Co můžu udělat pro to, abych se do týdne rozrodila?

culianka
4. říj 2013

Ahoj, včera jsem byla na kontrole - monitor, UTZ. Dnes jsem 38+0 a včera mi odhad naší malé vyšel na 3800g, a protože jsem poprvé rodila akutním císařem, nechce mě doktor nechat přenášet a chce naplánovat indukci pár dní před termínem porodu. Prý to vypadá, že malá bude mít kolem 4kg, a i když jsem podruhé rodila přirozeně a bez nástřihu, a to měl syn 3900g, pro jistotu, aby se předešlo riziku ruptury dělohy, mám jít za týden na vyvolání...Moc jsem si přála rodit přirozeně, vyvolávali mě už 2x, ale jsem si vědoma všeho, co mi doktor řekl...jsem plná rozporuplných pocitů, chtěla jsem alespoň jednou zažít ten pocit odjet do porodnice s počínajícím porodem z domova a ne ležet v nemocnici a vědět, že za chvíli jdeme na to ☹ Piju od 34.tt 2x denně čaj z maliníku, denně procvičuju hráz s Epi-nem, chodím na procházky atd...co můžu ještě udělat pro to, abych se do týdne rozrodila?

aneta0707
4. říj 2013

nic, vsechno je jenom na pripravu porodu, ne na vyvolani... snazila sem se u prvni holky a vyzkousela vsem snad uple vsechno (krome ricinu) a rodila sem 41+2 = 9 dni sem prenasela. me teda vyvolavat nechteli a nemela sem kam spechat. drzim palce aby si porodila co nejdriv

ladie
4. říj 2013

@culianka Dlouhé procházky, pořádný úklid bytu, mytí oken, chození po schodech, sex, vroucí vana, masáž bradavek, kořeněný nápoj (spousta skořice a hřebíčku nebo rovnou hodně kořeněný svařák), ricinový nápoj...

Ale u mě nezabralo nic. Každopádně hodně štěstí!

veruska007
4. říj 2013

Mne pomohl svarak s 10 hrebicky a 3 skoricemi 😵

eficenka
4. říj 2013

@culianka
dlouhé procházky, vycházení schodů..
( jinak bys sehnala jiného lékaře abys měla dva názory - může ho mít uplně jiný 🙂 )

ditakl
4. říj 2013

@culianka já bych šla do toho ricinového koktejlu a kořeněný nápoj.

ashlee
4. říj 2013

@culianka me v porodnici řekla dr. že ma podle ultrazvuku 3580g a nakonec mela jen 2900g.šla špatne zmeřit hlava kvuli jizve po prvnim cisaři.

hofka1
4. říj 2013

dnes mi doktorka poradila sex, ale častý!🙂)

kikimaruska
4. říj 2013

Mě taky říkali odhad 3500g, nakonec měl malej 2870 😅 ...Taky sem rodila přirozeně po SC...já zkoušela vanu a sex, nějaký experimenty s koktejlama, toho sem se teda bála...Jinak mi jeden den odpoledne dr řekla.že rodit se ještě nebude a další den v noci byl malej na světě. Na vyvolávání sem se ptala, ale v naší porodnici to moc dělat po SC nechtějí...do 4 kg se zkouší rodit přirozeně, nad 4 kg další SC...

aronek
4. říj 2013

@culianka mám za sebou dva Císaře, první po vyvolávaném porodu, druhý po porodu co se rozeběhl sám, ale nějak nepostupoval a malý měl spatný monitor. Každopádně mně na prasknutí vody pomohl ananas. Tedy nevím jestli pomohl, ale jedla jsem ho dle rady a voda praskla když jsem dojedla druhou půlku 😉 rodila jsem 38+2 😎

katyxq
4. říj 2013

možná to to bude znít divně, ale zkus vázný rozhovor s miminkem, vysvětli mu, proč bys chtěla, aby se narodilo přirozeně, a co se bude dít, když budou porod vyvolávat, jak to má rizika (pro tebe i pro miminko) 😉
Jinak na prokrvení dělohy hřebíček, skořici, nové koření, dlouhé a svižné procházky (pokud máš náladu), přirozené prostaglandiny (sex).

p_ch
4. říj 2013

1-2dcl meruňkového džusu smíchat s panákem slivovice a ric. olejem,

sendoska
5. říj 2013

Mi nepomohlo vůbec nic :( ... nakonec jsem rodila 41+6 ... to byl čtvrtek a v pátek jsem měla jít na indukci... takže jsme se vyvolání vyhla.

janii
5. říj 2013

Horka vana, co nejvic vydrzis, ja nekdy davala i 2x denne. A pomohlo mi.

culianka
autor
7. říj 2013

Tak moje snažení o víkendu - 2x denně maliníkový čaj zalitý odvarem z hřebíčku, skořice a nového koření, nahřívání rodidel odvarem ze senny, 2x dlouhá procházka v lese, horká vana, masáž bradavek, sexíček, cvičení s epino, ...A nic, kromě poslíčků nic...achjo, vidím to zas na vyvolání...už jen 4 dny...

leni78
7. říj 2013

Semeno v pochve nepomáhá. Té látky, která spouští porod je tam nicotné množství. Nepomáhá ani cokoliv jiného. Porod řídí mozek. Kdyz začnou vyvolávat doktoři, potřebují ohromné množství účinné látky. Čekat v klidu 🙂

leni78
7. říj 2013

@janii Horká vana ? Jak moc horká ? A jak moc máš rada miminko, které v tu chvíli prožívá peklo bez možnosti úniku ?

leni78
7. říj 2013

@hofka1 Měla by odevzdat diplom.

leni78
7. říj 2013

Alkohol, sex, drogy, týrání, nestačím se divit, nevychazim z šoku, co jsou ženy schopny jen proto, ze neumí pár dni vydržet.

janii
7. říj 2013

@leni78 Kdyz zenska rodi a v bolestech si ulevuje ve sprse sprchuje se studenou? A tam ma moznost uniku? Nehlede na to, ze to bylo na doporuceni por.asistentek a gynekologu.

leni78
7. říj 2013

@janii Psala jsi - horká vana, co nejvíc vydrzis 2x denně. Pokud ti doktor tohle radil, nechat písemně a žalovat.

janii
7. říj 2013

@leni78 Zitra jdu k jine dr. Tak se zeptam a kdyztak jiste zazaluju 😀😀

ameliejulliette
7. říj 2013

@culianka Prvního syna mi vyvolávali po 13 dnech přenášení, vyzkoušela jsem skoro všechno 😀 ale prostě porodní cesty nebyly připravené a když vylezl, byl právě tak "akorát", takže opravdu ten čas potřeboval. Druhého jsem vyvolávat nechtěla, jak píšeš, neshledala jsem nic moc příjemného hlavně na té neustálé kontrole a častým monitorům při vyvolávaném porodu... Ale už jsem měla pocit, že žádné babská rady nefungují. Byla jsem už objednaná na indukci a nakonec jsem porodila den po termínu. Nevím, jestli to zafungovalo, ale šanci bych tomu dala - zkusila jsem jednu babskou radu, kterou jsem do té doby neznala, a to sníst ananas dva dny po sobě 😀 Myslím, že jsem snědla půlku a půlku, ne celý 😀 Zní to tak nepravděpodobně, ale pokud bych měla znovu přenášet, určitě ho zas sním 😀

evaviki
7. říj 2013

@leni78 proc v kazde diskusi hledas to nejhorsi a jdes do extremu? nechapu, proc by dr. mela vratit diplom.. sex je ok, horka vana taky. jasne, ze neradi 50 stupnu..

Jinak jak bylo psane vys, tak zkus ten ricinak s panakem a dolit merunkovym dzusem (pripadne rozmixovanym merunkovym kompotem) - kdyz je mimi pripravene, porod se rozjede.. kdyz ne, tak te prezene..

xkikinka
7. říj 2013

ja vyzkousela koktejl z ricinu a rodila jsem jeste ten vecer a byla to rychlovka, syn mel 3,6kg

leni78
7. říj 2013

Holky tohle nemyslíte vážně.

moodymare
8. říj 2013

Radsi si stema spuntama popovidejte a reknete jim, jak se na ne tesite a ze jim bude venku s vami lepe. K tomu jsem si od 38 tt obcas dala troche svareneho vina nebo zazvoroveho caje a spunt se narodil 39+2. Verim, ze po ricinovem napoji, kdyz sedate v krecich na zachode tak jim moc dobre neni.

anda04
9. říj 2013

Ahoj holky,koukám,že vás je tady pár co poprvé rodily císařem a pak normálně.Já to mám právě taky tak.Poprvý císař,ale teď zatím nebrání nic normálnímu porodu a tak chci rodit normálně,ale doktorka mi řekla,že mě nenechají přenášet,miminko nesmí mít nad 4kg,což myslím,že zatím nehrozí a vyvolat mi to prý můžou jen šetrně tabletou,žádný drijáky,aby mi neprdla jizva.Strašně chci rodit normálně,nechci znova císaře,ale stejně se bojím,že to tak dopadne a určitě nějaký recepty poslední týden co budu mít termín vyzkouším i když vím,že pokud tělo není připravený,tak bych se asi mohla i na hlavu stavět a stejně s tim nic nenadělám 🙂

culianka
autor
9. říj 2013

Hmmm, už se pomalu připravuju na opět vyvolaný porod, zítra jdu na kontrolu a už mi naplánují termín...už jsem udělala snad úplně všechno, co se kde radí (teda kromě toho koktejlu, ten mi už přijde hodně drsný) a pořád nic...včera jsem snědla celý ananas a před chvílí druhý...ani nevím, proč se divím, že mi to nejde urychlit, přenášela jsem u prvního i u druhého těhu...a vím, že porod stejně nastartuje miminko samotné...jenže si stejně prostě myslím, že každý přirozeně rozběhlý porod je jak pro mrňouska, tak i pro maminu šetrnější, než porod medikamenty vyvolávaný ☹ Tak uvidím, co mi doktor řekne zítra...

culianka
autor
10. říj 2013

Tak jsem dnes byla v porodnici a indukci mi naplánovali na zítra, mám nastoupit v 7.00...mám ještě týden do termínu, ale už mě nechtějí nechat déle...vaginální nález ani po všem, co jsem na urychlení zkoušela nic moc, hrdlo uzavřené, čípek 2cm...tak doufám, že se tabletka chytne co nejdřív a nebudou ji muset druhý den opakovat...držte nám pěsti... 🙂

3cacorky
10. říj 2013

@culianka -držím moc palečky a myslím si,že než do sebe lít nějaké patoky a alkohol,koupat se v horké vodě,což mi přijde vůči mimču nefér,je lepší podstoupit toto,je přece nejdůležitější odnést si z porodnice zdravé miminko a je jedno jak se narodí,hlavně ať je v pořádku.Tak ještě jednou ať je všechno v pořádku vy i miminko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru