Co si myslíte o cestování k moři ve 31. týdnu těhot.?

sonicicinka
5. kvě 2012

Jsem naprosto zdrava i miminko dle posledni kontroly. Bylo by to na konci cervna do Bulharska, myslite ze je to uz moc pozde?Diky za odpovedi.;)

anrebcz
9. kvě 2012

Ahoj, ja se taky chystam na dovolenou k mori v tydnu 30/31. Pokud jste ty i mimco zdravi tak by to nemel byt problem. Akorat, ze bys nemela byt moc na primem slunicku a hlavne hodne pit, jinak dobry.

gazelka02
10. kvě 2012

Ahojky já bych nejela

jabber
10. kvě 2012

Pokud je všechno ok, tak bych jela 🙂 Jenom pozor na pojištění, určitě to chce se připojistit. Vím, že Evropská cestovní pojišťovna pojistí těhotnou oproti jiným pojišťovnám do vyššího stupně těhotenství (do dvou měsíců před termínem porodu), ale chce to si u nich radši ověřit, do kterého přesně je to tt. A taky si ověřit, jestli tě aerolinky vůbec vezmou na palubu 😉 Tak pěknou dovču 🙂

pismenka
13. črc 2012

taky bych nejela a hlavně do Bulharska - nevím jaké je tam zdravotnictví, ale nevím no.......těhu je hodně zrádné a nikdy nevíš co kdy kde bude. Tvůj MUDr. daleko, ty cizinka....ale tvé rozhodnutí. To bych jela raději někam na krásné místo v ČR 😀

antarres
13. črc 2012

Já bych neriskovala...Za nějaký komplikace by mi to teda nestálo...

martiska36
13. črc 2012

Nejela bych. Případné komplikace za to nestojí a dovolených si člověk ještě užije spoustu...

jarkalada
13. črc 2012

zadavatelka chtěla jet na konci červa-tak by mě zajímalo, jeslti tedy nakonec jela a bylo to ok 🙂
Jenže je to otázka, tak neodpoví. - třeba klikni na Like - jestli jsi to v poho zvládla 🙂
Já osobně bych ale nejela.

hojda
13. črc 2012

Nejela bych, představa, že náhodou skončím v bulharské nemocnici je pro mě děsivá.

kettynka1234
13. črc 2012

Přijde mi to nezodpovědné! Ryskovat předčasný porod v nějaké cizí zemi ( pořádně se nedorozumíte, v každá země má jiné praktiky,.....)
No nevím, ale já bych raději seděla doma na prdeli. I když je vše v pořádku, ale za hodinu může být jinak!

mitote
13. črc 2012

ja bych nejela...a jestli chces letet, tak pozor, letecka spolecnost te nemusi prepravit... bud muzou vyzadovat stanovisko lekare, coz asi budou, ale hlavne te kapitan muze vyloucit z letu... co se tyce bulharska, je to tam prima, ale zakaldni cestovni pojistka ti stacit nebue kdyby se cokoliv delo...

monulka.h
13. črc 2012

V tomto týdnu bych nejela. Nikdy nevíš co se může stát🙂

marcinek
13. črc 2012

radsi ne.letecka spol. bude urcite vyzadovat zpravu od doktora (vetsina od 25tt a vys), hlavne zmena tlaku v kabine a muze se stat cokoliv. A s pojistenim je ten samy problem. Vybrat pojistovnu, ktera by pojistila i ve vysokem stupni tehotenstvi. vim, ze treba Generali jen do 25tt. Nechala bych to na pristi rok,my jsme byli v Bulharsku s pulrocni dcerou a byla to uzasna pohoda...

jaa
13. črc 2012

Já byla ve 29tt v Chorvatsku,až dole za BH hranicemi v Kleku. Ležela jsem na slunci od rána do večera a úplně v pohodě.Teda,krom oběda.. Na ten jsem musela vstát🙂a jít se chaty najíst. 😀 Pokud se na to cítíš,tak jed
Jo,měla jsem připojištění léčebných výloh.Radši:-)

coufii
14. črc 2012

Já osobně bych nejela...Nejen že je to naprd už jen kvůli tomu že se nesmíš koupat v moři ale že nesmíš ani vystavovat pupík na slunci...a s představou že by mě chytnul předčasnej porod... 😒 Jsem taky 31tt ale moře jsme odložili až na příští rok 🙂 to nám babička prcka pohlídá i 14 dní, takže si to vynahradíme 🙂

pepibubu
14. črc 2012

zbytečný hazard.

majina
14. črc 2012

V žádném případě!

hpaja
14. črc 2012

Před 2 lety jsem jela ve 29tt na 2 týdny do Chorvatska (jeli jsme hlavně kvůli synovi, protože se mu zase začal objevovat ekzém a rok předtím mu po návratu od moře zmizel). Cestovali jsme autem, letadlem by to bylo asi pohodlnější - rychlejší, ale to jsem se bála. Cesta se dala zvládnout, měla jsem raději kompresní těhotenské punčochy, aby mi neotékaly nohy (na delší cestování je opravdu doporučuji) 🙂
Cestovní pojištění jsme měli sjednané, ale pokud bych začala předčasně rodit či by byl nějaký problém související s těhotenstvím, bohužel by se na to pojistka nevztahovala - na to nás paní v pojišťovně rovnou upozornila.
Jinak pobyt byl super, sice mě lidi dost očumovali a možná si ťukali na čelo (břicho jsem měla už dost velké), ale cítila jsem se dobře a kupodivu mi ani to sluníčko a horko nedělalo nějak zle. Před sluníčkem jsem si břicho chránila buď tričkem nebo jsem posedávala pod slunečníkem, ale koupala jsem se normálně a fakt jsme si to pěkně užili 🙂

saminomimino
14. črc 2012

tak v tak vysokém těhu bych nejela dál jak na slovensko,zaprvé Bulharsko děs zdravotnictví tam bych rodit nechtěla ani náhodou a už vůbec né předčasně,to by hrozné i u nás a to máme výbornou neonatoligickou péči,mimo to v 31tt už moc koupačka a slunění není bůh ví jak dobré,tedy moc a fakt se může cokoliv stát,i když je vše dobré,z minuty na minutu může být vše jinak a to nemluvím o cestě tam a zpět,nejela bych ani náhodou,já v tomto těhu letěla na kanáry v 21tt a stačilo mi to bohatě,ale každého věc 😉

amj
14. črc 2012

já za sebe bych teda taky nejela. Bydlíme mimo čr, a když někam chci, třeba jen na nákup - tak i autem to mám 20-30 min. Hrozím se, kdyby mě to chytlo někde cestou, co budu dělat. A to se domluvím 😲

renat2
14. črc 2012

Tak já jsem byla 32/33tt v Itálii a skvěle jsem si to užila.

majka1976
11. srp 2012

Mě se teda hlavně nikam jezdit nechce, teď ve 30.týdnu mi vadí, když jezdím autem 11 km do města a musím mít zaplý pás, tak na delší cestu bych teda fakt neměla nervy. Jo, kdyby mi někdo kousek moře dovezl tady na zahradu 🙂

veruska007
14. srp 2012

Já chtěla jako těhotná jet k moři a pak jsem si to rozmyslela, když jsem na netu přečetla, že v případě zdravotních komplikací či předčasného porodu se na ošetření nevztahuje zdravotní pojištění, musela bys mít uzavřené nějaké speciální pro těhotné, ale o tom jsem nic kloudného nenašla. Je to totiž situace, kterou jsi mohla předvídat. Také jsem našla článek nějaké maminky, kterou takový výlet stál právě kvůli předčasnému porodu přes 100 tis. Tak to mě odradilo. Jeli jsme nakonec na Lipno 😝 . A byla jsem docela ráda, ve 32.tt jsem měla takové poslíčky, že jsem se kroutila a bála se, že začínám rodit. Naštěstí se to zase rozešlo.... ale s takovými příznaky v zahraničí bych asi hooodně panikařila.

kauculacek
14. srp 2012

Já rodila na dovolené v 35tt, sic teda v ČR, ale o to víc bych k moři už nejela 😉

verushe20
15. črc 2014

Já jsem chtěla taky jet ve 31. týdnu na dovču, ale žádná pojišťovna už to nepojist (péče o předčasně narozené dítě), tak jsem to raději neriskla a zůstala doma. Člověk nikdy nemá jistotu kdy porod přijde...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru