Částečný předčasný odtok plodové vody, stalo se vám to?

veruska007
4. čer 2013

Ahojte, holky, nestalo se vám to některé? Jsem ve 31.tt, měla jsem pocit, že mi odteklo trochu plodové vody... doktorka tomu moc nevěřila, ale udělala test a je pozitivní.
Stalo se vám to také? Jak to dál probíhalo? Rodily jste předčasně? Dostaly jste něco proti infekci?
Protože mám dvě malé děti, dr. mi dovolila zůstat doma, ale ležet - takže momentálně plánujeme, jak pořešíme děti, protože s nimi si doma fakt ani nesednu, natož abych si mohla lehnout, nezvedat je, nezohýbat se... ale hlídat výtok a kdyby to teklo víc, okamžitě do porodnice. Taky hlídat pohyby. Zatím je jinak všechno ok, neotvírám se, miminko se točí mezi polohou napříč a KP, bohužel odpovídá podle utz. o dva týdny méně...
No, snad bude všechno v pořádku
Díky za vaše zkušenosti!

helcas
7. čer 2013

@veruska007 jj, i když to není dneska nijak výjimečný příběh, stejně je to zázrak

hanulinka84
11. črc 2013

Zakladatelko, můžu se zeptat jak jsi na tom? mě to neprokázali, že by tekla, ale ani nevyloučili.. Takže jsem v nemocnici a čeká se, co se bude dít ☹

jennyska
18. bře 2014

Ahoj @helcas @vendullka @veruska007 @romuska @speedygon @adrianka1712 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Předčasný odtok plodové vody https://www.modrykonik.cz/predcasny-odtok-plodo... .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Předčasným prasknutím nebo odtékání plodové vody, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vrk
5. dub 2015

@veruska007 muzu se zeptat, jak jste dopadli prosim? Jsem 30+3 a 30+0 mi odtekla plodova voda, jsem v nemocnici, maly je zatim ok a uvidime co bude dal, modlim se at vydrzime co nejdele

veruska007
autor
5. dub 2015

@vrk Ahoj, u nás se stal zázrak, voda se pořád tvořila a Eliška vydržela až do termínu. Názory dr. se lišily, někdo chtěl hned v tom 30.tt vyvolávat porod, moje gyndařka byla proti, že to necháme na přírodě - a nakonec to dopadlo dobře. Malá se narodila přesně na termín, akorát měla mírnou infekci, museli jí odsávat obsah žaludku a odnesla si z porodnice brutální moučnivku, která jí napadla celou trávicí soustavu. Ale na to, jak to mohlo špatně skončit, tak to vlastně nebylo skoro nic. Osobně považuji za zázrak, že se malá v bříšku dočkala termínu a nedostala infekci - voda mi dost tekla při sebemenším pohybu. Později jsem se seznámila s jednou maminkou postiženého chlapečka, také jí začala odtékat voda ve 30.tt, porod jí vyvolali, ale chlapeček dostal v inkubátoru infekci a má poškozený mozek.

Každopádně po 30.tt jsou na tom děti už většinou dobře, i když se narodí. V Brně jsou dobří, neboj. Mmch, taky jsem z Brna 😉. Hlavně buď v klidu, miminko to vycítí. Já hodně k berušce mluvila a říkala jsem jí, že jí důvěřuju. Jestli je jí v bříšku dobře, ať tam zůstane. Ale kdyby to nešlo, tak že se nebudu zlobit, když by se už chtěla narodit. Pořád jsem měla pocit, že je jí dobře...bylo to obrovské štěstí.

Držím palce.

Mmch, já jsem pak přišla na to, jak se během dne co nejméně hýbat a při kterých pohybech mi teče víc plodovky a myslím, že to tomu všemu taky dost pomohlo. A malá se v tu dobu držela hodně nahoře, byla dlouho napříč (nakonec se otočila hlavičkou dolů, ale až před porodem) - možná kdyby sjela dolů, tak by se taky rozjel porod... Pevné nervy! Opatrujte se.

emisekkk
5. dub 2015

@vrk Mně se to stalov 26. týdnu a to byl malér....ale nehrklo toho moc, prostě to jen odtékalo. mazala jsem do nemocnice, tam udělali test na vložce a plodovka se potvrdila. Takže nasadili antibiotika a kortikoidy na dozrání plic a čekalo se. Ona se voda stále tvoří a když se zacelí místo v obalech u miminka, které se porušily třeba infekcí, tak je nějaká šance, že se to zastaví. Mě to takto teklo asi týden, pak jsem byla ještě další 2 týdny ve špitále a v 29.tt mě propustili. Opravdu celou dobu jsem potom ležela a bála se každého výtoku, ale nakonec jsem rodila v 40 tt. Přeji Ti, ať máš to samé.
Ležela jsem na odd. 6 na Obilňáku a takových jako já tam bylo několik. Těm, co se porod nerojel nechávali, co nejdéle 2v1.

vrk
5. dub 2015

@emisekkk diky za podporu, ale tobe asi vytekla jen troska ze? Taky lezim na obilnaku, ale odteklo mi to uplne, sice se voda porad tvori, ale tomzecse dirka zacely, to by byl zazrak, ja sedela v kaluzi vody a potom i stala, takze fakt vytekla uplne :(. Zatim se drzime treti den, tak uvidime co bude dal

vrk
5. dub 2015

@veruska007 no vyjste meli stesti, to je krasa. Ono je asi unik a unik bohuzel :(

emisekkk
5. dub 2015

@vrk no ono mi to teklo po nohach,to jo. proste,tak jak kdybych curala. Ale nehrlo to z me jak treba pri porodu. Drzimpalce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru