Časté tvrdnutí břicha v 8. měsíci. Je to normální?

missymici
17. kvě 2012

Ahoj,..chci se poradit,jestli je to v norme,kdyz me zacalo tvrdnout brisko,...od vcera pomerne casto,nekolikrat do hodiny,az to bylo unavne a mirne bolestive.Celej den jsem lezela a bylo to i v klidu.
Tvrdlo me i predtim,ale jen 2x za den,ale vcera to bylo neco abnormalniho a nevim,jestli to je OK nebo ne.Pri prvnim tehu me tvrdlo brisko taky,ale jen parkrat denne.Pred tyden jsem byla v poradne,a rikala jsem dr. ze mi obcas tvrdne,...skontroloval mi placentu i čipek,vse nastesti OK.
A zajimave od toho vcerejsku je,ze me tvrdne jen prava pulka bricha a spodek.
Nevite,čim to je a je to vubec takhle casto normalni? Mam zitra zajit na gyndu nebo stresuji zbytecne....
Dekuji

majinka1981
19. kvě 2012

@missymici tvrdnutí břicha je normální. Zvláště na konci těhotenství, když se tělo připravuje k porodu. Mě tvrdne od 20.týdne. Může to být i tím, že máš třeba hodně živí dítě, jako třeba já a jak se hodně mrská tak to způsobuje stahy dělohy. Tak mi to bylo řečeno u doktorky. Já na to brala hořčík od 20.týdne. Ale ten se má do 35.týdne vysadit. Tak ten ti už doktorka asi nedá. Prostě to už musíš vydržet....

missymici
autor
19. kvě 2012

@majinka1981
dik za odpoved
jj,horčik beru, trvdnuti mam taky nejak od toho 21.tt ale ne tak caste....jako ted.Je fakt ze holcicka je o hodne aktivnejši nez byl kluk v prvnim tehu, dava me pekne zabrat svyma pohybama i kdyz jsem ja v pohybu.Dočetla jsem se na netu,ze to je hlavne pripravou delohy a klesanim plodu.Neni to kazdy den tak extremne,...tak nechci stresovat. 🙂

kocicinka
19. kvě 2012

@missymici Mě tvrdne břicho úplně strašně. Nejhorší je, když mě to přepadne někde venku, kde se nemohu posadit. Tuhle jsem hekala opřená o regál v obchodě a lidi si mysleli, že rodím 😀 . Taky mi tvrdne od cca 20 týdne ale toto těhotenství jsem hořčík nebrala. Minulé těhotenství jsem ho brala ale vůbec to nepomáhalo. Jen ať děloha pěkne pracuje a při porodu není jak hadr. Zařekla jsem se, že toto těhotenství nebudu brát nic.Ať si tělo poradí samo. Mě víc prudí křeče v lýtkách v noci 😒
A opravdu je to normální. Neboj se ničeho, zvlášť, když ti doktorka potvrdila, že je to OK.

missymici
autor
19. kvě 2012

@kocicinka
Asi mas pravdu s tim,ze si telo musi samo poradit,... ☹ i bez prasku.
Krece v nohach mam take,dokonce me to chytlo i v stehnech a obcas i v rukou,coz jsem nikdy neznala...dost divne,ale v rukou je to takove slabe,...zatim 😅

majinka1981
19. kvě 2012

Já mám pocit že mi to břicho praskne ☹

lucajdak
19. kvě 2012

Jsem na tom uplne stejne☹Horcik beru trikrat denne, ted jsem k tomu vyfasovala prasky na vysoky tlak a za toto tehu me vylezla krecova zila, tak jeste prasky na zily a otoky, fakt jako duchodce, no jeste ze je to posledni tehu, uz abych rodila.

melis7
20. kvě 2012

@missymici koukala jsem,že jsi teprve 30 týden těhotenství,to zase tak na konci není.Já bych zašla na tu gyndu,možná raději do porodnice hned o víkendu.Bolet by to moc v tomhle týdnu ještě nemělo.Kdyby jsi se náhodou začala otevírat,tak lépe to řešit dříve,než později a třeba by pak už s tím moc nešlo nic dělat.Já bych být tebou došla nělam na konntrolo,mě to příjde ve 30t dost časté,když je to několikrát za hodinu.To,že před týdnem bylo všechno v pořádku, nemusí nic znamenat,ten nález se mohl změnit.Držím palce,ať je to jen zbytečné plašení. Raději si někam dojdi na kontrolu.

andulka444
30. kvě 2012

Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

jihajiha
7. čer 2012

@missymici
@majinka1981 ahoj holky, tak jak jste vyřešili to tvdrnutí bříška? Já jsem teď ve 32.tt a začalo mi děsně tvdrnout. Dr na UZ nic zvláštního neviděl, čípek v pořádku, CS0, předepsal mi magnezko, ale nějak to nezabírá. Přes den dobrý, ale večer mi třeba ztvrdne břicho a nechce to povolit, nevím, co s tím dělat.

majinka1981
7. čer 2012

@jihajiha Já mám CS4. A doktorka mi řekla, že ted ke konci těhotenství už je to normální. Prostě děloha pracuje a všechno se připravuje. Takže jsem jak šutr a nemůžu ani spát a nic s tím no ☹ Magnesium dávají do 35 týdne. Od 36.týdne se nesmí, protože by ses neotvírala. Brala jsem ho od 20.týdne 6 tablet a fungovalo.

missymici
autor
7. čer 2012

@jihajiha Ahoj,me tvrdne jeste porad,...a take me rikal mudr,...ze to je normalni,jen pokud by to bylo pravidelne a bolestive tak mam hned prijet.Jinak magnesko mi moc nezabira,....kdyz si zvysim davku tak nekdy jo,...Me tvrdne nejvice dopolko,a rano nebo spis nad ranem mam posledni tri dni,bolesto v podbrisku jako pri mesickach,a nejsou nejak slabe.
Presne jak piše majinka1981,....deloha se pripravuje.

martinazezu
17. črc 2012

ahoj holky,taky mi tvrdne břicho od cca 20.tt a brala jsem magnezium 3x denně ale nijak to nepomáhalo,ted jsem ve 34.tt a břicho mi ztvrdne hlavně když mám plný močový měchýř,a taky to docela bolí..ale už jsem magnézko vysadila,at jsme na porod ok 🙂

milivo55
24. zář 2013

Mně tvrdlo břicho od 31 tt. Začalo to ale docela natvrdo - třeba 5x do hodiny... Blbě jsem kvůli tomu spala, pak jsem napsala doktorovi a ten mi řekl, že to jsou kontrakce.🙂 Přestože jsem měla čípek v pohodě, nakonec jsem skončila 1,5 měsíce doma v klidovém režimu, s progesteronem a magneziem. Čím víc věcí jsem dělala z gauče, tím míň jsem měla kontrakcí.🙂
Až na konci 36. tt mi doktor řekl, že teď už můžu klidně porodit, tak ať přestanu brát léky a pěkně se vrátím do práce.🙂

Co jsem se dočetla: nějaké tvrdnutí je normální (řekněme max 20x denně - což by bylo tak 1x za hodinu). Když je to ale mnohem víc, nejspíš to doktoři budou chtít nějak řešit... a to i když to nemá vliv na dítě (to zkontrolují na monitoru) a (zatím) to nemá vliv ani čípek.

martinamichaliskova
11. pro 2016

Jsem v 36 tt a budu rodit po druhé.Břicho mi tvrdne a není to bolestivé, spíš nepříjemné. Beru magnezium 3 krát za den . S tím magnéziem mi doktor říkal že ho brát můžu dál , že se někdy dělá to že se vám podá věčí dávka a ta prostě vyvolá porod . No tak teť nrvím . Magnézko musím brát mám pruchu srážlivisti krve a ředí mi ji iněkčně a pak těhotenskou cukrovku na dietě a inzulínu .Jak mám křeč tak mi to kriutí nohy a trvá to dlouho než to povolí a pak to několik dní bolí .jinak to tvrdnutí , poslíčci , jde trochu ulevit teplem, nahřátím třešňovích pecek a přiložit do podbřišku nebo pod záda.Pak pomáhá teplá sprcha břicha a zad v bedrech . No za 3 dny jdu na kontrolu tak se na vše přeptám .To první těhu bylo v pohodě. Krásný den .🙂

vorosovaa
31. led 2017

ahoj jsem v 36tt hodne casto mi tvrdne bricho a boli me zada nad zadkem nekdi se nemuzu ani zvednout nebo narovnat

lucimillka
11. únor 2017

Jo tak to jsem na tom stejně akorát moc odpočívat nemůžu mám doma ještě dvě děti takže musím fungovat. Vanu bych si dala strašně ráda ale mám strach že už z ní nevylezu 😀 jsem 35tt a až do minulého týdne vše ok za to teď mě bolí snad všechno a do toho ještě ty návaly. Už se těším až bude malý venku a budu mít vše zpět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru