8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

helulicek
14. dub 2009

Hm, tak to mám teď tyto dva dny, tak doufám, že je to přechodný a zítra už to bude zas ok 🙂 jinak tedy nevím 😒 už teď mám 11kg nahoře a to jsem jedla normálně, tak nevím kolik bych přibrala s tímto obžerstvím 🙂 ale jestli to mimi vyžaduje, tak se holt nedá nic dělat 🙂

bellmir
14. dub 2009

Hezky vecer holky.. no jsem trubka.. kdybych to vedela,tak to taky neplatim.. ono je to nejaké soukromé centrum nebo co..tak asi proto.. gyndare jsem v praze nemela.. takze jsem dala na doporuceni.. a az na ty palky.. jsem spokojena..
Holky... ja mam dneska nejak divne v brisku.. nevim co by to mohlo byt..ale musím rict, ze je to dost nepríjemné..
Napadlo me, zda to nejsou poslícci.. ale jak to ma clovek poznat.. kdyz nikdy nic takoveho nezazil, ze.. heheh

od soboty se mimi nejak moooooooooooooooooooooooc hybe.. (i kdyz zas na druhou stranu.. nevim co je moc..ze jo.. )odpo jsem si musela jit lehnout.. jak to bylo brutalni.. heh, tak doufam, ze je vse v poho.. 🙂
jinak ja mam nahore 13kg, tak doufam, ze tam uz nejaky razantí prirustek nebude.. doufam.. ja nikdy nebyla zadna modelka.. a muzu rict, ze se v jidle v poslední dobe taky nijak nežinýruju.. špatně mi vubec nebylo.. takze jim a jim.. hehehe 😖

laska.nezna.hranic
autor
14. dub 2009

jé, to je sranda, jak nejoblíbenějším tématem těhulí je jídlo. to se řeší skoro v každé diskusi 😀

helul - tu váhu zase tolik neřeš, já myslím, že to je ok. mně doktorka řekla, ať se na váhu vyprdnu, pokud mám všechny výsledky v pořádku. a to ty si to narozdíl ode mě můžeš dovolit 😉 ta tvoje fotka v albíčku je jasným důkazem. kde to dítě schováváš? 😕 😀

bell - ty původně nejsi z Prahy?
jak divně? bolí tě v podbřišku? to je fakt, jak se v tom máme vyznat a zbytečně neplašit, když jsme to nikdy dřív nepoznaly 😀
náš malej se taky nejvíc (nebo alespoň mi to tak přijde) začne hýbat, když se nějak víc natáhnu nebo něco zvednu. a já se pak bojím, vyčítám si to a modlím se, aby byl ok. tak zatím snad je, ale stejně, člověk nikdy neví, že jo? nikdo do sebe nevidí... všichni říkají, jak budeme jednou na těhu vzpomínat, ale když má člověk mimi u sebe, tak vidí, jak se mu daří. i když pak ho zase budu pozorovat až nezdravě moc, to si nevybereme 😀
no, kdyby tě to nepřešlo, raději si s tím zajdi. lepší planý poplach, než něco zanedbat.

helulicek
15. dub 2009

Čauky holky 😀
Dnes se mi teda pěkně blbě spalo. Vzbudila jsem se ve dvě ráno, v pět jsem usla a za malou chvíli mě vzbudil manža když šel do práce, když jsem konečně opět zabrala, tak mi zvonil v sedm telefon, volali mi z práce. Takže jsem jakási nevyspaná ☹ už jsem potom nezabrala, tak to třeba nějak rozchodím 😅
Zrovinka včera jsem říkala manželovi, že je to krásnej pocit mít v bříšku mimi, ale byla bych už raději, kdyby bylo s náma. Přece jen ho tak budu mít pod větší kontrolou......
Bell, kdyby to trvalo, tak raději zajdi k Dr, ať máš aspoň jistotu, že je vše okej 😀 a ty zbytečně nemusíš těch pár posledních týdnů nějak strachovat 😀 😕

bellmir
15. dub 2009

lasko.. nenen ja jsem puvodem z Jihlavy.. 🙂 v Praze jsem tak dva, skoro tri roky.. 🙂

Byla jsem na tom UZ.. a vse je tak jak ma byt... máme prý ukázkovou polohu.. coz jsem rada 🙂 a chteli jsme si potvrdit pohlavi a zase byla pupecní snura mezi nozickama.. takze zase nejsme chytrejsi.. no, bude to kazdopadne sranda... jestli to bude chlapecek.. hehehehe ruzového máme docela dost.. heheh

Rikala jsem dr. o tech divnych pocitech v brisku.. a pry je vse ok.. takze zadnej stres 🙂 coz mam radost..

Holky mate taky tak pošahany sny jako ja?? obcas se nestacím divit co se mi zdá.. hehehehe
A musím ríct, ze jsem spala zase jako mrtvolka.. 🙂 V poslední dobe (jak jsem si zvykla na to brísko) se mi spí naprosto bajecne..

A co maliník? Budete ho pít??? Já si ho dneska v lékarne uz koupila🙂

helulicek
15. dub 2009

Tak to je bell super,že je vše okej a mimísek je v pořádku a hezky přetočenej 😀 Hlavně, že ty tvoje bolesti nic neznamenají 😉 Přinejhorším tu růžovou někomu udáš, no ne? oni vám ještě za celou dobu neřekli, co to bude?
Jinak, ten maliník se pije po porodu, že? nebo už i před? vím jen, že je to dobrý pro zatahování dělohy po porodu...chtěla bych ho taky pít...

bellmir
15. dub 2009

helulicek: jj to je pravda.. dyztak nekoho obdaruju.. heheh no..rekli nam to.. ale vzdycky to bylo takovy neurcity.. jednou byla mezi nozickama pupecni snura.. a po druhe si myslim, ze to taky neslo videt a dr to rekl, ze je to holcicka, aby neco rekl..tak nevim..
uvidime tedy az se to narodí.. 🙂
Ja cetla, ze malinik se ma pit od 34tt, ze to priprapruje porodni cesty na porod.. o tom, ze by se mel pit po porodu zase nevím nic já..

helulicek
15. dub 2009

no vidíš to 🙂 určitě si myslím, že to není od věci. Teď jsem se nato koukla na netu, máš pravdu už od 34tt, připravuje to porodní cesty a prý to pak jde líp 🙂 ale vím, že mi někdo říkal i po porodu. budu se muset nato zeptat nebo zapátrat na netu 😉

helulicek
15. dub 2009

Tak jsem zpět z UZ, mimísek má 1850g a něco přes 30cm(přesně jsme to nějak přeslechli 😒 ) ale vypadal zdravě 🙂 hlavičku už má dole, měl ji otočenou, takže žádný foto nebylo...ale to nevadí, za dva měsíce bude mezi náma. Už se moc těšíme....pohlaví se nám už po třetí potvrdilo, nic nenarostlo, nic nezmizlo 😀

jituskak
15. dub 2009

ahojky holky, jak je? už balíte do porodky?

bellmir
15. dub 2009

Helulicek.. tak to je superrrrrrr.. tak to gratuluju 🙂 já jsem taky dneska zádnou fotecku nedostala.. nebylo by tam nic kloudnyho videt.. ale to neva.. jak rikas.. za chvili je uvidíme na zivo 🙂

Jituskak.. ahojky.. nooo po pravde.. jeste ne..

Holky.. tak dneska jsem vyprala asi tri pracky.. myslim, ze jsem to s tema hadrikama krapek prehnala.. heheheh
Ale mam tam i nejake vetsí velikosti, tak doufam, ze to stihneme unosit.. 🙂

Asi pred hodkou mi pekne tvrdlo brísko.. uz zase.. 🙂

jituskak
15. dub 2009

já dneska dožehlila... konečně. zjistila jsem, že jsem koupila nějaký slabý plínky, protože ty, co jsou ještě po nás jsou mnohem pevnější.... já si právě zítra jdu koupit nějakou kojící podprdu a župan, ať už to můžu zabalit. začínám z toho mít lufta🙂

dadule4
15. dub 2009

ahojky holčiny, tak to vám fakt závidím, že máte prcky správně otočený - hlavičkou dolů, ten náš lumpík se pořád neane převrátit, jsem z toho krapet nervózní.. sestra díky tomu rodila o pět týdnů dřív, protože se jí malá otáčela když už měla málo místa a "prokopla" plodovku, tak snad jí nebudu následovat..

helulicek
15. dub 2009

Já ještě do porodky nebalím, ale jsem taky od vás asi o dva týdny 🙂 tak snad vás nepředběhnu 🙂
Dnes jsem si koupila dvě kojící košile do porodky, i když tam je myslím i možnost jejich....ale hodit se určitě budou, jsou hrozně hezkýýýý, takový veselý 😀
Já nemám ještě pořád koupený aj všechny věci pro mimi,jako kočárek, přebalovák,potřebnej počet látkovek....tak snad to nebude o moc dřív,než by mělo 😅
Já si stejně myslím, že se mi tam ten náš mimískovskej rarášek točí, tak snad do porodu bude už zas tak jak má být 😉

bellmir
15. dub 2009

Jituskak.. je fatk, ze skoro vsechno nakoupené mam.. akorat ty podprdy mi chybi.. musim nejakou vybrat..
no, muzu Ti rict.. ze jsem si taky nejaky plínky koupila a jsou vazne takové skoro prusvitné.. ehhe rekla bych.. a to byly jednou vyprane..

Dadule4.. nekde jsem cetla, ze se mimi muze pretocit az do 36-38tt, takze bych neplasila.. porad jeste cas.. Ale zase na druhou stranu, to co se stalo sestre neni moc prijemne.. ale stat se to nemusí.. budu drzet palecky, at se ti pretocí a muzes být v klidu 🙂

helulicek
16. dub 2009

Čau holkyyy 😀
ty kojící podprdy myslíte s tím oddělávacím košíčkem? jámám doma těhu a chci ji použít aji jako kojící - košíček se sice nedá odepnout, ale zas jde krásně stáhnout pod prso.Tak snad to pak nebude v porodce vadit?? kupovat se mi moc další nechce, možná až pak časem.....

bellmir
16. dub 2009

Helulicek.. ja jsem o tom taky premyslela... nevím jestli by jim to tam vadilo....
Nevim jestli odhadnu tu velikost.. byla jsem si uz i nejake zkouset.. a bylo mi to male.. hehehe Nemam zas kozy jak vozy.. ale proste nemeli moji velikost.. z netu objednavat podprdy se bojim.., protoze to clovek musí vyzkouset a posílat to tam na nekolikrat zpatky se mi taky nechce.. Tak jeste uvidim.. jestli na neco narazim, tak si ji urcite porídím.. 🙂

helulicek
16. dub 2009

No to jsem si taky říkala, že prsa se mi určitě ještě nalijou, ale doufám, že ne moc, už teď mám D....asi bych si ji spíš koupila buď těsně před porodem nebo po...
Na netu jsem kupovala většinou prádlo na astratexu, nikdy jsem to nemusela měnit, vždy mi to podle tabulek sedělo. Teď jsem tyto dvě těhu podprdy koupila úplnou náhodou v Brně v obchodě, ale další bych asi kupovala tady 🙂 protože běhat po obchodech už asi nebudu moct....

http://www.astratex.cz/tehotenske-a-materske-pr...

zuzik28
16. dub 2009

Nazdárek holčiny...
člověk tu chvíli není a nestačí se divit kolik toho tady je...musím být důslednější.

Dadule4, vůbec se neboj, mimi se určo ještě otočí. Ikdyž my jsme taky pořád hlavou nahoru, ale už jsme byli správně, jsem myslela, že to tak zůstane...a nezůstalo 😲 Pak doktor včera říkal co prý tam máme za artistu. Každých 14 dní píše do průkajdy něco jinýho (poloha plodu koncem pánevním, hlavičkou, koncem pánevním....) Prý až si to v porodce přečtou si budou myslet, že se zbláznil 😀 Ale pořád doufám, že nakonec skončíme dole tou hlavičkou...

Jinak nakoupeno už máme skoro vše...včera se manžel pokoušel skládat postýlku, ale prý mu k tomu chybí jakýsi podložky či co...Ješte musíme koupit kočár a podprdu taky potřebuju, ještě jsem nebyla ani nikde koukat. Ale říkala mi kámoška, že na takový ty menší prsa bohatě stačí to bezšvé prádlo (takový ty bolerka) Dá se to prý pěkně nazdvednout nebo shrnout...tak nevím, asi ještě chvíli počkám. Každopádně v porodnici je jim určitě jedno co budete mít.
Župan určitě neberu...max. nějaký lehoučký. Určitě bude velký vedro. Kámoška rodila teď začátkem června a prý župan neměla ani jednou na sobě jaký bylo horko.
Tašku ještě nebalím, ale jak mě doktor straší, že to bude dřív, tak bych už asi pomalu měla 😀
Joo a maliník se pije od 34. týdne....už ho mám taky koupený. A prý jsou taky dobrý takový jednoduchý cviky co roztahují hráz...jsou to takový podřepy...
Kdyby jste náhodou některá chtěla tak je sem odcituju z jedné chytré knížky o mamince a dítěti...

Tak pěkný den, dneska jdu na melír tak se moc těším...zase pokecám s bratrancovou ženou (ona je kadeřnice), dozvím se drby a půjdu spokojeně domů 😉

helulicek
16. dub 2009

Zuzik, už jsi se rozhodla, kam půjdeš rodit? jestli Vyškov nebo u vás v Prostějově?
Tak si to pěkně užij u kadeřnice 😀 hlavně, ať jsi spokojená s výsledkem 😀

zuzik28
16. dub 2009

Helu, popravdě jsem se nebyla ještě podívat ani tady v Prostějově...a to to mám hned za barákem. Ale asi zvítězí Prostějov, prý je tam moc pěkný a hlavně milý personál...
Jo jo, u kadeřnice to bude určo bezva...za chvíli se nachystám a vyrazím...

helulicek
16. dub 2009

no já jsem taky ještě nikde nebyla, ale příští pondělí se chystám na předporodní kurzy do Vyškova, tak bych se tam chtěla pak domluvit na čumendu, ikdyž to šestinedělí znám, přece jen jsem tam byla už párkrát na návštěvě za kamarádkama 😀 Zajímají mě hlavně ty sály a celkově co a jak.....
Být tebou, tak bych šla asi taky do místa bydliště - Prostějova - aspoň to bude mít manža k tobě blíž....

zuzik28
16. dub 2009

tááák holky, před chvílí jsem dorazila od kadeřníka....jsem moooc spokojená. Udělala jsem rychlý oběd a teď si na něm pochutnávám. Pak se asi svalím na sedačku a budu lenošit

helulicek
16. dub 2009

tak to jse super, že jsi spokojená 🙂
já byla na procházce se psem a teď pojedu k našim vyvenčit toho jejich, ať má taky radost, že s ním jde někdo jinej než táta s bráchou 🙂

maky82
16. dub 2009

ahoj holky, už máte po utz ve 32.tt? Máte mimča hlavou dolů? Já teda ne, prostě se mu zalíbilo sedět na zadečku a hotovo 🙂

helulicek
16. dub 2009

Maky, já byla včera a bylo mimi hlavičkou dolů, ale stejně mám pocit, že se furt točí...teď mám pocit, že má zas hlavičku nahoře....ale ještě je čas, tak snad se umoudří 🙂

zuzik28
16. dub 2009

Maky, já byla včera a malej je taky prcinou dolů. Každých 14 dní na kontrole je to ale jinak. Tak doufám, že na další kontrole už budeme hlavou dole a vydrží nám to.
A kdyby nee tak jsem dneska u holiče zjistila super trik jak ho obrátit, kdyby něco...takže se nebojím 😀

helulicek
16. dub 2009

tak ho zuzi prozraď 😀
já slyšela, že pokud se prďola nechce otočit, tak je dobrý zkoušet chodit na čtyři - kočičí hřbet.... 😀 😀 😀

zuzik28
16. dub 2009

tak jo, ale moc se nesmějte...to už jsem dnes zažila jak jsem to říkala manželovi 😀
Takže prý musíte na všechny 4, do kleku...to je prý v bříšku nejvíc místa. Pak vezmete baterku a posvítíte navrchu bříška, jako když u žaludku...po chvíli posvítíte dolů. Prý se mimčo otočí za světlem, které dovnitř proniká.
Tak nevím, ale prý to fakt funguje...no když budu v úzkých tak to určo vyzkouším 😉

dont_speak
16. dub 2009

Ahoj holky, vy jste ale povídalky 😀
Nestíhám vás za pár dní dočítat. Vrátil se mi zánět močáku, tak jsem strávila po vyšetřeních spoustu času. A aspoň už vím, že podle posledních měření má brouček 2100gramů (32týden).🙂 Bobek tlačí pořádně hlavičkou dolů, ale je zdravý, dokonce mě vzbudil v noci pořádným kopancem do hrudníku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru