Bříško miminka je o týden pozadu, mám se bát?

koculu
10. led 2014

Ahoj, včera mi na UT ve 30tt doktor sdělil, že malá má hlavičku i nožičky na 30tt, ale bříško vypadá tak na 29tt. Poslal mě na speciální UT, tam mu to potvrdili.

Mám se bát nebo je to běžné? Doktor řekl, že mě bude více sledovat, ale nevím, zda se jedná o vážný problém.

Děkuju moc za Vaše zkušenosti

L.

yagga
10. led 2014

Ahoj já měla něco podobného u syna,ale nakonec se to nepotvrdilo. Sledování bude z důvodu jestli mimi roste. Menší bříško by totiž mohlo ukázat na špatně fungující placentu a pak by bylo lepší vyvolat porod dřív. Ale taky může být mimi jen hubenější a další utz ukáže že roste a je vše ok. Buď v klidu nestresuj se jsi sledovaná tak oni si vše pohlídají. Dej vědět jak jsi dopadla budu držet palce.

koculu
autor
10. led 2014

Děkuju za podporu! snažím se na to nemyslet a nemůžu se dočkat další kontroly za 3 týdny. Snad to malá dožene 🙂

paulito
10. led 2014

ahoj, já to měla se synem stejné, dokonce měl bříško o 2 týdny podle UTZ a je to zdravej klučina. Uvidíš, všechno bude v pořádku. Držím pěstičky.

zarucha
10. led 2014

Neboj se, každé miminko se vyvíjí trochu jinak, někdo je pozadu o týden, někdo dopředu, pak se to zase srovná...moje dcera byla ve 13tt spíš větší, pak v 16tt o týden dopředu, teď na screeningu ve 21tt zase spíš malá, ony jsou to všechno odhady, nikdo není úplně tabulkový....dobře tě hlídají, vše bude v pořádku, neboj. Hezky jez, ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné pečivo, odpočívej, co to dá, relaxuj. vše bude v pořádku.

barunkaw
4. únor 2014

Mě již hlídají od 24 tt. Hlavička odpovídá,ale vše je pozadu. I malá váha...dnes 29 + 5 a váha tak 1100g. Také jezdím každé dva týdny na průtoky pupečníkem... Je to hrozně stresující, ale snad vše dopadne dobře ☹

lolelole
4. únor 2014

@barunkaw
@koculu
holky naše malá neodpovídala hlavička o 4-6 týdnu vůči zbatku těla. Hroyné stresy a narodila se malá krásna princezna, se vším jak má být. 🙂 Tak jen vás chci povzbudit, že i kdzž to podle utz nevypadá - může být všechno v pořádku.Držím palce 😉

barunkaw
4. únor 2014

Na průtoky jezdím do Gennetu, kde mě vždy jen vystraší. A obvodní gynekolog zase vždy uklidní...Menší bude, ale hlavně musí ještě růst!

alyssa.anna
4. únor 2014

nestresuj se tím, může to být jen mmntální stav a to měření prý také není vždy 100%. Mám kamarádku, která měla chlapečka s hlavičkou o 2 týdny pozadu a vše bylo OK a pak jednu o 3 týdny dopředu a oba kluci jsou naprosto v pohodé. My zas měli tuším ruce o 2 týdny napřed a žádná opička se v 37tt nenarodila, byla to normální holčička. Takže častější kontroly bych nepodceńovala, ale zatím bych se ničím nestresovala. mimi má ještě čas. Hlavní jsou průtoky a orgány

barunkaw
4. únor 2014

Moc děkuji...
Ja mam ještě ke všemu dvě placenty 🙂 což mi v 16tt zkreslilo pozitivni výsledek na Downa.
Naštěstí plodovka v pořadku. Geneticky je malá zdravá. Ale asi i ty nervy před tím ji neprospívaly...
Je to první těhotenství,ale tedy se vším všudy.

verushe20
4. črc 2014

Holky já jsem byla na kontrole ve 30+4 tt všechno odpovídalo až na délku stehenní kosti.. ta byla 33+1. Doktorka mi nic neřekla, přečetla jsem si to až v těhotenské průkazce při cestě domů... mám celkem obavy aby to nebylo nějaké špatné ☹

fifina86
4. črc 2014

@verushe20 neboj se, není to nic špatného. Mě vyšel na jiný týden obvod hlavičky, bříška i nožky a doktor mi sám říkal, že to je úplná normálka. Tak tvoje holčička bude mít dlouhé nožky 😉

verushe20
4. črc 2014

@fifina86 Takže to třeba s Downovým syndromem nebo jinou vadou nemůže mít nic společného? ☹

dezyre
4. črc 2014

@verushe20 s Downem souvisí spíš šíjové projasnění a né délka stehenní kosti. Opravdu vypadá, že bude mít spíš delší nožky.

verushe20
4. črc 2014

@dezyre Šíjové projasnění bylo v pořádku, jinak děkuju za odpověď 🙂

monihart
4. črc 2014

@verushe20 Náš malý měl hlavu o 3 týdny větší a menší břicho a taky začínali pomalu plašit. A úplně zbytečně. Zdravý a pohodový kluk. Sekli se na ultrazvuku (asi 4 doktoři). Ale taky mě pořádně vyplašili. Neboj, je to v pohodě.

monihart
4. črc 2014

@verushe20 Downa v tom určitě nehledej ;)

monkapa
4. črc 2014

Mě ve středu doktor řekl,ještě před tím,než začal mimčo ve 33tt měřit,že bříško bývá o týden menší,at se nelekám......a bylo opravdu o týden menší 🙂

mavega
4. črc 2014

Ahoj, u nás teda v 31tt hlavička jeden rozměr o 2 týdny větší, druhý rozměr o týden větší, stehenní kost seděla, bříško menší. V 24tt naopak zaostávala stehenní a bříško se předbíhalo asi o dva týdny. Předtím ve 20tt zase nejrychleji rostla stehenní kost. Prostě každá část roste svým tempem, dr mi řekla, že je to OK a když vidím, jak se to týden od týdne mění, tak bych se tím vůbec nestresovala 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru