8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

helul - to je normální. čím víc s někým jsi, tím víc ti pak při sebemenším odloučení chybí. když jede někdo z rodiny pryč a nevrátí se tak, jak předpokládám, tak už taky šílím a napadají mě jen ty nejčernější myšlenky. a to se třeba dotyčný ve městě jen s někým zapovídal. vím, že se každý o sebe dokáže postarat, ale ta nevědomost je hrozná. ale mně nic jiného, než být trpělivá, nezbyde. jde o zvyk 🙂 dřív lidi taky neměli net a mobily a nezbylo jim nic jiného, než čekat a vyhlížet pošťáka 🙂

ale bylo by teda "vtipný" ztratit manžela, když už je všechno zařízené a my se konečně po takové době máme shledat 😀 ale však on se ozve. teda doufám 😅 😀

helulicek
27. kvě 2009

To máš pravdu....mě už se naštěstí manžel vrátil, nějak mu blbne poslední dobou mobil. Akorát v pravou chvíli....už vidím, že budu chtět jet a on bude nedostupnej 😀 😀 😀

Je dobře, že to tak bereš. Fakt je, že si člověk zvykne, ale jak říkáš, ta nevědomost je blbá...
vidím, že ti humor nechybí 😀 😀 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

helul - tak to byste si měli nějak pojistit. bylo by škoda, abys na to byla sama nebo o to manža přišel, jen kvůli mobilu.

kočko, to není humor, to je zoufalství 😀
ne, tak on je určo v pohodě, jen jsem myslela, že přijde na net a když nemůže, tak jsem mrzutá. jsem ráda informovaná 🙂 jestli nebudu nic vědět do zítra do večera, tak vyhlásím pátrání 😀 ale snad dá večer vědět. kdoví, jaké info ten jeho bratranec vůbec měl. ono je to těžké, když se nedorozumíme 🙂

koukám, že ty taky stíháš docela hodně diskusí, že? 🙂 jen si to užij, dokud tě nezaměstnává mimísek 😉

helulicek
27. kvě 2009

No stíhám, nestíhám....dnes jsem zas celej den doma sama, tak si mezi gruntováním na nějaký ty diskuse zaskočím a píšu jak divá 😀 😀 Jinak sem tam něco napíšu, ale jinak nějak není zas ten čas a někdy ani chuť 😅

Stejně ti závidím tvé nervy, já bych fakt byla už ko....ale jak jsme psaly, je to o zvyku.... Když manža vyjede náhodou někam za prací na pár dní a není i přes noc doma, tak stejně mi musí každej den večer zavolat, mám holt zvláštní - no spíš blbej - pocit, že tu není se mnou....Dělám v nemocnici, takže úrazy a havárky jsou tu na denním pořádku, tak možná i proto chci mít o něm info 😕

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

helul - no tak když to vidíš v nemocce, tak to je jasný, že o to větší strach máš. já jsem zase pro změnu docela paranoidní osoba s neuvěřitelnou představivostí, takže se dokážu sama dost vystresovat a ani kolem sebe nemusím žádné zraněné vidět. co dělá tvůj manža, jestli se smím zeptat. pokud to nechceš rozebírat tady, tak nevadí a přejdi to 🙂

helulicek
27. kvě 2009

Já tu představivost mám právě taky 😀
Manža dělá vysokoproud,lezou i na ty sloupy, hlavně ale dělá trafostanice...nevím, jestli jsem ti pomohla ke zjištění povolání 😀

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

helul - ježiš, tak muž s takovou prací by mě s mojí představivostí přivedl do blázince, kdyby se mi hoďku a půl opozdil a nebral mi mobil 😀 ty musíš mít nervy teda 🙂

kocicinka
27. kvě 2009

Ahoj holky. Dnes jsem byla v poradně a na prvním monitoru- a nic, klídek. CS mi vyšetřovala moje gynekoložka, celé těhu jsem měla 2, při poslední návštěvě 3 a teď nevím, protože mi ho v poradně v porodnici nevyšetřují. Docela by mě zajímalo, jak je mimino velký...

laska.nezna.hranic
autor
27. kvě 2009

koci - já jsem taky zvědavá 🙂 ale tak ten týden nebo dva už to vydržíme. stejně nic jiného nezbývá.

koukám, že všechny chodíte poslední měsíc na kontroly už do porodky. jak to tam probíhá, stejně jako na poradnách? i když všude je to asi jinak. já až do termínu chodím ke své doktorce, což znamená, že v úterý bych měla jít naposled a pak až do nemocnice. pokud tedy do té doby s Kájoškem vydržíme pospolu🙂

luccii
27. kvě 2009

ahoj lasko 🙂 pamatuju si dobre, ze jsi Katka? citim se mizerne, jak se mi rozestoupila panev, tak me boli prava strana beder a to silene pri kazdem pravem kroku, takze uz ani nechodim ven (pry je to asi kvuli tomu, ze mam pravou nohu nepatrne kratsi)... a kolik jsi pribrala? ja 15 kg... stejne si myslim, ze nase mimco bude mit vahu OK 😉 jeste nemam dobaleno do porodnice, nejak mi to trva, dnes jsem hledala pantofle a proste nejsou doma! takze je jeste musim dokoupit, pak kojici podprdu a neparfemovane mydlo... a taky musim dopsat porodni plan, na to se chystam ted 😉 drzim palecky a jsem zvedava, jak obe porodime, kdyz mame stejny termin 😵 ad bourka - doufala jsem, ze vyvola porod a prd 😀

helulicek
27. kvě 2009

Laska a co dělá tvůj manžel?jestli to není tajný....
Já jdu zítra zas na kontrolu do porodky, tak jsem zvědavá čím mě zas pan doktor překvapí 😅 U nás v porodce (byla jsem tam minule poprvý) mě první brali na ozvy, tlak, váha a moč a pak jsem čekala na gyn. vyšetření a dělal mi i UZ. Ale to si myslím, že mi už zítra dělat nebude - myslím tím UZ. Měla jsem totiž poslední v tom 32tt, tak to chtěl vidět....zítra napíšu 😀 CS nevím kolik mám...

kocicinka
27. kvě 2009

Ach jo, já chci taky UZ. Proč ho někde dělají a někde ne-to tedy nechápu. Já si spíš říkám, co udělá úplněk, to je vždycky hafo porodů. No a v červnu by měl být 7. Tašku dobalím zítra. Snad už mám všechno pokupě. Kdyby jste měl někdo ještě typ na nějakou " vychytávku", tak sem s ní 🙂. Ty poradny v porodce jsou taková rychlovka, to moje Dr. mě vyšetřovala pečlivěji. Vy už jste všechny psychicky připravené rodit? Já tedy asi ještě ne 😅

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

luccii - ano, pamatuješ si dobře 🙂 ty všlijaké bolesti jsou nepříjemné, já vím. zvlášť, když cestují různě po těle. mě každý den bolí něco jiného 😀 přibrala jsem necelých 13, ale vzhledem k mojí postavě je to víc než dost. doma se mě už všichni lekají, když se se mnou mají srazit 😀 prostě buldozer 😅 taky si s tím balením dáváš načas. aby tě to pak nezaskočilo 😉 já mám tu kojo podprdu jen jednu a jednu klasickou. je trošku volnější, z takové příjemné látky, tak jde na případné kojení v pohodě stáhnout a vejdou se do ní i vložky. druhou si pořídím až podle toho, jak se naleju a rozkojím. budeš mít porodní plán? já jeden čas taky nad tím uvažovala, ale vzhledem k naší porodce by ho stejně nedodrželi, tak si ho dělat nebudu a ušetřím si zklamání. jo jo, také jsem zvědavá, jak nám ten termínek vyjde 🙂 nemáš zabalíno a chceš rodit dřív za bouřky? teda, holka, ty jsi odvážná 😀

helul - povoláním je truhlář, ale když žil ve Španělsku, tak tam jako cizinec dělal kdeco, většinou spíš různé brigády, přes léto prodával v letovisku v obchodě kámoše a tak... no a co seženeme v ČR je zatím ve hvězdách.

koci - taky si říkám, že by mi ten termín mohl vyjít i díky úplňku 🙂 ale ty máš ještě týden navíc k dobru 😉
dobrá otázka. jestli něco vím 100%, tak je to to, že na porod absolutně nijak připravená nejsem, po psychické stránce teda určitě ne. je mi jasné, že to už může přijít kdykoli, ale můj mozek si to doopravdy pořád nějak nechce připustit. až to přijde, vím, že začnu hysterčit, i když se nějak připravit snažím. ale nejde mi to. nejhorší je, že jak se to blíží, tak s každým sebemenším píchnutím propadám panice a pořád se jen kontroluju. proto jsem se tu i ptala na tu zátku. vím, že nemusí předem odejít každé, ale kdyby jo, asi by mi to v té psychické přípravě dost pomohlo. ale to čekání na neurčito je takové blbé... hlavně mám hrůzu, že mi prvně rupne voda a ještě třeba ve chvíli, kdy se to vůbec nebude hodit 😅

helulicek
28. kvě 2009

Čauholky,
tak jsem zpět z kontroly. Normálně bych autobusem tu byla až tak nejdřív v jedenáct a to ještě s přestupama, ale tchán si pro mě přijel. Je hodnej že 😀 Tak naměřili monitor, dali mi podepsat papíry, pan doktor dnes jen prohlídl a řekl, že to každou chvíli může být, že je vše nachystáno na porod. Tak doufám, že to do příští soboty ještě vydrží, to mám jít na svatbu, pak je mi to jedno 😀
Já se na porod nijak nepřipravuju - myslím psychicky, zatím to beru jaksi na lehkou váhu a dělám si z toho prču, ale až to tu bude tak vážně nevím....
UZ jsem taky dnes neměla, asi mi ho udělal jen poprvý, aby mimi viděl a teď už mu vystačí jen ta koza 😀

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

helul - jaké papíry jsi podepisovala?
ti na tebe s tím rozením nějak spěchají... ne že mě ještě předběhneš 😀

helulicek
28. kvě 2009

No že mi můžou udělat nástřih, dát popřípadě transfusi, vyvolat porod, nebo rodít císařem, komu dávat informace atd. práva pacientů ..... tak jsem jim to všechno podepsala 😀
Ona mi to PA raději dala teď, než pak při příjmu...že může být třeba frmol, tak lepší prý pročíst teď vklidu během monitoringu než pak ve spěchu....

helulicek
28. kvě 2009

Laska a tobě neříkali, že už můžeš rodit??

kocicinka
28. kvě 2009

Helul tebe vyšetřují na koze? Mě jen položí na lehátko a krejčovským metrem změří břicho. Pak váha, moč a tlak. Toť vše.
Jinak dr. taky říkal, že to může být kdykoliv, ale to usuzuje asi jen podle blížícího se podle termínu. Moje máma říká, že mám to břicho ještě dost vysoko, ale ona tomu rozumí jak koza petrželi. Mě přijde, že ho mám furt stejně. Ani mi moc netvrdne v poslení době a už jsem měsíc nepřibrala ani deko. Tak se mi zdá, že mi to břicho asi zůstane nafurt 😀
Já se bojím, co kydyby to přišlo v noci. To jsem tak vyřízená, že nevím, co bych dělala. Dnes v noci jsem usnula na WC a včera jsem narazila do futer, jak jsem se potácela zpátky do postele 😅
Jinak mě v posl. době přepadávají takové obavy, jakože jestli ho budu umět dobře vychovat, jestli se shodneme s manželem v výchově a podobné myšlenky.

helulicek
28. kvě 2009

Tak s tím spaním na WC jsi mě pobavila 😀 😀

Jo, jo, vyšetřují mě na koze...jinak monitorují srdíčko - cca půl hodinky ležím a mám na bříšku takový dvě placky 🙂 měří tlak, moč, váha...Bříško mi metrem neměří. Já nevím, mě kdyby vyšetřoval dr jak tebe, tak budu z toho asi taková nesvá. Nepřipadne mi to moc jako vyšetření před porodem...ony ty centimetry sice odpovídají týdnu těhu ale jinak mi to připadne spíš jako doplněk k vyšetření...

zuzik28
28. kvě 2009

Cože? měřit břicho metrem? Tak to teda slyším poprvé...možná jsem mimo, tak se omlouvám...mě teda vždycky vyšetřují na koze, jako vnitřně, plus pohmatem zkoumá polohu a jestli už se tlačí dolů, tlak, moč a váha je samozřejmost.

helulicek
28. kvě 2009

Ono se metrem může měřit, je to pro kontrolu, vím, že když je nějak víc cenťáků pod mírou kterou máš mít, tak to může znamenat že je moc plodové vody a když máš pod hranicí, tak zase míň....možná to má i víc významů to měření, ale to vážně nevím.....

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

helul - to je fajn, lepší, než kdyby tě pak otravovali při bolestech.
mně nikdo nic neříkal. v nemocce jsem byla jen tenkrát kvůli těm zvýšeným ozvům. moje doktorka mi sice posunula termín na 2.6., ale udělala to na základě utz z 32.tt a v nemocnici na mě koukali, co to má být, jestli není blbá, že když se chce řídit utz, tak má vycházet z prvního trimestru, ne třetího, což mi bylo jasné. takže mi řekli, že se mám dál řídit menstruací, což taky dělám. jinak podle nálezů z poraden to na porod zatím nevypadá, i když ona by malého už nejradši tahala ven 😠 ale my čekáme na tatínka! a i ten víkend 6.-7.6. by mi vyhovoval. buď by měl Karísek hezký datum, nebo by to bylo úplňkové nedělňátko, což je takové romantické 😀 ale nakonec stejně budem přenášet, raději s tím počítám. vlastně mi to je vcelku jedno, hlavně, ať to zvládnem a maličký je v pořádku. nechápu holky, co se prcky ze sebe snaží dostat dřív za každou cenu. pokud je placenta i voda ok a mimískovi nic nehrozí, mileráda si ho v sobě nechám i pár dní po termínu. už se to nikdy nevrátí a já stejně nejsem psychicky připravená, tak co 🙂

helulicek
28. kvě 2009

Ta gyndařka je fakt nějaká trefená....
Já bych klidně taky držela mimi v bříšku co nejdýl, ale kdyby....tak 7.6. by to šlo 😀 My si zprvu dělali s manželem srandu, že to na té jejich svatbě vytancujeme, no a teď to možná bude realita 😅

kocicinka
28. kvě 2009

Nojo, metrem... Asi měřil kam až sahá děloha. Taky jsem na to poprvé koukala jak zjara. Jako nevím, jestli mám být ráda, že se ve mě zbytečně nešťourá, anebo vyžadovat nějaké podrobnější vyšetření. Zase sem četla někde na netu, že prý se to CS dělá zbytečně, že to stejně o blížícím se porodu nic nevypovídá, že kolikrát maminky, které jsou v rizikovce a mají CS třeba 6 od 30 tt pak přenáší a nebo naopak je CS pořád nízké a pak se to rozjede najednou. Nevím. Každopádně jsem si myslela, že poradny v porodce budou trošičku jiné. UZ nic, Monitor mi včera dělali poprvé. V UT jdu do poradny zase do jiné porodky(Neratovice), protože jsme se včera dozvěděli, že v Hořovicích pozastavili odběr pupečníkové krve( manžel ji chce nechat odebrat pro naši potřebu) tak uvidím, jak to bude probíhat tam. CO streptokoka , dělali vám? Já jsem se včera konečně dozvěděla, že ho nemám a ani jiné brebery, tak jsem ráda. Teď se zas bojím jít plavat, abych tam něco nechytla.

kocicinka
28. kvě 2009

Laska: toto přesně říkal Dr. v porodce na kurzu, že nejprůkaznější stanovení termínu vychází z UZ z 3. trimestru. Že se s tím termínem pak už nesmí hýbat. Že tam k nim pak třeba přijde rodička která má 4 termíny a oni si jako mají vybrat. Já jsem se včera ptala, kterým termínem se budeme řídit, protože dle UZ mám 9.6. a dle MS 14.6. a pan doktor řekl, že dle MS. Takže klidně můžu být těhotná do 24.6., protože až po tomto datu začnou s případným vyvoláváním. Jinak taky mi to nevadí, ráda si to bříško a pocit té symbiózy s Jonáškem vychutnávám. Na co spěchat. Hlavně se ještě do zásoby vyspat 🙂 Hlavně aby placenta a plodová voda byla v pořádku.Navíc máme 13.6 třídní sraz. Ale zase kdyby se narodil v termínu dle UZ 9.6 by bylo hezké, protože jsme se brali 6.9. 🙂

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

to je sranda, jak si tu vybíráme datumy a ono to pak bude úplně jinak. mimísci si (teda snad) řeknou sami 🙂

helul - s tím tancováním bacha, aby tě z parketu nevezli rovnou na sál.
s tou doktorkou máš pravdu, nevím proč, ale ona si strašně ráda upravuje číselný údaje. výchozí váhu, kterou jsem jí hlásila, mi zapsala nižší (u prvního těhu taky), když se ptala na nemoci rodičů, tak taťkův věk si taky o dva roky upravila, u CS mi počítá bod i za kolonku "datum vyšetření", takže síla. není zlá, ale v tomhle je fakt ujetá. proto všechno, co mi řekne, beru s rezervou, zvlášť ten datum porodu. protože podle utz z prvního trimestru mi to vychází na 6.6., takže termín dle MS by měl plus minus odpovídat. a navíc bude i ten úplněk... 😀

koci - do kolika poraden ty to vlastně chodíš? to je hezké, že si chcete uchovat krev. vždycky jsem nad tím dost silně uvažovala, ale vzhledem k naší situaci si to nemůžeme dovolit. sice se v životě může stát cokoli, ale věřím, že to nebudeme potřebovat. nechali jste si zaslat ty pomůcky k odběru, nebo to u vás mají přímo v porodce?
jak píšeš, to CS taky beru s rezervou, spíš mě jen potěšilo, že mám další údaj do průkazky 🙂
streptokoka mi brali ve 36.tt, za týden na poradně mi řekli, že je to ok.
tak jasně, pokud máš termíny dva, tak se čeká na ten pozdější. i tak je tam tolerance dva týdny. ale té mojí to nevysvětlíš. nechápu, jak mohla dostat diplom 😀
ten datum bys měla fajn, by se vám to dobře pamatovalo 🙂
my měli sraz včera, ale jelikož to oznámili den předem a nám stejně měli odpoledne dovézt ledničku, tak jsem nešla. navíc jsem i čekala, zda se neozve manža, tak určitě nebudu upřednostňovat bývalé spolužáky před rodinou. a i kdyby, zakouřená hospoda fakt není nic pro mě.
jé, co je to spánek? 😀 už jsem o tom něco zaslechla, ale nejsem si jistá. není to doufám nějaká nemoc 😕 😀

holky, já vím, že tu pořád řeším nějaké své problémy, ale stejně... dvě noci už mě bolí záda, takové blbé místo mezi křížem a kostrčí. dnes v noci mě i několikrát bolelo v podbřišku (ale poslíčci to asi nebyli, to by bylo silnější). nějak jsem to neřešila, ale dneska ze mě vyšel jakýsi hlen. za celé těhu se mi něco takového neobjevilo. sice mě uklidnilo, že to bylo bez krve, ale nemůže to být jakýsi "předvoj" té hlenové zátky? protože o klasickém těhu výtoku nemůže být řeč. tak já nevím. snad to bylo jen náhodné. ale nestalo se vám to třeba některé? si ty příznaky blížícího se porodu asi sama vyvolávám 😅 😀

jinak co počasí? tady by rádo svítilo sluníčko, ale začal foukat docela brutální vítr. všude kolem domu máme stromy, se pak vždycky bojím, aby na nás nějaký nebácl 😅 duben byl až podezřele krásný a květen je takový všelijaký... ale alespoň se my, těhulky, tak nepotíme 😀 jak to je u vás ve městech?

kocicinka
28. kvě 2009

Ve městech je to hrozné. Hlavně v centru Prahy...Ona ta příroda dělá hodně, buď ráda za stromy 🙂
Jo hlen jsem taky měla. Takový jako byl ovulační, tak doufám, že neovuluju 😀 Ale u mě to na porod fakt nevypadá, takže jsem v klidu.
Co manžel, už něco o něm víš? My chodíme srazovat do nekuřáckých restaurací, nebo si zaobjednáme nějaký ten salonek. Naštěstí žádná ze spolužaček nekouří. Narozdíl od mojí mámy, ta hulí jak fabrika ☹ . Já chodím do poradny do Hořovic, tam jsem chtěla rodit, ale že jsme se dozvěděli to o té krvi, že to tam nejde, tak půjdu do těch Neratovic, páč tam odebírají. Oni v těch porodkách vyžadují jednu poradnu, aby o tobě měli nějaký záznam. Ale zas v Nerat. mívají dost plno. Tu odběrovou sadu mají mít přímo na porodním sále, my se jenom zaregistrujeme u té společnosti. Já jsem to tom ani nějak víc neuvažovala, ale manžel o to dost stojí. On je taková povaha, že má rád všechno posychrované. Dokonce si i našel přivýdělek, aby na to měl peníze(ale nejen kvůli tomu). Teď zrovna začlo pršet a já se chystala ven 😒
Našla jsem v Budějkách takový malý obchůdek s oblečkama pro mimi, tak jsem si tam v sobotu koupila kojo podprdu, tak jsem zvědavá, jak se mi s ní bude kojit. Byla dost levná, za 100,-. Tady v Praze mají všechno tak předražené...

kocicinka
28. kvě 2009

Já spím různě, někdy líp, někdy hůř. Ale až bude mimi na světě tak i ty zbytky klidného spánku půjdou do kytiček,prostě noční vstávando bude, tak se snažím ještě spát co to dá 😀

helulicek
28. kvě 2009

Já spinkám kolikrát po obídku a v noci s tím taky nemám problém. Ale zato jsem vzhůru vždy s manželem, takže tak kolem páté, ale to mi zas tak nevadí. Byla jsem ranní ptáče a vypadá to, že i zůstanu 😅 Teď jsem se akorát vzbudila, vytuhla jsem na dvě hoďky. Má přijít kamoška, tak ještěže jsem se včas vzbudila 😕

Laska ta tvá doktorka je fakt nějaká divná...ty jo, já bych to u ní asi zabalila a šla jinam....
Ty problémy s tou kostrčí má hodně těhulek, je to určitě nepříjemný, ale holt je to jedna z věcí, která v těhu může potkat. S tím hlenem bych si moc hlavu asi nedělala 😉

laska.nezna.hranic
autor
28. kvě 2009

koci - hehe, ovulace v devátém měsíci 😀
manžel dal o sobě vědět dneska ráno. prozvonil mě ze své španělské simkarty (tu v Maroku nepoužívá, takže už musel být za hranicema) a od té doby prozvání pravidelně co tři hodiny. takže to vypadá, že fakt odjel a teď se pohybuje kdesi po Evropě, pacholek jeden 😀 pokud tomu tak je, pak jsem ráda, že je na cestě, akorát jsem se nějak nedozvěděla, kam vlastně míří, protože někde musí přestupovat, aby se dostal do ČR. tak doufám, že pak bude mít možnost dát mi vědět, kdy a v kolik má příjezd do Prahy. nevím, jestli se na něj mám těšit, nebo mu hned při první příležitosti vynadat 😀 ale třeba sehnal jízdenku na poslední chvíli a už neměl možnost přijít na net, tak pokud dorazí v pořádku, dám mu šanci na vysvětlení a vynadám mu teda hned po tom 😀
já myslím, že není na škodu, když tvůj manžel nenechává nic náhodě.
hele, kde je ten obchůdek? není to ten hned vedle italské cukrárny naproti konzervatoři? jestli jo, tak tam taky občas zajdu. akorát tu podprdu na slonici tam na mě nemají 😅 tak musím pořizovat dražší. když ji uviděla ségra, tak se mě ptala, kam že to jedu v létě stanovat, mně to hned nedošlo, tak na ní koukám, jak asi můžu ject pod stan s novorozenětem. tak se tlemila, ať se kouknu, co za hrůzu to visí na šňůře 😀 jsem se prvně urazila, ale pak jsem musela uznat, že je to opravdu hrozný kousek prádla. no co, alespoň to manžu odradí a nebude loudit 😀 i když po tolika měsících odloučení... 😅 😀
do kdy se vůbec chystáš takhle cestovat? to jezdíš sama nebo s někým, kdo studuje s tebou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru