Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

katzi
12. srp 2008

sisstin: myslím, že budu - nebyla jsem žádná modelka ani před těhu, takže ten předchozí špek se ještě krapet zvětší 😉

svoma
12. srp 2008

Sis rodila jsem dřív o tři týdny.

Katzi já měla taky malé bříško,několikrát mi ho dr. přeměřovala a nezdálo se jí to.Obzvlášť,když to bylo druhé těhu,to prý bývá vždy velké.Měřili mi ho ještě pár hodin před porodem a taky měli řeči,že je moc malé,fakt mě uklidnili,když mě čekal porod. 😖

knobloska
12. srp 2008

Holky klid. Já byla v těhu šílená a pořád jsem porovnávala svoje mimi s ostatními. Málá začala kolem 30.tt růstově zaostávat, byla jsem z toho strašně smutná. Bála jsem se, že je nějak nemocná. Narodila se ve 40.tt, porodní hmotnost 2610g, délka 45cm. Prostě prcek. A teď? Je jí 4,5 měsíce a má 6,5 kila. Nikdo už to nepozná, že byla tak malinká. Aspoň se mi dobře rodila 🙂). S manželem nejsme žádní prckové a stejně jsme měli drobečka. Chci říct, že je úplně jedno, jakou mají porodní hmotnost, všechno dorovnají a vůbec na tom nezáleží. Hlavně, aby byli zdraví 🙂).

katzi
13. srp 2008

knobloska: tak to je fajn, ze se ti dobře rodila. To bych taky brala, už začínám mít lehoučce stáhlej zadek z porodu 😉
svoma: fakt ti dokroři někdy s těma jejich mírama a tabulkama dokážou rozhodit. No ale zas kdyby nás nehlídali, tak by to bylo taky špatně.

svoma
13. srp 2008

Katzi to sice ano,jenže nemusí hned člověka vyděsit.A neřekla bych,že se menší rodí líp,já měla oba porody rychlé,ale ten druhý mi přišel horší,víc to bolelo.

katzi
13. srp 2008

Svoma: to je pravda, doktoři to někdy berou jako rutinu a nedomýšlí jak jejich výroky působí na nás. Jinak s tím porodem uvidíme - dělám maximum pro to aby to proběhlo co nejlépe pro mě i pro malou: chodím na předporodní kurz, cvičím, piju maliník atd.

svoma
13. srp 2008

Katzi já nedělala nic z toho a měla jsem oba porody hodně rychlé. 😉

katzi
13. srp 2008

Svoma - já si říkám pro jistotu, ať si kdyžtak nevyčítám, že kdybych..... 😉 A navíc mě ten kurz docela baví, jsou tam fajn holky, maliník mi chutná, tak to jde tato předporodní příprava 🙂

svoma
13. srp 2008

Snad ti to i pomůže. 😉 Ono ti třeba pomůže už jen to vědomí,že jsi dělala něco,co by mělo porod ulehčit. 😉

katzi
13. srp 2008

no přesně tak - takový placebo efekt 🙂

helcah
13. srp 2008

Já jsem dnes byla v porodnici na screeningu a miminko už má 1600g. Prý se mu dobře daří. Takže mi to máme obráceně, naše prospívá nějak moc. Tak jsem zvědavá na ten porod. 😀

svoma
13. srp 2008

Helcah,gratuluju k dobrým výsledkům. 🙂

helcah
13. srp 2008

Svoma děkuji.

petruci6
13. srp 2008

my sme dnes mali 336g,myslite,ze je to ok? keby nie,tak asi by mi dr povedal

svoma
13. srp 2008

Petruci koukni v téhle diskusy na stránku 2,zhruba uprostřed je odkaz,tam máš průměrné váhy v určitých týdnech těhu. 🙂

petruci6
13. srp 2008

dakujem 😉

petruci6
13. srp 2008

sme v norme 🙂 citala som,ze keby bol predcasny porod uz v 22tt sa da zachranit babatko,nezda sa vam to moc malo?ved to ma len par gramov

svoma
13. srp 2008

Já četla,že ve 24.týdnu.

lukin
13. srp 2008

petruci: Jde zachránit až od 24. týdne, ale lepší je až od 28. týdne.

petruci6
13. srp 2008

citala som to na tehotenstvo academy 22tt 😒
dufam,ze vydrzime aspon do 35tt

svoma
13. srp 2008

Petruci,já někde četla,že jinde ve 22.týdnu (ale už nevím kde),u nás ve 24. týdnu,ale je jasné,že nejlepší je donosit a porodit v termínu. 🙂

petruci6
13. srp 2008

ja len kvoli tomu,ze moja mama nas porodila so segrou predcasne,tak neviem ci to nie je dedicne,lebo mam skoro vsetko po nej, pri mne ju museli zasit,lebo sa otvarala v 6 mes a segra sa narodila v 27tt

svoma
13. srp 2008

Petruci to nevím,ale zeptej se gynekologa.Říkal ti,jestli ti hrozí předčasný porod?

petruci6
13. srp 2008

zatial nic take nehovoril

svoma
13. srp 2008

a ví o předčasných porodech tvé matky?

petruci6
13. srp 2008

nie 😒

svoma
13. srp 2008

Tak se na to příště zeptej,vážně netuším,jestli je to dědičné.Ale hlavně se nestresuj,to ti neprospěje a miminku rozhodně taky ne.

petruci6
13. srp 2008

poviem mu to,doteraz ma to nenapadlo,vzdy som odtial odchadzala stastna,ze je vsetko ok
a tie stresy?no v robote je ich dost 😠

svoma
13. srp 2008

nevím sice,kde pracuješ,ale miminko je důležitější,mysli na něj a snaž se být v práci vpohodě. 😉

petruci6
13. srp 2008

to sa neda,ale snazim sa, vies blbcom nevysvetlis,ze si tehu a maju brat na teba ohlad,nakladaju na teba viac a viac,"sak je len tehotna-neni chora",no nie? 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru