Děložní čípek X2 ve 35tt. Co to znamená?

momin
23. únor 2009

Zdravim maminy... Chtela sem se zeptat jestli nektera nevite co to znamena kdyz mam delozni cipek X2. Asi sem se hned mela zeptat doktora-kdyz on mi taky nic sam od sebe nerekne.. 😒 Vim ze predtim sem mela celou dobu Y tak to X asi neco znamena ale nevim co.. ☹

radus78
23. únor 2009

momin, myslím,že ti čípek už měkne a je dlouhý 2 cm. V 35tt bych to už neřešila. Prostě se připravuješ na porod 😀

momin
autor
23. únor 2009

No právě že sem si myslela že mám ještě mesíc čas.. Tak ted začínám trošku zmatkovat....

rioko
23. únor 2009

ve 35 tt je to úplně v pořádku, já mám od 29 tt čípek nějakých 17 mm a teď jsem 36 tt a mimčo se furt drží, jen na čípku nezáleží, hlavně když se neotvíráš

radus78
23. únor 2009

momin, to je úplně normální, kdyby tam bylo riziko předčasného porodu, tak by ti to dr. řekl. V tvém tt je to naprosto normální.

momin
autor
23. únor 2009

Hned sem o něco klidnější..... 😉 Diky moc

betina
23. únor 2009

momin, jak píšou holky, bud v klidu, já se začala otevírat už ve 30.týdnu, musela jsem jen ležet, měla jsem čípek hodně malej....a nakonec...jsem byla otevřená na 1,5 cm i během porodu 😀

ninus81
23. únor 2009

Zdravím všechny přítomné obracím se na vás z dotazem ohledně zkráceného čípku jsem v 31+6tt již 14 dní ležím v nemocnici,a to jen díky tomu že jsem šla na UTZ v 30tt a kontrolovali mě čípek který měl 14mm a dnes další kontrola a to byl 16mm.Podbřišek mě netvrdne, pohyby cítím perfektně,Monitor prý ukázkový děloha nevykazuje žádnou známku akce.Celkově se cítím velmi dobře.Bohužel mě nebylo vyhověno propustit mě domů a stále mě zde lékaři hrozí předčasným porodem, a tím že by to miminko nemuselo přežít nebo mohlo být postižení Dle UTZ má miminko 1970 g mohu říct že mě to velice stresuje a neprospívá už nevím na koho se mám obrátit. .Každý den mě akorát měří tlak (ten je v pořádku) a dávají mi denně 1 sáček Magnosolvu jinak se mnou nic nedělají. Ráda bych znala váš názor. Moc děkuji

svataterezicka
24. únor 2009

NO mě zase doktor řekl že mám měkčí čípek a že se mi bude dobře rodit???

rioko
24. únor 2009

ninus občas mám fakt pocit, že to doktoři přehání a stresují tím zbytečně maminky. Mě můj gynekolog taky pořád strašil a nařídil jen ležení s nohama nahoře. Ve 29 tt jsem ležela na JIP s podezřením na odtékání plodové vody. Čípek jsem měla nějakých 18 mm a vůbec to neřešili, říkali, že na čípku zas tak nezáleží a rozhodně jen ležení a magnézium - které je mimochodem spíš placebo a mě ho tam pak ani nedávali nezabrání předčasnému porodu. Když mě pustili, chovala jsem se podle toho, jak se cítím, čípek se sice zkrátil, ale cítila jsem se celkem ok, i bez magnézia mi bříško tvrdlo jen několikrát za den, ale to je běžné. Teď jsem 36 tt, čípek mám téměř 0, ale neotvírám se nevypadá to že bych měla začít rodit. Takže asi tak

ninus81
24. únor 2009

rioko: moc moc moc moc děkuji za odpověd, vystresovali mě tu za těch 14 dní dostatečně ale tvá odpověd mě uklidnila. Takže vlastně až se malému bude chtít ven neovlivní to nic je to vlastně jen na přirodě 🙂 Tady to právě strašně řeší, a hlavně dost straší to jsem právě včera vyslovila před tou Dr. a moc se jí to nelíbilo když jsem jí řekla že v těhu má mít nastávajcí matka klid a né být stresována

rioko
24. únor 2009

přesně tak, pokud se bude chtít miminku ven dřív, nezabrání tomu stejně nic. je ssamozřejmě lepší dodržovat klidnější režim, já polehávám, nedělám těžké práce - akorát umyju nádobí a podobně, jinak dělá všechno manžel, na procházku jdu když se cítím, ale hlavně jsem psychicky víc v pohodě a mému gynekologov všechno odkývu ale úplně se tím neřídím. Moje kamarádka čekala dvojčata, měla od nějakého 26 tt čípek 15 mm, ležela asi 14 dní v nemocnici, pustili ji když ho měla 17 mm, doma polehávala, odpočívala a chovala se taky podle pocitu, porodila v 36 tt a miminka jsou v pořádku

radus78
24. únor 2009

ninus, já ležela v nemocnici v těhu několikrát. Ležela jsem tam kvůli tvrdnutí břicha. Na čípek to vliv nemělo a naposledy jsem tam ležela 3 týdny. Pustili mě až 36tt. Pořád mi hrozili předčasným porodem a nakonec jsem porodila přesně v termínu. Hlavně se nestresuj a radši ještě odpočívej dokud můžeš 😀

ninus81
24. únor 2009

Holky já moc děkuji za vaše odpovědi a za to že jsem ted už opravdu klidná.
Samozdřejmě že klidový režim také budu dodržovat, naštestí má skvelou rodinu která si veškeré práce rozdělila a ted mě doma připravují leženi v obýváku abych nemusela do schodů, ani prý vaření se mě týkat nebude. 🙂 🙂 tak to by v tom byl čert abych to nezvládla.
Jen mě fakt zaráží ten přístup té doktorky jak mě strašila že malej kdyby se ted narodil by byl nevyvinutej, očička špatné no spoustunegativ já z toho pak měla šílený sny

rioko
24. únor 2009

no vidíš a mě když hrozilo že odtéká plodová voda, tak řekli že miminko má 1160 g a že šanci má že bude v pořádku a jak se narodily té kamarádce dvojčátka, tak holčička měla 1800 g a je naprosto v pořádku. Je to případ od případu tak se fakt nestresuj

adus22
24. únor 2009

Ahoj ninus. Mne lekar v 32tt zistil cipok skrateny na l5mm a poslal ma do nemocnice. Vsetko ostatne bolo v poriadku, maternica kludna, len mi davali magnezium a nejake infuzie. A tiez injekcie na rychlejsie dozretie pluc babatka. Po tyzdni ma pustili, co som bola rada, lebo som tam z toho zacinala mat nervy. S tym, ze mam prisny kludovy rezim. Aj sa ho snazim dodrziavat a dva tyzdne od prepustenia mam stav nezmeneny. Aj mi je lepsie ked lezim. Ked chodim mala mi dole tlaci, co mi dost vadi. Je fakt ze 32 tyzden je na porod este velmi skoro, a hovorili mi, ze skonceny 34tt uz je ako tak ok. Tak ta snad za par dni pustia, doma ti bude urcite lepsie. Skratenie cipku nie je take podstatne, ako to, ci sa neotvaras.

ninus81
24. únor 2009

adus22: moc děkuji za odpověd, mě žádné infuze nedávali a o tom že by existovaly nějaké injekce na dozrání plic to slyším poprvé.

rioko
24. únor 2009

mě teda taky dávali injekce na dozrání plic, kdyby se miminko narodilo dřív, má větší šanci že bude samo dýchat to nechápu proč Ti nedávají

ninus81
24. únor 2009

rioko: mě vůbec neřekli že něco takového existuje 😠 😠 já věděla že ty doktoři jsou tady blbý ale až takhle 😒 😒

rioko
24. únor 2009

zkus se na to zeptat, za to nic nedáš...nechápu že to někde dělají a někde ne, na JIP to dávali každé která tam ležela se skráceným čípkem a rizikem předčasného porodu, nic se tím nezkazí

adus22
24. únor 2009

ninus infuzie mi davali len prve dni, potom uz len magnezium tablety. A lezala som s nohami hore. Tak to som si hovorila, ze mozem byt aj doma. A tie injekcie automaticky... skus sa na to spytat.
rioko mame rovnaky termin porodu 🙂 , tak dufam, ze to dotiahneme aj so skratenym cipkom. Ty lezis?

jakoubka
24. únor 2009

ahojte,
Mě se zkracoval čípek od 25 tt a ten kretén doktor mi ještě říkal(musíme vydrže do 28tt ,ať má dítě šanci na přežití)myslela jsem,že nepřežiju z toho.Pořád jsem se bála.Ležela jsem s nohama nahoře.
Pak jsem od 28tt chodila na špičku prstu otevřená 😕
A závěr:Kdyby mi malého nevyvolávali přesně na termín kvůli vyššímu tlaku,tak přenáším 😉

ninus81
24. únor 2009

jakoubka: tak koukám že tě taky pěkně strašili ☹ ☹

jakoubka
24. únor 2009

Jo a porod mi vyvolávali 30 hodin 😕 Neotvírala jsem se.
A ten můj gyndař mě ,tak nervoval(už k němu nechodím) 🙂

ninus81-držím palce a dopadne to dobře Honzíček se ukáže okolo 22.dubna 😉 🙂

ninus81
24. únor 2009

jakoubka: moc děkuji za podporu veřím tomu že Honzík vykoukne v termínku 😉

adus22
24. únor 2009

tak to je sila - a to hovoria, ze ked sa ti skoro skracuje cipok, byva lahsi porod.... asi je fakt podstatne ci sa neotvara, zbytocne stresy, jakoubka mna si upokojila - tiez som na spicku prsta otvorena

rioko
24. únor 2009

adus neležím pořád, čípek už nemám téměř žádný a to rozhodně neležím s nohama nahoře jak mi furt říkal můj gynekolog, v nemocnici mi řekli, že to není potřeba. Dodržuji takový klidnější režim, polehávám, ale třeba i umyju nádobí, prala a žehlila jsem si výbavičku pro miminko, o víkendu jdeme s manželem na procházku - tento pátek do kina. Prostě se snažím být hlavně psychicky v klidu. Někdy mě víc tvrdne břicho, tak ležím, ale ne pořád. Já se zatím neotvírám, ale CS mám už 5 a hlavičku natlačenou úplně na kraji - ale to už od toho 26 tt

ninus81
25. únor 2009

Ahojky holky tak jsem dnes konečně po 14 dnech doma. Mám od dr nařízený klid na lůžku (mohu jen na wc) -špalky pod postelí ☹ ☹ ☹ ale jsem doma

rioko
25. únor 2009

ninus chovej se fakt podle toho jak se cítíš, mě taky můj gynekolog říkal jen ležet a nohy nahoře, ale nedělám to pořád, to bych se zbláznila, polehávej, ale klidně můžeš i sedět a podobně, halvně se tím nestresuj

ninus81
25. únor 2009

Nejhorší je že muj gyn oznámil že tento týden končí s ordinací a odchází tak mě přibila ještě starost si od příštího týdne v pondělí mám jít na kontrolu shánět nového gyn.
Nestresuji se jsem štastná že jsem doma, nemocnice a ten přístup toho personálu mě vystresoval dostatečně

console
25. únor 2009

Ninus: bud v klidku, nic neres, jak ja ti rozumim, zazila jsem to same.Taky 14 dni v nemocnici (fakt des), jenze ja mela i kontrakce jako prase, nejriv 4 dni nonstop na pumpe napichnuta, pak jen kapacky Magneska, pak tablety, pak opet zhorseni, o psychice nemluve. Nakonec se mi i brutalne zkratil cipek, ale ja proste rekla, ze jdu dom 😎 . A sla jsem (byla jsem uz zacatek 36.tydne, davno snedene davky prasku na dovyvinuti plic atd.). Jinak ja mela mimi i dle utz velke, as mam sama 49 kg. Nakonec jsem rodila 37+5tt, a dcera mela 3,5 kg,51 cm. Vsichni se hrozne podivovali, jak ze me mohla vylezt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru