Hamiltonův hmat. Mohu si ho vyžádat?

hedvika89
29. lis 2011

Ahoj holky, v pondělí jdu na kontrolu ve 39tt, chtěla jsem se zeptat, jestli si sama můžu požádat o HH a jestli mi doktor může vyhovět. Někdo říká, že se provádí jenom když se začíná žena otevírat nebo, když se začne zktracovat čípek..před 14 dny jsem byla ještě zavřená, a včera jsem byla u dr a nekontroloval mě vevnitř, ale mám silnější bolesti a hlavička hodně naléhá na spodek. Myslíte, že je možné, aby mi ho udělal?

stepankakrat
29. lis 2011

Ahojky 😎
Já teda byla v termínu ten den a udělal mi ho,jestli na požádání nevim. 😨 Myslím, že nejdřív nechávaji miminko v břišku až do konce a potom teprve. 😖 Teda pokud neni problém. 😖 No zeptej se, uvidíš 🙂

28marci
29. lis 2011

Ahoj, já mám dneska termín porodu, zatím nic, takže zítra do poradny, tak nějak očekávám HH.... ale že bych ho chtěla dobrovolně, to se říct nedá. Kámošce HH dělal a moc nadšená z toho nebyla a stejně to nepomohlo k porodu...

martinka.pida
29. lis 2011

Ahoj, já byla nějak chvilku před termínem, když mi ho doktorka dělala. Bylo mi po něm akorát celý den blbě, břicho mi tvrdlo víc než obvykle a to bylo vše 😠 . Další den jsem se zas cítila "normálně" a porodila jsem až týden po termínu. Takže asi jako u všeho . někomu pomůže, někomu ne 😉.

jasekd
29. lis 2011

Ja mela termin v nedeli. Hamiltona udelali ve stredu po terminu, v patek znova. V pondeli jsem nastoupila na preindukci, (nalez ani nebyl hned k vyvolan) Po tablete kontrakce po 5 minutach, v 10 rano. V 16 uz velike bolesti, nalez mizerny, opet Hamilton, tim se to posunulo na 3-4 cm a pak uz mi pomohlo jen prasknout vodu kolem 20,30, jinak byl nalez furt ty 4. Porodila jsem ve 22 (byl to druhy porod, po roce od prvniho a zadna rychlovka). Hamiltony byly pred porodem 2 a porod se stejne nerozjel, nicmene stacil 1 Prostin na preindukci a porod zacal, nemela jsem zadny oxytocin apod. Po terminu bych do toho asi sla znova, ale pred terminem, pokud nemam padny duvod, proc mimino musi ven, a nalez skutecne pekny k porodu (ne jako jsem mela ja) tak urcite ne. Zda ti ho Dr. udela jen tak bez duvodu pred terminem, nevim, ale nekdo asi jo, nekdo ne.

hedvika89
autor
29. lis 2011

No ja mam poslednich asi 14 dni hodne silne poslicky, ale vzdycky to do rana prejde..o Vikendu jsem myslela, ze porodim v Nemecku byly jsme tam nakoupit..a po dvou hodka to zase preslo....Uvidim v pondeli na KO. a poptam se doktora, dekuju za nazory 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru