Co vám radil lékař, když mimi nepřichází?

lendyy
24. dub 2007

Ahoj holky,
zakládám toto téma. Všude se píše snažilky, začínáme apod. Ale já chci trošičku srovnat názor lékařů prostřednictvím Vás.
Jak to probíhá, pokud mimi nepřichází. Jak to vše probíhá?
Protože co se tady tak dočítám, tak názor lékařů se opravdu liší!!!

zuzan
24. dub 2007

Ahoj holky, jen jsem se chtěla zeptat ohledně měření BT... Nikdy jsem neměřila a ani se k tomu nechystám, je sice fajn znát své tělo, ale nedospěla jsem k žádnému přesvědčení, že to ke svému životu potřebuji...Snažíme se o miminko, dr. mi dal menstruační kalendář, abych mu ho vyplňovala-jedna z kolonek je měření BT a mám trošku obavy, abych tam za půl roku nepřišla, že se "ještě nezadařilo" a nepromeškala zbytečně další měsíce tím, že po mě bude tyto údaje požadovat... Po vás to doktor chtěl, nebo měříte z vlastní iniciativy?

mobina
24. dub 2007

Kamilo každý svého štěstí strůjcem. Možná to tady někdo tahle praktikuje nebo začne po přečtení tvého příspěvku, ale já dám raději přednost odborníkům a inseminaci 😉

len
24. dub 2007

Jasně, být v pohodě a užít si to, naprostý souhlas 🙂 Stejně jako s tím odreagováním, taky jsem vsadila na angličtinu, za dva měsíce jdu zkusit štěstí u CAE... brrr 🤐
A nebyl už manžel na spermiu? Ono se to bohužel mění z měsíce na měsíc a když píšeš, že má cukrovku a bere léky, možná by bylo lepší před takovýmahle hokus pokusama zjistit, jestli je všecko OPRAVDU OK 😕 Popřípadě zkusit rovnou IUI - to se spermie dostanou, kam mají "čerstvé a pod lékařským dohledem" 😉
Jinak ty ovutesty - já je rozhodně nezatracuju, jenom jsem chtěla upozornit, že existuje stejně spolehlivá a výrazně levnější metoda, která navíc jako bonus o našem těle vypoví mnohem víc, než že proběhla ovulace 🙂 Navíc pokud někdo neovuluje, tak se ovutesty fakt prodraží ☹

Ale hodně štěstí všem 🙂

len
24. dub 2007

Zuzan, já začala měřit kdysi sama, používala jsem to jako antikoncepci 🙂 No a jinak mě to baví, doktoři to ode mě berou (hodně to vypoví), ale určitě to nevyžadujou.
Pokud by ti měření nedělalo dobře (cítila byses příliš omezovaná nebo stresovaná), tak zkus měřit tak 2-3 cykly, když si to pan doktor přeje, a pokud budou vypadat slušně, klidně se na to vykašli 🙂

mobina
24. dub 2007

Zuzan po mě to dr. vidět nechtěla, ale když jsem jí říkala, že mám podezření na anovulaci, tak podle čeho tak usuzuji 😉
Kamilo Bt taky měříš jednou denně, takže stejná práce jako s ovu testy 😉 Jinak samozřejmě držím palce, aby druhá čárka zesílila a vše dopadlo jak nejlépe může 😉

zuzan
24. dub 2007

Holky, díky...po mě dr. měření nechce, to byla jen moje úvaha, abych třeba něco nezanedbala nebo nepromeškala, ale pokud to nevyžaduje, tak si s tím nebudu dělat těžkou hlavu 🙂 Jinak přeji všem HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

mobina
24. dub 2007

Zuzan dr. to vyřeší rychleji. Pošle tě na horm. profil a udělá folikulometrii 😉

zuzan
24. dub 2007

Super, to jsem chtěla slyšet, tak díky 🙂

majenka
24. dub 2007

Zuzan: mojí kamarádce doktor řekl, že chce,aby si 3 měsíce měřila BT a pak aby s tím přišla...a řekl jí to myslím v únoru 2007, takže žádná stará zpráva 😉

mobina
24. dub 2007

Já už jsem o tom taky od jedné holky tady slyšela, ale po mě osobně to nikdo nechtěl. Dr. zajímal MS kalendář, ale na teploty ani nekoukla.
Spíš by mě zajímalo, co by dělal, kdyby odmítla. Nařídit jí to přece nemůže 😒

len
24. dub 2007

Oni mají ten MS kalendář s předtištěnýma okýnkama i pro teploty a hlen, přišel mi takový trošku předpotopní, můj dr. mi ho zkroušeně ukázal, že jako by mi ho býval dal, ale poté, co viděl výpisy z Fertilityfriend, usoudil, že to nemá cenu 😀
Jinak co tak čtu na Koníkovi, tak se tu vyskytly případy jak doktorů, kteří měření vřele doporučují, tak i těch, kteří ho dokonce zatracují. Já bych volila zlatou střední cestu - pokud to někomu vyhovuje, tak ať měří, pokud to chce někdo zkusit, tak ať zkusí pro začátek 2-3 cykly a pak se uvidí, no a pokud to někomu přijde zbytečné nebo stresující, ať se na to vykašle 🙂 Akorát buďme připraveny, že každý doktor na to může reagovat naprosto rozdílně 😉
A co by řekl, kdyby odmítla? No, maximálně by mohl dát najevo svůj nesouhlas, ale jako jí nemůže proti její vůli předepsat léky, i kdyby jí zachránily život, nemůže nutit ani nic jiného - maximálně se ji může snažit přesvědčit, proč ano nebo ne, s podporou své lékařské autority, ale to je asi tak všecko 😀 Ovšem kdyby mi můj doktor tvrdil něco z toho, co jsem tu zaslechla (např. že holka nemohla ovulovat, když ani jednou nenaměřila 37 nebo že celé měření je náhoda a blbost a křivky jsou vzorně dvojfázové 10x za sebou úplnou náhodou a s ovulací to nesouvisí 😠), tak bych si asi o jeho odbornosti pomyslela svoje a šla bych jinam 😒

luciakubista
24. dub 2007

lendyy,
promin,ze odpovedam tak pozde,ale bola som u lekarky.
Brala som HA asi 9 rokov,ale uz 2 roky neberiem

simus
24. dub 2007

já teplotku měřila 4 měsíce poctivě a doktorka byla ráda že měla z čeho vycházet🙂

mikulka
24. dub 2007

Holky, také záleží na tom, kolik vám je. Po třicítce jsou, pokud máte dobrého doktora, lékaři aktivnější. Nemusí se čekat rok, než vás začnou vyšetřovat. Mně hormon. profil udělala dr. po 3 měs snažení, na spermio jdeme po 5 měs. Je mi 33. Ale je fakt, že když bude vše ok, možná to tímto vxš. skončí a pošlou nás, ať se dál sami snažíme 🙂 .
Ta polévková lžíce, ha 😀
To jsem viděla v nějakém filmu, že partner nastříkal do primeráka a holka to pak vysála stříkačkou a šup dovnitř 🙂

majenka
24. dub 2007

Potvrzuji to, co říká Mikulka. Před týdnem jsme byli s manželem v CARu na spermiogramu (protože jsme sami chtěli) a ptala jsem se tam, kdy se můžeme objednat na přijímací pohovor. Řekla jsem jí, že vím, že se to řeší až po roce, a že se snažíme "teprve" 8 měsíců...a že nám je 32 let...tak nám řekla, abychom se klidně objednali hned 😲 . Takže tam jdeme za měsíc... 🙂

Ale jak říká Len, ve 26 letech bych tohle asi neřešila, nechala bych to ten rok nebo rok a půl na přírodě 😉 . Takhle mám přeci jen strach "zbytečně" čekat...

nimmo
24. dub 2007

Tak můj doktor mi měření BT přímo doporučil, když jsem mu říkala, že se budeme snažit 😉 ale taky mi už bude třicet 🙂

mikulka
24. dub 2007

Holky, mně být 25 až 28, neřešila bych to vůbec a snažila se otěhotnět přirozeně. Až kdyby byla špatná psychika, pak se doporučuje dříve řešit. Ale mít normální cyklus a ovu a tak, tak lážo plážo piánko a uživat si života a mládí, a jen tak jako mimochodem, ač intenzivně, dělat mimi.
Já jsem dětská sestra a pracovala jsem mnoho let ve spec. školce s hyperaktivními a problémovými dětmi. Děti miluju, ale když jsem to tak kolem sebne viděla, fakt jsem si nejdřív chtěla trošku užít, pak už přijdou starosti na celý život.
Teď se ale na dítě i na ty starosti vyloženě cítím, a těším vlastně.
Takže myslím, že řešit to podle toho, jak moc na dítě spěcháme, a jak snášíme psychicky, že se třeba hned nedaří.

zuzan
25. dub 2007

Holky, děkuju za všechny názory-nechtěla jsem ale, aby tato diskuze sklouzla na téma měření bazální teploty-takové tému už tu je 🙂 Jen jsem si nebyla jistá a s tímto tématem to trošku souvisí, tak ještě jednou děkuju a všem snažilkám přeji pevné nervy a hlavně kopici štěstí 🙂)), těhulká zdravá miminka 🙂

len
25. dub 2007

Zuzan, jasně, já bych taky nerada, aby se tu přímo řešila BT a její záludnosti - od toho je tu samostatné téma, kde se nepřesvědčujeme jestli jo nebo ne, ale co, proč a jak (čili kdo se o to více zajímá, hybaj do tématu BT 😀 ) 🙂 Ale v podstatě to souvisí - některé holky tu psaly, že když se mimi nedaří, doktor ještě před všema vyšetřeníma měření doporučí, no a některý doktor raději rovnou přistupuje k dražším vědečtějším metodám 🙂 Takže odpověď na tvou prapůvodní otázku - jak kdo 😀

fidorka81
25. dub 2007

Zuzan, připojuju se k názoru Majenky, mě doktorka řekla v lednu, že mám měřit a za 3 měsíce se ukázat. 15.5. jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Ale podle teplot neovuluju.

petul.a
25. dub 2007

Ahojky, taky se připojím 🙂

Fidorka, pokud podle teplot neovuluješ, tak bych na tvém místě nečekala a šla bych k doktorce hned. Ale to je samozřejmě na tobě.

Jinak co se týká mojí zkušenosti s doktorem, tak postup je zatím takovýto: šla jsem za ním zhruba po roce snažení. Řekl, že je akorát čas začít s tím něco dělat. Dal mi menstruační kalendář, abych si zaznamenávala teplotu (to jsem dělala i předtím, jenže jsem ty teploty měla uložené v mobilu, který se mi povedlo utopit 😅). No a zjistil, že ovulace neprobíhá. Poslal mě na hormonální profil, manžela souběžně na spermiogram. Po vyhodnocení horm. profilu mi nasadil Clostilbegyt, příští cyklus budu mít poslední (šestou) dávku. Manžel byl i na kontrolním spermiu - je v normě (= nemá žádné přeborníky, ale jde to, slovy doktora "plodná žena s ním nebude mít problém otěhotnět"). No a pokud mi Clostilbegyt nezabere, tak půjdu na další vyšetření, ale to už do nemocnice, případně pak do CAR. Tolik tedy postup mého doktora. Hlavně je ale u něj úžasné, že vždycky informuje i o věcech, na které mě ani nenapadne se zeptat, a hlavně - dodá člověku velikou dávku optimismu, tolik potřebného nadhledu a hlavně jistotu, že to bude O.K. 🙂

fidorka81
25. dub 2007

Peťulo, já se musela stejně objednat a navíc teď čekám menzes, takže to nemá cenu chodit k dr. a vzhledem k tomu, že MS minule přišla s velkým zpožděním, tak jsem si dala pár dní navíc, abych se nemusela přeobjednávat :o)

prisscilla
25. dub 2007

Ahojky děvčata 😀,
abych se taky přispěla se svoji troškou: mě dal doktor taky MS kalendář. Řekl mi, že je to sice zastaralá metoda, ale že to můžu zkusit. Nemusím prý pravidelně, mám se ráno spíš věnovat partnerovi než teploměru...Myslí si, že nemám ovulaci.
Teď mám MS, ale jdu se hned juknout na téma BT a asi to vyzkouším 😅 .

oriorin
25. dub 2007

Ahoj holky,
už jsem to psala i do „když se mimi nedaří“, ale zajímalo by mě jaký máte na přístup mé doktorky Vy. Od ledna neberu prášky (po 10ti letech). MS nebyla (očividně ani nebude). Takže v únoru u doktorky, udělala sono, řekla že je to po vysazení normální, ať přijdu za měsíc, v březnu udělala zase sono, zase zkonstatovala, že se vaječníkům moc nechce a že sliznice ještě není dostatečně vyvinutá, že se teda nic neděje (o vyvolávačce nemluvila) a že teda ať zase přijdu za měsíc. Včera jsem tam tedy byla, ona jen zkonstatuje, že teda od ledna nebyla žádná menstruace a udělala mi sono. A ptá se mě, jak moc chci být těhotná, čumím na ní a říkám, že asi dost, když tam pořad lezu, ne?! No a ona, že by jako mohla ty vaječníky pošťouchnout, ale že si myslí, že by tomu dala ještě čas, ať to nechám na přírodě, že tou stimulací vaječníku by je zbytečně moc zatěžovala. O.K. já to klidně nechám na přírodě, ale jak to, že jí jako nevadí, že vůbec nemenstruuju??? Ptám se jí jako co s tím a ona mi říká, „to že nemenstruujete vůbec nevadí“!!! No asi půjdu jinam, že?!

len
25. dub 2007

No, sama o sobě by absence menstruace opravdu nevadila, pokud by docházelo k ovulaci... Což ovšem zřejmě nedochází, takže si myslím, že by bylo třeba zjistit, PROČ. Ono to občas opravdu pár měsíců trvá, než najede přirozený cyklus, a taky jsem spíš zastáncem toho "nechat to na přírodě" - ale nemenstruovat od ledna mi teda přijde dost 😝 Takže bych asi změnila doktora, nechala si někde zkontrolovat hladiny hormonů (+ taky prolaktin a štítnou žlázu) a sledovat ultrazvukem folikuly - možná, že stávkují vaječníky, možná je zvýšený prolaktin, špatná štítná žláza... ale nic z toho dneska není neřešitelná situace - hlavně CHTÍT 😒

dandule1
6. kvě 2007

....holky,mě na otázku,co mám dělat aby se to povedlo,doktor poradil ať si koupím nějaké zvířátko,nebo se pustím dorekonstrukce bytu 😀 😀 😀
Taky rada ne 😀 Jinak jestli ovuluju jsem si musela zjistit sama metodou měření BT,on mě hned hnal do CARu 😖

bublinka80
26. črc 2007

Tak tedy můj příběh:
Dadule 1 - byl jsme zrekonstruovali, po dalším půl roce jsme si pořídili pejska, který už bude mít mimochodem 10 měsíců a stále nic, tak tím to asi fakt nebude.
Jsem z toho docela jelen, po roce marného snažení jsem začala s vyšetřeními na gyndě, vzali mi 2x krev a dělali hormonální profil, mezi tím jsem byla na sonu - kde mi řekli že normálně ovuluju a taky manžel na spermio. Když už jsem po 2 měsících byla skoro připravená na nástup do nemocnice na průchodnost vejcovodů(cca 4 dny před) mi gynekoložka po telefonu řekla, že mám nějaké divné výsledky z krve (už před 3 měsíci!!) na štítnou žlázu a řekla mi, že pokud chci jít na tu průchodnost, tak můžu, anebo si můžu první vyřešit tu štítku. No dala mi - laikovi na výběr. Vybrala jsem si samozřejmě řešit první tu štítku, než jít zbytečně pod kudlu. Moje obvoďačka mě objednala na vyštření štítky až za 2 měsíce!!! A když jsem tohle všechno pověděla doktorovi, co k němu teď už pár měsíců chodím se štítkou, tak na mně koukal jako z jara, že prej jsem taková oběť doktorů.
Tak teď máme pár měsíců zákaz, než se mi srovnají hormony a pak prý můžu mít hromadu dětí.
Jinak k té BT - já jsem si ji svého času taky měřila, protože už jsem chtěla vědět, jestli funguju tak jak mám a vycházelo mi že ovuluju.
A ovulační testy zase říkaly že ne, ale myslím, že jsem je nedělala v ten správný čas. 😒

nelinkav
1. pro 2007

Ahoj holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi a zajímal by mě váš názor, vaše zkušenosti: Po vysazení HA (po 7 letech braní), jsem to dva měsíce nedostala, než mě dr.milostivě přijmula a píchla mi agulotin, tak jsem MS dostala až po téměř třech měsících. Pak zas téměř dva měsíce nic, tak jsem se k ní natvrdo vnutila (protože mě chtěla objednat zas za další měsíc a půl).Tentokrát se mě zeptala, jestli už chceme dítě, nacož jsem jí radší řekla že jo, protože i když jsem na mimčo zrovna dvakrát nespěchala, chtěla bych, aby se mnou něco dělala a pomohla mi dát tělo do pořádku – prostě chci normálně fungovat.
Takže mi hned vzala krev na hormonální profil a nasadila Duphaston. Za týden byli výsledky profilu – mám hodně zvýšený testosteron (3,68) , na což mi předepsala na půl roku znovu HA Chloe !!! a snížený progesteron, s čímž prý teď nebude dělat nic, protože neví, v jaké fázi cyklu se vlastně ten horm.profil dělal. Takže po půl roce HA mám hned po dobrání začít užívat Duphaston (prvních 10 dnů cyklu 2x1).
No a teď moje otázka: je normální léčit neexistující MS a touhu po dítěti antikoncepcí? A co jsem přečetla na pár diskuzích, tak některé z vás říkaly, že duphaston před ovulací ji zabraňuje, to bych pak asi těžko otěhotněla, ne?
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale jsem v tom začátečník a momentálně děsně vyděšenej, protože se dr. při téhle návštěvě zmínila o IVF… Mě se zdá strašně brzo o tom mluvit po 5 měsících, kdy ještě nenaběhla MS (a stejně jsme se první měsíc a půl chránili), taky i brblala pod vousy (ty ona opravdu má), že to samo asi nikdy nepůjde… No, docela šok, kdybychom se snažili nějakou dobu, tak neřeknu, ale ještě nedávno mě ani nenapadlo, že by kromě běžných problémů po vysazení HA mělo být něco víc…
Pokud mi budete moci poradit, říct jestli nemáte podobnou zkušenost s tímto postupem, nebo když mi řeknete, co říkáte na tu dr. budu moc ráda.
Ahoj N.

poletucha
1. pro 2007

nelinko- okamžitě vyměň tu vousatou doktorku 😎

nelinkav
1. pro 2007

poletucha: 🙂 , nicméně jsi mě moc neuklidnila. Myslíš teda, že postup léčby (resp.náprava těla po HA) by měl být jiný?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru