Čekám na porod a nic 😞

pismenka
17. črc 2012

ahoj maminky, budu rodit po druhé,ale opět sem píšu. To druhé těhu nějak víc prožívám. Termín jsem měla v neděli a pořád nic. Teď budu chodit na prohlídky do porodnice 3x týdně, tak že zítra, pátek, pak pondělí a jestli do příští středy nic, tak s taškou. Mám nějaký strach, jsem i naštvaná, že nic. Včera mě vyšetřoval primář, mám raději chlapi, hezky mi vše vysvětlil a hlavně do mě když to tak musím říct - pořádně šáhnul. Předtím mě vyšetřovali doktorky a ty nic moc, ani nedokázali říct, jak jsem otevřená.....Primář říkal, že jsem otevřená, že mohu porodit kdykoliv, že kdyby mi píchl plodovku, že porodím,ale že to dělat nebude takhle násilně. Pak mě upozornil, ať se neleknu, že mohu trošičku krvácet po tom vyšetření.....ještě mi ani neodešla hlenová zátka (u prvního porodu byla už dávno pryč)
Ale dnes mě to přišlo jak hlenová zátka, takový fakt hlen s krví - ale, zase nevím, zda to není tím vyšetřením od primáře. A na hlenovou zátku se mi toho zase zdálo málo, já nevím 🙂

Už mě to bříško neba, pořád čekat a nic. Je mi docela šoufl, jak na začátku těhu, slinění, už nevím co jíst. Jedla bych, ale zase nevím co. Tak proto píšu, že je mi tak nějak smutno ☹ že pořád nic ☹ a bojím se vyvolání porodu, prostě neznámého.

saminomimino
18. črc 2012

@timbouctou chtěla bych mít tvůj optimismus 😀 já čekám že mi praskne voda jako u vše porodů nad ránem a pak nastoupí kontra,takové jakési kontra nekontra už celé dny neznám,mate mně to,no jen doufám že už to brzy k něčemu povede a beru tě za slovo zítra bude odrozeno 😀 😀 😀 😀

saminomimino
18. črc 2012

@pismenka já u dcery dostala tabletu,poro se mi rozjel sám rupla voda kontrakce vše super ale po nějaké době,ale myslím že jsem si je sama blokla,psychicky,se mi kontrakce zastavovali,dali mi tabletu,do půl hodiny takový masakr že jsme chtěla umřít,jako ani ne dvě a půl hoďky a malá byla bez problémů venku ale ta bolest děs a určitě po té tabletě byla horší,i PA říkala že to tak bývá,a to už znova nechi,představa celého indukovaného porodu mně děsí 😖

pismenka
autor
19. črc 2012

@saminomimino celou noc mě docela dost bolelo břicho, ale né kontrakcema, ale jak silnější menstruace a bolest je pořád. No bolest, prostě silnější menstruace......ta kamarádka říkala včera, že ta tableta je horší

pismenka
autor
19. črc 2012

@timbouctou já chci taky vyvěštit 😀 😀 prosíííííím 😀

saminomimino
19. črc 2012

holky jsem tu 🙄 jako mám podivný bolesti,ale z toho nic nebude 🙄

kammka
19. črc 2012

ahojky, přidávám se do party.. termín dle PM mám sice až v pondělí, ale už 8.7. jsme frčeli do pordky s kontra po pěti minutách, což se ještě zhoršilo, když nám oznámili, že mají uzávěru kvůli malování a poslali nás do Krče, odkud mně v úterý tj. za necelé dva dny pustili....a do té doby čekám a čekám, že se to rozjede zas a nic.. ☹ ☹ ☹ teď už to nějak neřeším, spíš si říkám, kdy začne tchýně volat, kdy to jako bude, malá je tam už víc než týden..a když odjížděla, říkala jsem jim, že to vidím tak do dvou dnů.. o každé bouřce jsem věděla, po každé prochajdě tvrdnutí břicha a bolesti..a teď už nic.. doufala jsem v dnešek, kamarádka mi hlásila nějakou buřinu, ale ty dnes dle předpovědi nemají být, bude ale úplněk..chodím s čubou na prochajdy, sice krátké, ale aspoň něco.je to na bednu.....zítra to budou dva týdny, co mi odešla zátka..a mám jít do poradny.. 😠 😠 to jsem si myslela před týdnem, že už budu doma zpět s miminkem..

anetadr
19. črc 2012

@timbouctou jé tak to o nás rozhodoval asi stejný pán - tedy mě měl na starost dr. Koucký (úžasný to pán🙂) a ten mi právě dovolil rodit normálně, ale musel mu to schválit ještě - jak on říkal - "velký šéf" - a to byl právě nějaký docent - přednosta kliniky - tak je to možná on - nevím, jestli je jich tam víc. Taky jsem rodila u Apolináře. Ten docent byl spíš proti, ale nechal to na zodpovědnost Kouckému. V tvém případě bych samozřejmě císaře taky chtěla - když jsem rodila, tak jsem tam všechny prosila, aby mi ten porod zastavili a udělali císaře 😀

anetadr
19. črc 2012

@pismenka to je teda šílené, že tam není kompetentní personál, který by ti udělal to, co je třeba!!! Tak snad se to zítra nějak zlomí - moc na tebe myslím. Jo a já jsem ze začátku vůbec neměla bolesti jako tvrdnutí břicha - jen jakoby MS bolesti - a za 2,5 - 3 hodinky byl Jiřík na světě🙂

saminomimino
19. črc 2012

holky kontrakce by měla byt do celého bříška že??Já mám od rána tvrdnutí celého bříška ale strašně to bolí dole v místě kde je hlavička s tlakem na celý spodek a musím to občas i prodýchávat,trochu mně to mate je to jako by kontrakce ale celá bolest je koncentrovaná do pánve,nezná te to někdo??

saminomimino
19. črc 2012

@kammka vítej,s tou zátkou je to pech mně u dcery neodešla vůbec asi až u porodu ale nevím o tom,u syna mi odešla večer a v noci jsem rodila a teď asi zatím neodešlo nic,tvrdnutí mám celé dny i bolesti,dnes teda strašně ve spodku i to prodýchávám a docela pravidelně přicházejí,ale nemyslím že z toho něco bude,někdy je to slabší a jindy je to beslt děsná,už mně jebe 😀 ty konce jsou nejhorší,podle druhého termínu mám ještě 8 dní ale dcera se 8 dní před tp narodila a tak mně ani nenapdalo že třetí dítko budu asi i přenášet 🙄

mailli
19. črc 2012

@saminomimino já teda teď zrovna těhotná nejsem (ale doufám, že to brzy opět klapne), ale ze zvědavosti to tu čtu. jak jsi psala, že máš bolesti koncentrované do pánve, tak takhle jsem to měla s Eliškou i já... pořád jsem si nebyla jistá, jestli to už je "ono" a nebo ne. jednou byly bolesti silné jednou slabé a navíc i nepravidelné. myslela jsem si, že to jsou poslíčci (které jsem tedy nikdy nezažila) a já začínala rodit 😀 zkus si dát vanu, tím nic nezkazíš a jestli to nepřejde... 😉

pismenka
autor
19. črc 2012

@kammka jééé tak to mi přijde, jak když píšeš o mě, jooo je to na bednu. Zátka mi odchází teď, no do ted jsem ležela, tak že bolesti jsou zase pryč - nešla nám v obci elelktrika, tak jsem ležela a spala (z donucení) tak že ted tu sedím a čučím jak vyvoraná myš 😀 Taky strkáme dcerku k prarodičům,ale né moc na dlouho, oni jsou pak uplně vyřízený 😀 i když je hodná, ale nejsou nejmladší 🙂
@saminomimino to mám taky, pak to přestane. Kontrakce z prvního těhu si pamatuju uplně jiné.....teď mi tady říká manžel 😀 holky vy jste doktorky 😀 😀 no pořád doma špekuluju, vyprávím vaše příběhy 😀 tak mě vždycky pohladí a řekne "neboj, ono to nějak dopadne, budu tam s tebou"

mikkaja
19. črc 2012

Ahoj holky, pridavam se k Vam, prvni termin mam od zitrka za tyden, druhej za 14dni. uz 14dni mi rikaji, ze se to na porod pripravuje, v utery jsem byla na kontrole, mela jsem kontrakce (teda spis pichani v zadech a bolest jak pri MS po 8minutach). udelali mi monitor, kde to bylo videt, otevrena jsem na 1cm, cipek vstrebanej, tak rekli at prijdem za 2hodiny a jestli se budu dal otevirat, tak jdem rodit. za dve hodky jsem kontrakce citila uplne stejne,ale na monitoru se nic neukazalo a dal jsem se neotvirala, tak me poslali domu, ze na kontrolu mam prijit dalsi den. nalez se nezmenil, kontrakce v noci prestaly a od te doby me jen nepravidelne poboliva v krizich. na kontrole mi rekli, ze uz je to na porod nachystany, at sem v pozoru a na kontrolu za tyden, teda pokud neporodim driv. parada

timbouctou
19. črc 2012

@saminomimino hele, tak co? Neozýváš se, že by něco? 😀 Já měla při prvním strašný bolesti do okolí močáku, skoro jsem nemohla čurat, a to při konci těhu, kdy člověk na tom hajzlíku může klidně bydlet, je vážně kritický 😠 a pak mi právě řekli, že to jsou porodní bolesti 😀

@anetadr no u mě přímo byl ten docent, asi měli fofr 😀 dával malýmu sondu na hlavičku a nacpal do mě celou tu svou gynďáckou ruku až po loket 😝
čím to je, že gynekologové maj ze všech doktorů nejsvalnatější pazoury?

pavelice
20. črc 2012

Ahoj taky se k vám přidávám.Čekám své třetí 🙂 Termín jsem měla 12-14.7.a furt se nic nedějě ☹ na kontrolu chodím do porodky 2krát týdně a prý to nevypadá,že bych měla rodit.Už sotva chodím a hýbu se.Už mě to nebaví.Pořád otevřená jen na špičku prstu,čípek prý delší,hemiltna mi nemuže udělat,protože se tam nedostane. 😒 poslíčci žádní,zátka začla odcházet teprve včera ..za chvíli jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá,jak to pokročilo jinak asi v pondělí vyvolání,čehož se strašně bojím..první byla v termínu a druhý 5dnů po a to mi praskla voda po hemiltnu...modlím se aby to bylo aspon na ten hmat 😒

pismenka
autor
20. črc 2012

@timbouctou také si říkám, že už saminomimino asi tlačí, rodí 😀 to bych jí moc přála 😀
bolesti do okolí močáku mám, jak popisuješ,ale jako porordní bolesti mi to nepřijde 🙂 ale vše je možný. Dnes jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, včera už jsem to psychicky nevydržela a před spaním jsem bulela jak malá holka, už toho mám fakt dost.
@pavelice uf uf viď, tak jsme na tom stejně. Také jdu za chvíli na kontrolu....ale já už jsem otevřená, ale jinak zátka už odchází dva dny, ale poslíčky....no nic se neděje. Také se strašně bojím vyvolání a já jinak nastupuju příští středu,když nic nebude přirozenou cestou. Tak pak napiš, jak jsi dopadla, myslím na tebe!!!!

anetadr
20. črc 2012

@timbouctou jó tak to jsem tedy nikdy nezkoumala.... ale je to možné 😀

pavelice
20. črc 2012

@pismenka tak jsem po kontrole.Konečně otevřena aspon na prst 🙂 děložní klid 😒 pokud neporodím do nedělě,tak v neděli v 18hod nástup a v pondělí ráno mi zavedou tabletku ☹ ale sestřičky mě uklidnily,že když čekám třetí,tak to půjde rychle,že za dvě hodky bude malá na světě,tak jsem zvědavá 😉 že u prvorodiček je tohorší a delší...ale doktorka říkala,že by se to mohlo i samo do neděle rozjet,že mám zapojit manžela..jako bych ho každý večer nezapojovala 😀 ale asi jsem už ny ty jeho s....imunní 🙂 trošku mi to tam uvolnila,tak uvidíme...co ty jak jsi dopadla?????napiš 😎

pismenka
autor
20. črc 2012

@pavelice pan primář mě opět uklidnil a nabil energií, jsem prý krásně otevřená na 2prsty, napsal mi do zprávy, že provedl ten hmat, ten Hamltnův. Termín jsem měla 15/7 ale že počká do té středy, že na porod je to opravdu krásně připravené, miminko ted váží 3kila, že obr to nebude - to jsem ráda. Plodová voda v pohoda, placenta nahoře, že nám překážet nebude a průtoky také dobré, tak že se mu daří dobře. Toho jsem se právě bála, aby tam v břiše nestrádal. Hodně mě uklidnil. Říkal mi, že do neděle má službu on, tak že klidně se může stát, že budeme rodit s ním 😀 A když neporodím, tak tomu pomůžeme v tu středu ráno, kdy mám nástup do porodnice. Jinak tam jdu ještě v pondělí. Ale říkal, že když jsem tak hezky otevřená, že to bude rychlé. Držím ti moc moc moc palce!!!!!!!!!!!!

pavelice
20. črc 2012

@pismenka tak to jsi na tom lépe než já 😉 ,tak teď která dříve,ale vidím že asi ty... ☹ taky mi to prý trochu obkroužila,ale zatím nic..už nevím jaktomu ještě pomoct...teď skáču na baloně 😀 ..tak to máš malé mimi.ta moje prý kolem 3560g uvidíme..u malého mi v porodce říkali celou dobu 3500g a nakonec měl 4150 😝 ,tak už to beru s rezervou.Tak kdyby se něco dělo,tak písni...tebe taky držím palce ať je to rychlééé!!!

pismenka
autor
20. črc 2012

@pavelice tak já už mám kontrakce.........po příchodu domu od MUDr. se mi zablokovali tak šíleně kyčle a třísla, že jsem zalezla do postele a spala jsem až do 17h, pak jsem se teda vyhecovala do obchodu, přišla jsem, peču buchtu a najednou na mě přišla, po 10min. další...........ale teď se půjdu naložit do vany. Myslím, že když už mám takhle kontrakce, že do neděle by mohl být Jaroušek venku. Přesně takhle mi začli kontrakce u dcerky, že se dali rozdýchat......chci jet na poslední chvíli, abych tam nemusela být moc dlouho před porodem 😀 a plodovka, ta mi asi nepraskne, no uvidíme. Určitě ti zítra ráno napíšu, tak to bylo přes noc.

anetadr
21. črc 2012

@pismenka teda.... to jsou dobré zprávičky🙂... tak snad už to máš konečně za sebou🙂

pavelice
21. črc 2012

@pismenka ty se teda mááááááš,co já bych dala za kontrakce....jsi ještě 2v1 nebo už to máš za sebou???a Jarouška vedle sebe? 🙂 já ani ´TUK.. ☹

timbouctou
22. črc 2012

no dámy, tak děje se tu něco? Nějaký nový mimina? 😀

saminomimino
25. črc 2012

holky tak snad už máte odrozeno 😉 my jo,na termín přesně,po krásně rozjetém porodu,to skončilo velmi brzy SC,malá šla obličejem ne záhlavím,prý velké komplikace těžký porod,zkrátka takto mně rodit nenechali brečela jsem ale šla jsem pod kudlu,malá se narodila 19.7 v 15:15 odpoledne,příjem v porodce byl v jednu odpole do 5 by byla malá na světě bohužel,člověk míní 😢 nesu to těžce že jsem si ji neporodila,a stav po sekci taky hrůza už bych to nechtěla zažít

malá je malá Olivie Ines 2840g 47cm po první skoro 4 kilovém synovi je to změna 😀

anetadr
25. črc 2012

@saminomimino je krásná - a vůbec nelituj toho císaře - pochopitelně je lepší rodit přirozeně, ale cena za komplikovaný přirozený porod může být hodně vysoká. Já jsem si prosazovala přirozený porod i s odhadem 4,5kg - a jak to dopadlo se můžeš kouknout v mém fotoblogu - v popisu porodu - tedy komplikace se nakonec naštěstí týkaly pouze mě, ale asi je ten císař prostě někdy lepší...

pismenka
autor
25. črc 2012

@anetadr
@pavelice
@saminomimino

holky dnes jsme přijeli domu, jak jsem psala, že mám kontrakce, tak jsem ještě stihla upéct buchtu,pak jsme lehli v 23h s manželem do postele, že to budou asi poslíčci, ale poslíčci se začali během 15minut zkracovat a v 23.40 jsme vyrazili s 5min. kontrakcemi a to jsem nechtěla, myslela jsem, že tam budeme jako trapáci a pošlou nás domu........v 0,18 byl Jaroušek na světě, ze schodů jsem šla rovnou rodit a to fakt doslova. Krásně jsem se rozkojila, přes kloboučky....u první dcerky mi to moc nešlo, Jaroušek se narodil 21/7 3,14kg a dnes už má 3,30. To je pro nás zázrak,u té dcerky to šlo velmi pomalu.

timbouctou
25. črc 2012

@saminomimino je krááásnááá 🙂 taky jsem si to užila, nejdřív normoš porod pak cs, to je člověk rozvrtanej odshora dolů a blbě se to hojí. Ani jsem se nemohla v posteli otočit a ořvala jsem to. Ale máme je na světě, ne? 😀 A hele, spletla jsem se o pár hodin 😀

@pismenka skvělý, pěknej fofr, gratuluju 😀

pavelice
26. črc 2012

@pismenka Tak to šlo teda rychle moc gratuluji!!! Já hlásím,že jsem teda v po šla na vyvolání a malá bla za tři hodky na světě.Jmenuje se ELLINKA a má 48cm a dnes 3200g a dnes nás pustili domů...Tak už to máme obě za sebou,uf,ale byla to makačka aspoŇ u mě jo... 🙂 ale je to radost a za to to asi vše stojíí...

saminomimino
26. črc 2012

@timbouctou já jsem z toho císaře teda psychicky dost špatná,až zdeptaná,tolik jsem si přála rodit,porodit zažít to naposled,neskutečně mně to sere,omluva za vulgarismy ale jinak to nejde,vím že to nešlo jinak že to bylo určitě správné ale moje dušička to nebere,mělo to být jinak ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru