Cestování po ČR necelé dva týdny před termínem

tynka23
1. dub 2014

Holčiny,maminy,jdu si k vám pro radu 🙂.Právě jsme s mužem obdrželi od kamarádů pozvání na svatbu.Krásná zpráva!Ale oč mi jde.Chvíli jsem skákala nadšením než mi došlo,že jejich termín svatby vychází cca 13 dní před mým termínem porodu.Další "ale" je v tom,že my jsme z Prahy a oni mají svatbu na Moravě (u Zlína).Jaké je riziko nebo spíš statistika,že bych mohla porodit dřív?Stašně ráda bych jela,na druhou stranu nechci riskovat,že uprostřed obřadu začnu rodit 😀 .A když nepojedu já,mám pustit muže?Nechce se mi rodit bez něj...Poraďte,víc hlav,víc ví 😉.Děkuju!

terunka88
1. dub 2014

@tynka23 No pokud seš otevřená tomu, že bys mohla rodit i někde jinde než v tebou vybrané porodnici, tak bych klidně i se sbalenou taškou jela 😉 Když to je takhle ani ne 14 dní před termínem, tak už klidně rodit můžeš, nebo taky ne, to člověk prostě nikdy neví. Ještě taky záleží, jak se zrovna budeš cítit, bude vedro, můžou tě trápit otoky, může ti hodně tvrdnout břicho atd. Takže já bych se rozhodla až podle aktuální situace.

tamarila
1. dub 2014

Toto si musíš zhodnotit sama jestli jsi eventuálně ochotná porodit jinde. Ta pravděpodobnost podle mě není velká, protože kdybys cítila že se něco děje, tak do Prahy byste to asi i tak stihli, ale existují i překotné porody a je potřeba s touto variantou počítat. Já jsem byla asi 120 km od domova na výletě den po termínu, nakonec jsem porodila asi osm hodin po návratu 😀 A už po cestě jsem měla pocit že se něco hýbe, ale času je od prvních příznaků většinou dost. Jinak kdybych se rozhodla nejet, tak přítele bych pustila s tím ať nepije a je neustále na telefonu. Kdyby něco, tak za hoďku a půl by byl v Praze. Takže rozhodnutí je na tobě a na tom jak se budeš cítit. 😉

tynka23
autor
1. dub 2014

Právě,že se mi jinde moc rodit nechce.Je mi jasný,že mimino se mě ptát nebude,kdy se mi to nejvíc hodí 😀 .Jen by mě zajímalo jaká je asi pravděpodobnost porodu v daném týdnu nebo nějaká statistika na kolik procent porodim dřív nebo na termín.To jsem se ale měla obrátit spíš na nějakýho sensibila nebo jasnovidce,je mi to jasný...
@terunka88

terunka88
1. dub 2014

@tynka23 To asi jo no 😀

frantiska85
1. dub 2014

Pokud bych se cítila dobře, jela bych se sbalenými věcmi a měla bych v navigaci uložené porodnice na trase.

tarra27
1. dub 2014

@tynka23 za mě, pokud bych měla přímo porodnici, kde chci rodit, tak bych určitě nejela...a ono taky mimi už bude možná na světe a nebo budeš ráda že budeš ráda...a nebyla bych ani proto, aby jel muž, protože kdyby to na tebe přišllo, at je s tebou.....

terunka88
1. dub 2014

@tamarila No z Prahy ke Zlínu to jsou skoro 3 hodiny, ale i to se dá...
@tynka23 Řekla bych, že uvidíš - můžeš už třeba den předem cítít, že se něco děje, nebo taky ne..v případě, že by se ti to začalo rozjíždět na svatbě, tak je ještě šance, že to do Prahy stihnete..prostě bych třeba účast potvrdila, ale s tím, že se rozhodneš dle situace..případně chlapa samotnýho bych asi pustila, ale jak už bylo psáno výše - musel by být na mobilu a případně ochotnej hned odjet.. Ono jako prvorodička je o dost větší pravděpodobnost, že pár hodin ti ten porod zabere - sice jsou i výjimky, ale myslím, že by to stihnul přijet, pokud bys mu dala vědět fakt včas.

tarra27
1. dub 2014

@tynka23 já měla první 3,+6 a druhou plánovaně 38+6....ale bylo to jen tak tak....

já bych byla radeji doma holka....stejne budeš unavená...lepší pak dooslavit mrknout na video....

terunka88
1. dub 2014

@tynka23 Jinak já bych kvůli té svatbě jela - samozřejmě kdyby bylo všechno ok - jsem takovej blázen na tohle 😀

betelgeuzz
1. dub 2014

Těžko říct. Můžeš mít v té době klidně po porodu, ale taky ještě měsíc těhotenství před sebou 🙂 Můžeš se cítit dobře a všechno v pohodě zvládneš, ale můžeš mít problémy a budeš unavená z procházky kolem baráku. Já bych účast potvrdila s tím, že to potom odvoláš. To by neměl být takový problém, nám se měnil počet hostů na svatbě do posledního dne. A pokud bych nakonec jet nechtěla, tak bych manžela pustila, jsou rychlé porody, ale ty jsou spíš vyjímkou, takže by měl v klidu stihnout dojet, kdyby se něco dělo.

tynka23
autor
1. dub 2014

@terunka88 Právě že jsem se fakt těšila a teď teda opravdu nevím.Bylo by mi to dost líto,kdybych tam nemohla být...
Asi počkáme,jak se to vyvine.Pokud se budu cítit v pohodě a bude to vypadat,že malej se na svět nechystá,asi to risknu..

dadushe
1. dub 2014

@tynka23 Jsem 2 týdny před porodem a můžu ti říct, že už bych nejela ani za zlatý prase. Nemám sice žádné komplikace, nohy mi nenatékají ani nejsem otevřená, ale prostě to cestování autem je peklo, cítím každý výmol a malého už mám narvaného opravdu nízko, spolu s přípravnými kontrakcemi (poslíčci) je to lahůdkové. Porodu bych se ani nebála, hlavně bych se bála těch otřesů po cestě, aby se mi nezačala předčasně odlučovat placenta, která už stárne 😝 Uvidíš sama, já bych se na to fakt mohla vyprdnout, za to riziko by mi to nestálo 😎

ange_de_la_morte
1. dub 2014

Já jsem 8 dní přenášela 😀 Poslední měsíc jsem se bála vycestovat někam dál abych nemusela rodit někde jinde, teď toho lituju - měla jsem si to ještě užít. Uvidíš jak se budeš cítit - třeba budeš vpohodě a třeba taky už budeš mít miminko v náručí, nechala bych to otevřené. Každopádně tašku do porodnice sebou a autosedačku pro dítko a všechny věci taky

berenika39
1. dub 2014

Tak za mě - celé těhu jsem někde jezdila (manžel sport) a byla celkem smířená, že můžu porodit i jinde. A stalo se. V 37.tt jsem upadla, zlomila si nohu a rodila neplánovaně mimo svoji porodnici. Takže - je úplně, úplně jedno, co kdo napíše, co kdo řekne, jak moc bude hlasů pro svatbu a proti - je to na tobě. Já měla nulový přepoklad rodit dřív, jinde, žádné komplikace....a hele🙂)))))
Třeba mimo čr bych se nehnula, ale tady - i kdyby náhodou to přišlo - a ty s tím budeš počítat - užila bych si to.

dora13
1. dub 2014

Tezko rozhodovat se ted, hrozne zalezi, jak se budes citit za tech zhruba deset tydnu...Ja osobne bych se asi tak nebala porodu v jine casti CR, ale spis bych si promyslela, jestli se mi v takovem stavu 14 dni pred terminem chce nekam trmacet, tim min na svatbu, kde se pije a tancuje, coz jsem dve aktivity, ktere si zena v 9. mesici az tak neuzije -- ale samozrejme zalezi i jak dobri kamaradi to jsou, atd. Jsem ted ve 32tt a cesta autem uz zacina byt vysoce nepohodlna cinnost a pocitam s tim, ze bude uz jen a jen hur. Ale principialne bych rekla, ze pokud nebudes mit zadne zdravotni problemy a budes mit energii, tak proc ne.

pellullinka
1. dub 2014

Tohle nerozhodnes teď 🙂 já mám do termínu týden,cítím se dobře,takže já bych teď klidně jela,tašku hodila do kufru a je to. Ale záleží na tom,jak bude v té době tobě 🙂 a taky co na to manžel,můj mě už nechce pouštět skoro ani do města,které máme MHD 10min.a když řeknu,že jedu MHD tak mě premlouva ať si vezmu alespoň auto :D

tynka23
autor
1. dub 2014

Zatím to necháváme otevřené a začnem to řešit asi až pár dní před.Děkuji vám,milé koníkovky,za názory,zkušenosti a váš čas.A čas zřejmě taky vokáže 🙂.

tehulka12
1. dub 2014

@tynka23 ve Zlíně je prý výborná porodnice.Já osobně bych asi na tu svatbu jela.Samozřejmě pokud bych byla fit,ale asi bych jela.Ono kdyby se něco dělo,tak můžete vždycky odjet (ten porod začíná postupně a u prvorodičky nějakou dobu trvá) a nebo porodit v tom Zlíně.

scheetje
2. dub 2014

Souhlasim, ze spis jde o tu cestu. Ja jsem 6 tydnu pred a uz mi taky v aute vadi kazda nerovnost na ceste. Za me ne 🙂

t_novotna
2. dub 2014

Já jsem takový srabik, ja bych nejela. A ani manžela bych neposílala - nechtěla bych riskovat, že to na mě fakt přijde a on se bude hnát autem ze Zlína do Prahy v nervech, aby to stihl. Ani panáka by si dát nemohl - co je to potom pro chlapa za svatbu?!? 😀😀😀 Navíc i když jsi prvorodička, může to být rychlovka. Já jsem třeba cítila první kontrakce ráno o půl šesté, ale nebyla jsem si jista, jestli je to už ono a nechtěla jsem zbytečne plasit manžela, tak jsem čekala do 8, než jsem ho vzbudila, a to pak byla už rychlovka a byla jsem ráda, že je víkend a on doma a ne v práci. Nehledě na to, že tou dobou můžeš mit už dávno po porodu, ja teda neznám jedinou holku, ktera by vydržela do termínu. Anebo už z toho budes tak otrávena, ze budeš ráda, že vůbec chodíš. Anebo taky ne, je to individuální, třeba se ten den budeš cítit fajn a budeš chtít jet. Ve finále je to fakt jen na tobě 😉

audi1986
2. dub 2014

Myslim ze jizda v pravem pruhu d1 by ti porod snad i mohla vyvolat. Ja osobne rodila 14 dni pred terminem a posledni mesic byla jizda autem utrpeni.

tynka23
autor
2. dub 2014

No ehm,my jsme si tak říkali,že kdybysme nakonac jeli,tak asi vlakem (RegioJetem) 😀 .Ale možná už fakt budu chtít být v klidu a nestresovat se ...

llluckaaa
2. dub 2014

Z Prahy do Zlína to není zas taková dálka (po dálnici 2,5 hodiny) a navíc ve Zlíně je fajn porodnice, takže já bych klidně jela, pokud bych se cítila dobře.

lucyanek
2. dub 2014

Z Prahy do Zlína určitě za 2,5 hodiny nedojedeš a myslím, že to zrovna není moc blízko. To dojedeš maximálně do Brna (a než projedeš Brnem) plus minimálně hoďku a něco do Zlína (a i ve Zlíně jsou někdy zácpy). Navíc když je teď D1 zase víc uzavřená... Stačí, když se tam stane jedna nehoda a je tam pětikilometrová kolona (protože někteří lidi jezdí jak prasa*a), abys nerodila někde v autě 😖 Zase kdyby jste jeli vlakem a tys začala rodit tak nevím, jak by jste to stihli se vrátit do Prahy... přece jenom vlak jezdí podle jízdního řádu a ne jak ty potřebuješ... Ale zase se může stát, že dřív neporodíš a pak si budeš říkat, proč jsem nejela... Asi je to fakt o tom, jestli bys byla ochotná rodit i jinde...

terkaz
2. dub 2014

Ja osobne bych nejela, manzel by me doma samotnou nenechal 😉 Takze bysme nejspis byli doma oba 🙂

jenny.kay
2. dub 2014

Statistiky v tomhle bohužel nepomohou, každá jsme jiná. U první dcery mi nedělalo cestování autem dobře od 12 tt, v cca. 27 tt jsem jela služebně na audit z Prahy do Českých Budějovic, cestou se mi rozjelo hrozné tvrdnutí břicha a o pár dní později jsem skončila v nemocnici na kapačkách, aby mi zastavili kontrakce. Rodila jsem 38+5 plánovaným císařem. U druhé dcerky mi bylo báječně, cestování autem mi vůbec nevadilo. Akorát ty potvůrky si to občas umějí fakt naplánovat. Byla jsem 38+2, když jsme měli jet podepsat dopoledne smlouvy na dům. A hle, prcek si ráno vypustil plodovku a místo podepisovat smlouvy se jelo do porodnice. Za 6 hodin od prasknutí plodovky byla venku. A můžu říct, že jsem byla ráda, že jsem ty poslední 4 hodiny už strávila v porodnici, protože cestovat by se mi už asi nikam nechtělo. Takže bych to nechala na aktuálním zdravotním stavu a pocitu. Osobně bych už asi tak dlouhou cestu nedala a neposílala ani manžela. Každopádně držím palce, ať dopadnou dobře obě akce - jak svatba, tak pohodový porod.

scheetje
2. dub 2014

Navic, co otoky nohou pri dlouhem sezeni? Ja sedim nekolik desitek minut a je to hruza. A taky se toho nejde jen tak zbavit. V tom by byl vlak lepsi, ale i tam jsou otresy a riziko padu pri chuzi v ulicce. Ja jsem taky straspytel, takze bych to nepokousela, ale chapu, ze nektere damy jsou vic akcni, tak se tolik neboji 🙂

alex85
2. dub 2014

@tynka23 statistika co nám říkala PA na kurzu je, že 40% rodí před termínem a 60% po termínu 🙂 a překotné porody jsou asi 0,5%. U prvorodiček spíš vzácné, ale můžou být.

madrilena
4. dub 2014

@tynka23 já jsem necelý 2 týdny před termínem a cestu Praha - Zlín bych teda nedala ani omylem; pak taky předpokládám, že byste jeli po D1, která je věčně zasekaná, představ si, že uváznete ve 12km koloně a přijde to na Tebe; ono i sanita se pak dostává do těch míst blbě; no děkuji nechci

madrilena
4. dub 2014

@llluckaaa tak to jezdíš asi nějakým tryskáčem 😉 mě to vycházelo vždycky na 3 hodiny a jezdila jsem dost svižně - a to D1 nebyla celá v přestavbě...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru