III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
5. srp 2008

desátý 😀 😀 😀
nestraš, stačí dvě 😉

betina
5. srp 2008

ilci,

upřímně i to druhý si nedovedu ted představit ☹

tanuki
5. srp 2008

No já jsem četla, že pravidelně často (v nepravidelných intervalech) bývají poslíčci až tak od 34.tt, takže času dost 😀

Beti, tak to snad nebude tak hrozné, když tu má 50% prcků odhad 1,5kg a 50% odhad 1,3kg...

betina
5. srp 2008

tanuki,

to víš že ne, opravdu si myslím, že nás starší celkem zbyteně. Jasně, nesmí se nic zanedbat, ale my už jsme takhle ze všeho vyjukaný a oni na nás začnou se špatnou funkcí placenty, císařem a já nevím čím a člověk jde pak do mdlob 😠

mikulka
5. srp 2008

beti, desátý 😀
Já taky nevím, jestli mám to tvrdnutí. Ale dr. říkala, že teď už se děloha připravuje a že stahy budou, a čím se bude blížit porod, budou častější. Ale že je to normální. Někdo to má bez bolesti, někoho to bolí.

Už se nám blíží stěhování zpět do bytu a já jsem z toho nějak nervózní. Tolik jsem se těšila a teď se nějak trochu bojím. 😕 😅 Vždycky jsem špatně snášela změny, i když tohle je dobrá změna. Jen se trochu bojím postele, včera jsem ji zkoušela a malinko mě na ní bolelo břicho, i za takovou chviličku. Já mám to břicho tak citlivý, že si musím dávat pozor, na čem sedím a ležím. 😕

Musím se přiznat, že všera jsem v bytě dost dělala a ještě dnes mě bolí břicho. ☹ Pak jsem si to moc vyčítala. Už prostě nesmím. Ale když vidím manžela, jak tam dře...

Jak se dnes máte?

ilci, zapomněla jsem ti pogratulovat, že na UZ vše v pořádku, takže hurá a gratuluji!!! 🙂 😉

mila12
5. srp 2008

ahoj, ty jo už 1,5 kg mimča, to je super. Koukám, že jsem jediná, komu to ted doktorka nenapsala, jen že odpovídá 31+3tt, no a to už bude skoro týden po UTZ, takže se musim zeptat svého doktora příští týden, až bude po dovolené.
Mikulko, ta mast na nohy mi byla doporučena v lékárně, řekla jsem, že jsem těhotná...jmenuje se Venitan, v letáku je napsáno, že pomáhá při otocích a bolestech nohou po dlouhém stání a v období těhu.
Ilci, já mám taky na břiše bouli - malej je tam natočenej, občas je ta boule pěkně tvrdá - pak zase jakoby změkne, právě mi na to tvrdnutí dal magnesko. Tak je to teď lepší.

betina
5. srp 2008

mikulko,

musíš se šetřit, manžel dře, ale tobě taky není do skoku, není to taková sranda ty naše drobky tahat v bříšku 🙂
jinak s tím spaním...máš kojící polštář? spousta maminek si jej moc chválí, že si hezky jím podloží břicho a ono je v měkkém a nebolí 🙂 taky budu kupovat, protože spím obložená 4 polštářema, jeden pod hlavou, jeden držím, jden mezi nohama a jeden pod břichem a manžel se směje, že si nemá kam lehnout 🙂

tanuki
5. srp 2008

Mílo, tak jestli odpovídá, tak zkus tenhle web a zjištíš, kolik zhruba váží 😉 http://babymed.com/Tools/Ultrasound/Third_Trime...

Mikulko, já jsem minulý týden docela pracovala na chatě a chodila rychle...a říkám si, že taky už ne...prostě si budu válet šunky a vesele tloustnout, jen ať malá prosperuje. My budeme mít volný byt až na začátku září!!!! Chudák manžel to bude muset všechno oddřít sám, ale kamarádi se nabízeli, tak uvidíme, jak to bude nakonec žhavé..

mila12
5. srp 2008

děkuju tanuki

mikulka
5. srp 2008

beti, kojící polštář se chystám koupit, taky jsem obložená 🙂
Ale zdá se mi, že ty polštáře, co jsou vevnitř kuličky, musí dost šustit, ne? Mně vyhovuje postel u našich, která má trochu zvedlý podhlavník.

betina
5. srp 2008

mikulko,

ono existuje víc verzí a taky samozřejmě cenově odlišných. ty nejlevnější se pohybují někde okolo 600, což je teda dost, ale na druhou stranu, ted už to bude se spaním jenom orší, tak bych se chtěla aspon vyspat

jajdaelda
5. srp 2008

Ahoj holky, tak přispěju svojí troškou...dneska jsem byla neplánovaně u dr., protože prcek od včerejšího oběda neskutečně řádil, děsně s sebou škubal a to i v noci. Normálně ho cítím tak 3x denně a je to spíš jen vlnění a v noci je klid. Tak když jsem si šla pro papíry na mateřskou,tak jsem se zastavila u dr.,abych si potvrdila, že to je normální. Tak mě něplánovaně vzala na UZ. Tak nejdřív Kubík potvrdil, že je Kubík - první záběr byl na jeho "mužství" 😀 , tak dr. udělala fotku a že posílá dáreček tatínkovi 😎 ,tak to večer manžovi předám. Pak změřila vše potřebné a docela mě překvapila, protože jsem myslela, že má Kuba tak kilo a ona, že jí vychází, 1,8 kg! 😲 Od minulé kontroly (před 10 dny) přibral 700 g. Tak to už se nemusím divit, že mám za tu dobu kilo navíc. Tím pádem se mi posunul i termín na začátek října. Zhrozila se, když jsem jí řekla, že beru kys.list s vitamíny B. Prý i díky tomu mohl narůst, ale já to zase nebrala pravidelně. No a to škubání bylo s největší pravděpodobností způsobeno zácpou, kterou jsem si přivodila nadměrnou konzumací borůvek.. ☹ Opravdu jsem včera trpěla. Řekla mi, že v normálním životě taková banální záležitost, může být v těhu nebezpečná. No, tak najedu zase chvíli na zdravější stravu s vlákninou. Co bych pro toho našeho drobka neudělala. Tak teď budu doufat, že neporoste tímto tempem až do porodu 😅

ilci
5. srp 2008

ona ta váha je stejně jen odhad + -

milo, já si myslím, že ta boule je hlavička nebo zadeček, jak se mimčo hýbe
já to trochu pohladím a je to pryč 😉

jinak spím dobře, jen si dávám cípek malého polštářku pod břicho, mezi nohama bych už nic nesnesla, takže zatím kojo polštář nemám
prý je dobré si více podložit hlavu
takže, mikulko, dej si klidně i dva polštáře, třeba to bude lepší

tanuki
5. srp 2008

jajdo, no tak já zkusím pro změnu tu listovku - od cca 16.týdne jí už nejím, teď jím jenom rybí tuk..

Holky, loučím se, vyrážím na chaloupku, to zas bude výkrmna, snad vykrmíme i Verunku 😉

mila12
5. srp 2008

jo, ta boule u mě je hlavička, taky tam není pořád vidět 🙂
Já spím taky zatím dobře, mám ráda víc pod hlavou už od mala, tak možná je to tím, jen mě ruší vstávání na Wc, to jsem nikdy v noci nechodila.
jajdaelda, taky beru vitamíny, ale nepravidelně, protože zeleninu jím minimálně, raději mám ovoce. To víš, borůvky, ty jsou dobré prý proti průjmu.

jajdaelda
5. srp 2008

tanuki...no nevím, dr. řikala, že pokud jím normálně, tak doplňující vitamíny nejsou potřeba a že zrovna béčka nejsou už pak nejlepší. Ale každý Ti asi řekně něco jiného...
Užívej si chaloupky....

tanuki
5. srp 2008

Tak holky, konečně jsem se s nima dohodla, na lepší uz jdu v pátek dopoledne, tak na mě myslete, to budou nervíky...

jajdaelda
5. srp 2008

tanuki... budeme...sorry za ten předchozí příspěvěk...spojila jsem si to, že zkusíš listovku i s béčkama, protože mě omylem v lékárně prodali právě listovku s béčkama, ale nedošlo mi, že je i samotná..

mila12...no, borůvky stavějí, ale to mi nesecvaklo, že to může mít až takovéhle následky...no, už to napravuji jablečným džusem..ten má u mě opačné účinky 😀

mila12
5. srp 2008

jo, jo džusík, tak snad rychle pomůže 😉

mikulka
5. srp 2008

jajda: hlavně že je vše v pořádku, a je dobře, že je Kubík tak velký 🙂
Já mám kys. listové nedostatek, tak musím brát 3 tab denně, nevím, jestli je s béčkem, ale malý roste normálně.

tanuki, tak už máš termín UZ, budeme na tebe moc myslet! Užij si chalupu 🙂

U mě je ta boule většinou zadeček, protože malý je hlavou dolu a mně se to boulí u pupíku. A taky když ho pohadím, za chvíli to zmizí. Ale někdy mám teda hrozný tvar břicha 😀
Občas malému čtu, večer, a mám pocit, že se pak víc hýbe. 🙂 😕 😅

ilci
5. srp 2008

mě se taky hýbe nejvíc večer a ráno
my se zase díváme na večerníček 😀 😀
o tvarech břicha a jeho hýbání ani nemluvím, mám to jako místo televize 😉

betina
5. srp 2008

no holk pohyby,

já je mám skoro celej den a někdy teda to dost bolí, zvlášt když mě začne kopat do močáku, tak to moc příjemný není. malá je aktivistka a někdy mě budí i v noci, teda spíš kolem 5 nad ránem. takže možná v tuto dobu pak budeme vstávat 🙂

ilci
5. srp 2008

no, mě taky prcek budil ve 4, to jsem vstávala do práce, ale už mě nechává tak do půl sedmé
já už se pak převaluju a on taky 🙂
jinak mě kope teď, už hodinu sedím u PC a málo ho houpu, takže to chce opět nějaký pohyb 😀

ilci
5. srp 2008

tak mě napadlo ohledně pojišťovny : budete mimčo přihlašovat podle své pojišťovny nebo je nějaká "výhodná" pro děti - že jim třeba hradí určité věci atd.

betina
6. srp 2008

ahoj holky,

ilci, jeste mě ta pojištovna nenapadl,a le je to dobrý nápad již se mrknout.
včera mi malá v břichu celej den dělala takovej kolotoč...to byla síla. Manželovi pomalu nadskakovala ruka 🙂

ilci
6. srp 2008

beti, mě taky dávalo dítko zabrat, až jsem se úplně kroutila bolestí

holky, a co fusaky do kočáru? jakou chcete/máte značku ?

betina
6. srp 2008

ilci,

včera mi došel fusak emitex....jsem z něj nadšená! je to ta kombinovaná cerez, takže má dobrý vychytávky, jak do autosedačky, tak do sporťáku a je moc hezkej. Chytla jsem jej na MMB ve slevě z 1199 myslím na 799. Samozřejmě jsem jeje ještě nezkoušela, ale dobrej se mi zdá dost.

spetra
6. srp 2008

uff... tak jsem vás konečně dočetla.... 😉 co se týká pojištovny tak pokud se nemýlím tak dítě je automaticky u poj. matky...
náš Tomášek je taky´hrozné zlobidlo, vrtí se skoro pořád a nejvíc když jdu spát....
fusak ještě nevím....
tanuki: držím pěstičky na ultrazvuku...

mila12
6. srp 2008

ahoj, jo jo je to tak, že je mimčo u pojišťovny jako mamča, ale může se přehlásit, já koukala na mojí všeobecnou a manžel má vojenskou, je to tak nastejno, takže ho asi nechám u té mé, tu máme blíž, kdyby něco na vyřizování...
pohyby mám taky nejvíc večer, ale včera hodně i přes den, ten se tam včera snad otočil! 🙂
Fusak už mám, koupili jsme ho v Polsku, je teploučký a dost velký, taky má ty díry na pásy do sedačky apod. Tak snad bude ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru