Částečný předčasný odtok plodové vody, stalo se vám to?

veruska007
4. čer 2013

Ahojte, holky, nestalo se vám to některé? Jsem ve 31.tt, měla jsem pocit, že mi odteklo trochu plodové vody... doktorka tomu moc nevěřila, ale udělala test a je pozitivní.
Stalo se vám to také? Jak to dál probíhalo? Rodily jste předčasně? Dostaly jste něco proti infekci?
Protože mám dvě malé děti, dr. mi dovolila zůstat doma, ale ležet - takže momentálně plánujeme, jak pořešíme děti, protože s nimi si doma fakt ani nesednu, natož abych si mohla lehnout, nezvedat je, nezohýbat se... ale hlídat výtok a kdyby to teklo víc, okamžitě do porodnice. Taky hlídat pohyby. Zatím je jinak všechno ok, neotvírám se, miminko se točí mezi polohou napříč a KP, bohužel odpovídá podle utz. o dva týdny méně...
No, snad bude všechno v pořádku
Díky za vaše zkušenosti!

vendullka
4. čer 2013

Ahoj, mě se to sice nestalo, ale pracuji v porodnici a divím se teda, že Tě pustila domů. Při sebemenší "dírce" hrozí infekce a tak celkově to není nic co by se mělo podceňovat.

veruska007
autor
4. čer 2013

@vendullka A jak se můžu proti případné infekci bránit? Dr. říkala, že v porodnici bych stejně akorát ležela a nic by se nedělo, že doma to mám lepší, navíc k dr. to mám 3 min. pěšky, do nemocnice 5 min. rychlovkou, 15 min. autem... můžeš mi něco poradit? Třeba je mi jasné, že pouze sprchu, žádný sex, žádný bazén, ... je třeba lepší používat vložky nebo jen častěji měnit prádlo, žehlit kalhotky.... ?

vendullka
4. čer 2013

Máš to kousek, ale i tak. Moc dělat nemůžeš, hygiena je opravdu důležitá, ale měly by Tě sledovat kvůli počánajícímu zánětu nebo preventivně krít antibiotiky, ale i tak se to asi dlouho vydržet nedá. Nechci Tě nijak strašit. Na druhou stranu 31tt už není tak nejhorší a co se tký UZ to také nemusí být pravda...

vendullka
4. čer 2013

A také množství plodovky by měli sledovat...

veruska007
autor
4. čer 2013

@vendullka No, mám přijít na kontrolu za týden. Nejvíc vody podle mne odteklo v neděli a mimčo vypadá, že má vody dost... té infekce se dost bojím (už jsem v těhotenství 2x přišla o miminka), ale dr. říkala, že to by nezjistili ani v porodnici... tož nevím. Jj, jsem těhotná stejně dlouho jako ta maminka paterčat 😉 .

adrianka1712
4. čer 2013

Chcem sa opytat, ako si zistila, ze ti ciastocne odtiekla voda? bolo to male, ale vacsie mnozstvo? tiez som v 31. tyzdni a dnes rano som sa zobudila dost mokra, bolesti nemam, ale mala strasne kope. vcera ma dost pobolieval krcok maternice, ale to sa mi stavalo uz davnejsie, tak som tomu nevenovala pozornost. neviem ake to je, ked odtecie voda, pri prvom tehotenstve mi ju prepichovali pri porode... dakujem.

vendullka
4. čer 2013

Jaktože by to nezjistili a co odběry CRP? Budu Vám držet pěsti, aby to bylo co nejvíc a co nejdýl v pohodě... Víte, že to mě taky napadlo, s těmi paterčaty🙂

romuska
4. čer 2013

@veruska007
@vendullka jsem na tom stejne. Pred 10 dny mi zjistili,ze nemam vodu skoro zadnou. Polezela jsrm si 3dny v nemocnici.kde mi jen kazde rano delali ultrz a KTG. Vse byli ok a pustili me domu. Na kontrolu jdo ted ve ctvrtek a to az po 5 dnech 😒 divne. Pohyby citi celkem malo....pry je to normalni. Zajimalo by me,jak dlouho me tak nechaji!,,,,,,,

helcas
4. čer 2013

mě se to stalo ve 29+0, nechali si mě v nemocnici s tím, že je možné že pokud nebudu mít infekci (neměla jsem) tak můžu vydržet i několik týdnů, bohužel se mi ale po 5ti dnech začala odlučovat placenta (bez krvácení) a vidět to bylo jen na ultrazvuku, zjistili to ráno na vizitě a hned se jelo na sál...

vendullka
4. čer 2013

@romuska Tam to je teda super přístup:(

speedygon
4. čer 2013

@romuska možná tomu nechávají volný průběh, jelikož mimi už je životaschopné...přeci jen jsi o měsíc dál, než verča, takže kdyby něco, prostě Tě nechají porodit....akorát si myslím, že Ti dají ATB kvůli infekci, když budeš rodit(jen se domnívám, může to být úplně jinak)

vendullka
4. čer 2013

@speedygon i tak je to docela "nezodpovědné" právě kvůli té infekci, co by mohlo mimi dostat a když je bez vody to už nechápu vůbec....

romuska
4. čer 2013

@vendullka noo oni mi taky rikali ze jeste chvili tak klidne muzu vydrzet. Tak jim ted verim. ☹ co mi zbyva. No ve ctvrek myslim reknu at radsi me poslou rodit!
@helcas jeezis,nestras

vendullka
4. čer 2013

@romuska 36tt je už naštěstí krásný, takže by mělo být vše v pohodě.

romuska
4. čer 2013

@speedygon to jo to iz je,ale rikali,ze urcite pujdu driv nez v terminu. Ale ja mam nervy jen jednY. Divim se taky,ze mi je nadali hned ty ATB....

vendullka
4. čer 2013
romantika
4. čer 2013

@veruska007
teda to je dost divne, říká se, ze jak praskne voda je finále. I otevreni muzes chodit 2 mesice, ale jak tece voda tak bys mohla chytnou infekci, teda ani ne tak ty jak dite. Nechava se max tak 3-4 dny, ale po 24 hodinách uz jsem byla napichla na ATB. Ale mne praskla az v terminu ikdyz také zvlastne, tihou dítěte nahore, cili porod se nerozjel a jen odtekalo, ale to bylo fest a porad. Cekali den a do dvou dnu mne vyvolali. Trochu divne, asi bych jela do porodnice na pohotovost spis nez za gyndou. Ta neni opravnena rozhodnout pokud není porodnik. Asi bych jela ještě tam, oni jsou ruzne zvlastnosti s průsakem vody a tak, ale jistota je jistota.
31 je brzo, ale lepsi zdrave ted, nez něco riskovat. Deti se rodi i v pul roce tehu a daji to. Drzim palce.

romuska
4. čer 2013

@vendullka tim jedinym se utesuji🙂 ze uz je maly hotovy🙂 jen je to divne no..

veruska007
autor
4. čer 2013

@adrianka1712 Osobně bych to typla na půl deci, ale je to jen odhad. Odhadovala jsem to na plodovku sama, praskla mi už 4x (2x před potratem, 2x před porodem), má jinou barvu než výtok (plodovka narůžovělá, výtok bílý), jinou vůni (plodovka voní sladce) a dr. to poznala výtěrem z čípku a stavem čípku.

@helcas A jak dopadlo miminko ve 29+0?

Dr. byla v pohodě, že vody je dost, teď už spíš jen prosakuje, masivní to bylo jen v neděli. Mimčo si lebedí, průtoky dobré, placenta v pořádku, pohyby taky... akorát teď ty pohyby budu sledovat totálně nervózní... a fakt se budu bát do poslední chvilky, no 😒

romuska
4. čer 2013

@veruska007 drzim ti pesti. Voda se stale obnovuje,treba se doplni. U me uz bohuzel nee,stle nekde prosakuje a ja to ani nepoznam

lv
4. čer 2013

nevím, jestli to nějak někomu pomůže, ale v porodnici ležela paní, které voda prosakovala prý 3měsíce! Ležela ve špitále celou tu dobu, UTZ každý druhý den. Čekala dvojčata.

helcas
4. čer 2013

@veruska007
@romuska jj, voda se doplňuje, mě se taky doplňovala, kdyby se nezačala odlučovat placenta....miminko má 2 roky a 8 měsíců, je to šikovná a krásná holčička 🙂 štěstí nám v tom neštěstí přálo

helcas
4. čer 2013

@romuska nestrašim, jen píšu svou zkušenost...

maximka33
6. čer 2013

@helcas takže po odtoku plodovky jsi rodila ve 29tt? teď jsem si volala do mé porodnice a taky by zjišťovali, jestli je to plodovka tím barevným testem..

vendullka
6. čer 2013

@veruska007 Jak to s váma vypadá, stále na vás myslím...

helcas
6. čer 2013

@maximka33 malá se narodila 29+6, (podle poslední MS 30+3), to je ale celkem jedno, byla 4 týdny v inkub., pak už se mnou, vše probíhalo v rámci možností dobře, hezky přibírala, nechytla žádnou infekci, neobjevil se žádný problém, po těch 4 týdnech se mi i ihned přisála a z nemocnice po dalších 2 týdnech jsme odcházely s tím, že jsem plně kojila

maximka33
6. čer 2013

@helcas tak to je dobrý konec.a jakou měla porodní váhu? já jsem te´d podle ms právě 31+0 skoro stejně.

veruska007
autor
7. čer 2013

@helcas Jejda, tak to je skoro zázrak!

@vendullka Zatím jsem pořád 2v1, plodovka už neteče, jen prosakuje, miminko v bříšku kope... tak doufám, že je všechno v pořádku. Na kontrolu jdu v úterý do Prenatalu na velkáý utz. a ve středu ráno ke své doktorce. No, po té kontrole zas budu o kousek klidnější.

vendullka
7. čer 2013

@veruska007 Tak to je super, držte se!!!!

helcas
7. čer 2013

@maximka33 1320g, o váhu ale zas tak nejde, kamarádky holčička měla stejnou porodní váhu i věk a v inkubátoru byla jen den dva, dýchala sama dobře, naše dýchala sice sama, ale potřebovala trošku víc kyslíku kolem sebe, než je normálně, tak musela být v inkub. delší dobu...je to strašně indiv.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru