Bolesti jako při menstruaci (ve III. trimestru)

anka.
21. led 2008

Ahoj holky, máte to taky tak? Bolí mě poslední dobou čím dál častěji břicho jako bych měla dostat menstruaci. Je to v pořádku nebo raději na konzultaci s dr?

paolin
21. led 2008

anka, to budou poslicky 😉

miruskaaa
21. led 2008

ahoj anka ja sem sice v 8tt ale bricho me nekdy boli jako bych menstruaci mela doktorka mi rekla ze to nic neni kdyz nekrvaim ale nevim..

gebi
21. led 2008

anka: to by som radšej konzultovala s dr. v 30tt poslíčky sa mi zdá dosti brzo. Na začiatku tehotenstva som to tiež cítila, boli to klasické MS bolesti, ale to je vraj normálne...

caira
21. led 2008

anka ja bych taky rekla, ze to muzou byt poslicci..ale radeji to konzultuj z doktorem..

anka.
autor
22. led 2008

A není na poslíčky ve 30tt brzo? Já nevím...moje dr. řekne na všecko, že to je OK 😀 😖 😖

paolin
22. led 2008

ja mela poslicky i driv. je to individualni. zeptej se mudr a uvidis 😉

anka.
autor
22. led 2008

paolin_poslíčky jsi měla i dřív a rodila normálně v termínu? (jestli se teda můžu zeptat) Nevím, jestli to spolu souvisí...

gaba3
22. led 2008

ahoj holky 🙂 Anka: to budou asi fakt poslíčci..... mě to včera chytlo taky a šlo mi to ještě dost do zad, jsem si musela jít lehnout....ptala jsem se maminy a ta mívala poslíčky taky už tak od 30tt.....
ale dnes mě hrozně píchá na levé straně a když se tam ještě prcek pohne, tak je to síla, ale když si lehnu, tak ok... neznáte to některá??k Dr. jdu až příští úterý....

mobina
22. led 2008

Anko to budou poslíci. Děloha se připravuje na porod 😉
Gabo3 nevím, jestli je to zrovna tím, ale mě když dítě čutne do placenty, kterou mám na levé straně, tak to sakra píchne.

gaba3
22. led 2008

mobina: tak já se Dr. zeptám, kde mám uloženou placentu, třeba to bude tím.... díky 😉

krista
22. led 2008

Holky a platí třeba to, že čím dřív přijdou poslíčci, tím dřív přijde porod? Nevíte někdo? Taky mě občas bolí jako na MS, ale jen chviličku a hooodně slabě, to asi ještě v mém případě poslíčci nebudou, nevím 😖

paolin
22. led 2008

anka, rodila jsem v terminu(o tyden driv). ale porad mi rikali, ze to bude minimalne o 14 dni driv. ja mela malou delohu a tak nemelo mimi moc mista. tak asi proto. 😕

mobina
22. led 2008

S tím porodem těžko říct. Tady asi žádné pravidlo neplatí.

kachnicka01
22. led 2008

Ahojky holky, me se to taky posledni dobou stava, ze me poboliva bricho jako bych to mela dostat..treba jen jednou denne, navecer, narazove... tak ze by taky poslicci? Fuj - jeste nechci 😠

anka.
autor
22. led 2008

Tak to asi nebude žádná tragédie, když je nás tolik...chvíli jsem měla strach, že poslíčci znamenají že např. za 10 dní rodím 😅

paolin
22. led 2008

myslim, ze je to hodne zpusobeno namahanim, narocnou praci apod.

kachnicka01
22. led 2008

to nevim, ja uz vic jak mesic lezim ale je fakt, ze se mi to stane, jakmile vstanu....treba dnes jsem byla na poste pro nemocenskou a usla asi 100m a uz to hned zaclo...uplne me pichalo az do pochvy fuuuuuj 😖

anka.
autor
23. led 2008

kachnicko_chci se zeptat - doma ale nejsi kvůli předčasným poslíčkům? /párkrát jsem už četla, že dr. nechá holky raději doma v klidu, tak nevím/

Zajímalo by mě taky, jestli by měl teda člověk být spíš v klidu, jako i třeba co nejmíň chodit, neplavat apod??!

gaba3
23. led 2008

noooo to by mě taky zajímalo 😕

krista
23. led 2008

Anka já jsem slyšela, že aktivnější maminky maji potom lepší porody 🙂 Samozřejmě záleží na co je vyklá před porodem, jestli třeba nesportuje tak začínat v těhu to asi ne, ale když je zvyklá vést aktivní život - plavat, chodit na procházky ... a nemá rizikové těhotenství tak neni důvod v tom nepokračovat 🙂

Když máte, ale nějaké problémy jako třeba to pobolívání nebo tvrdnutí bříška tak na to je lepší klid 😉

gaba3
24. led 2008

krista: tak to už se začnu šetřit 😕 já dělám skoro vše jako před těhu, cvičím, pořád někde lítám po venku, uklízím, nakupuju, vařím......ale je pravda, že poslední týden cítím, že už to těžko všechno zvládám. třeba vysát celej byt najednou už mě hrozně unavuje, natož setřít prach a ještě vytřít 😝 jinak včera jsem měla poslíky ještě silnější, fakt to bolelo víc jak minule, v úterý jdu k té DR., tak jsem zvědavá, co mi nato řekne 😕

krista
24. led 2008

Gabo na jednu stranu je fajn být takhle dlouho aktivní, on člověk potom rychle zlenivý a neni to dobrý, já jsem třeba zvyklá chodit pořád rychle a nemůžu se to nějak odnaučit, až když mě upozorní píchání v břiše tak musim zvolnit 😅
To jsem taky zvědavá co ti Dr. řekne, určitě se potom ozvi 🙂 Já jsem ty poslíky asi ještě fakt neměla, ale dost mě dole píchá a minule když to tak bylo tak se mi zvýšil CS o 2, jsem zvědavá kolik budu mít teď 😲

anka.
autor
24. led 2008

Jojo gaba, dej vědět co Ti řekla dr. a jinak teda zahajujem leháro?! 😀 (já bych ve skutečnosti strašně nechtěla být doma s nějakým klidem na lůžku) 😒

mobina
24. led 2008

Podle mé fyzioteraputky dělat všechno do poslední chvíle. Takže hodně chodit, vytírat, luxovat. Prostě pokud nemáte klidový režim fakt se ničeho nezříkat. Pomůže to uvolnění pánve. Taky hopsat na balonu a sedět v tureckém sedu 😉

gaba3
24. led 2008

jojo dám vědět, jdu v úterý před obídkem, tak odpoledne sem hned naklušu 😉 a píchání mám taky, ale nevím, jestli to není tím, jak se prcek mele, kolikrát mi dá pěknou šlupku do močáku, třeba včera večer jsem tady hejkala, to fakt bylo něco 😝
Anka: já si ten nakázanej klid taky nedokážu představit, bych se asi ukousala nudou, tak snad budeme ok a nic takového nás nepotká! jinak šetřit už se trochu musíme 😉
jo a cvičím na balonu a posilu pánevní dno... a holky, kdy začnete masírovat hráz? a musí na to být speciální olejíček nebo je to jedno?

krista
24. led 2008

Gabo já chtěla začít s masáží dneska, ale zjistila jsem že to neumim 😅 A vzhledem k tomu že mi vypadával celej den net tak jsem to neměla kde zjistit jak pořádně na to 🙄 Jinak jsem si koupila ten olejíček na masáž hráze od Weledy ale prý postačí i nějakej olivovej olej z lékárny 😉

gaba3
24. led 2008

Kristo, já taky nevím, jak nato 😅 jinak nějakej olejíček pořídím, teda jestli ho vůbec budu umět použít 😕

gaba3
24. led 2008

Jéééé Kristo super, jdu hned číst 🙂 díky 😉

caira
24. led 2008

tak ja myslim, ze jsem poslicky mela dneska, cely den me tak nejak pozlobivalo bricho, rikala jsem si, ze to muze byt tim, ze mi mala tlaci na panevni dno, tak to boli, ale k veceru uz jsem pak mela jakoby ty MS bolesti a slo mi to i do zad..pak to za chvili zase preslo..ale porad jsem se snazila si nepripoustet, ze to vazne docela boli..ze pri porodu bude jeste hur 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru