Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

svoma
13. srp 2008

a co jít na neschopenku,pokud je toho na tebe moc?

petruci6
13. srp 2008

no skusala som to dnes naznacit dr,ale ten nepochopil a nevypisal ma a priamo som mu to nepovedala,uvidim este mesiac a potom mu to uz na drzo poviem

svoma
13. srp 2008

Snad ti jí příště dá. 😉

petruci6
13. srp 2008

ved aj to je chlap,jasne,ze mu to nedoslo,nevie co to je byt tehotna,chodit do roboty a este doma druha sichta 😖 budem mu to musiet povedat
dakujem 😉

svoma
13. srp 2008

Nemáš zač,přeju hezké těhotenství a na konci zdravé miminko. 😉

petruci6
13. srp 2008

dakujeme 🙂

helcah
13. srp 2008

Petruci6 v 21tt má být hmotnost mimi 300g takže si myslím že se miminku daří. A toho předčasného porodu se neboj, kamarádka se narodila v 7měsíci a ona svoje dítě donosila normálně do termínu. Ale zeptala bych se doktora jestli je to dědičné a pokud ano tak bych šla hned na neschopenku odpočívat.

petruci6
14. srp 2008

skusim to,dakujem 😉

kacka.va
14. srp 2008

já myslím, že to dědičné není, ono záleží i na důvodu, proč někdo porodil předčasně

petruci6
14. srp 2008

neviem, volakedy sa tak tehotne nesledovali ako teraz,neviem v com bol u nej problem
mozno pre to,ze bola RH- a to som aj ja

svoma
14. srp 2008

Petruci ahojky,když tě to tak znervózňuje,tak brnkni k dr.,hm?

ada11
4. lis 2008

Ahojte bambuľky.Ja som počas tehotenstva chodila na biometriu plodu-asi tak 4 krát do Bratislavy.Na hmotnosť som bola dosť zvedavá, lebo rvá dcérka sa mi narodila predčasne-1100g a 38 cm v 33.t.t. Bola malinká , lebo som mala preeklampsiu.Druhá dcérka mala hmotnosť počas tehotenstva o 1-3 týždne menej. Stravovala som sa dobre, užívala som vitamíny, prietiky boli OK, tak som bola z toho sklamaná.Vyzeralo to tak, že snáď nebude mať ani 2500g. Narodila sa posledný deň 39. týždňa-2790g a 49 cm.Nakoniec mala ešte celkom dobrú hmotnosť/tiež som chcela aby mala cez 3000g, ale stačí/.Teraz má necelé 3 mesiace a skoro 600g a vyše 60 cm.Teraz sa mi zdá dosť veľká. Takže sa neznepokojujte /i keď to už vŕta v hlave aj je bábo menšie/, veď ono to potom dobehne.

pensadorcallisto
4. lis 2008

Ahojky... My sme boli v 28. tyzdni a babo malo 1250g, o 4 dni ideme na kontrolu znova, tak som zvedava, kolko bude mat maly v 32. tyzdni 😝

pajmis
4. lis 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli vám Dr. miminko váží pravidelně při každé poradně nebo ne??? Mě ho vážila jen jednou a to v 32tt. Tak nevím, jak často se mimi váží... a začne ho Dr. vážit pravidelně nebo mi ho zváží až před porodem??? Jen chci vědět jestli moje Dr. něco nezanedbává, když ani nevím jak malý roste... Kolikrát vám vaše miminko vážili od 30tt a víc?? Děkuji za odpověd 🙂

lukin
4. lis 2008

pajmis: Mě pouze ve 32. týdnu, ale už tam byla obrovská a říkal, že se to bude muset řešit buď císařem nebo předčasným vyvoláním, ale pak na to zapomněl. Tak jsem se připomněla asi v 38. týdnu (ale na to se moc netvářil, protože to už není jeho povinnost). No a pak mi už v porodnici vážili mimčo v den termínu.

acinka
4. lis 2008

Pajmis, mě taky vážill Dr. Emču v 32 tt a pak se v porodce divili, že nemám odhad váhy kvůli porodu. Tam mu raději řekni třeba v 38tt, ať vědí, jestli tě mají preventivně nastřihnout a jak hodně...teda jestli jsem dobře pochopila, proč se na ten odhad v porodce ptali 😀

pajmis
4. lis 2008

Cože?? 😲 oni to chtějí vědět kvůli nástřihu??? 😒 A co když řeknou že malý je velký a budou mě kuchat jak kuře a malý bude mít sotva 3kg??? Toš to ne-e.... 😀 😀

acinka
4. lis 2008

No jak jsem psala, jestli jsem to dobře pochopila, tak asi jo anebo proč by to jinak tak důležitě chtěli vědět? A jinak klíd, nástřih fakt ani neucítíš a pak se to dá pěkně umrtvit. 😉 Mě to tak dělali a jak jsem se nástřihu bála!

lukin
4. lis 2008

acinka: To ale není kvůli nástřihu, ale kvůli tomu, jakou má kdo pánev. Např. když má někdo úzkou pánev a váhový odhad např. víc než 4 kg, tak pak většinou berou na císaře.

pajmis
4. lis 2008

A jde to umrtvit i před nástřihem?? 😀 😀 to asi těžko, co?? Oni ti to umrtvili až při šití??? Nám PA v kurzu říkala, že at si to raději protrpíme to šití naživo a neumrtvujeme...protože to místo po tom umrtvení prej napuchne a jak to opuchá tak to bolí prej o hodně více a déle... tak co ty?? Bolelo tě to??? Já nejsem srágora, ale co se týká porodu, tak mě děsí uplně všechno... a to si pamatuju jak sem na nějakou diskuzi ze začátku těh. psala, jak se těším na porod a na ty kontrakce 😅 no, děs... to sem byla asi vadná 😀 😀 😅

kacka.va
4. lis 2008

pajmis: mně např. doktor váhu vůbec neříkal, protože je to údajně jen hooodně orientační podle biometrie a nějakých zprůměrovaných hodnot, takže to vůbec nemusí odpovídat skutečné váze miminka a maminky se pak zbytečně stresují. vždyť kolikrát už se stalo, že někomu řekli, že má veliké dítě a narodilo se s normální váhou a naopak, takže to moc neřeš 😉.
Jinak nástřih někde dělají skoro preventivně, ale někde čekají, jak to vypadá, když mimčo začně vylézat. Takže zbytečně se fakt nestresuj.

acinka
4. lis 2008

lukin aha! Tak doufám, že jsem nikoho moc nevystrašila, to bych nerada 🙂
Já srágora sem! A bála jsem se šíleně!!!!! To ani nejde popsat, jak jsem se bála...hlavně když mě tchýně 2týdny před porodem povídala, jak byla rozervana a jak šili 3 vrstvy a jak to šíleně bolelo atd...jsme zas u tchýně, že? 😔
No a jak říkám, nástřih jsem vůbec necítila, to fakt přebije kontrakce a šití po umrtvení mě teda vůbec nebolelo. Chvilku mě to pak táhlo, ale bylo to v noci, tak jsem to zaspala. Takže úplně v pohodě 😉 Uf 😅

pajmis
4. lis 2008

Ty tchýně 😠 to je děs 😀 Ta moje mi zase furt říká, že fnukají jen citlivky a všechno se dá přežít 😠 No jo no.. když to přežily ony, že?? 😀 Já se teda toho nástřihu bojím a jestli uvidím nůžky jak berou do ruk tak jim uteču... nebo je tam dokopu, protože to je asi fakt to jediné co mě děsí a mám z toho nočn můry... nejraději bych šla na císař...ale tak ten taky nechci 😅 Tak nevím... kdyby se dalo rodit ještě nějak jinak... to bych brala... 😎

acinka
4. lis 2008

😀 pajmis, ty jsi blázínek 🙂
neboj, nech si zdát místo můr o nástřihu o Tobíkovi, jak bude kwásnej po tatínkovi a nástřih neřeš...fakt jsem případ pro uklidnění...posera největší a pak nástřih bylo to nejmenší zlo na porodu...vlastně se ani o nějakým zle nedá povídat! 😉
To 6nedělí bylo mnohem horšííí...ale to tě nebudu strašit dopředu a ani to sem nepatří 😎

pajmis
4. lis 2008

😲 😲 😲 ne sem v poho 😅 vůbec se nebojím 😕

acinka
4. lis 2008

😀

atreides
4. lis 2008

jen jsem zabrousila a vidím, že pajmis se bojí nástřihu - není čeho, vůbec to nebolí, já ho dokonce cítila, ale jen to štíplo, horší jsou ty bolesti předtím 😅

pajmis
4. lis 2008

😎 já říkam, že sem v poho 😨 😕 😲 😀 😀

kacka.va
4. lis 2008

pajmis: když to střihnout v pravý čas, tak to údajně není ani cítit. Já se toho taky bála, ale nakonec mě to naštěstí minulo 🙂

pajmis
4. lis 2008

kacka.va - a jak si to udělala, že tě to minulo?? Jééé, ty se máš... nebo si byla na císaři???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru