Bylinná mast Psí sádlo Dr. Weiss, můžu v těhotenství?

1velrybka
15. led 2014

Ahoj, jsem v 7. měsíci těhotenství a mám rýmu a hlavně ucpaný nos. Ráda bych si koupila bylinnou mast Psí sádlo Dr. Weiss (název zní hrozně, ale ze psů to není), ale chci se ujistit, zda se může mazat v těhotenství. Mazala bych to především pod nos a na spánky. Nevíte někdo? Většinou, když jsem takhle nachlazená, tak mi to přejde do ošklivého kašle, tak bych tomu chtěla zabránit.

zuza01
15. led 2014

Mám ho doma, v příbaláku nic není, ale podle mě bylinky a včelí vosk nemůžou nic udělat... V lékárně budou vědět. Tady je stejný dotaz http://ryma.heureka.cz/dr-weiss-psi-sadlo-mast-...

1velrybka
autor
15. led 2014

@zuza01 Na to jsem právě koukala a zarazilo mě, že tam nějaký PharmDr. doporučuje mazat jen na hrudník a ne pod nos a v oblasti spánků. Tím, že mám zatím jen rýmu, tak bych právě mazala v těch oblastech, co nedoporučuje, tak nevím.

zuza01
15. led 2014

@1velrybka Já osobně bych se nebála, protože si barvím vlasy, používám krémy, řasenku... Tak toho je dost umělého a určitě se to v nějakém stopovém množství do těla dostává. A v těhotenství jsem si dělala bylinné odvary na inhalování, aby se mi uvolnil nos, taky to jde do sliznic. A třeba v těhotenství doporučovaný Pinosol (kapky na rýmu) je taky s eukalyptem a mě vždycky přišlo, že je to docela síla, úplně to vypaluje...

nasekuratko
15. led 2014

V těhotenství ani při kojení nevadí. Mně psí sádlo zabírá líp jak antibiotika na kašel, krásně uvolní rýmu a je super i pro děti. Dokonce můj syn je atopik a když ho s tímto namažu, tak ani ekzem mu to nedráždí. Je to výborná věcička! 🙂
Stejně tak sirup Stopbacil nebo Stopkašel -od stejného výrobce.

1velrybka
autor
15. led 2014

@zuza01
@nasekuratko
Holky, tak díky za rady, já jsem si říkala, že by to snad vadit nemělo, ale tak nějak to ve mně trochu hlodalo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru