Hustý bílý výtok - odchází plodová voda/hlenová zátka?

nesticka
21. zář 2013

Zdravím 🙂 mám už druhý den takové dilema a teď mě přítel tak trochu vyděsil... Takže k věci..Celé těhotenství mám výtok, všechno v pořádku...ale teď dva dny pozoruju, že místo toho klasického výtoku mám na kalhotkách vždy trošku asi výtoku, ale hodne hustého, bílého i do průhledna a kolem hodne mokrej flek jak kdybych si ucvrnkla...? Pozdeji jsem si vsimla že na těch místech na kalhotkách mám světle růžové fleky. Tak nevím je to hlenová zátka, odchází mi plodová voda? Je to vždycky trošku, nárazově, když se zvednu z postele nebo tak. Je to moje první těhu a když jsem to teď říkala příteli tak začal plašit s porodem a pohotovostí a já nevím co všechno. Poradnu mám teď v pondělí, můžu počkat do pondělí nebo mám radši jet?

veronikaka
21. zář 2013

@nesticka Pokud si správně vybavuju mé poslední těhotenství, tak jsem měla něco podobného. Nemůže to být zánět? Myslím si, že hlenová zátka to nebude. Co se týče plodové vody, tak v porodnici to poznají. (kontrolují to nějakýma "chemikáliema", které reagují). Ta plodová voda by byla blbá, myslím, že do 8 hodin se musí podávat antibiotika, ale spíš si myslím, že to nebude. Já když bych si nebyla jistá, tak bych si zajela do nemocnice. Kouknou na ultrazvuk, zkontrolují miminko. Plodová voda navíc tak divně "smrdí" - nasládle. Tak hodně štěstí.

nesticka
autor
21. zář 2013

ja uz tohle mela v 5. Mesici po amniocenteze a doktorka na pohotovosti rekla ze to neni zanet ani plodovka a ted mam to samy, par dnu do terminu, do toho poslicky takze nevim co si mam myslet. Mala se vrti jako vzdy...a zadny nasladly pach necitim, neni to citit vubec . Dekuju za reakci 🙂

berynka
22. zář 2013

@nesticka já bych s vložkou sjela na pohotovost, aspoň budeš vědět, na čem jsi 😉 . Jestli je to plodová voda, tak by ti dali hned antibiotika.
U sebe bych nepoznala, jestli je to výtok, nebo plodovka (bylo to tak nějak stejné 😅 ). Ta odtékala kdykoli jsem si lehla na bok.

lucyvivien
22. zář 2013

@nesticka taky myslím, že to hlen. zátka není a pokud by to byla plod. voda, tak je to opravdu minimum, mě doktor říkal, že s tím ani do nemocnice nemusím, že takové malé množství je zanedbatelné a že spoustu maminek ani neví, že jim po troškách odtéka plodovka, takže za mě, pokud nemáš nějaké bolesti, krev , nebo kontrakce, tak bych to neřešila 😉

lostris88
22. zář 2013

já mám úplně to samé, jak popisuješ..a mě doktorka řekla, že je to naprosto normální..vůbec bych neplašila..mám 14 do termínu porodu a i poslíčky mám o sto šest 🙂 ....a hlavně na ten výtok mi dr. dala asi před 3 měsíci na zavádění čípky..ale vůbec nepomohli, jen se mě zeptala jestli mě to nepálí a nesvědí..a když jsem řekla že ne, tak už to pak nijak neřešila..jen se mě vždy každou kontrolu zeptá, jestli se výtok nezhoršil a tak ..prostě výtoky jsou v těhu fakt normální..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru