Bolest zad jako při MS ve 3. trimestru, máte zkušenost?

verushe20
10. črc 2014

Ahoj holky, potřebuju poradit. Už druhý večer mě bolí záda jako při menstruaci. Včera v noci sem si dala teplou sprchu a po nějaké době to odeznělo... ale dneska mě to chytá zase 😒 Máte některá zkušenost?

whatty
11. črc 2014

že by poslíčci?

swara88
12. črc 2014

Jsem 36 tt a zada me boli cely dny (hlavne v krizi). Doktorka mi rekla, ze je to normalni a ze to muze jeste zhorsovat. Pry na to pomaha skakani na gym. mici.

cekanka87
8. bře 2015

Ahoj holky, do třetího trimestru sice vstupuju až příští týden, teď jsem ve 26. tt, ale nechtěla jsem zakládat novou diskuzi, tak píšu sem🙂 Už několikátý den mě trápí bolesti zad podobné jak jsem měla vždy při menstruaci, občas pobolívá i podbřišek. Není to silná bolest. spíš jen taková nepříjemná a trvá třeba hodinku dvě, pak sama zmizí.. Už se mi to stalo několikrát před pár dny a dneska znova. Máte s tím některá zkušenost? Případně myslíte, že si s tím mám dojít k doktorovi, nebo je to zbytečné? Jsem na rizikovém těhotenství, řešila jsem s doktorkou už několik problémů během těhotenství, tak nechci vypadat jako nějaká moc úzkostlivá těhulka, ale zas nechci nic podcenit.. Co myslíte? Do toho mám ještě opět (nebo pořád už několik měsíců) kvasinkovou infekci, může s tím ta bolest zad souviset? Moc děkuju za rady🙂

cekanka87
9. bře 2015

Nikdo nema podobnou zkusenost? ☹

nonnni
9. bře 2015

@cekanka87 sla bych se nechat prekontrolovat, ze nejsou zmeny na cipku a pokud ne, tak jde o posliky a tam se neni ceho obavat.

cekanka87
9. bře 2015

Děkuju moc, pro jistotu tam teda dneska zajdu🙂

catchulinecka
20. bře 2015

@cekanka87 ahojky, můžu se zeptat jak si dopadla u doktorky? já jsem v 27 týdnu a stává se mi přesně co tobě. K doktorovi jdu až za týden a tak nechci plašit ještě před tím než tam půjdu. Moc díky.
Jo a poslíčci jsem myslela, že jsou bolesti břicho, ale teda jestli to chápu správně, můžou to být i tyto bolesti zad(kříže)?

cekanka87
20. bře 2015

Ahoj, byla jsem minulý pátek na pohotovosti v nemocnici, protože moje doktorka už neordinovala. Řekla jsem jim, co mi je a oni mi natočili monitor, doktor mi zkontroloval čípek prstem i vnitřním ultrazvukem a udělal mi i ultrazvuk přes břicho. Říkal, že to můžou být známky blížícího se porodu, ale u mě je to v pořádku, i čípek i monitor, takže to může být buď od ledvin nebo od toho jak tam ta děloha na něco tlačí. Každopádně mi doporučil klidový režim, hodně ležet, hodně pít a být v teple a když se to nezlepší, tak přijít v týdnu znova.. Jenže u mě to bylo přes týden celkem dobrý, i jsem se vypravila na procházku ven, ale dneska to začalo znova a mnohem víc, tak doufám, že to vydržím do pondělí, to jdu stejně na kontrolu, tak se na to zeptám...
Já musím říct, že jsem se do tý nemocnice jela spíš uklidnit, trochu jsem čekala, že mi řeknou, že tyhle bolesti jsou normální, ať se tím nestresuju, ale když jsem řekla co mi je, tak mě hned vzali na ten monitor a dělali mi dost těch vyšetření, takže to asi vždycky v pořádku být nemusí a nemělo by se to podcenit.. U mě to naštěstí dopadlo dobře, i když ty bolesti zatím nepřešly, ale být tebou, tak si tam radši zajedu dřív, aspoň budeš mít klid🙂

cekanka87
20. bře 2015
catchulinecka
20. bře 2015

@cekanka87 moc děkuji, zatím taky u mně dobrý, tak uvidíme 🙂 kdyžtak budu upalovat. Ať se daří!

cekanka87
20. bře 2015

@catchulinecka Děkuju, tobě taky🙂

chalsea
1. dub 2015

@verushe20
Ahoj, od 33 tt mě nárazově bolí bederní část zad, pocitově to vystřeluje i do bříška a občas i do třísel. Taky může mít člověk pocit, že se mu "bortí páteř", ale toto všechno způsobují pouze podélné svaly u páteře, které jsou zátěží bříška stažené a potřebují pravidelně protahovat. Pořídila jsem si bederní pás, který používám doma, cvičím 2 jednoduché cviky na gym. míči a od fyzioterapeutky mám další 3 cviky, kdyby jsi měla zájem, můžu ti je popsat do zprávy. Je to i hlubokém prodýchání do spodní části zad, o pravidelném soustředění se na tuto oblast, alespoň 2x denně 5 minut. a po týdnu uvidíš, že se to zlepší. Přeji hodně zdaru!🙂

rmajcherova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru