8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

helulicek
11. dub 2009

Včera jsme napekli ty koláčky a jsou mooooooooooc dobrý 😀

dont_speak
11. dub 2009

Ahojky heli,
naštěstí u holčiček obřízku neprovádějí. U kluka bych se s tím i smířila, kdybych věděla, že je to nezbytně nutné kvůli jeho zdravotním důvodům, ale jinak prostě ne.

Jinak jak dopadly koláčky? 🙂 Jsi mi s nima včera udělala chuť. 🙂

lasko, to je dobře, že máš tvrdou hlavu.. Jestli tě má rád, tak už z úcty k tobě to neudělá.

Znám jeden případ, kdy taky matka nesouhlasila s tímhle chirurgickým zákrokem, pak umřela na rakovinu a manžel nechal tehdy jejich asi 12letého syna hned na to obřezat. Mě to přišlo jako neúcta, když to udělal sice po její smrti, ale věděl, že si to výslovně nepřála. 😒 ☹ Teď žijí oba v Anglii.

dont_speak
11. dub 2009

jo, tak jsi byla rychlejší než moje zpráva 😀

dont_speak
11. dub 2009

Náš syn zase dostal k snídani oběd.. Já se z toho chlapa picnu.

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

helul - tak já to neberu jako problém, jsme v pohodě, ale je mi jasné, že žádné manželství není bez mráčku, zvlášť, když každý pochází z jiného prostředí a dřív nebo později se vždycky něco objeví. z toho důvodu bych ráda předcházela hádkám a věci probrala v klídku ještě dřív, než nastanou. naopak můj drahý nerad řeší něco, když vlastně (zatím) není co. chápu to, ale jako u dont to pak uvízne na mrtvém bodě a odsune se to na neurčito. jenže já na to pak celou tu dobu musím myslet a to mě rozčiluje.

k té obřízce. obecně nejsem odpůrce, pokud se pro to někdo rozhodne sám nebo kvůli zdravotní stránce. vlastně u mužských se mi to i tak nějak líbí víc. ale myslím si, že i když jsem rodič a do dosažení plnoletosti rozhoduju za děti já/my, tak ani já, ani manža nemáme právo o takových věcech rozhodovat. pokud by to kluk chtěl, jsem ochotna probrat s ním plusy a mínusy a klidně ho i podpořím, ale musí k tomu dojít sám. je to nezvratné, tak by měl být dostatečně informován. a i kdyby to šlo vzít zpět, to bych byla špatná máma, kdybych dítě vystavovala bolesti jen z nějakého svého rozmaru. jasně, je tu možnost umrtvení, ale ono ani potom to není zrovna příjemný a já bych pohled na dítě, které se kvůli bolesti bojí vyčurat, nevydržela ☹

tak to těch koláčků asi moc nezbyde, co?🙂

dont - což o mě ani tak nejde, jako spíš o syna. jde o jeho tělo a jeho život. vždycky se snažím vžít do role toho dotyčného člověka a osobně bych si rodičů rozhodně nemohla vážit, kdybych věděla, že mi něco takového udělali, aniž bych měla možnost se k tomu vyjádřit. proto chci, aby si o tom kluk rozhodl sám. nechci, aby mi to pak vyčítal.

teda, to tu ženu musel opravdu "upřímně milovat", když znal její názor, ale hnedka po její smrti si prosadil svou, když se už nemohla vyjádřit 😒 chudák kluk, taky už to mohl těch pár let vydržet a pak to nechat na jeho rozhodnutí. no jo, jenže co kdyby se klukovi do toho pak nechtělo, co...? takovéhle věci mě vytáčí 😠

hehe, a co pak dostává malý k obědu? večeři? 😀

jituskak
11. dub 2009

ahojky holky, já sem fakt jen nakukuju. ani vás nedočítám, tak se omlouvám, kdybych byla mimo mísu 😅 peru asi 6 pračku věciček pro prcka🙂 bude mít brzo víc oblečení, než já 😀 ale na obhajobu, že nejsem maniak na oblečení, je tam i hodně plín (3 pračky) a zavinovačka a mantinel🙂

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

jituska - my toho taky máme nějak víc, než jsem si myslela, ale mám tam různé věci, třeba až na 9 měsíců, tak těch prťavých není zase tolik. spíš místa je málo 🙂
jako jsem třeba zjistila, že nevím, kde budu mít uskladněný kočár, protože u nás máme jen prťavou předsíň a v jiných místnostech je prostě už plno nebo by to tam být z jiných důvodů nemohlo. tak to musíme nějak vymyslet.
budeš používat látkovky?

andreahrbacova
11. dub 2009

Ahojky holky,tak my máme taky dostatek oblečení,ale stejně jako ty Laska,máme i velikosti větší,takže taky těch nejmenších není moc.A občas ještě něco koupíme,je to taková radost,zrovna včera jsem koupila takové krásné lacláčky-za 90kč.
Jinak dneska se zase to počasí vydařilo,co?Doufám,že i zítra bude tak krásně.

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

andy - a kolik máte bodýček s dlouhým rukávem? já jsem totiž zjistila, že se mi sešla všechna jen s krátkým + kabátky, tak přemýšlím, kolik jich dokoupit, aby se to užilo...
prý má počasí vydržet i po svátcích, ale já myslím, že čím budeme kulatější, tím méně se nám ta horka budou zamlouvat 😅

andreahrbacova
11. dub 2009

laska,tak bydyček od 56-62 s dlouhým rukávem mám možná tak čtyři nebo pět,ale je pravda že taky mám hodně s krátkým rukávem.Na ty krátké dám když tak mikinku,snad se to využije,a když ne tak nevadí,něco se schová něco prodá 😀
my totiž zítra plánujeme výlet do ZOO,moc se těším,to už bude asi takový poslední výlet,kam se dokulatím,tak proto si přeji krásné počasí.Je fakt že ty vedra nám nebudou dělat dobře,už to vidím jenom,když jedu v buse,nic moc ☹

andreahrbacova
11. dub 2009

zítra ještě večer jedeme nakoupit tak se chci podívat po nějakém delším triku,mám jich nějak nedostatek,a člověk se tak více potí v tom vedru,takže snad něco koupím.

bertica.h
11. dub 2009

Ahojte..možem sa k Vám pridať? 😉

andreahrbacova
11. dub 2009

Ahojky bertico,no určitě 😉 Já sice odbíhám od žehlení,ale jsem tuuuuuuuuuuuuu 😉

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

andy - určo ti počasí vyjde 😉
já se snažím z domu nevylízat, teplo mám ráda, ale pocení teda moc ne a trávit půl dne ve sprše se mi nechce 🙂 ale někdy to prostě jinak nejde, no

bertica - že se ptáš 🙂 už jsem myslela, že se mezi náma neukážeš 🙂

holky, v jakých časových intervalech chodíte do poradny?

andreahrbacova
11. dub 2009

laska tak já jsem chodila co měsíc,ale teďka si mě doktůrek zve co tři týdny, a teď už mě bude čekat i monitor.
Tak já se snažím každý den vyrážet ven,i když na nějakou krátkou procházku,doma mě to moc nebaví.
Holky pořád tomu nemůžu uvěřit že ta dlouhá doba uběhla a my za chvilku budeme mít své drobečky u sebe.Pořád si říkám,jestli s ebudu umět o něj postarat, a tak.Ale tohle má asi každá prvorodička,že?

bertica.h
11. dub 2009

ja mám toho nejako veľa teraz..dnes som si tak makla,že hrůza..manžel v rpáci..tak nemal kto pomocť,ale včera vysal a tak som mala o vysatie toho menej.

Snívalo sa mi,že som rodila 😀 😀
Už mi z toho mierne hrabe..zajtra 34tt...

laska..ja budem odteraz chodiť každé 2tt

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

andy - já doteď chodila po měsíci. teď půjdu poprvé po třech týdnech a pak prý už po týdnu.
a kde bydlíš? my totiž máme domeček za městem - na vesnici v lese, takže čerstvého vzduchu mám až až. chybí mi smog 😀
jé, na tebe už jdou tyhle strachy? tak to budeš bezvadná máma 😉 kdybys nebyla dobrá máma, tak tě takové věci vůbec nenapadají, tak se neboj 🙂

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

ke kterému dni nastupujete na mateřskou?

bertica.h
11. dub 2009

andrea..no..neboj,m to aj niektorá druhorodička..napr.ja 😀 😀

neviem si už na nič spomenuť..ked sanám pred 2rokmi narodilo krstniatko,bála som sa ho mať na rukách..ale pri tom svojom ti to príde všetko také automatickejšie..spontánnejšie..

veru,zachvíľku je to tu.Som moc rada,že sa nám narodí mimčo do takéhoto počasia..Viktroka je jesenná..a to obliekanie a tak..teraz šupneme body,ja šaty..vyrazíme..ale kým som sa s malou dostala von to bolo hrozné..

bertica.h
11. dub 2009

no..ja práveže mám TP 31.5 a som myslela,že som už mala nastupiť na MD:.ale dr.povedala,že až k tuším 24.4..sa mi zdá neskoro..

bertica.h
11. dub 2009

jej baby ja musím..ídem dať variť rolku a tak..ešte..chcem manželovi ked príde nachytsať na tstol veľa dobrot..robila som griliažky,kiwi koláč so želatínou,praclíky slané..majonézový šalát..celý den držal post..tak nech sa riadne napapá aspon večer(určite mu bude zle..ale on hovorí,že tak to má byt) 😀 😀 😀 )

tak zatiaAľ čaute 🙂

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

bertica - no, já bych řekla, že bys měla nastoupit ještě tak o týden dřív... já mám termín posunutý na 2.6. a doktorka mi to napsala od 22.4., takže 6 týdnů předem. ale klidně to můžeš mít napsané už 8 týdnů před... se jí na to ještě zkus zeptat

andreahrbacova
11. dub 2009

tak jsem zase tu.No já bydlím v bytě v Ostravě Porubě,je to klidnější část Ostravy ale je to byt,ale k našim to mám zhruba půl hodinku busem,máme barák se zahradou,tak se snažím tam jezdit co nejvíc 🙂 Byla jsem tam včera,dneska s Jindrou,zašli jsme se projít s hafíkem.A až bude malý na světě tak k babičce a dědovi budeme jezdit pořád.Budeme malí cestovatelé.Já totiž nemám řidičák,nebyla jsem schopna si ho udělat 😅 hold mám strach.
No budu se snažit být dobrou mámou. 😀
Jinak na mateřskou natupuji teďka v pondělí 13.4,což je šest týdnů před porodem dle PM-to mám termín 25.5,dle ultarzvuku 1.6.Pro vyplněný formulář jdu ale až v úterý,v pondělí by mi ho asi nikdo nedal 😀
To mi právě bertico říkala i kámoška,že měla taky hrozné obavy,jak ho držet a tak,ale jak ji ho dali v porodnici do rukou,tak to přišlo automaticky,to je asi ten mateřský pud.

Ahojky bertico,ať se ti papu podaří 😉

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

andy - já řidičák mám, ale stejně nejezdím, tak to vyjde nastejno.
tak to vypadá, že jsi tady těhotensky nejstarší 🙂 já jako hlavní termín beru podle MS, protože každé miminko roste jinak a každý doktor jinak měří 🙂

andreahrbacova
11. dub 2009

no my jsme od počátku věděli že to bude později než podle výpočtů PM,už od počátku mi to říkala i moje ex doktorka a doktor v tom pokračuje,takže tomu i věřím.I my bychom raději červňátko. 🙂 Ale týden tam týden sem,to je fuk.

laska.nezna.hranic
autor
11. dub 2009

andy - jak na to přišli? máte nějak větší mimčo?
na jednu stranu máš pravdu, ale asi je lepší o týden dřív, než se stresovat s přenášením. alespoň co se psychiky rodičky týče. jinak samozřejmě čím déle tam bude, tím líp🙂

andreahrbacova
12. dub 2009

laska,ne ale vždycky přes všechny speciální ultrazvuky,zjistili že jsme o týden maldší.A nejlepší doba na určení týdnů je v tom 12tt a to jsem absolvovala genetický screnink.

bertica.h
12. dub 2009

baby..kolko vážili vaše deturence v tom 32tt..vážili Vám ich..???
Naša mala 1750g 😉

laska.nezna.hranic
autor
12. dub 2009

bertica - nám řekli 1880 g 🙂

helulicek
13. dub 2009

Krásné velikonoční ráno děvčata 😀
nějak jsem to čtení naší drbárny přes víkend šidila 😅 ale venku je tak krásně 🙂 Dnes s manželem vypadneme někam na výlet, už se hrozně těším, konečně budeme zas spolu v klidu....
Co jsem koukala, tak řešíte MD, mě doktorka napsala myslím 22.4. což mám 8týdnů před porodem. Do poradny jsem poslední dobou chodila každých 14dní a od 23.4. což mám další kontrolu budu chodit každej týden, nadšená z toho nejsem, ale asi to musí být ☹
Jinak vám přeji krásnej den a ať nejste prašivý a dostanete na zadeček 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru