu.. je to divny.. ale ja dneska taky spala ponekud divne... 😖

Je to asi divné.. ale v posledni dobe.. je to tak tri dny mam kontrakce nebo co.. pak mi taky ztvrdne brisko... uplne neskutecnym zpusobem... Je mozny, ze jsou to poslícci?? a blby je, ze uz to neni jen v noci, ale i pres den... 😠
A muzu vam rict, ze od vikendu se mimi nejak mooooc hybe...coz by se melo uz taky uklidnovat, ne??? Uz tam prece nema tolik místa..

Holky s tema penízkama je to taky na prd.. my uz teda skoro vsechno taky mame.. Ale porad si rikam, jestli jsme na neco nezapomeli.. 😀

xbimbobl
21. dub 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím....dneska jsem se taky moc dobře nevyspala...taky jsem byla obdařena koupáním pod žebra a nevěděla jsem na kterou stranu se mám otočit abych malou nemačkala...ale zjistila jsem že nejlepší by bylo spát ve stoje...chtěla jsem se vás zeptat jestli už máte nakoupené hygienické potřeby do nemocnice(vložky, síťované kalhotky atd...)protože nevím co mám koupit

andreahrbacova
21. dub 2009

Ahojky holky,tak dju vás po delší odmlce pozdravit.
Mě se spalo dobře,přes den se vždycky vyčerpám a usnu jako mimino 😀
xbimbobl věci do porodky mám nakoupené,koupila jsem to v lékarně,vložky od Hartmanu a síťované vložky je jich v balíčku myslím šest kusů.
Laska tak už jsem si koupila dvě kojicí podprdy.Žádnou parádu s tím neudělám,nějakou pěknou si chci koupit až po porodu,to už budu vědět jak na tom jsem 😉

neu.sona
21. dub 2009

Ahoj Holky,můžu se přidat? Ja se dneska taky moc nevyspala,teda už posledních čtrnáct dní nespím,vzdycky mě probudí bolest,jako bych mela dostat menses. Pak si dojdu na wc přestane to,ale další hodinu nemůžu spát,takže se úžasné vyspim 😖. Jinak čekáme kluka,Matyáška. Přesně ve 32 týdnu jsme byli na ultrazvuku a měl 1960g. Macek 🙂. A kde budete rodit a odkud jste?

xbimbobl
21. dub 2009

No máš pravdu taky jsem si říkala že zajdu do lékárny a tam mi určitě poradí...jinak jednu kojící podprdu takovou obyčejnou jsem si koupila abych měla aspoň něco do porodnice a potom uvidím jak se zvětším a podle toho vyberu další...

xbimbobl
21. dub 2009

No já jsem napnutá na páteční kontolu...bude mě dělat velký utz, takže bych se měla konečně dozvědět míry, tak doufám že to nebude nějaký až moc velký obřík...včera rodila známá a byla jsem trochu v šoku 52 cm a 4,32 kg holčička....jinak jsem ze Znojma a rodit budu normálně ve Znojemské nemocnici. A co předporodní kurzy chodíte?

neu.sona
21. dub 2009

Já jsem kousek od Benešova,ale budu rodit v Praze Podolí. Máme to sice asi 40 minut,ale první mimčo snad nepůjde tak rychle,tak to budeme stíhat. Jinak tam mam známou porodní asistentku,takže nebylo co řešit. Na předporodní kurz jdu k ní. Příští pondělí,tak uvidím, co se dozvím 🙂. Jinak v rodině se nám narodil v listopadu kluk 55 cm a 4,90. Teď vypadá jako devítiměsíční mimčo 😖.

andreahrbacova
21. dub 2009

Já jsme ty kojo podrpdy koupila v CA,tam je měli po dvou kusech,si říkám do porodnice dobrý.V lékarně tii určitě poradí. 😉
Ahojky neu.sono,tak my jsme měli ve 32tt 1780g.Jinak já jsem Ostravačka,a rodit budu ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba.Na předporodní kurz tam chodím taky,příští týden už mám poslední lekci,bylo to jen na měsíc.taky budeme mít prohlídku porodního sálu,tak jsem zvědavá.

bellmir
21. dub 2009

neu.sona Ahojky ja jsem z prahy ze kbel.. rodit budu v kralovských vinohradech.. protoze mi nic jineho nezbylo.. pozde jsem se registrovala.. 😠

laska.nezna.hranic
autor
21. dub 2009

vítám nově příchozí těhulky 🙂

teda, koukám, jak jste se zase rozepsaly 🙂 tak na vás teď zareaguju v jednom příspěvku najednou.

hlásím, že jsem spala jako mimino, však jsem si to po předešlé noci zasloužila 😵 ale koukám, že vy ostatní jste měly blbou noc... ☹

andy - no jo, na sebe seženeš podprsenku snadno, já vůbec nevím, kam zajít. včera jsem se zkusila změřit podle návodu v chytré knížce a vyšlo mi, že bych si měla pořídit košíčky A. to mě vyděsilo, když normálně mám D 😀

poslední lekci kurzu mám teď ve čtvrtek.

neu.sona - tak to máte krásně rostlého chlapáka 🙂 co se týče porodky, původně jsem chtěla do Krumlova, ale protože na to asi budu sama, tak půjdu do ČB, mám to jen pár minut od domu.

anitrams - koukám, že jsi z Budějc, kde chceš rodit ty?

xbim - nemáš ten velký utz naplánovaný nějak pozdě? dělá se mezi 30.-32. týdnem, ne?

to je něco, taky v poslední době slýchám o čtyřkilových mimčech. čím to? že by lidi začali tak růst? nebo je jen maminky dobře živí? 😕 🙂 jestli bude malý po mně, tak bude asi macík taky. i když já měla porodní váhu normální, tak snad bude mít i on. mně by neva, kdyby byl menší 🙂 tříkilové mimi by mi stačilo 🙂 ale to asi neklapne, když teď tak rychle rostu já, tak to on bude taky 😅

nevíte, přibírá se až úplně do konce, nebo se to třeba v tom 38. týdnu už tak nějak ustálí?

neu.sona
21. dub 2009

Taky jsem se děsila,ze malej tak přibírá,ale na druhou stranu byl na papíře v těch jejich měřítkach uplne v prostřed,tak doufam,ze vic,jak 3,60 mit nebude 🙂. To by potom byla fuska a oblečení by mu zadny nebylo 🙂. Jak říkám,mame v Podolí známou,tak budu rodit tam,ale druhý už budu asi v Benešově. To je rychlejší 🙂.

helulicek
22. dub 2009

Ahoj holky, přeji všem krásné ráno 🙂
Včera jsem měla blbej den, tak jsem ani nekoukla na kompl a teď vidím, že tu byla pěkná drbárna 😀

Naše mimi mělo ve 31+0tt 1850g, takže macík 😀

Na kurzy jsem začala chodit teď v pondělí, dělají je v porodce od 32tt a je to myslím na 6 lekcí, ale byly tam holky třeba i po sedmé, nějak se to tam asi neřeší. Ale bylo to výborný 😀 a hlavně mě překvapilo, že to dělají zadarmo, což v dnešní době je myslím rarita, no ne? Každopádně mě to mile překvapilo 😀

Rodit budu ve Vyškově, bydlím sice napůl mezi Brnem a Vyškovem, ale ikdyž vyškovská nemocnice nic moc, tak porodka je tam prý výborná a hlavně tam není takovej nával jak v Brně. Tam jezdí snad každej a tak tam prý musej i odmítat....

laska.nezna.hranic
autor
22. dub 2009

ahoj holky, jaký byl den? ten můj začal bolestma v podbřišku 😒 to je hrozné, každý den mám jiný problém, už si připadám jak hypochondr 😅 ale pak to přešlo, tak jsem jela do města oběhat nějaké úřady. tak ode dneška jsem už taky konečně na MD 🙂 pak jsem byla s našima v obchodě a za přispění babičky za mě pěkně utratili, až se stydím. ale když jsou ty věcičky třeba... tak mám konečně mimo jiné tu podprdu. andy měla pravdu, moc sexy to není a když k tomu připočtu tu "úžasnou" rozepínací košili a spoďárky-bombardónky, tak jsem skoro i ráda, že mě v tom manža neuvidí 😀 se v tom stydím i před svým vlastním odrazem v zrcadle 😅 ale co nadělám. zato z věciček pro mimíska jsem nadšená. je to všechno takové roztomiloučké 🙂 jinak jsem se byla kouknout v lékárně na ty vložky a měli je tam za necelých 60,- korun, tak to je trochu přeháňka. v další lékárně jsem je pak koupila za 32,-, tak jsem si říkala, jak na tom musí vydělávat... 😖 😠

helul - my měli v 31+2 tt 1880 g, tak to máme mimísky zhruba stejně velké 🙂
to je super, že za kurz neplatíš. a co jste na první hodině probíraly/i?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru