Bakterie GARDNERELLA VAGINALIS v těhotenství. Máte zkušenost?

monisek
22. črc 2011

Ahoj, mám velkou prosbu, nemáte někdo zkušenost s touto bakterií v těhotenství? Jsem ve 26tt a dnes jsem se ze stěrů dozvěděla, že mám tuhle bakterii. Mám delší dobu výtok, sem tam nepříjemné svědění, ale nic strašného. Radši jsem se na to ale zeptala v poradně a dnes mě dr docela slušně vyděsil, když mi říkal, že normálně je tato bakterie docela neškodná, ale v těhotenství nebezpečná, protože může způsobit předčasný porod 😕 dostala jsem vaginální tablety Clotrimazol, protože k těmto bakteriím se ukázaly ještě kvasinky a na tuto bakterii jsem dostala Entizol v tabletách a bylo mi doporučeno si koupit laktobacily Vagilact k doplnění th.
Myslíte, že je tady riziko předčasného porodu, když byla nasazena léčba a přišlo se na tuto bakterii snad včas ze stěrů?
Díky za odpověď 🙂

dolly85
23. črc 2011

Ahojiky
tuhle bakterii jsem měla na konci těhu. Porodník mi řekl, že ho to " nezajímá" že když to neni streptokok tak to nevadí. Tak nevim. 😕

fiallinka
23. črc 2011

@monisek nemám konkrétní zkušenost, ale co vím, tak všechny tyhle bacily 🙂, a kvasinky, apod. můžou předčasný porod vyvolat, ale proto se taky přeléčují, takže bych spíš viděla jako pozitivum, že se to zjistilo 🙂, myslím, že tě zbytečně vylekal.

kopa
23. črc 2011

@monisek
Ahoj, já jí taky měla v těhu též. mi to zjistili při stěrech.Mně řekli, že to má každá druhá těhulka a neřeší se to. 😉

monisek
autor
23. črc 2011

díky, uklidnilo mě to 😉 včera jsem o tom dost četla i na netu a i tam se píše, že snad až 30% těhotných má tuto bakterii a z toho je 6% předčasných porodů. Na jedné diskusi i jeden porodník psal, že aby se spustil předčasný porod, že k těm bakteriím vždy ještě něco musí být, že samotná bakterie nestačí k tomu, aby to skončilo porodem, tak nevím. Si říkám, že pro to snad dělám maximum, zjistilo se to včas, léčí se to, tak snad to bude dobrý ...

kukucg
26. říj 2012

@monisek ahoj, mne tuto bakteriu objavila dr teraz, som v 24tt, nepovedala mi vobec nic, ale co citam ma horzne desi...

daasenka85
26. lis 2012

@kukucg ahoj, blahopřeji, že jste už v 29tt, jsem na tom jako Ty před měsícem 😉 v 24tt a gardenella. dostala jsem tablety na zavádění (Entizol), nic víc. jak jste bojovali vy? jsi ok?

marsele
30. dub 2015

Ahoj.Prosím máte někdo zkušenosti s bakterií gardenela?Brala jsem oranžové globule a dostavilo se to znova a ted beru dalacin krém do pochvy.Mělo by to prý už zabrat.Jinak mě celou dobu u toho bolel podbříšek a musela nosit vložky.Nevím jen co mám dělat aby se mi to nevracelo a chtěla bych vědět nějaké vaše zkušenosti..Moc děkuji

alubif
30. dub 2015

@marsele a co takhle přeléčit partnera .... Ten může být zdrojem bez toho aniž by měl nějaké příznaky !!!

juliavolna
9. srp 2023

@monisek ahoj a ako to dopadlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru