Chudokrevnost v těhotenství, máte zkušenost?

kristula83
8. bře 2013

Dobry den,ve 35 tydnu tehotenstvi mi byla zjistena chudokrevnost. Neboli spatny krevni obraz. Mate s tim nekdo zkusenosti prosim?

luciekremenova
9. bře 2013

Není to nic neobvyklého,dostaneš železo a ono se to srovná.Zkus zařadit do jídelníčku játra listovou zeleninu 😉 Akorát si asi užiješ trápení se zácpou,to železo to dost způsobuje,jinak neboj bude to dobré oni si Tě pohlídají! 🙂

ange_de_la_morte
9. bře 2013

To má skoro každá těhulka a maminka po porodu, napíšou ti nejspíše Aktiferin a ono se to srowná 😉 . Přirozeně je železo w čerweném masu, wnitřnostech a listowé zelenině ( nejwíce tuším w kapustě)

mafeska
9. bře 2013

prý je to normální, na konci těhotenství jsem dostala železo a bylo to dobré.

kristula83
autor
9. bře 2013

Dekuji moc za odpovedi 😉

lenicka07
10. bře 2013

@kristula83 Ahojky, co jsem si všimla v ordinaci tak většina těhulek odchází s receptem na Aktiferin a vím že se jedna i na to ptala, protože byla dost vystrašená a sestřička jí odpovídala, že to je hodně časté. Mě v prvním těhu stačila jedna tabletka denně (byla jsem těsně na hranici, kdy je to ještě v normě a kdy né), teď v druhém těhu beru dvě. Neměj tedy žádné obavy, nejde o nic závažného nebo mimořádného.

marketa1008
10. bře 2013

Ahojky 🙂 I ja mela nedostatek zeleza,doktorka ti predepise zelezo v tabletach a vse bude ok 🙂

maylis
21. bře 2013

Nedostatek železa v těhotenství má snad každá z nás, podle mé porodní asistentky je to ale v 99% tím, že množství krve se v těhu zvětší tj. krev se naředí a tím pádem není tak "hustá" jako u normálního člověka. Hodně laicky řečeno 🙂 Takže většinou ani není důvod to železo brát, po porodu, pokud nedojde k velké ztrátě krve, se to prý srovná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru