8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

dont_speak
7. črc 2009

koci, já myslím že Jonášek bude v pohodě po těch ATB. A kdyby ne, tak vždycky se dá ještě očkování posunout o něco později.
Já jsem ráda, že se nám dětičky narodili v létě a ne v zimě, kdy je každý nastydlý a prská kolem sebe bacily 😖 . Až to období chřipek přijde, tak už přeci jen nebudou tak maličcí ti naši drobečci.

helulicek
7. črc 2009

Čau holky, zdravím a přeji krásnej den.
Já jsem dnes úplně grogy,malej byl hore ve tři ráno, usnul až v šest. To spal do půl osmé a pak vytuhl až ve dvanáct. No a to jsem ho musela budit na kojení ve tři a teď pořád spí. Každej říká jak je hodnej, no to neviděli to dopoledne 😠
Koci, neboj, uričtě by mu to nepíchli, kdyby byl nějakej oslabenej. Vše bude okej 😉
Dont, máš pravdu, je to výhoda mít mimíska, když je teplo a nemoci nejsou tak častý jako v zimě. Je to výhoda i na prochajdách 😀

dont_speak
7. črc 2009

helu, jej 😖 to má ještě brouček převrácený biorytmus.. a plete si určitě den s nocí 🙂

kocicinka
7. črc 2009

Tak náš buclínek to má asi nastavené správně. Zatím se v noci budí jen 2x(ťuky ťuk) Dostává najíst okolo půlnoci, to jdu spát, a potom se probudí okolo třetí a okolo šesté, pak kolem deváté ráno. Stejně mi to stačí k tomu, abych byla unavená, neumím si představit, kdyby v noci nechtěl spinkat 😒
Helu ty jsi také v těhu nemohla spát, že?

dont_speak
7. črc 2009

koci, nám se taky mrňous probudí jen na jídlo.. pípne, kroutí se, tak vím, že se vzbudí hladový, tak ho rychle přiložím k sobě, aby nevzbudil Davídka a pak hned po napapání odpadne.Odkrknout ho v noci nedávám. Nemám sílu 😔 , ale položím ho potom vždycky aspoň na bok.

helulicek
7. črc 2009

Malej vstával v noci vždy po třech hoďkách, ale nějak poslední dva tři dny nad ránem se kroutí a nespí, dnes to ale byl fakt záhul. Jinak měl režim vážně po těch třech hodinkách, takže byla pohoda. Ale i tak vydržel třeba od devíti dvě hodinky jen tak koukat a to stejný navečer 😕

kocicinka
7. črc 2009

Já jsem ze začátku dávala i v noci odkrknout+ přebalit, během toho dostal škytavku, tak jem ho i potom nechala cucnout. To celé trvalo hodinu. No, po pár takových nocích už jsem měla vážně dost, takže teď jen nabumbat a zase šups do postýlky 😅
A dáváte malým dudlíka a spinkáte v zavinovačce? Ta rychlo už je Jonáškovi malá a stejně se z ní odkopával, tak budeme asi pořizovat tuto: http://www.i-kram.cz/67-Zavinovacky/3204-Red-Ca...
A taky si pořídím stahovací poporodní pás 😵

luccii
8. črc 2009

tyjo, holky, vy vazne neodrihavate a neprebalujete v noci? to by u nas neslo - parkrat zvracel po kojeni a navic ma vzdycky plnou plenu - kdybych neprebalovala v noci, tak rano to tece vsude 😀

Vojtik ma v noci pauzy delsi nez 3 h (az 5 h), pokud hezky pije, pokud ne, tak po tech 3 h... ale nekdy ho boli brisko a od tri treba nespi 😔

luccii
8. črc 2009

jo a nas junior uz nema zavinovacku rad - on se z ni dostane! dneska jsem normalne rano zirala - on se pretocil o 90 stupnu! a davat ho na bok v posteli uz nejde, on se dokaze dostat na zada 😅 jenze jen prikryvat ho nemuzu, to by se taky mohl zadusit 😒

kocicinka
8. črc 2009

Luccii on Jonášek vždycky při kojení usne,tak ho jen přendám do postýlky. On prostě spí jak špalek,takže by si stejně neodříhnul a přebalování by ho vzbudilo a já jsem ráda,že spí. Ráno toho má sice v plínce o trošičku víc,ale zase tak moc taky ne. Nám se taky v postýlce všelijak přetáčí. Ze zádíček na bok a tak. My ho dáváme spinkat na záda s hlavičkou na stranu.Ze zavinovačky se nám odkope hned, co ho zabalím, ty rychlo jsou na nic, možná tak pro čerstvě narozená miminka, ale nám se z ní dostával už v porodnici... Tak proto mu budeme kupovat tu spešl od Red Castle, doufám, že se mu bude líbit. 🙂

luccii
9. črc 2009

koci, ja bych se bala opruzenin 😕 nas malej je nejspokojenejsi v naruci tatky 😉 casto spolu stravi v sede cele hodiny a ja kolem nich litam 😉

kocicinka
9. črc 2009

Myslíš, že z jednorázovek se můžou taky oprudit? Já se v porodce ptala, jestli máme i pod ty jednorázovky používat krém proti opruzeninám, a oni že ne...Včera jsme ho přebalili v jednu v noci a pak až v 6 ráno... myslíš, že to je moc dlouho? 😕
Tak to máte fajn tatku 🙂 Tomu našemu snad asi jeste nedošlo, že máme mimi 😖

luccii
9. črc 2009

koci, jj, mazat i pod jednorazovky je treba, nechapu, jak ti to mohli rict... ja bych se bala, jak uz jsem psala, nechat ho pres celou noc neprebaleneho, ale 5 h pauza mezi prebalovanim by mela byt ok, vsak nam se nekdy budi po 5 h v noci a je to ok... my ale mazeme pokazdy a mozna az moc, ale lepsi, nez pak lecit opruzeny zadecek... tak tatku nejak zapoj!!! ja si nedokazu predstavit, ze bych na maleho byla sama 😕

dont_speak
9. črc 2009

My vždycky mázneme Míšovovi po přebalení na zadeček kolem dírky trochu rybilky, aby se neoprudil. připadá mi fakt dobrá.

koci, jak to? 😅 ten náš pomáhá hlavně s Davídkem, ale Míšu si taky chová, hlavně když vidí, že pláče víc než by měl.

luccii
9. črc 2009

dont, Rybilka je dobra, tu jsme meli v balicku z porodnice, ted mame Syndermana z lekarny... my mazeme vetsi oblast 😉 i trosku zadecek, mezi nozkama a kulkama a trosku na kulkach

dont_speak
9. črc 2009

luccii ono je to určitě lepší mazat takhle na více míst 🙂 Mě rybilku tenkrát dr doporučila i preventivně na záhyb pod krkem, aby se tam malému nedělaly v těch vedrech potničky. Synderman je podobný složení? nebo je v něčem lepší?

luccii
10. črc 2009

dont, je to podobny, meli to v porodnici a nezavisle na tom mi to doporucila doktorka 😉 je o pulku levnejsi nez rybilka, je to masticka pripravovana v lekarne

kocicinka
13. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme zkejsli 3 dny v nemocnici na pozorování. Ale aspoň se zjistilo, že je Jonášek v pořádku. Dont- můj manžel taky se vším pomáhá, nakupuje, uklízí, koupá, přebaluje... jenom mi přijde, že z Jonáška není tak nadšený, jako já ☹ Jakože se s ním nemazlí, nedělá takové to tutu nunu, jako já a tak, nepovídá si s ním. Prostě se jeho péče omezuje jen na takové ty mechanické úkony, jestli mi rozumíš. Je mi to divné, vždyť když jsem byla těhotná, tak mi bříško pořád hladil a povídal si s ním. A teď takové ochlazení. Je mi to líto a nevím, proč to tak je.

dont_speak
13. črc 2009

Ahoj koci,
hlavně, že je Jonášek v pořádku.
To mě mrzí, asi vím jak se cítíš.. Měla jsem to samé s naším prvním synem. Manžel mi taky s malým pomáhal, ale tak nějak automaticky a mě připadalo, že Davídka snad ani nemá rád. Pak se to zlepšovalo tím, čím víc času spolu trávili. Snažila jsem se mu ho dát častěji do ruky a nechávat je dva spolu samotný. U některých chlapů prostě trvá než se "sžijí" s tím, že jsou už tátové, nebo tu lásku neumějí dát tak najevo jako my.
Teď mají ti dva spolu krásný vztah, zase vidím, že Míša je tak trochu na druhé koleji, ale prostě vím,že se to změní. chce to jen nějakou dobu vydržet.

dont_speak
13. črc 2009

Dokonce ho rozmazluje víc než já.

helulicek
13. črc 2009

Tak u nás je to asi stejný. Ale jen kvůli tomu, že MM je v práci, dojde domů a jde na stavbu a když se vrátí, tak je chudák tak znavenej, že jen chvíli pochová a je zralej si jít lehnout. Jinak se snaží, ale holt ten čas není. I tak jsem mu to včera jaksi vyčítala, protože odpo měl čas, ale sedl ke komplu a čučel do něho jak dlouho 😠 Jinak si ale stěžovat nemůžu, snaží se pomoct a je tolerantní 😉

laska.nezna.hranic
autor
13. črc 2009

čau holky, jak se máte? mrzí mě, že teď nemám moc času si tu s váma popsat...

luccii
15. črc 2009

ahojky, Vojtik ma potnicky 😒 snad zmizi, budeme ho casteji koupat... jinak ho stale trapi brisko 😢 a roste jako z vody - uz ma 57-58 cm! 🙂

kocicinka
15. črc 2009

Lucii- Jonášek je měl taky. Je to z horka. Má je i můj muž... Tak jsme ubrali jednu vrstvu, na noc ho nepřikrýváme a je to lepší, je i spokojenější. Neboj, zmizí za chvíli. Jsou na to i krémy, ted si nevzpomenu jaké, manželovi na to dala jednou Dr. Pevaryl. S tím bříškem něco děláte? Masáže, cvičení, kapičky...? My měli Sab simplex.
Jonášek už má 5 kilo 🙂

helulicek
16. črc 2009

Achojky holky maminy 😀

my taky měli trápení s bříškem. Cvičíme s nožkama a stejně prdíky nás potrápili, u chlapečků je to holt častější než u holčiček. dávala jsem mu Sab simplex a párkrát jsme zkusili rektální rourku a malej teď zas prdí o sto šest 😉

Podle naší staré váhy (je ještě po manželovi 😀 ) bysme už měli mít taky pět kilo a dnes bych ho chtěla jen tak orientačně změřit. Připadne mi, že se nám zas nějak povytáhl 😕

Dnes jsme měli noc, od jedné hod se budil po 1,5 hodinách, chudák měl furt žízeň ☹ Ikdyž tu večer pořádně sprchlo, stejně bylo dusno jako hrom. Se mu ani nedivím, že byl tak žíznivej. Teď mi chrupká v pelíšku, tak snad chvilku vydrží 😅

kocicinka
16. črc 2009

Helu a dáváte malému čaj, nebo jen kojíš? Já jsem z toho poněkud zmatená... někdo radí dávat čaj, někdo ne...

helulicek
16. črc 2009

No, mě dr říkala (měli jsme jet akorát na kyčle - cca půl hodiny cesty autem), že na delší pobyt v autě mu mám dát čaj. Tenkrát jsem ho ani nevyužila, malej to všechno prospal. Ale jinak mu ho nedávám, připadá mi, že mu stačí zatím mlíčko. Ale jak říkáš, někdo radí dát, někdo ne...já ho ale dávat nechci, myslím, že by si tím mohl zkazit sání, je to věcv názoru, ale kdybych věděla, že budu někde dlouho v těchto vedrech lítat nebo pojedu autem, tak mu ho udělám.

kocicinka
16. črc 2009

prý existují nějaké speciální lahvičky pro kojené děti, ale zatím jsem na nic takového nenatrefila. Takže nedáváš ani dudlíka? A jak víš, že měl žízeň? To jsi ho kojila po té hodině? Já to právě nějak nedokážu odhadnout, proč Jonášek pláče, můžu se jen domnívat... Jestli má hlad, žízeň, nebo ho bolí bříško...

helulicek
16. črc 2009

Dudla moc nedáváme, on ho prostě nechce. Občas ho vezme, když má před jídlem, někdy možná na usnutí, ale jak říkám, spíš se vždycky rozčílí a vyhazuje ven.

On náš malej většinou brečí když má hlad, tak jsem ho holt přiložila k prsu a sál a docela dlouho. On je chudák z těch veder asi dost hotovej.
Když bolí bříško, tak se kroutí, nebo se vzteká a kope zuřivě nožkama....Prostě vyzkouším, když brečí všechno - nakojit, přebalit, zkusit prdíky a když ani jedno nechce nebo nejde, tak je to holt vyděrač, kterej se chce chovat 😉

luccii
16. črc 2009

koci, jj, zkousime vsechno - kapicky Baby Calm, ted Sab Simplex, masaz briska Pupikem, cvicit nozickama, i na rektalni rourku doslo, ale nezda se nam, ze by neco pomahalo 😒 dneska zrovna pobrekava od casneho rana

nas Vojtik kdyz rve jako tur bez prestani, tak ma hlad/ zizen... a jak psala helu, tak kdyz se krouti, kope nozkama, tak ho trapi brisko - jo a ted jsem si vzpomnela - kdyz to neprestava, tak ho prilozim k prsu - to aspon docasne pomaha, protoze mliko v brisko rozpohybuje streva 🙂

dnes jsme byli na kyclich - jsou OK 🙂

nas malej ma 4,8 kg 😉 uz se pronese 😀 nevite, kdy budou drzet hlavicku? uz se na to tesim 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru