Dá mi zubař injekci v 9 měsíci těhotenství?

coreprincess
27. čer 2014

Mám šílený strach ze zubařů. Před 2 roky jsem byla na zubním a má zubařka mi trhala stoličku(šestku) aniž by mi začala působit umrtvovací injekce. 3 dny mi to krvácelo a ještě sem do toho dostala hnisavý zánět. Byla to taková bolest, že když mě začal bolet o rok dýl ten samý zub(taky šestka, ale na druhé straně, tak sem 14 dní trpěla ty bolesti s tim, že to snad přejde (nepřešlo.) Pak už byla bolest taková, že sem raději jela se zubem na pohotovost. Vytrhli mi ho.
Zlomil se mi kus sedmičky..zubařka mi do ní dala zase opět zaživa bez injekce vložku. To byla taková bolest, že sem měla zas panickou hrůzu tam s tim jít.

Ta mi teď vypadla a s ní kus toho zubu. (Přestěhovala jsem se lítám a hledám zubaře, který ještě bere pacienty a zatím narážím na všechny co mají plné stavy a nové pacienty neberou. V po bych snad měla jít k nějakému zubaři od tchýně.)
Jsem na konci 8 měsíce. Příští týden začínám 9 měsíc těhotenství. Dají mi injekci když jsem v tak vysokém stádiu těhotenství? A nebudou mi zub trhat, že ne jen mi ho ošetří a zadělali by ho až po porodu a nebo trhali až po porodu. Mám prostě panickou hrůzu ze zubařů, ale musím tam aby mě to nechytlo při tom porodu.

fifina86
27. čer 2014

@coreprincess injekci i daji v pohode, tehotenstvi neni prekazkou.Co ti ale se zubem budou delat ti tady nikdo nerekne, to vyhodnoti az zubar 😉

coreprincess
autor
27. čer 2014

@fifina86 no snad to nevytrhne, když to zubařka chtěla zachránit :D

tullie
27. čer 2014

Jen bez k zubaři, ať udělá co udělá, určitě ti to pomůže víc než kdybys čekala a pak to bylo ještě horší. Přece nechces aby te při porodu bolel ještě zub😉 Me ale můj zubař třeba umrtvení ted prave kvuli tehotenstvi nedal a ani mi to nevadilo.

doko
27. čer 2014

@coreprincess injekce taky dostávám, to není žádný problém 🙂 já jsem u zubaře každé dva měsíce- snažím se nepodceňovat prevenci. ale spíš mě zaráží, že jsi měla vložku.....to je jediné co mi zubařka říkala, že se v těhu nesmí, protože uvolňuje nějaké látky škodlivé pro plod.....ale možná si to s něčím pletu 😉 a nebo Ti zubařka dala nějakou spešl, když ví, že jsi těhu 🙂

coreprincess
autor
27. čer 2014

@tullie no ono by to nemělo vůbec vadit to umrtvení četla sem to všude na netu, ale já sem posera a potřeebuju ho. teda to si šikula, žes to zvládla bez. No mě to nebolí, ale nechci se právě dopracovat k tomu, aby to začlo bolet :D

coreprincess
autor
27. čer 2014

@doko no to nevedela a ja to taky nevedela mela sem ji doost dlouho jak sem se k ni bala jit.

kukuss
27. čer 2014

Ted jsem byla v 36+3 a injekci jsme měla, vrtala mi zub 🙂 i v druhém trimestru jsem měla injekci,upřímně ten stres co bych zažila bez ní je pro dítě mnohem horší. V těhotenství se nedělá hlavne RTG, jen, pokud je to nezbytně nutné. každopádně v posledním trimestru si myslím, že už na té injekci nezáleží vubec 🙂. Hlavní je, at nic nebolí a není stres. Potom by byl zbytečně zánět, ATB a další komplikace, raději to vyřešit hned 🙂

coreprincess
autor
27. čer 2014

@kukuss juju, ale trhat by mi to snad neměli ne? 🙂 jako vložku mám vypadlou, kuz toho zubu pryč. nebolí mě to. ale myslim, že novou ozdravovací vložku mi tam asi nedá, ale že mi to nechá buď otevřený a nebo to vyplní. No sem zvědavá. Každopádně doufám, že s injekcí. Jsem objednaná na pondělek.

kukuss
27. čer 2014

@coreprincess No pokud to upadlo a zub se dá zachránit nebo alespon jestli to jde udělat tak,aby vydržel nějakou dobu tak si myslím, že trápit vás zbytečně nebudou 🙂.

coreprincess
autor
27. čer 2014

@kukuss to doufááááám :D já mám takovou hrůzu z toho prostě ..včera jak sem obíhala zubaře, kterej ještě přijímá pacienty stačilo mi sedět v těch dvou čekárnách a přez dveře slyšet tys zvuky přístrojů. byla sem rázem celá orosená a bylo mi zle :D a pak sem se dozvěděla, že mají plno :D...výborný

veronika162
27. čer 2014

@coreprincess Ja byla u zubare v utery, zacinala jsem 39tt a vypadla mi vlozka ze sedmicky... bolelo to a k porodu jsem to chtela mit v cajku tak jsem strach prekonala a v pohode... jinak co se tyce te injekce tak moje dr ji uz nechce davat v 3. trimestru... takze posledni dobou vse bez umrtveni a ziju....rikam si ze porod bude stokrat horsi 😀 😉

coreprincess
autor
27. čer 2014

a co ti s tim nakonec udělali?
@veronika162

pt1981
27. čer 2014

moje mudr mi injekci odmítla dát, prý po zkušenostech, kdy jedné pacientce začaly po injekci stahy.... Bolí mě zub už nějakou dobu, poradila mi vodičku, se kterou mám vyplachovat ústa a ozvat se po porodu... Kaz na zubu nevidí a rtg mi neudělá.... Takže u mě zkušenost nic moc....

veronika162
27. čer 2014

@coreprincess no ja to mam ted ze zubama v tehu dost desny...tahala mi nervy ze dvou zubu...coz jsem zazila snad nejhorsi bolest v zivote :-/ pak mi asi 4x cistila kanalky a vzdy zadelala vlozkou no a ta mi ted vypadla tak mi to jen zacementovala a po porodu pak mam dojit . Kazdopadne to nebolelo vubec a aspon nemam do zubu diru jak nekam 😀 pak dej vedet jak si dopadla 😉

coreprincess
autor
27. čer 2014

@veronika162 ach ach to je trápení s těma zubama

aja215
27. čer 2014

Dá mě trhaly takhle osmičku 🙂

ivda
27. čer 2014

Já ji v 9.měs. vpoho dostala. A dokonce dvojitou. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru