Bolestivé hemeroidy v těhotenství. Co pomůže?

margaret88
5. zář 2019

Ahoj dámy. Předem se omlouvám za tohle téma ale jsem dost zoufalá.😣Jak už jste poznaly z nadpisu tak mně trápí hemeroidy .....ale strašně.Mám neuvěřitelný bolesti. Nemůžu chodit,sedět,v noci spát. Mažu dubovou kůrou a mastí Preparation. Nic víc prý nemůžu.(jsem v 35tt) Bohužel výsledek žádný! Mažu už několik dní.Krvácí jen občas.
Má prosím někdo nějakou radu? Pomůže mi doktorka? (obvodní) Má smysl tam jet? Děkuju za každou radu.🙏

janule199
5. zář 2019

@margaret88 Dobrý den, zkuste si napsat od doktora na ty hemeroidy tablety detralex, ten se může používat i v těhotenství, já používám, nekrvacim, mažu gelem z dubové kůry a také kromě mastí, zkuste použít sedavou lázeň z dubové kůry 😉. Držím palce, ať vám to alespoň trochu pomůže 🤗.

margaret88
autor
5. zář 2019

@janule199 Děkuju,zkusím

jitkaem
5. zář 2019

Ja na ne taky trpela a utrpeni skoncilo porodem...

margaret88
autor
5. zář 2019

@jitkaem Já se obávám že u mně bude utrpení pokračovat. Já je mám právě od prvního porodu. Byl to děs několik týdnů. Pak se to uklidnilo a teď zase.

nikkossek
5. zář 2019

Já na to taky trpěla, je třeba trochu upravit jídelníček 🙋🏻‍♀️

margaret88
autor
5. zář 2019

@nikkossek A jak? Zácpu nemám a neměla jsem

nikkossek
5. zář 2019

@margaret88 já vyřadila vše kořeněné, začala jíst častěji vlákninu, což znamená ryze , celozrne pečivo , zelenina za zkoušku nic nedáte.

terezz29
5. zář 2019

Detralex! A cipky preparation. Oboji mizes v tehotenstvi. Dale muzes chladit. Cevky se trochu stahnou. A hlavne vydrzet. Chvilku trva nez se to zklidni.

margaret88
autor
5. zář 2019

@terezz29 preparation mám mast. Čípky bych teď stejně nezavedla. Mám ho vnější.

terezz29
5. zář 2019

@margaret88 ja mela taky vnejsi a cipky mi hidne pom9hly. Zkus to. Sliznice se zklidni.

slunea
5. zář 2019

Zobat pilulky na zpevneni zil - bud ten detralex nebo mne pomahal cyclo 3 fort, jsou v tom nejake prirodni vytazky, ale funguje. Hemoroidy me trapily jen na zacatku tehotenstvi a znova se ozvaly asi mesic po porodu, kdyz mi pilulky dosly a nemel mi je kdo psat. Muj gynekolog rikal, ze u tehotnych ma lepsi zkusenosti s cyclo 3 fort, nez s detralexem (psali mi je na gynde, i s receptem stoji 300kc/mesic).

margaret88
autor
5. zář 2019

Díky všem za rady. Vše vyzkouším a zítra si zavolám na gyndu ať mi napíše ty prášky.

melek5
5. zář 2019

Me vždycky pomohla horka voda stahlo se to bzdy zpátky takzr nyvh doporučila teplou vanu nebo sprchu

martaskaaa
5. zář 2019

Ahoj, mě bohužel nepomohlo nic. I v porodnici mi řekli, že jak to miminko už tlačí, tak hemoroid nezaleze. Takže až po porodu se to zahájil v šestinedělí a nejlepší na to byl ten preparation h. jinak během těhotenství jsem měla různé čípky, masti, dubovou kuru a ani náhodou se to nezlepšilo 😧 bohudík, že se to objevilo až ve 39 TT, rodila jsem teda až ve 42tt, ale ten měsíc jsem to musela nějak přežít. A pak teda ještě zavedení klystýru byl oříšek, jsem řekla sestře, že si tam tu hadičku strčím sama, protože to jinak byla bolest jako sviňa. Porod ale bolelo víc, žejo 😀 pak to byla radost, mít bolavou pipku i zadek 🥴

margaret88
autor
6. zář 2019

Ahoj. Tak prášky Detralex už mám doma. Byla jsem na gyndě. Mám brát 2 ráno a prý by to mělo pomoct + mazat. Tak snad se mi uleví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru