Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

svoma
18. črc 2008

Ahoj Heresta a co ti na to řekl dr.?

heresta
18. črc 2008

Nic, on moc nemluvil, ale v pátek jdu ke svýmu tak se zeptám... musim chodit na ultr, do nemocnice pac nas nema utlr.

svoma
18. črc 2008

Třeba je to vpořádku,nevím kolik má mít mimi v tomhle stadiu těhotenství,proč ses nezeptala?Ale kdyby bylo něco špatně,tak by asi něco řekl,ne?

lukin
18. črc 2008

heresta: Mě se to zdá v pořádku, však se i říká, že poslední dva měsíce těhotenství přibere mimčo dva kila, čili i tak by tvé mimi mohlo mít 3,5 kg.

heresta
18. črc 2008

Kolem 1700g, koukala jsem na net... protoze nevim jestli by mi rozumel byl to african
😀

janeyzelvicka
18. črc 2008

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
Takže myslím že jsi v pořádku 😉 moje malá měla v 37. týdnu asi o 200g míň a doktor říkal že je úplně v pohodě 😉

svoma
18. črc 2008

Heresta,tak koukni v téhle diskusy na první stránku,tak jsou hmotnosti mimi,je tam na to odkaz. 🙂 Navic jak píše Lukin,teď bude mimi přibírat víc.

heresta
18. črc 2008

jj diky uz jsem tam a hledám 😉

stvura
20. črc 2008

No heresta, moj drobcek mal v 30 tt len 1.234 kg...takze i oproti tvojmu drobcek 😒 . Moja lekarka mi vsak povedala ze sa netreba znepokojovat, kazde dietatko je individualne, jasne ze nemam sancu i pri vacsom priberani mat 4-5 kg dieta, ale dobre i tak, aspon sa nam bude lahsie rodit!
A zalezi i od toho ake velke deti mate v rodine...ja som bola tiez drobec ked som sa na termin narodila - len 2.8 kg a moj manzel 3.2 kg....

heresta
20. črc 2008

Ja mela taky 2,8 a manzel vůbec nevim 😔

blovitc120
20. črc 2008

Heresta podľa mňa je to v pohode váha, my sme mali 1250g v poslednom dni 29 týždňa a dr. povedal, že je to pekná váha. A o necelé 2 týždne mi už povedal cca 1800g. Každé bábo je individuálne a ešte mi povedal, či chcem s mojou stavbou tela rodiť 4kg dieťa, vraj 2,8-3,1kg mi musí stačiť 🙂. Veľké dieťa neznamená vždy zrelé dieťa. Ja som mala 2,5 kg a bola som úplne zdravá a čo mali veľké deti, mama vraví, že mali niektoré problémy. Na váhe nezáleží ak nezaostáva veľmi

skrecok
21. črc 2008

Dnes som bola na UZV a drobcek ma vahu 1413 g a som v 30.tt + 1. Lekar len povedal, ze je to celkovo v pohode, lenze napisal do knizky ze sme tyzden pozadu 😒 .

maso
21. črc 2008

ahojky, bavite sa tu o tom, ked je vaha nizsia a ako je to, ked oficialne som 19.tt, ale podla vysledku, kolko vazi malicke, je dva tyzdne popredu ... to je normalne? to sa mi upravi termin porodu, alebo to znamena, ze nase babo bude proste velke? nemate s tym skusenost?
dakujem 🙂

ia.
21. črc 2008

ahoj holky, já jsem byla dnes na UTZ, měla bych být 30+1, a malé váží 1642g, dr. říkala, že podle tabulek by mělo mít o 300g méně, a posunula mě na 31+0. Prý se mám vyhýbat sladkostem atd, tak jsem z toho hodně špatná, mám strach, že porodím nějakého 5kg macka...☹(

maso
21. črc 2008

ia, ja tiez ... ☹

emulkabambulka
21. črc 2008

ahoj baby aj mne gynekolog v

heresta
21. črc 2008

ia: ja jsem mela na 30tt 1490 g a rekli mi ze bude drobná 😲

apfele
21. črc 2008

Ahoj, my jsme byli na UTZ 30+6tt dle poslední MS a malej měl 1339g. Dle Dr. to bylo málo, velikostně odpovídá 29+1tt, tak jsem zvědavá tento týden jak malej přibral.

kacka.va
21. črc 2008

ia: neboj, často se stalo, že říkali nízkou váhu a pak se narodil macek a nebo naopak pořád říkali, jak to bude velké dítě a byl to drobeček.

deni
21. črc 2008

ahoj, tak přispěji také trochou do mlýna - dnes poslední poradna 38+5 tt (termín porodu 30.července) - dle UZV má malej 45-50cm a váží 3250 g. Tak si říkám, že by to snad už k porodu mohlo stačit, ne? 🙂

ia.
22. črc 2008

tak holky to fakt nechápu, podle čeho to ti dr. soudí, když mě řekne, že je o týden dopředu a vám v tom stejném termínu řeknou, že jsou to drobečci....fakt divné, ale co, už to kašlu. Hlavně at jsou zdraví, ne? to je to nejdůležitější, jestli bude mít 3,6kg, nebo 3,9kg, to už je celkem fuk. Chtěla jsem se vás zeptat, pže mě to měření prováděla ve 21tt a teď v 32tt, to se pak už dělá na každé poradně, nebo až zase těsně před porodem?
díky

petule.h
22. črc 2008

Ahoj, já chodím už do krče, u gynekologa mi mimi neměřil, vždy mi jen řekl, že je v optimální délce..v krči už mi to na poradně dělají každou návštěvu od 35tt...zatím měl malej přes 3kg, přesně se to nedá určit, jsou tam nějaké tolerance(prý), ale já už se brzy dočkám konce... 🙂

limin
22. črc 2008

I já přidám vodu na mlýn. Jsem 31+0, na UTZ jsem byla minulý týden a naše Terynka váží 1636, takže cvalík. Z tabulek si ale nic nedělám!!! Ono je to hodně relativní. Taky záleží na tom jak jsou velcí rodiče, prarodiče a ták a těmi pár dekagramy se rozhodně stresnout nenechám. Věřím tomu, že jít k jiné Dr. měla by jiný názor. Dr. mi ale sama řekla, že je jen mííííííírně nad váhou a do příští kontroly může být všechno jinak 🙂

limin
22. črc 2008

......a ještě jsem zapomněla napsat, že prý záleží i na tom, jakou porodní váhu jsme měly my. A já měla 3,2 kg. Tak teď opravdu nevím 😀 😀 😀

kacka.va
23. črc 2008

no nevím já i manžel jsme byli cvalíci a naše holčička měla váhu normální a taky nám říkali, že je menší 😉

stvura
23. črc 2008

No akurat som sa dnes bavila s kockou co je presne tri mesiace s terminom po mne a jej mala mala v 20tt podobnu vahu ako moj v 30tt...predpokladma vsak ze pred terminom porodu lekar presne urci ci je drobec nacas a ako sa vyvija...

kim
23. črc 2008

Daník měl ve 32tt 1900g, což odpovídalo tabulkám 😀 😝 pordní váha však byla trochu jiná 😅 trochu víc než podle tabulek 😀 a to 4,53kg - týden jsem přenášela
Já 3,45kg a manžel 3,30 kg tak taky nevím, kde se to naše maxi dítko vzalo 😀

kingstonka
25. črc 2008

... nam v poslednom trimestri ultrazvuk ukazoval ze malicka vahou zaostava, aj nejake rozmery nesedeli a narodila sa v termine, bez problemov, 5ocm, 3600g a uplne v poriadku...len som sa nadarmo stresovala

slavica2
2. srp 2008

na tejtro stranke je to podla dnoch
http://babymed.com/Tools/Ultrasound/Third_Trime...

avanka
2. srp 2008

ahojte, nas Lukasko mal v 32 tt na UTZ 1620 gramov a narodil sa v 39 tt s 3300 g a 49 cm, takze si vobec nerobte starosti....a tiez sme vraj boli o 2 tyzdne pozadu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru