Děťátko je koncem pánevním ve 34tt, můžu to ovlivnit?

kkristal
20. lis 2012

Doktor mi řekl, že budeme čekat třeba až do porodu jestli se otočí! Jsem na mrtvici, můžu to nějak ovlivnit? Už 5 týdnů jsme koncem pánevním!!! ☹

loafeer
20. lis 2012

ono jsou na to takové cviky, které můžeš vyzkoušet, občas to pomůže a někdy se dělá tzv zevní obrat, kdy ti v porodnici mimčo ,,tlakem,, na bříško zkusí otočit...ale to se taky nedá udělat všem

llluckaaa
20. lis 2012

Jsou na to nějaké cviky, ale podle mě moc nezabírají. Já měla dvakrát KP už od 32tt a mimča za celou dobu ani náznak přetočení ☹

kkristal
autor
20. lis 2012

Já mám dokonce placentu na přední straně dělohy a u branky. Ještě není na brance, ale třeba proto se miminko neobrací ☹

llluckaaa
20. lis 2012

@kkristal Já nevím, kde jsem měla placentu, ale řekla bych, že na normálním místě 😅 Ani po porodu mi doktoři nedokázali říct, proč bylo mimčo opačně. Ale nějaký důvod k tomu asi mělo, když to po něm druhé zopakovalo 😒 Oba tam byli naskládaní úplně stejně, ani jsem nemusela chodit na UTZ, bylo to poznat na tvaru břicha 😉

majatob
20. lis 2012

ja bych se toho nebala, stejne to neovlivnis 🙂 me se prvni otocil ve 38tt, druha tesne pred porodem a jenom treti byl rozumnej a uz ve 32tt 😀 spis bych se poptala jak se kdyztak ve tvoji porodnici KP resi, vsude maji jiny kriteria pro prirozenej porod KP 😝

kkristal
autor
20. lis 2012

Znáte prosím nějaké ty cviky?? Děkuji.

kkristal
autor
20. lis 2012

@majatob Já mám 11 letého syna, otočil se v 38 tt a šel hlavou příčně, máme následky do dneška, špatně se mu zmáčkla hlavička a nechci aby se opakovalo něco takového... po narození jsem rok nespala a chodí do speciální třídy a je to těžké.

eloana
20. lis 2012

@kkristal me se syn pretocil v 35tt zadne cviky jsem nedelala

loafeer
21. lis 2012

je to napr ze pujdes na vsechny 4 - udelas jakoby kocici hrbet a vystrcic zadek...tak to parkarat udelas, ale opatrne...i kvuli te placente blizko brank\, jak pises

kkristal
autor
13. pro 2012

A už máme správnou polohu!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru