Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

zelva
11. srp 2008

Ahojky, tak já byla dnes na UTZ, jsem 31+5 a malý váží 1930 g. Doktor říkal, že je to lehký nadprůměr.

kingstonka
12. srp 2008

mne ultrazvuk v 31tyz ukazoval len nejak okolo 1800g, mala som sa pripravit na to bude mala...a narodila sa 3650g... ultrazvuk nie je presny co sa tyka vahy a hlavne rozmerov v 3.trimestri...nas hlavne vystrasil rozmer hlavicky..a nakoniec je vsetko ok.... uspesne tehulkovanie vsetkym....

lukin
12. srp 2008

kingstonka: Ale toto je normální. Za poslední dva měsíce se totiž přibírá cca 2 kila, čili to odpovídá.

katzi
12. srp 2008

Tak my jsme malinkatí (teda já ne, já mám 176cm a + 8kg 🙂 , ale naše mimi mělo v 33tt jen 1700g. Chodím co týden až 14 dní na kontrolu, jestli roste. Je to vždycky napínavý, když ležím na UTZ a čekám na verdikt, jestli malá od minule přibrala. Zatím to bylo vždy dobré - přibírá od kontroly ke kontrole vždy cca 200g. Měla to některá z vás taky tak, že by miminko bylo celou dobu menší a ve finále to třeba dohnalo? Moc bych si přála, aby měla porodní váhu alespoň 3000g.

meleri
12. srp 2008

to me taky strasne zajima...tedy jestli celou dobu muze byt male a pak se narodi a je to obrik...
hlavne me to zajima kvuli obleceni...🙂

lukin
12. srp 2008

katzi: Ale však to je normální. Říká se, že poslední dva měsíce přibere mimi 2 kila, čili jak má 1 700 + cca 2 kila, tak to máš 3 a půl kila.

kacka.va
12. srp 2008

meleri: možné to je, proč by ne. ty poslední měsíce dva měsíce už mimčo neroste tak moc do délky, ale dělají se mu "tukové zásoby"

svoma
12. srp 2008

Katzi moje malá byla taky pořád malá,nakonec se narodila o tři týdny dřív a měla 2650 g,ale říkali,že by stejně neměla ani tři kila,kdybych rodila v termínu.Přibírala pořád málo.

katzi
12. srp 2008

lukin, mě samotnou by to taky vůbec nenapadlo řešit, ale když mě doktoři pořád honí po kontrolách, malou pořád přeměřují, říkají mi, že se to musí hlídat atd., tak člověk znejistí. Kdyby mi přibívala takovým tepem jako doteď, tj. cca těch 100g za týden, tak by měla porodní váhu cca 2500g. Ale snad to teď opravdu půjde rychleji.

svoma: můžu se zeptat, jak to vypadalo po porodu s tvojí holčičkou? Byly jste třeba déle v porodnici, nebo měly jste nějakou spec. péči apod.? Ať vím, na co se kdyžtak připravit 😕

svoma
12. srp 2008

Katzi byly jsme v porodnici normálně 4 dny,ale špatně si držela teplotu,dvě noci jí měli ve vyhřívaném lůžku a pak měla víc dek na přikrytí. A doma to bylo to samé,musela mít body s dlouhým rukávem,dupačky,kabátek.Byla v rychlozavinovačce,na té měla normální zavinovačku a ještě fusak,aby jí nebyla zima.A to jsme měli topení naplno.Jinak všchno bylo vpohodě a dokonce předehnala s váhou teď i děti ve stejném věku,v 8. měsíci měla 9530 g,teď bych řekla,že už má deset zhruba.Oni mi říkmali,že takovéhle děti bývají žravější,že to dohání.

jo a ještě pořád jen spala,bylo umění ji vzbudit na jídlo,nejedla třeba i osm hodin přes den a v noci i dýl,nešlo jí vzbudit,sestřičky v porodnici vždycky přišly,že to tak nejde,že jí musím budit a samy jí nedokázaly vzbudit,nic nezabíralo,ale naštěstí neubývala na váze nijak moc. Při odchodu domů z porodky měla 2570g,moc nezhubla.

emily
12. srp 2008

Ahoj katzi, neboj sa všetko bude dobre 😉 moja malá sa narodila len s 2400g a ani ju nedávali do inkubátora a je zdravá 😵
keby s tvojou maličkou v brušku nebolo niečo v poriadku tak ti lekári pomôžu a nasadia prípadne nejaké lieky

katzi
12. srp 2008

svoma : děkuji za odpověď. To jsi mě trochu uklidnila, že nebyly nijak zvlášť dramatické problémy po porodu (i když samozřejmě vím, že u každého miminka je to individuální). Nevím, čím to je, že nepřibírá - průtoky mám vždy OK, plodové vody dost, já sama mám nahoře těch 8 kg, jím pestře, porodní váhu jsme já i manžel měli normální, tak fakt nevím 😒 Ale opravdu to ještě může dohnat - u pár mých známých taky takto doktoři strašili a nakonec se jim narodily miminka s úplně běžnou váhou. Uvidíme, ale už bych ji nejraději měla zdravou u sebe.

katzi
12. srp 2008

emily: děkuji 🙂 To je super, že tvoje malá to zvládla tak v pohodě, tak snad i u nás to tak bude. Snažím se být v klidu, nepřipouštět si to a vždycky když se maximálně uklidním, tak mě rozhodí nějaký doktor na kontrole nějakou "šikovnou" poznámkou.

emily
12. srp 2008

katzi, to aj mňa vedeli rozhodiť lebo som chodila osobitne k mojej gynekologičke a k môjmu pôrodnikovi a každý niečo iné 😉

katzi
12. srp 2008

emily - já budu myslím za chvíli kamoška s celou porodnicí Brno - Bohunice 😀 Už se tam během mých kontrol vystřídal kde kdo z doktorů, na střídačku chodím i k mojí gynekoložce, abych to měla pestřejší 🙂 A taky pokaždé má každý z doktorů trochu jiný přístup. Jestli ještě můžu otázku na tělo 🙂 - rodila se ti dobře malá, když byla taková maličká? Že bych ten porod měla tak trochu jako za odměnu po tom maratonu, který teď absolvuju v těhotenství 🙂

svoma
12. srp 2008

Katzi hlavně se nestresuj,lehce se to radí,ale stres miminku zrovna moc neprospívá,neboj,bude to vpořádku.Přeju ti,ať už to máš za sebou a u sebe krásnou zdravou holčičku. 😉

katzi
12. srp 2008

svoma : jsi hodná, děkuju. No už to mám relativně za pár, ono to utíká docela rychle.

svoma
12. srp 2008

Taky si říkám,jak to letí,jsem se nemohla dočkat,až porodím a už jí je před devět měsíců.

svoma
12. srp 2008

Katzi když tak koukni do albíčka,uvidíš,jak byla malinkatá a jaká je teď. 🙂

katzi
12. srp 2008

svoma - je to kus ženský a je to kočka 😉 Jak já se těším 🙂

svoma
12. srp 2008

Katzi to chápu. Neboj,už brzo se dočkáš,jen abys nerodila předčasně,radši si počkej na termín. 😉

sisstin
12. srp 2008

my v 32tt 1650..nebo tak nějak v 42tt měl 2940 😅 😅 😅 😅

katzi
12. srp 2008

sisstin: až do 42tt jste vydrželi? 🙂 Těch 2940 je už pěkná váha.

svoma: jj, čekám, dřív jak v 38tt ji ven nepustím 🙂

sisstin
12. srp 2008

katzi:nj, držel se fest...hlavně ty UZV nesmíš brát tak vážně..někdy se seknout dost..i když můj doktor se moc nesek....tři dny před porodem naměřl 2960..tak to skoro uhádl 😅

svoma
12. srp 2008

Mě řekli v pár hodin před porodem,že bude mít kolem 2500 g a měla 2650 g.

sisstin
12. srp 2008

svom: a ty jdi rodila asi dřív ne? 😕

katzi
12. srp 2008

sisstin, jj vím, že ty UTZ jsou tak nějak +/ - Ale že je menší, to je mi jasný, i když se podívám sobě na břicho - vedle mamin, se kterýma chodím na předporodní kurz a který mají termím daleko později jsem jak nedochůdče 🙂

sisstin
12. srp 2008

katzi: no já měla teda břicho docela velký 😅 😅 😅 každej mi tipoval čtyřkiláče 😅

katzi
12. srp 2008

sisstin, koukla jsem teď k tobě do albíčka - měla jsi poctivý bříško, ale pěkný 🙂 Já ho mám takový popadený kdesi dole, vypadám spíš jak hoooodně tlustá, než jak taková ta pravá těhulka. Ale to je mi vcelku fuk, hlavně ať tam mimi dobře roste.

sisstin
12. srp 2008

katzi:aspon pak ten břuch nebudeš mít vytahanej jak já 😉 s tou velikostí si fakt nedělej starosti,každej nemůže bejt obr...my máme ted v 10m asi max. 7200g 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru