8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

helul - já už jsem si na ten její přístup tak nějak zvykla. těhu už mám téměř za sebou a jinak tam člověk nechodí zase tak často, tak si zatím jinde nehledám. ale do budoucna to zvažovat budu. ale já si strašně blbě zvykám na cizí lidi, natož doktory, tak mám trošku problém. vlastně mi i vyhovuje, že jsem ten poslední měsíc nemusela chodit na kontroly do porodky, kde pokaždé slouží někdo jiný... ale příští týden už asi budu muset... 😒

kocicinka
28. kvě 2009

Laska: Jo jo, to je on. Naše škola sousedí s konzervatoří, takže jsem v tom obchůdku občas trávila přestávky 🙂 Já jsem zas měla problém, že neměli 80 C, měli jen 85 a 90 D, čili na mě trochu větší. V tý cukrárně mají tak bááječnou zmrzlinu!! Ještěže nejsem v Budějkách častěj, asi bych přišla na mizinu. 😀 No vypadá to, že už tam nepojedu, už se bojím. Sice ještě bych chtěla stihnout zkoušku a zápočet 6.9., ale to už bych asi jela s manželem. Uvidím, jak se budu cítit. Bylo by zase fajn to mít z krku. Já jsem byla celkem ráda, že mě moje Dr vykopla už ve 35. týdnu. Aspoň si ty porodnice trochu očuchám, seznámím se s prostředím a doktorama a kdyby mi to tam nesedlo, tak bude ještě čas od tama prchnout 🙂 .

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

koci - tak ty jsi pražská, si můžeš vybírat (i když vzhledem k registracím asi hůř), ale tady je porodka jenom jedna. druhá nejbližší je v Krumlově, tam jsem původně chtěla, ale nakonec si říkám, že v Budějcích rodily i jiné mamči, tak to zvládnu taky a i pro rodinu to bude blízko.

bellmir
28. kvě 2009

ahoj holky.. tak hlasim, ze uz to mam za sebou.. byl to docela fofr🙂

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

bell - no už jsem myslela, že se nám tu nepochlubíš. ty se máš 🙂 moc gratuluju. hele, jak dlouho jsi měla kontra, než jste vyrazili do porodky? očekávám podrobný popis 😀

bellmir
28. kvě 2009

Lasko.. tak me to zaclo v nedeli v osm vecer.. kontra bylo po 10min... o pul jedenacte se zkratili na pet minut...o pulnoci jsem volala do porodky.. a rekli at prijedu.. tam jsme dorazili o pul jedne.. 00:40 jsem sla na monitor., 00:50 mi praskla voda.. a zacal masakr.. do té doby se to dalo vydrzet.. to uz byly kontra po 3minutach (krizovy bolesti..) Rekli mi, ze na porod to nevypada.. ze jsem prvorodicka.. ze to bude az tak rano.. 1:30 po UZ a po vysetreni jsme se presunuli na pripravnu.. tam me PA prohlidla.. a rekla, ze jsem na tri prsty.. ze je to na dlouho ( fakt se to nedalo vydrzet.) chtela udelat klistyr.. ale mezitim zacala rodit jedna pani.. tak k ni odbehla.. ja sla za manzelem na chodbu.. no.. a tam se to skoro cele odehralo.. malem jsem porodila na chodbe.. Zacla jsem kricet.. ze citim hlavicku..ale nidko mi neveril... no a 2:28 byla Natalie na dve zatlaceni na svete..
Jsem rada, ze to bylo tak ryhly.. ale pristup doktora a PA byl fakt strasny.. podrobnosti dyztak jindy.... 🙂

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

bell - no teda 😨 jako porod jsi asi měla super, ale na ty lidi sis měla stěžovat. tohle mě dokáže rozčílit, fakt 😠 nejhorší je, že pár takových příběhů jsem slyšela i z naší porodky. zvlášť prvorodičkám nikdo nic nevěří a dělají z nich hysterky. nejvtipnější je to od doktorů - chlapů a PA, které samy ještě nikdy nerodily.
ale tak hlavně, že jste obě v pořádku

zítra možná bude další miminko, bertica jde na vyvolání, tak na ni budu myslet 🙂

luccii
28. kvě 2009

Katko, ja do porodnice uz balila, ale nemam vse, takze stale dobaluju... kdybych nahodou rodila dnes, tak mi chybi neparfemovane mydlo, podprda, pantofle a zupan 😉 jo a vyplnene prohlaseni o jmenu - my porad vahame! 😅
u nas v porodnici na porodni plan daji 🙂 sice mi nevysli vstric v jednom bodu, ale jinak jsou ochotni 🙂
jinak u nas v porodnici je vysetreni dukladnejsi nez u gynekolozky 😉 jsem tam spokojenejsi

helulicek
28. kvě 2009

Láska, to je super, že už se manžel ozval a alespoň tě prozvání. To už jsi trochu klidnější že?

Bell, hlavně, že to bylo rychlý. Máš Natálku u sebe a to je teď důležitý 😉

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

luccii - tak to jo, bez toho by ses obešla, by ti půjčili. vy ještě pořád nemáte jméno? 😕 🙂
já bych si přála akorát přiložení na bříško a přestřižení pupečníku manželem, pokud to půjde. ale když to neklapne, tak se nezhroutím. uvidíme podle situace. se zbytkem jsem už smířená.

helul - to jo. jen bych ráda věděla, kde bude přestupovat a hlavně spát.

helulicek
28. kvě 2009

My taky pořád nemáme vyplněnej papír se jmény, to bude ještě sranda 😀 😀 😀

Věřím laska, že jsi pořád v nejistotě, ale aspoň víš, že je v pořádku a blíží se ku domovu. Ty dny, kdy neprozvonil máš doufám už za sebou. Hlavně, určitě brzy budete spolu a budete moct se těšit společně na mimíska 😀 Nebo ze samé radosti rovnou porodíš 😕 😕 😉 😉 😀 😀

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

helul - tak on mi vzkaz poslal. to, že mi to dotyčný neuměl vysvětlit, je věc druhá 🙂

ale nestraš 😀 i když pak už by mi to snad i bylo jedno 🙂 sice na to nechvátám, ale na druhou stranu už bych to ráda měla za sebou. bojím se bolesti 😔 docela bell závidím 😅

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

tak manža se už našel, hurá 🙂 o půlnoci mi přišla sms, že je ve Strasbourgu. sice mi nejde do hlavy, jak za tak krátkou dobu mohl uject tolik kilometrů, ale to je teď jedno. spíš mám obavy, aby měl kde spát, protože jak jsem tak předběžně pátrala, tak na zítra budou jízdenky asi už vyprodané. to je pech. ale třeba ještě něco sežene a nebude tam muset zůstat přes víkend. a já zatím budu přemlouvat Karimka, ať vydrží 🙂 akorát je blbý, že s každým dalším dnem se budu víc a víc bát cestovat do Prahy. to abych si radši s sebou pak vzala i tašku do porodky 😀

unka7
29. kvě 2009

Dobré ránko,

Bellmir blahopřeji k miminku!!!!!!!

Lásko to je manžel šikovnej, že to ujel takhle rychle, tak snad najde něco volného a bude brzo u Vás a tu tašku si radši vezmi 😀

laska.nezna.hranic
autor
29. kvě 2009

unka - hehe, tak po obědě vyrážím do Prahy, manža to vzal vlakem. juchů! 😀

unka7
29. kvě 2009

lasko - no tak vidis, maža je šikovnej, tak ne, že začneš rodit po cestě 😀

dont_speak
29. kvě 2009

lasko, vy jste klikaři.. a mám strašnou radost, že se vám to nakonec podařilo (takhle za pět minut dvanáct) a budete už s manžou brzo spolu 🙂 😉 😵

laska.nezna.hranic
autor
29. kvě 2009

unka - ty brďo, snad ne 😀 to by byl mazec.
no na to, jaký manža je, jako že v podstatě nikdy nikam necestoval (do Španělska ho vezl kámoš autem a zpátky do Maroka naši) a víceméně bez znalosti jazyků, tak tu cestu dal až podezřele dobře. akorát to má s docela dost přestupama, tak jsem zvědavá, jak se s německýma nádražákama domluví. sama za sebe bych to nedala, to se přiznám 😅

unka7
29. kvě 2009

Neboj oni mu pomůžou v zahraničí nejsou takový tataři jako u nás

laska.nezna.hranic
autor
29. kvě 2009

dont - to je pravda. ale já to takhle mám v podstatě celý život. třeba na maturu jsem z češtiny uměla jen dvě otázky a jednu z nich jsem si vytáhla. vím, že bych na to neměla spoléhat a nic netrvá věčně, ale zatím mi v životě takové ty pro mě důležité věci vyšly. teda pokud jsem o tom předem nemluvila nahlas. jediné, co mě dostalo, bylo, když jsem přišla o první mimi. oni lidi ví, proč to nerozhlašují zbytečně brzo. asi fakt budu věřit na to, že se to dá zakřiknout. ale tak teď už je to jedno, teď se musím soustředit hlavně na Kájoška 🙂

bellmir
29. kvě 2009

Holky..presne tak.. na to spatny clovek hned zapomene.. ted mam teda problem s kozenkama.. jinak je to vsechno super 🙂

kocicinka
29. kvě 2009

Bellmir- taky velká gratulace ode mne. Kdepak jsi rodila?

bellmir
29. kvě 2009

Kocicinka.. ahoj.. v té nejhorsí mozne porodnici, a to kralovské vinohrady 😒

dont_speak
29. kvě 2009

bellmir, Natálka je krásná 🙂 taky Ti moc gratuluju 😉

kocicinka
29. kvě 2009

Bellmir a jakpak to? Nebylo jinde volno, nebo jste to nechali osudu? Vinohrady asi fakt nejsou dobré, slýchám to teď ze všch stran 😖

luccii
29. kvě 2009

Katko, ja bych prave chtela mimco cele 2 h po porodu mit na brisku, ale to u nas nejde, minimalne behem pripadneho siti a vysetreni miminka ho na brisku nebudu moci mit...

helulicek
30. kvě 2009

Čau holky,
vidím, žejste včera pěkně prndaly 😉

Laska, vidím, že se manžel našel a budeš ho mít cobydup doma. Hlavně až pojedeš do Práglu pro něj, tak dávej pozor 😉 Aspoň já u sebe zjišťuju, že už nejsem za volantem tak koncentrovaná, tak pokud vyloženě nebudu muset, tak se mi už za volant moc nechce...

Včera jsme měli pohřeb, naštěstí jsem nemusela jít. Že prý je to zbytečně stresující, tak jsem hlídala děti. Povím vám, sice je občas hlídávám, ale včera do bylo rodeo. No aspon budu mít zkušenosti do budoucna. Byli to čtyři děti od jednoho do tří roků...užila jsem si to 😝

U nás dnes chčije a chčije, už bylo na čase, všude hlásili pršení a bouřky a tady pořád nic. Tak jsme se dočkali....Ale nemuselo by to být celý den 😕

kocicinka
30. kvě 2009

Ahoj, teda Helu, tys ranní ptáče koukám🙂

laska.nezna.hranic
autor
30. kvě 2009

tak děvčata, včera večer jsem se sem už nedostala, tak se hlásím teď. cesta dobrá, neporodila jsem 😀 ale počasí teda hrozný. no, hlavně, že jsme se shledali. manža je sice nějaký pohublý (zvlášť teď vedle mě to vypadá komicky, když jsem dvakrát taková), budu si ho muset vykrmit 😀 ale jinak pohoda.

tak jsem vám jen chtěla poděkovat, že jste mě tu při mé samotě podporovaly a snášely mé zoufání. 🙂

a co vy, nikdo neporodil? a ví se něco o bertí a Anetce?

kocicinka
31. kvě 2009

Laska: tak gratuluji k štastnemu shledání 🙂
Lucii já bych taky chtěla mít malého stále u sebe. Mám to psané v porodním plánu, tak uvidíme. Rozhodně žádné odnášení atd, pokud bude malý v pořádku, na to dohlídne manžel a kdyžtak si to vyřvu. Máme vybrané dvě porodnice mimo Prahu, kde jsou vstřícnější přáním rodičky, nežli v pražských porodnicích. V Praze bych rodit nechtěla.Tak doufám, že to budeme v pohodě stíhat.V Neratovicích prý i zažili jedno ošetřování miminka na bříšku maminky 🙂 . A Ty jsi odkud?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru