Čekám na porod a nic 😞

pismenka
17. črc 2012

ahoj maminky, budu rodit po druhé,ale opět sem píšu. To druhé těhu nějak víc prožívám. Termín jsem měla v neděli a pořád nic. Teď budu chodit na prohlídky do porodnice 3x týdně, tak že zítra, pátek, pak pondělí a jestli do příští středy nic, tak s taškou. Mám nějaký strach, jsem i naštvaná, že nic. Včera mě vyšetřoval primář, mám raději chlapi, hezky mi vše vysvětlil a hlavně do mě když to tak musím říct - pořádně šáhnul. Předtím mě vyšetřovali doktorky a ty nic moc, ani nedokázali říct, jak jsem otevřená.....Primář říkal, že jsem otevřená, že mohu porodit kdykoliv, že kdyby mi píchl plodovku, že porodím,ale že to dělat nebude takhle násilně. Pak mě upozornil, ať se neleknu, že mohu trošičku krvácet po tom vyšetření.....ještě mi ani neodešla hlenová zátka (u prvního porodu byla už dávno pryč)
Ale dnes mě to přišlo jak hlenová zátka, takový fakt hlen s krví - ale, zase nevím, zda to není tím vyšetřením od primáře. A na hlenovou zátku se mi toho zase zdálo málo, já nevím 🙂

Už mě to bříško neba, pořád čekat a nic. Je mi docela šoufl, jak na začátku těhu, slinění, už nevím co jíst. Jedla bych, ale zase nevím co. Tak proto píšu, že je mi tak nějak smutno ☹ že pořád nic ☹ a bojím se vyvolání porodu, prostě neznámého.

timbouctou
17. črc 2012

@pismenka já si myslím, že ti ten doktro provedl Hamiltonův hmat, to je nějaké uvolnění těch blan kolem mimča a mělo by se to už brzo spustit 😉 a taky ta nevolnost a slinění bych řekla, že je dobré znamení 😀 Každopádně, pokud budeš mít dobrého dr u porodu, tak v pohodě, dostaneš oxytocin, to je na vyvolání kontrakcí a když ti sama voda nepraskně, tak ti ji píchnou. A máš výhodu, že jsi otevřená k porodu, to budeš mít pak rychle za sebou.

kaata22
17. črc 2012

@pismenka Ahojky.. No musím říct, že mi to něco připomíná.. 🙂 Svého synka jsem chtěla mít u sebe už 14 dní před termínem, ale jemu se tam hrozně líbilo. Dělala jsem psí kusy, chodila jsem na tůry ve vysokém sněhu a nic.. Sedm dní po termínu jsem jela na kontrolu, měla jsem dost vysoký tlak a to břicho už mě nebavilo, doktor řekl, že zavolá na sály, zda mají volno. Volno měli a tak mi oznámil, že budu rodit. Porod mi vyvolávali 5 hodin a pak plodový vak ,,píchli'', za dvě hodiny byl na světě, ale musím říct, že jsem skoro lezla bolestí po stropě 😝 Byl to nářez.. Tak hodně štěstí a brzký porod přeji.. 😉

hypo
17. črc 2012

ja mela prvni dceru vyvolavanou 10 den po TP a ted mam termin za 3 dny a na porod to zas nevypada... jsem domluvena s dr. ze kdyz do pondeli neporodim coz budu 40+3 tak me v utery nebo stredu porod vyvolaji.... druha dcera co cekam ma uz ted vahovy odhad 3922g tak abych zbytecne dlouho neprenasela

pismenka
autor
17. črc 2012

@timbouctou U dcerky mi taky voda nepraskla, tak že to už vím, že je v pohodě, že si jí dokažou píchnout 😀 a záleží hodně na MUDr. u porodu který je vyvolávaný? podle toho co čtu tak asi ano 🙂 a přesně, říkala jsem si, jestli mi tam uvnitř něco neuvolnil 😀 mám slabší bolesti na menstruaci a trošililičku tlak do konečníku (u první dcerky to byl šííílený tlak).
@kaata22 jéžíš ☹ no už se ani bolesti nebojím, protože už mě to fakt leze krkem. Už ani nemůžu moc chodit, strašně mi ztvrdne břicho a tíží mě dolejšek..
@hypo Váhový odhad vůbec nemám, kdy ti ho dělali? minule mě vyšetřovali dvě doktorky, jedna začátečnice a nedokázali moc s tím ultrazvukem, pořád jestli zmáčknout tohle tlačítko apod. Ale přimář řekl, že změříme průtok nebo co jsem to slyšela, velikost apod......tak snad nechytnu zase ty začátečnice.

petrusew
17. črc 2012

@pismenka Hele,aby vas do rana nebylo vic 🙂Neboj,dockas se🙂Ja mela porod vyvolavany a mala se narodila 5:24min od prvni tablety.Jen ty kriz.kontra byly sila..diiuky za epidural🙂

pismenka
autor
18. črc 2012

@petrusew do rána zase nic ☹ ááách jo 🙂

boban
18. črc 2012

Ahojki,tak já jsem měla oba porody vyvolávané,sice před termínem,ale měla 😉 ničeho se neboj,já si myslím že u tebe už je to jen otázka několika hodin a porodíš 😉

U prvního porodu: zavedení tabletky v 9 večer,v 4,50 mi praskla voda,od 10,30 slabé kontrakce a přesun na sál a malý se narodil v 17,26 😕 😉

U druhého porodu: v 10,57 zavedení tabletky,okolo 13,00 dr.píchl vodu zavedl 2 čípky do konečníku na zesílení vztahů,to jsem byla otevřená na 4 cm,musela jsem 20minut ležet na monitoru,pak mě poslali do sprchy a já po 2 kontrakci ve sprše začala tlačit,dr. mě zkoukl a byla jsme na 10cm,takže tlačíme 😉 a malý se narodil 13,57...takže přesně po 3 hodinách od zavedení tablety 😉 bylo to tak rychlé,že jsme tomu s manžou ani nevěřili 😀

drž se holka!!! to zvládneš 😉

olusenka
18. črc 2012

Třeba to ještě přijde. Pokud se ti chce, zkus tomu trochu napomoct. Vana teplé vody, chůze do schodů... i když jak se říká, až se miminku bude chtít, tak to přijde. Já měla třeba porod vyvolávaný 10dní po termínu. Miminku se nechtělo. Na kontroly po termínu jsem chodila jen 1x týdně: v pondělí poradna + monitor, v pátek jen monitor.
Pokud na vyvolání porodu dojde, myslím, že až to začne, stejně nebudeš mít pak čas na nějaké úvahy a tak podobně.
Já to měla hodně hodně rychlé. Držím palce.

kaata22
18. črc 2012

@pismenka Už od 35.týdne jsem byla otevřená na 4 cm, doktor byl nadšený, že to půjde samo a brzy.. 😀 a ve 40. týdnu mi též dělal Hamiltnův hmat. Ipřesto jsem rodila v 41. týdnu vyvolávaně 🙄 😉

pismenka
autor
18. črc 2012

@pismenka Myslím, že u mě to bude jako u tebe ☹ 😀 a co? dobrý?

petrusew
18. črc 2012

@pismenka Neboj, nakonec stejně bude muset ven a na konec ti bude jedno, jestli to bude vyvolávaně nebo normálně, hlavně že budete všichni spoluc 😉

pismenka
autor
18. črc 2012

holky díky za podporu.......v 13h jedu do porodnice na kontrolu, tak uvidíme 🙂 tááák a zase mě přepadl strach. Ale to je určitě normální 🙂
U dcerky jsem to vůůůbec neřešila, asi to je tím, že to bylo poprvé 😀

anetadr
18. črc 2012

jejda jak já ti rozumím - ke konci těhu už jsem nenáviděla každý další den, kdy se nic nedělo.... když jsem byla 38+4 tak jsem musela na rizikáč do nemocnice kvůli vysokému tlaku - byl to čtvrtek. V pátek jsem šla na UTZ, kde měl Jiřík už 4500g a tak jsem se strašně moc těšila na sobotu, co mi řekne dr - že už to nějak určitě ukončí. Jenže přišla nějaká mladá doktorka, jen se mě zeptala, jestli je mi dobře a na každou mou otázku mi řekla, že mi to pan doktor v pondělí řekne. Myslela jsem si, že si dělá srandu - tak moc jsem už to chtěla mít za sebou - chtěla jsem jasný termín, chtěla jsem vědět jak to tedy bude a ona mi v sobotu ráno řekla, že musím počkat do pondělí - fakt jsem jí něco chtěla udělat. Byly to tak neskutečně dlouhé dva dny..... dnes se tomu člověk možná směje, ale když už nemůžeš nic dělat - ani spát ne, tak fakt dva dny jsou děsně dlouhé. Naštěstí to tedy dr. v pondělí rozsekl - tlak šel nahoru, Jiřík byl už hodně velký a tak se hned v úterý od rána vyvolávalo - narodil se ten den ve 13,52. Tak jsem ti jen chtěla napsat, že moc držím palce, aby se to nějak zvrtlo a ty jsi to už měla za sebou. Myslím na tebe.

jancip
18. črc 2012

Proč naštvaná? Málokdo rodí v přesném termínu a přenášet 3. den ještě nic neznamená. I když je to nepříjmený. Já taky pořád čekala, dělala vše možné a nic.

pismenka
autor
18. črc 2012

@timbouctou tak to byla hlenová zátka, dnes ráno opět a to už byla opravdu ona, v plné síle, tak alespoň něco 😀

pismenka
autor
18. črc 2012

@anetadr MOC DĚKUJU, ano, přesně tak se cítím, chvíli naštvaná,někdy si říkám "jééé zase ráno a celý den přede mnou....tím že už jezdím ob den do porodnice,tak je to pro mě výlet. Fakt, že se dostanu z domu a i nákup, který mě dnes čeká, nakoupit maso, je pro mě zážitek 😀 😀

timbouctou
18. črc 2012

@hypo vyvolají? Já měla odhad taky kolem 4 kil a mě řekli, že když do termínu neporodím tak císař 😠 je fakt, že jsem mrnavá, mám 155 cm, ale zas pánev mám dost širokou, tak snad bych to zvládla, i když nakonec k cs došlo, mimino se začalo při kontrakcích schovávat 🤐

timbouctou
18. črc 2012

@pismenka tak teď jsi asi už na kontrole. To jsem zvědavá, jak dopadneš 🙂 Já teda jsem prvního přenášela 4 dny a taky jsem jela do porodky na kontrolu, hezky vláčkem, a tam že honem, sákne mi plodovka 😀

anetadr
18. črc 2012

@timbouctou fakt? Koukám jiný kraj jiný mrav - já rodila normálně - i když měl Jiřík odhad 4500g (tedy císaře mi nabídli, ale dr to říkal s tím, že obvykle se přistupuje k císaři, ale že já mám širokou pánev a tak bych to určitě dala i normálně) Jiřík měl nakonec 4700g. Jinak mám 172cm což je o dost víc než ty - asi to berou i podle vzrůstu.

anetadr
18. črc 2012

@pismenka jj taky jsem brala návštěvu porodnice za výlet. Tak snad ti řeknou dnes na kontrole něco pozitivního - v nejlepším případě už si tě tam nechají🙂 tak pak dej vědět🙂

timbouctou
18. črc 2012

@anetadr no mě to říkal takový starý pán, docent v Apolináři. Taky mě pak rodil, původně jsem tam přijela na překotný porod, ale když to přestalo být na porod a bylo to už jen překotný ( nemohla jsem dýchat, člověk by se měl vydýchat mezi kontrakcema, ale ten malej hajzlík se při kontrakcích natlačil nahoru na bránici, tak žádný vzduch, a mezi kontrakcema se zas tlačil ven, takže šíííílená bolest, řvala jsem jak tur a zas nedýchala), tak mi řekl, že je samozřejmě moje právo císaře odmítnout, ale on že mi ho doporučuje a já ječela, ať už to ze mě vytáhnou, nebo chcípnu 😀 Jako fakt bych to nikomu nepřála. Zlatých 36 hodiny prvního porodu 😝

hypo
18. črc 2012

@timbouctou no jo, ja taky tise doufala v cisare, ale jelikoz jsem uz jedno 4180g dite porodila tak prej porodim i druhe.... se mi fakt chce.... ja prcek nejsem, tak si mysli ze to asi zvladnu levou zadni

saminomimino
18. črc 2012

Ahoj,taky čekám na porod,jsem tedy teprve u prvního TP druhý mám později ale nenapadlo by mně že třetí dítě nakonec budu ještě jak to vypadá přenášet,už druhé šlo o 8 dní před termínem a teď tohle,hrozně se bojím vyvolávání a ještě více císaře,to by byla moje smrt,zítra mám termín,podle mé maminky porodím na termín tedy zítra,i u syna to předpověděla taky dobře,tak doufám,už to docela špatně snáším děti zlobí a já jsme na nervy,chci to mít zasebou..... 😎

saminomimino
18. črc 2012

jinak na monitoru mám kontrakce už k 80,otevírám se a hlavička sestupuje ale nerodím,zatím

janicka88
18. črc 2012

Ahojky mohu mezi vas na pokec?

pismenka
autor
18. črc 2012

@timbouctou
@anetadr
@saminomimino
tak holky, dnes jsem chytla ještě větší začátečnici, než minule. Myslím tím MUDr., musela jsem je upozornit, že pan primář mi v pondělí naordinoval měření plodu,průtoky,placentu....."a jooo, nooo tak přijďte v pátek ráno"....usmívala jsem se, ale už jsem jim řekla, že jsou tam všichni nějak nový (minule mě jak jsem psala pan primář vyšetřoval,ale před ním jedna začátečnice MUDr. a pak zase začátečnice) Tak že jen monitor a nic. V pátek budu mít zase primáře. Škoda že nemám prachy, já bych snad dala primáři prašule, ať mě rodí on 😀 ale jak píše @saminomimino Mám šílený strach z toho vyvolávání. Byli jsme dnes v hospůdce a potkali jsme jednu maminku, které ho vyvolávali a nebyla moc nadšená, asi mi toho moc nechtěla říct, abych se nebála. Ale dnes odpo už se mi zdálo, že mám slaboulinké kontrakce 😀 jenže nevím jestli se zase moc nepozoruju 😀

@janicka88 jasně že můžeš, každý se může přidat

timbouctou
18. črc 2012

@saminomimino tak zítra, taky ti vyvěštím 😀 u druhého jsem to měla taky tak, pořád bolesti, tak dva dny neustávající a otupující, děs. Pak najednou to přestalo a já konečně po asi měsíci mohla spát, ale nechalo mě jen do čtyř a pak mě probudila kontrakce. Vzhledem k předchozím několikadenním poslům jsem jen zanaříkala, že je to těhu svině, ale pak to začalo být takové ohraničené a pravidelné a za hodinku jsem už s 5ti minutovejma volala sanitu 😀

timbouctou
18. črc 2012

@saminomimino upřesním, zítra před polednem bude venku. Je třetí, tak to bude rychlovka 😉

hypo
18. črc 2012

@pismenka me delali vahovy odhad uz 2x, poprve protoze vahaly s cisarem 37+3tt (ktery se nakonec nekona) a podruhe ted 39+0tt prave kvuli te velikosti.... nicmene na cisare pry muzu zapomenout....

saminomimino
18. črc 2012

@janicka88 aaa koukám čeká se taky na třeťátko,už je to dlouhé co ? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru