Jde porod nějak popostrčit?

pecinkaandulkova
21. únor 2018

Ahoj holky jsem 38+4tt vecer nehorazne ztazeni bricha,krece,noo vsechno nasvecuje ze mala vyleze..😀 Ale po chvili to zase prejde...☹
Chtela bych se zeptat jestli to nejak nejde popstrcit..🙂 jelikoz ze vseho zvracim,na nohou se udrzim sotva 10min v kuse ale i tak delam vse mozne a furt nic.
Horka vana,sex,fyzicka namaha (cele tehotensvi nelenim,mame koniky atd..takze litani) a furt proste nic... uz jsem z toho na nervy boli me bricho jako pri ms i zada ale zase to po nejake dobe proste ustane...☹ myslite ze dr. Mi muze nejak pomoct? Nebo si hold musim pretrpet jeste nejaky den? 🙂

ejmate
21. únor 2018

Tohle neurychlíš 😀 Ale když začneš mít ty bolesti, zkus si dát teplou vanu. Když tě po ní bolesti přejdou, tak máš ještě čas, když nepřejdou, tak už se většinou rozbíhá porod.
Holky od nás ještě pili čaj z maliníku a některé i z kontryhele, ten by s tím prý mohl "pohnout", ale lékaři na něj mají hodně rozdílné názory, tak těžko říct 😀
Držím palce 😉 ať všechno dobře dopadne.

pecinkaandulkova
autor
21. únor 2018

@ejmate kazdopadne dekuji za radu..a pri bolestech vlezu do teple vody zhorsi se to.o dost uz to zacne byt i po 20min pravidelne ale zase to prejde..to je to co uz me trapi..vzdy se tesim ze je to konecne tu a zase prd..😀 ☹ ale dekuji..snad to bude brzy

priefi
21. únor 2018

@pecinkaandulkova mno... poslicci umi potrapit. Kdyby ale uz byly kontrakce, cili pravidelne stehy a porad nic, myslim stopnuti pri otvirani, v porodnici maji tzv.injekci pravdy. Kdyz to je k porodu, pomuze, aby se svalstvo uvolnilo a paradoxne otevirani jde raz dva, pokud to jsou poslicci, zastavi je a maminka si spocne a ceka na ty prave kontrakce

nikolaamiminko
21. únor 2018

Ahoj, ja rodila pred 3.tydny a nechala si to popohnat medikamenty - tableta, a nikdy v zivote uz bych to neudelala, po te tablete (pak mi dali este jednu) jsem kontrahovala asi 30 hodin, ale neotvirala jsem se...nakonec jsem musela na akutniho cisare...takze za me ne ne ne! Vydrz to, jednou ven pujde, sam od sebe a rad 🙂 PS: ja jsem na rozdil od tebe byla uz 40+6... ale i tak jsem mela pockat, az bude chtit mimco ven samo

priefi
21. únor 2018

@nikolaamiminko a dali Ti injekci, o ktere jsem psala vys? Mi zacaly kontrakce ve 3 rano, v 5 jsem byla v porodnici, nalez otevrena na 1 cm, ve 3 odpo kontrakce si jely svou a moje telo taky... nalez stejny otevrena na 1 cm. Kolem 21h nalez 1 cm, pichli mi injekci (rikali ji injekce pravdy) a kolem 24h otevrena na 4cm, ale zase jsem byla sekla, kolem 5h 4cm, v 7h 4 cm a pak prisla zachrana v podobe druheho dr., ktery prisel na ranni smenu a rozhodl, ze budeme rodit, dal mi oxitocin a oteviral branku a konecne jsem porodila skoro po 30h.

cuuza
21. únor 2018

Jediné Hamilton. Vydrž, už o mas za par. Ten malinik povzbuzuje činnost dělohy, ale chce ho vypít aspoň tři salky denně. Ale vždycky platí, ze když se mimcu nechce, tak ho neukecas 😀

nikolaamiminko
21. únor 2018

@priefi koukam, ze sis taky uzila :// Me delali asi 3x hamiltona...kdyz nezabralo, tak tableta (2x) injekci mi nakou dali, ale ta byla proti zvraceni (nebo nvm,mam to v mlze) achjo :/

makiszek
21. únor 2018

@nikolaamiminko napodobne, taky bych už do tablety nešla, byla jsem jen 40+3 ale s odhadem 3700 g. Mě teda nenechali tak dlouho pro hrozící hypoxii plodu. A vše to odstartoval právě Hamilton při kterém praskla voda.

3 týdny před porodem pila víno se zazvorem, dávala si vanu a sexovala. Jak nechce dítě ven tak se to prostě nedá urychlit

35_a_budu_mamka
21. únor 2018

Napada me jedine Hamilton. Me zabral az treti, udajne zabere az tehdy, je-li vse nachystane.

normalnimatka
21. únor 2018

ještě se říká...kořeněný jídla, skořice (koupele taky třeba), chodit, .. pokecej s mimčem, jak se na něj už těšíte, a že to bude pro něj změna ten porod, ale at se toho nebojí, že to zvládnete a konečně mu ukážete ten náš svět..🙂

no, ještě máš brzo, ono to přijde. aspoň to vypadá, že nebudeš snad přenášet🙂 jako nechci nějak strašit, ale někomu ty kontrakce trvaj i dny, i ty pravý, jen se to prostě rozjíždí pomalu, nebo má někdo kontrakce už taky pravidelný atd, a pak se to najednou zasekne na x dní a rozjede až pak zase... je to zajímav ý no, ale tělo i mimčo snad věděj, co dělaj🙂

biedronka10
21. únor 2018

Nooo, muj prvni porod...za me to neuspisis. Ja cele tehu se hybala. Pak kekonci krome beznych rad jsem tahala kyble se sterkem, jezdila po vojenskych opevnenich s muzem, udelala turu, vyklizela lopatou sut ze dvorka. Hrozne me bolel podbrisek, mala me strasne tlacila na mocak a streva, ze uz jsem od 8 mesice nemohla v aute, nebo na sedacce sedet. Hlavne odpoledne, kdyz mi skripla streva, az jsem brecela bolesti. Otekle nohy atd. Vysledek? Mala nechtela ven. Snazila jsem se jeste den pred prijmem do nemocnice, jelikoz uz nechteli cekat. Byla jsem 41+4 a moje telo se odmitalo otevrit. Udelali Hamiltona...nic jen mi spustili tezkou migrenu, takze jsem noc pred porodem v nemocnici zvracela a mlatila hlavou do zdi bolesti. Rano sup tableta. Velice bolestive kontrakce 13 hodin po minute, otevreni 1cm za 6 hodin....porod narocnejsi, komplikovanejsi......kdyz se zpetne podivam, celkem jsem cele tehotenstvi riskovala a pak vylozene se snazila malou vypudit. Nepovedlo se mi nic, mam pocit, ze kdybych sla do lomu, tak porod stejne nespustim. Takze tak

pekkaa
21. únor 2018

Co nejvic sexu a spermii v sobe😉. Je to ten nejucinnejsi zpusob. Pokud nepomaha, tak proste jeste nejses pripravena

mala_zabka
22. únor 2018

Ahoj, pripomínas mi mne samotnou 😃 ja taký delala vse možné a nemozne od cca 37/38+, lezla do schodu, sex, vana, fyzická námaha...jenom co me boleli zada jak blazen a malý nakonec stejne vylezl až 40+6...to asi fakt neurychlis

alishka111
22. únor 2018

@pecinkaandulkova Já jsem si řekla o hamiltona už 38+něco v obou těhotenství, protože obě děti měly velikej váhovej odhad.Dcerka se narodila den poté, ale u syna byly hamiltony nakonec 3 na každý kontrole v porodnici, a naposled už se doktorka smála, že už tam nemá co uvolňovat, že moje tělo je naprosto připravený porodit, jen mimčo nechce ;) Krom toho jsem dělala poslední dva týdny úplně všechno (vana, sex, pálivý jídlo, dokonce i svařák...) Nakonec se rozhodl sám, když už jsem všechno vzdala, jeden den po termínu 😉

rousse
22. únor 2018

Ono každé tělo je jiné, na každé funguje něco jiného, ale stejně finální slovo má prcek. Holky tady radí Hamiltona...no já byla otevřená měsíc a půl na 3 cm, břicho už jsem měla jak kontejner, už jsem chtěla dostat malou ven všemi dostupnými prostředky a ani 3 Hamiltony nepomohly.... jen jsem se tehdy rozkrvácela, což mě docela vypsychařilo, ale to bylo všechno..... pak jsem to už brala řadem a nepomohlo fakt nic.... nakonec jsem musela na indukci (tablety) a někdo při tomto porodu trpí jak zvíře X desítek hodin, já měla za 2 hodiny malou venku. Takže chce to zkoušet dostupné možnosti - na netu vypátráš určitě spoustu tipů🙂 jen teda nedoporučuju dlouhé procházky a fyzickou aktivitu (úklid) - za mě jediný výsledek, že jsem se 2 dny nemohla hýbat 😀

priefi
22. únor 2018

@nikolaamiminko jj, uzila a bez epiduralu 😅 ke konci jsem ho chtela, ale to mi rekli, ze ne, ze by to mohlo uz zastavot porod, pak jsem skemrala o cisare 😅 Nejhorsi asi bylo,.ze doktorka me chtela nechat odrodit samostatne jen s oxitocinem, nastesti prisel zastupce primare a rozhodl oxitocin a otevirani bramky. Bolest slusna, ale byla jsem za ni tak neskutecne vdecna 😅 Jen mam strach, zda nebudu zasekana u druheho porodu (jestli se ovsem zadari druhasek).

Nevim, jaky byl nazev injekce, ale kdyz das do googlu injekce pravdy, tak urco to tam bude. Dr.by mi to asi taky nedala, ale sestry do me hucely at si o ni reknu a pak jedna sestra to rekla dr.a za par hodin mi ji teda pichla. Ale jen trochu me to odsekalo, jak prestala pusobit, tak zase jsem byla zasekla.

priefi
22. únor 2018

@rousse a jak vlastne probiha hamilton? Co dr.dela?

rousse
22. únor 2018

@priefi https://www.modrykonik.cz/hamiltonuv-hmat/ - někoho hodně bolí, já o něm ani nevěděla, ale nepomohl u nás vůbec

priefi
22. únor 2018

@rousse dekuji 😊 mam takovy pocit, ze mi ho asi dr.udelal na posl.prohlidce, ale nebyla jsem si jista,.avsak popis by tomu odpovidal...

normalnimatka
22. únor 2018

@priefi tak pokud jsi k tomu nedala souhlas a on ti ho udělal, tak by to byla asi moje poslední návštěva u něj;)

ssandy
22. únor 2018

@pecinkaandulkova nespechej na to, porod se spusti sam, jakmile budes pripravena. Ve stejnem tydnu jako jsi ty, jsem si nechala udelat Hamiltona, nic me nebolelo, pak prisly kontrakce a po par hodinach ustaly.Za 2tydny to same, jen s rozdilem, ze silily a konecne jsem sla k porodu. Kdyz se na to podivam zpetne, tak v tom 38.

priefi
22. únor 2018

@normalnimatka ja si prave tim nebyla tehdy jista. Kdyz jsem rikala sestre, ze mam pocit, ze ho udelal, tak mi rekla, ze si nemysli, ze to dr.nedela jen tak... ale ten popis vazne sedel... on mi tehdy rekl, neco ve stylu, ze tomu jen trochu pomohl, aby porod sel snaz, nebo aby to trochu urychlil (uz si nepamatuji presne).... ale nebolelo me to, bylo to trochu neprijemne, ale nebolelo a ja mam nizky prah bolestivosti, takze jsem si tehdy rikala,.ze to asi nebylo ono.. kazdopadne to bylo tehdy ve stredu, pak az v patek a v sobotu poslicci a v nedeli nad ranem kontrakce a porod skoro po 30h s otviranim branky, protoze jsem byla seknuta... tak nevim, zda tam byla souvislost nebo ne. Uz chodim k jine dr.

normalnimatka
22. únor 2018

@priefi no některý doktoři to udělaj v rámci vyšetření a pak jen utrousej, že bys mohla krvácet apod... některý neřeknou ani fň. no nejjistější je se na férovku zeptat, že:D
ale pokud ti řek, že to popohnal, tak to hamilton zřejmě byl. co jinýho, jak by to jinak popohnal tím, že ti tam nějak šahal?
jinak podle mě hamilton, když zabere, tak to přijde třeba do dne, do dvou? nevim? a když nic, tak nic. někdy to je náběh úplně hnedka za pár hodin třeba. asi je to individuální. ted už to nemá smysl se v tom šťourat, ale tipla bych si, že ti hamiltona udělal. oni to tak doktoři ani nenazývaj a různě to okecávaj a eufemizujou.

isabelafuentes
22. únor 2018

Mozna ti pomuze moje zkusenost - tyhle poslicky jsem mela 3 ůtydny pred porodem takrka ob den. Takze je lepsi si rikat,ze je to jen poslicek a nebyt pak zklamana,nez predpokladat porod...

priefi
22. únor 2018

@normalnimatka vsak jasne, hlavne ze celkove to dopadlo dobre 👍 a pokud to teda hamilton byl, tak mi to teda nepopohnal 😅

mikelis
22. únor 2018

Ja bych za sebe doporucila homeopatika a ten caj z maliniku. Neni to ani tak pro urychleni porodu, jako spis hladsi prubeh. Ja zacala rodit ve 2 rano, praskla mi voda a pred 9 byla mala na svete. Na webovkach svet homeopatie jsou k tomu clanky...co brat a jak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru