Co vám radil lékař, když mimi nepřichází?

lendyy
24. dub 2007

Ahoj holky,
zakládám toto téma. Všude se píše snažilky, začínáme apod. Ale já chci trošičku srovnat názor lékařů prostřednictvím Vás.
Jak to probíhá, pokud mimi nepřichází. Jak to vše probíhá?
Protože co se tady tak dočítám, tak názor lékařů se opravdu liší!!!

prisscilla
24. dub 2007

Ahoj Lendyy, zkus juknout na téma Když se mimi nedaří. Tam to taky řešíme. Papapa.

luciakubista
24. dub 2007

ahoj lendyy,
u mna to prebiehalo asi tak: mala som nepravidelnu menstruaciu,tak zistovali preco? zistili,ze mam malo progesteronu a dostalaa som na to prasky,robili mi hormonalny profil,aby zistili,ci je vsetko OK,tam mi zistili,ze mam zvyseny prolaktin a kvoli tomu sa mi blokovala ovulacia,dostala som dalsie prasky,ktore budem jest,az kym neotehotniem.
potom som brala clostilbegyt dva cykly,ale neuspesne a tak som sa prihlasila do CARu,caka ma kopa vysetreni,aj manzel (krv a spermio) a bola mi odporucana laparoskopia,spolu s nejakom hysterkoskopiou a nejakym chromo.Po tom u budeme vediet,co je problem a ci bude IVF,alebo len nejake stimulanty.Tot moj pribeh.

lendyy
autor
24. dub 2007

Ahojky prisscilla a luciakubista.
Prisscilla - mrkla jsem k Vám, docela "podobný", ale já bych tady opravdu ráda srovnávala názory lékařů.
Luciakubista: pokud se můžu zeptat, brala jsi předtím horm. ant.? A jak dlouho se snažíte.
Já ant. neberu už asi tak 3 roky - menstruace přichází každý měsíc v rozmezí 28-35dní. Ale jaksi se už 4 měsíce nedaří a to jsem celkem v poho. Nemyslím na to. Myslím na práci, co budu dělat po práci - takže psych. blok to určitě není.
Teď jsem v květnu objednaná k lékaři - takž jsem zvědavá, co mi řekne.
Nerada bych slyšela, že na to máme 1 rok. To už mi bude 27 a co dál?
Jak se můžeme snažit, když ani nevím, zda je všechno v pořádku 😒
zatím 😀

len
24. dub 2007

Záleží na tom, JAK DLOUHO se nedaří a jestli jsou ještě nějaké jiné problémy (nepravidelná, extrémně bolestivá či zcela chybějící menstruace...).

Pokud jsou nějaké problémy, obvykle se nejdřív řeší ty, bez ohledu na to, jak dlouho, popř. jestli vůbec se snažíte otěhotnět. Pokud nejsou, postup je obvykle takovýhle (samozřejmě se může lišit, tohle jsou mé zkušenosti a přijdou mi naprosto optimální - od nejjednoduššího k nejsložitějšímu):

- cca po 6-8 měsících může dr. poslat partnera na spermiogram, příčina nezdaru obvykle bývá v 50% na straně muže a tohle vyšetření je levné a nenáročné.

- cca po roce může přijít řada na ženu - v prvé řadě se zkoumá, zda vůbec ovuluje, jednak jí jsou ultrazvukem sledovány vaječníky (folikulometrie), jestli v nich dozrávají vajíčka a zároveň dostatečná výška děložní sliznice, druhak několikerým odběrem krve v průběhu cyklu se sledují hladiny různých důležitých hormonů (v průběhu cyklu se mění)

- také se vyloučí všemožné choroby (chlamydie, kapavka...)

- vyšetří se štítná žláza (odběr krve)

- pokud k ovulaci nedochází, tak se to řeší, dále se sleduje průchodnost vejcovodů - laparoskopicky (celková narkóza), metodou HSG (při vědomí, značně bolestivé) nebo tzv. kymoinsuflací - bezbolestné, rychlé, jednoduché, ovšem málokde na to mají vybavení a provádí to

- výjimečně už v takhle brzkých stádiích zkoumají imunitu vůči manželovým spermiím či oplodněnému vajíčku (výjimečná příčina neplodnosti)

- pokud je cokoli špatně, tak se to léčí, pokud je vše OK, zpravidla se ještě nějakou dobu čeká - nabízet evidentně zdravému páru umělé oplodnění po roce snažení je blbost 🙂 Holt cca 15% zdravých párů se to do roka nepodaří, no, na tom není nic špatného, akorát to chce trochu nadhledu a trpělivosti 😉

lanka
24. dub 2007

lendyy všechny jsme se nazačátku snažili aniž bychom studovali jestli je vše v pořádku. Až když snažení nejde tak se zjišťuje proč. Celkem to chápu když se podívám na ty ceny jednotlivých vyšetření a vím kolik mi jich už udělali a stejně zjistili velký houby.
27 není tragédie, ale máš pravdu že už je správný čas. Takže hodně úspěchů a pevných nervů a trpělivosti.

len
24. dub 2007

Lenddy, pokud máš pravidelnou menstruaci a žádné potíže, tak do toho roku bude jakýkoli dr. ochoten udělat maximálně ten spermiogram. Vždyť je to logické - vyšetření jsou drahá, pro ženu náročná a faktem zůstává, že i zcela zdravý pár má v jednom cyklu šanci cca 15-20% 😉 Takže se obávám, že po pěti měsících možná ukecáš doktora na spermio pro partnera, ale jestli tě nic netrápí, na 99% bych čekala radu typu - trpělivost, vyčkejte, ono to přijde 😉 Maximálně ti doporučí nějakou psychickou berličku v podobě vitamínů 😉 Pokud tě zajímá ovulace, můžeš zkusit měřit bazální teplotu, ale být doktor, tak holce s bezbolestnou a pravidelnou menstruací, která neměla ani v minulaosti žádné problémy, taky žádná vyšetření neprovádím 🙂 U 95% ženských je to zbytečné a ten zbytek se po roce, roce a půl sám "vytřídí" 😉

lendyy
autor
24. dub 2007

Len - ty jsi doktorka?
Já vím, že mám možná zbytečné obavy. Ale jaksi se lékařům "poslední" dva roky nepozdává můj čípek - tak chodím každého půl roku na prohlídky.
A jednou člověk zaslechne - že mám zakloněnou dělohu, na ultrazvuku mi řekno, že mám malou dělohu.
Takže fakt nechci na nic čekat - roky utíkají a nechci splakat nad vejdělkem 😢
Vitamínky jsem si "naordinovala" sama - zobu CALYBRUM Babyplan.
Tak nevím, zda mám po milování ležet raději na břichu nebo dělat stojky.
Opravdu udělám všechno, ale nevím, jestli mi to bude něco platné.
A co se týče menstruace - opravdu chodí docela pravidelně, ale že by byla bezolestná

len
24. dub 2007

Lendy, nejsem, ale za poslední dobu mám za sebou takového studia a absolvovaných vyšetření, že už jsem holt nasbírala spoustu zkušeností 😉 Momentálně mám za sebou snad všecka možná vyšetření, co se dají provést (teda průchodnost vejcovodů mi ověřovali kymoinsuflací, byla vzorná, takže další vyšetření - např. laparoskopie jsou zatím zbytečná) a jsem v onom stádiu "všechno je v naprostém pořádku, počkáme ještě půl roku a pak se uvidí" 🙂 A popravdě jsem za to doktorům moc vděčná, bála jsem se, že mě začnou dopovat hormony (na co, když mám všeho tak akorát?) nebo tlačit do umělého oplodnění, ale naštěstí taky volí postup "nejdřív dáme šanci přírodě" 🙂

Jinak nedělej žádné blázniviny, ani ty vitamíny nejsou nutné (bohatě stačí kyselina listová za pár korun), miluj se dle chuti, užívej života, zkus se trochu odreagovat a ono to přijde, uvidíš 🙂 Hlavně se nestresuj, příroda ví, co dělá, a většina ženských na téhle planetě otěhotní, aniž by tušila, že existuje něco jako ovulace, plodné dny nebo podobné znalosti 😉

A pokud máš bolestivou MS, řekni to doktorovi, třeba s tím něco zkusí udělat, i když občas pomůžou leda analgetika 😒

lanka
24. dub 2007

Len - těší mě že jsi stále nad věci. A gratuluju k tomu přírodnímu postupu. 😉
lendyy - len nám tu dělá poradkyni již docela dlouho takže jsi ji alespoň poznala.

prisscilla
24. dub 2007

Vidím, že názory lékařů se značně liší. Já jsem 18.4.07 byla u nového doktora, ten můj předešlý do mě pral jen injekce na úpravu menstruace a nic.
Snažíme se teprve od ledna. Postup je takový: 9.5.07 jdu na odběry na kompletní hormonální hladiny, pak na laparoskopii a popřípadě partner spermiogram. Všechno bude prý směřovat k tomu, abch rovnou byla připravená na IVF. Všechna tady ta vyšetření a zkoumání prý vyjdou tak do konce roku. Záleží na doktorovi, co je s Tebou ochotný dělat a jak se k tomu celému staví.

len
24. dub 2007

Pris a ty máš neprůchodné vejcovody nebo nějaký jiný závažný problém, proč rovnou na IVF? 😕 Mně to přijde strašně brzo, když ještě nemáš srovnaný cyklus, rovnou uvažovat ani ne po roce o IVF 😕
Jinak samozřejmě injekce "vyvolávačky" jsou celkem na nic - sice přivolají menstruaci, ale příčinu toho, proč nepřišla, nevyřeší, takže řešit nepravidelný cyklus, když se ženská snaží otěhotnět, pravidelně jenom vyvolávačkama, je blbost na entou 😠
Ale nějak jsem zastáncem toho, řešit věci krok za krokem - tedy ideálně dostat tělo do takového stavu, aby přirozeně ovulovalo, a potom s velkou pravděpodobností přijde těhotenství samo od sebe 🙂
Samozřejmě neznám tvůj přesný zdravotní stav, ale mám pocit, že máš problémy s cyklem, pokud to předchozí dr. řešil vyvolávačkama (a opravdu gratuluju ke změně 🙂 ), což mi samo o sobě nepřijde vůbec jako důvod k IVF 😕 Když tu člověk projde diskuzema a vidí, kolik holek otěhotnělo jenom "lehkým pošťouchnutím" ve formě Clostylbegytu, Pregnylu nebo IUI, tak mi takový zásah do těla, jako IVF přijde trochu hrrr 😕

Jinak všechna výše popsaná vyšetření jsme absolvovali během šesti týdnů, pravda, mám hodně krátké cykly, ale není to mnohaměsíční maraton 🙂

simus
24. dub 2007

po více jak roce snažení jsem šla k dr. a následovalo, hormonální vyš, štítná žláza, spermiogram pak clostilbegyt na 3 měsíce a to jsem otěhotněla trvalo to téměř 2roky. Pokud by se tak nestalo tak měla následovat laparoskopie a profuky vejcovodů a zřejmě inseminace nebo umělé opl. Je mi 30 takže není na co čekat🙂 naštěstí jsme to stihli přirozenou cestou

lendyy
autor
24. dub 2007

Ahoj "simus".
A toho se právě bojím. Všichni to nechávají jen tak lážo/plážo. A až ti táhne na 30, tak ti jsou schopni dokoři říct, že už ti nejenže tikají biolog.hodiny, ale že už spíš dotikali ne? ☹
Tak tohodle se chci ušetřit. Prostě tomu nechávám volný průběh, ale chci mít alespoň malinkatou jistotu, že to půjde.
Neradi bychom se rok o něco pokoušeli a pak zjistili, že je někde nějaký problém.
Ale uvidím za 14dní jak mě pan doktor potěší 😀 a co mi řekne. Jaký na to bude mít názor. Doufám, že si o tom rozumě promluvíme.
Nevím, je v tom asi i trochu studu, ale musím to už konečně prolomit. A budu se na všechno ptát, a všechno budu chtít vědět.
Když se člověk dívá na tu "ordinaci v růž..." tak mně to příjde docela "nereálný". O všem si tam povídají.
A jak jsem to již psala, sice doktorka nebo doktor něco konstatuje - ale neřeknou mi nic konkrétního - co to znamená, nebo jaký to může mít dopad.
Ach jo - snad bude líp 😀

mobina
24. dub 2007

Leni bezvadně řečeno 😉
Takže já to mám takhle. Za měsíc to bude rok co se snažíme o mimi. V té době jsem také vysadila HA. Díky měření BT jsem zjistila, že ovulace spíš nechodí než chodí (za 10 cyklu jsem měla sotva 4). V srpnu jsem byla na prevenci. S dr. jsme se dohodli, že pokud by to trvalo, mám přijít v lednu a uděláme nějaká základní vyšetření. V lednu jsem šla na odběr krve (hormonální profil) a vše dopadlo v pořádku. Dokonce proběhla ovulace, takže jsem dostala Pregnyl do zadku, ale těhu se nekonalo. Naopak mě Pregnyl zase totálně rozhodil cyklus. Na vlastní žádost jsem dostala žádanku na spermio partnera. No a teď tak nějak stagnujeme s vyšetřeními. V květnu nás čeká kontrolní spermio, protože první nebylo nic moc (může se měnit měsíc od měsíce, takže nepodléhat panice 😉 ) no a pak se uvidí. Do žádných center asist. reprodukce zatím nedocházím, vše řeším s gyndařkou. Sanžíms e dát tělu čas, aby se srovnalo samo, protože hormony mi vážně nedělají moc dobře. Uvidíme, jaký zvolíme postup v květnu. Jinak mě je 26,5 😉

len
24. dub 2007

Tak, ptát se, ptát se a ptát se - co, proč a jak 🙂 Protože málokterý doktor má čas a náladu objasňovat všecky postupy jen tak, ono to v podstatě ani většinu pacientek nezajímá 😒 V tomhle si nemůžu vynachválit CAR u Apolináře - takovou folikulometrii bych přála všem - přímo nad hlavou jsem měla obrazovku, milá paní doktorka pozorovala všecko ultrazvukem a na obrazovce mi detailně opsala každou černou šmouhu - dělohu, vaječníky, folikuly... Co to je, proč to tam je, co to dělá, jestli je to dobře nebo špatně... 😵
Jinak s tím věkem - když ono je to v podstatě rozhodnutí každý ženský, za to chudáci doktoři nemůžou 😒 Já vím, někdy je to těžký, když se "ten pravý" objeví třeba až když je ženský 35, ale občas to holky za tu třicítku záměrně odsouvají, protože je pořád co stíhat a dodělávat, škola, kariéra... No a co pak chudák doktor, když mu tam nakluše ženská před čtyřicítkou, že už se jí půl roku nedaří? 😒 Já byla hned na první návštěvě v CARu poučena, že ženská plodnost klesá od 25 let 😀
Ale jinak samozřejmě se jinak budou doktoři chovat ke mně (bude mi 27), kde ještě máme času relativně dost, a jinak k pětatřicátnici, která plánuje první dítě, tam už se samozřejmě trochu "zrychluje" a na nic moc nečeká, protože tam jde spíš o měsíce než roky 😉

lendyy
autor
24. dub 2007

Ahoj "mobino",
z tohoto mám také strach. Jestli si doktoři myslí, že mně začnou "dopovat"
nějakýma hormonama, tak na to ať zapomenou.
Už 4 roky jsem ráda, že nic neberu a že čistím tělo a že vše probíhá tak jak má a nepotřebuju nějaký "koňský" dávky bůhví čeho.
Je to asi fakt o přístupu. Ale prostě se budu chtít doktora na všechno zeptat, ať mi všechno vysvětlí, protože pak si to člověk může v té své hlavince probrat, ale když mu nic neřeknout - tak o čem mám přemýšlet? Mám si to všechno domýšlet?
To fakt ne! Ještě že přítel souhlasí s tím, že kdyby to bylo nutné, na nějaký to spermio by šel. Dokonce si z toho všera dělal legraci, ale věřím, že kdyby k tomu mělo dojít - tak bude mít nejen prdelku staženou 😀

mobina
24. dub 2007

Lendy no ono pokud bude nějaký problém, tak se těm hormonům asi nevyhneme a nakonec je ještě budeme rády brát,jen aby jsem se dočkaly dítka 😉
S polohou ti neporadím. My to tak nějak střídáme podle chuti. Já jsem jen po spermiu začal podkládat pod zadeček polštář, abych těm líným mrškám malinko pomohla alespoň takhle. No a snažím se po styku ležet alespoň chvíli 😉
Doktora se určitě zeptej. Já se taky ptala, ale jen mi udělala UTZ a domluvili jsem se na leden. Myslím, že pokud nezalžeš o době snažení, nic moc s tebou nenadělá 😒 To je ale na každé z nás. Je pravda, že většině holek se to tady na koníkovi do toho roka podařilo. Vyjímky jsou, ale v menšině 😉

lendyy
autor
24. dub 2007

Ale to zase nějak zveličovat a lhát nechci. Prostě mu řeknu, že to od ledna zkoušíme a zatím bezúspěšně. A myslím, že už to poznám podle přístupu - zda se mmně bude ptát jako jestli si nějak hlídám ovulaci nebo tak.
A jestli si s ním nebudu rozumět - tak doktora změním. Tahle možnost ještě je. A vím o jednom - který se přímo těmito problémy zabývá. Je právě specializovaný na problémy s otěhotněním. Sice bych musela dál dojíždet, ale pro mimo vše. Klidně i stojky na hlavě 😀

prisscilla
24. dub 2007

Len, máš pravdu, tam ten doktor byl na nic. Tenhle je o něčem jiném. To IVF by nebylo hned, ale až kdyby to opravdu nešlo normálně. Asi jsem to špatně napsala. Teď ty hormony, eventuelně nějaké léky na úpravu, pak laparo - srůsty, blány, průchodnost, pak spermio... Samozřejmě vždycky snažení, konzultace co a jak a tak... Ale chtěla jsem tím říct, že určitě nenechat ten problém jako já. K tomu svému blbovi jsem chodila 2 roky, co jsem to po skončení braní antikoncepce nedostávala, absolutně mi neudělal žádné vyšetření a jen do mě rval injekce. Teď se od ledna snažíme o mimi a on mi chtěl nasadit silnou antikoncepci, abych to dostávala. Dobrý ne. Jen chci taky říct, děvčata, neváhejte se ptát, pátrat, klidně odejí k někomu jinému... opravdu se to vyplatí.

janulik08
24. dub 2007

ahojky lendy...
ja uz rok a pol neberiem HA...doteraz som mala mrchu stale na cas ako hodinky...ale odkedy sme sa zacali snazit o mimi tak mrcha stale meska....snazilkujeme od novembra...uz tretikrat som zmenila lekarku...a tato mi radi brat znova HA na 4 mesiace..a vraj hned potom otehotniem....ale meriam si aj BT a mam anovulacny cyklus.....takze odmietam prejst na HA..je to stale len umelo vyovlana MS....a ako poznam svoje telo tak po vysadeni mi bude trvat pol roka aby sa to znova upravilo........
dufam ze lekarka bude mudrejsia..a urobi mi nejake testy.....najblizsie ma caka vnutorny ultrazvuk v 14 DC a ultrazvuk prsnikov.......... 😀

kamila3
24. dub 2007

Holky nedá mi to a musím se tady vykecat.Možná se budu i stydět,ale vy mě nevidíte ,tak co .Je dost dobrý zkusit investovat do toho nějakou korunu a koupit ovulační testy.není ovulace každý měsíc ve stejnou dobu a každá ji máme jinak.Já měla ovu jeden měsíc 12.den cyklu a teď až 20.cyklu.Takže dost pozdě.A tak když přesně víte,kdy ovu nastane je to jasné.Taky jsem nebyla líná po styku spermie na toaletě "posbírat" starou plévkovou lžící a nasát do sterilní inj.stříkačky a poté s nima ...víte kam,ne?..Možná je to blbost,ale řekla jsem si škoda každé spermie,tak buď a nebo.Mít takhle pozdě ovu je také k ničemu,ale doufala jsem ,ře se to povede.Dnes mám 32.den cyklu a nedalo mi to ráno a tt jsem si udělala.Je tam....Druhá čárka je sice slabá,ale je vidět a byla v limitu.Další zkusím zítra,měla by být silnější.Už je to stokrát omletý,ale tak po sto první:Buďte v pohodě!!!Někdy to sice nejde,ale nepozorujte se ,stejně si to nevydupete a čím víc si to budete nutit,tím to nepůjde.Začněte se současně se snažením věnovat něčemu dalšímu,něčemu navíc,já jsem začala hrotit angličtinu o 200%,abych na to nemyslela.Jezdím s klukem (mám syna,dnes je mu 7 let)na koně a do plavání.Nehrotit,nehrotit...Psychika je hrozná věc.

kamila3
24. dub 2007

jo je mi 31.taky už nic moc...cha cha .

len
24. dub 2007

Teda, dva roky na vyvolávačkách 🙄 Ach jo, pokud se o to člověk nezačne zajímat sám, tak se taky může snažit deset let 😠 A bez ovulace ještě nikdy nikdo neotěhotněl 😝 Já měla v tomhle štěstí, že mi cyklus hned po HA vzorně najel do starých kolejí, navíc můj dr. je značně akční a hned mě hnal do CARu 😀

Jo a ještě jedna věc - mám pocit, že někomu připadá, že CAR je poslední východisko, že je to pouze místo, kde se provádí umělé oplodnění. Ve skutečnosti jsem tam získala dojem, že je to místo, kde se nám snaží všemožně pomoci, abychom otěhotněli, pokud možno přirozenou cestou 🙂 Čili něco, co by měl asi dělat každý správný gynekolog - nejprve provést všechna vyšetření a snažit se najít příčinu neúspěchu, snažit se dovést tělo tam, kde je většina zdravých žen a pak dát šanci přírodě. Teprve pokud je nějaký závažný problém (slabý spermiogram, srůsty na vejcovodech...), přistupuje se k umělému oplodnění, do té doby je opravdu snaha postupu ovulace (někdy musí být vyvolaná léky) - oplodnění (ideálně přirozené, někdy nutná inseminace) - těhotenství (někdy musí být podpořeno hormony). Teprve když tento stav selhává nebo jsou někde problémy, které opravdu tělo nedokáže obejít (extrémně málo nebo špatné spermie, srůsty...), tak se postupuje k samotnému IVF. Ale chodit do CARu rozhodně nemusí znamenat hned se dopovat hormonama a podstupovat IVF 🙂 A na druhou stranu, když už nic jiného než IVF nezbývá, tady to odhalí a jsou tu na to odborníci, určitě se není čeho bát, když tam člověk dostane doporučení 🙂

Jinak Lendyy, mám pocit, že spousta doktorů se tě nejen nebude ptát, jestli si hlídáš ovulaci, ale dokonce se někteří za to na tebe budou zlobit 😀 Mají pocit, že jakmile se člověk moc sleduje, moc o tom pak přemýšlí a stresuje se 😉 Což teda nemusí být pravda, ale je třeba být dostatečně nad věcí a ukázat jim, že z toho neúspěchu není z tebe hromádka neštěstí 😉

lendyy
autor
24. dub 2007

Ahoj "kamila3"
- kam se hrabu já, s tím, že bych byla ochotná udělat i stojku 😀
Ale koukám, ženská je schopná pro svýho mimíska udělat opravdu všechno!
Jen jestli se tě můžu zeptat - jakou značku ovulačních testů jsi zkoušela?
A zkoušela jsi to toho 20.dne cyklu? V tomto jsem opravdu laik. Pokud se ti
tam nějak "objeví", že máš ovu - tak na to vlítnete jo? 😀

mobina
24. dub 2007

No Kamilo tak sběr spermií, to jsem tady ještě nečetla 😕 Jinak nechci být nějaký propagátor, ale měření BT je mnohem levnější a spolehlivější, dle mého názoru. Jinak na nepravidelnou ovulaci doporučuji milovat se s chutí a pravidelně alespoň jednou za 2 až 3 dny 😉

lendyy
autor
24. dub 2007

mobino - beru tě za slovo. Není nad to spojit krásné s užitečným, že? 😀
Tak holky dneska musím pádit - na koníka chodím jen v hokně a dneska už končím. Takže dnešní zakladatel se s vámi loučí a jsem zvědavá co tady ráno najdu za debatu. Tak zatím páčko a ve snažení zdar, sílu a vytrvalost!!!

mobina
24. dub 2007

Lendy tak tak, možná to bude znít otřepaně, ale s manželem nás to všechno sblížilo a sex je fakt suprovej. Fakt to chce se nad to všechno trochu povznést a hodit se do pohody 😉 Tohle je na přírodě a my s tím nic neuděláme, i když to budeme lámat sebevíc přes koleno a oběháme všechny dr. v okolí 😝

casia
24. dub 2007

Ahojda holky, preju pekne odpoledne. Tak jsem se dnes objednala na patek na gyndu a jsem vazne zvedava, jak to dopadne, mam 10 den od vynechani MS a za sebou cca 5 ruznych testu, vse nega, jen na jednom byla po delsi dobe velmi slaba carka, jinak mam vysazeno anti cca 6 mesicu, MS pravidelna jako hodinky, fakt uz si pripadam jak cvok, nevim co to bude, miminko bych chtela, je mi dobre, zadne bolesti, ani nechutenstvi, zadne bolesti ani jine zmeny, citim se dobre, mam z te navstevy strach, protoze me navic odesla gyn. do duchodu, tak jdu k novemu, je to chlap, rika se, ze jsou lepsi, ale nevim, taky mam strach co to krome tehu muze byt, cysta ci co....Diky predem za nazor..Casia

len
24. dub 2007

Uf, Kamilo, s tou polévkovou lžící tady teda trumfuješ 😀 Jinak ovutesty jsou možná fajn, já je nezkoušela, ale jak píše Mobi, měření BT mi přijde trochu lepší (kdo mě nezná, jsem tu velký propagátor 😀 ). Trošku si tu udělám "reklamu" 😀 http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

Ale s tím vracením spermií zpátky a stojky a podobné hlouposti - to je fakt nesmysl 🙂 Však ony se tam dostanou, jako maximum mi přijde to podložení zadečku, hned nevstávat (čili buď na záchod letím hned a potom je mnohem lepší zůstat v klidu ležet, nebo tam letím za půl hodiny a to už je naprostá většina spermií, co ještě zbyly v pochvě zahubená kyselým prostředím - zkus si dát so "sperma ze lžíce" pod mikroskop 😉 ), taky tu byla halasně propagovaná "prstíková metoda" (prstem sperma rozetřít po otvoru v děložním krčku), ale kdyby to bylo něco zázračného, oni už by to doktoři dávno propagovali 😉 Jinak samozřejmě existuje metoda IUI - inseminace, kdy vám jsou spermie vstříknuty krčkem přímo do dělohy, ovšem zde je nutné, aby bylo sperma správně "pročištěno a upraveno" - rozhodně tam nevstřikují sperma tak, jak ho partner odevzdá, to by leda způsobilo neplechu 😉

kamila3
24. dub 2007

NO S POLÉVKOVOU LŽÍCÍ TADY URČITĚ JEŠTĚ NIKDO NEBYL.... PŘIZNÁVÁM,ALE ŽENSKÝ BY SE PRO DÍTĚ PŘETRHLY.A TAK MI NENÍ 25,ŽE ?I MĚ TIKAJÍ BIOLOGICKÉ HODINY.MOŽNÁ JE TO BLBOST SE "SBÍRÁNÍM " SPERMIÍÍ,ALE MANŽEL MÁ CUKROVKU A BERE TAKY LÉTA LÉKY A TAK JSEM SI ŘEKLA,ŽE CHCI VŠECHNO NEBO NIC.MOŽNÁ JSEM SAMA SEBE PŘESVĚDČILA,ŽE JSEM PRO TO UDĚLAL MAXIMIU.MĚŘENÍ BT JE PRAVDA O DOST LEVNĚJŠÍ ,ALE JSEM LÍNÁ SE MĚŘIT,NEBO BYCH NA TO PŘINĚJMENŠÍM NĚKTERÝ DEN ZAPOMĚLA.OVU TESTY JSOU JEDEN KOLEM 50,-KČ,NEJRADŠI JSEM MĚLA TAKOVÉ RŮŽOVÉ BALENÍ PO 3 KUSECH,VYŠLO TADY U NÁS NA 110,-KČ.PROTOŽE JSEM NEVĚDĚLA KDY TA OVU PŘIJDE,ZAČALA JSEM SE TESTOVAT JEDNOU DENNĚ OD 10.DNE CYKLU PRAVIDELNĚ ODPOLEDNE (NIKDY NE RÁNO)DO DOBY NEŽ BYL TEST POZITIVNÍ.A PAK JEN TMO TULENÍČKO.NEZAPOMĚLA JSEM TAKY NA TO ,ŽE BY MĚ TO TULENÍ MĚLO BAVIT A NE JEN UKVEDLAT DÍTĚ A TAK JSEM SE SNAŽILA BÝT V POHODĚ A UŽÍT SI TO.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru