III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
5. led 2009

jajdi,

teplotu mu změř a neboj, asi to nic není. Já mám pocit, že chování miminek se mění co hodinu, teda aspon u nás to platí. dneska jsme ji dala do hrazdičky a byl klid, nechápala jsem, ani nošení dneska moc nevyžaduje, spíš se sama zabavuje.
tak má Kubík teplotu?

spetra
5. led 2009

T. moc koníkovat nechce... 😉
Radus: držím palce nech je zítra a všechny další dny líp... 😉
Já chci taky na 3 měsíční prohlídků příští úterý.... Dnes jsem se s ním vážila a váha ukázala 6kg...

jajdaelda
5. led 2009

má 37st., což teplota prý není u mimísků...no..zase jedl jen z jednoho a zase po 3 hodinách...tak asi nemá hlad... jen jsem mu tu bouličku našla znova ☹ je to jen když mu nadzvednu hlavičku oběma rukama a v určitém úhlu..přijde mi to jako uzlinka....

taky jsem zkoušela se s ním vážit a ukázalo mi to 6,5kg.

holky, ono těm našim mimi budou (nebo už jsou) 3 měsíce! To je šílený,jak to letí...dneska jsem volala na gyndu na výsledky a slyšela tam něčí monitor, tak mi to přišlo až neskutečný,že už je to 3 měsíce,co jsem měla malýho v bříšku a tady jsme diskutovaly, co nás bolí 😀 a že prckové se na svět nederou a blahopřáli maminám ... přijde mi to jako nedávno...jo jo... 😅

radus78
5. led 2009

spetra: díky moc. Taky jsem se zkoušla vážit a vyšlo nám jenom 5,3 kg. tak nevím ☹
jajdi: a kde si mu to měřila?

lisounek
5. led 2009

ahoj holky nechci Vam sem zasahovat ale znam spetru tak jsem nakoukla a chci jen uklidnit jajdu: to co jsi nahmatla na hlavicce muze byt uzlinka..nase mala ji mela taky a pry se to bezne vyskytuje v tomto veku rika se tomu nejaka lochalni uzlinka nebo tak nejak mozna jsem to popletla 😉 takze klidek...no ale nekdy se uzlinky vyskytuji i pri nejakem nachlazeni nebo tak, ale jestli je v pohode, tak bych se nedesila tak pa a nezlobte se ze sem lezu 😕

spetra
5. led 2009

jj, děsně to utíká... nechápu jak mohli naše mamky chodit do práce v půl roce dítěte...

ilci
5. led 2009

jajdi, tos mi připomněla s tou gyndou, že já si měla volat na výsledky po kontrole po šestinedělí, páč to vzali rovnou jako preventivku
to zž bude pár týdnů a já si na to nevzpomněla 😅

tanuki
5. led 2009

Verunka má spoustu hmatných uzlinek vzadu..minule jsem se na to ptala, páč mě to překvapilo a do velikosti hrášků je to u prcků normální 😉

Jájo, když nemá teplotu, tak se z něj asi klube jen..zlatíčko 😀

My začínáme mít problémy ráno - od 4-5ti se budí co hodinu- nebp se ani nebudí, jen s sebou hrozně mele 😖 takže jsem pak brutálně nevyspalá..

Mám dva dotazy - používáte ještě monitor? my už ani ne... A jak často máte chodit na gyndu? Když se nebere HA, chodí se jednou za rok, když se bere, tak jednou za 6m. Já neberu a mám pocit, že mi řekla, že mám přijít za půl roku!?

ilci
5. led 2009

tanu, mě dr. řekl, přijďte za rok nebo až budete těhotná 😀

ilci
5. led 2009

tak prckovi se poprvé podařilo spustit na hrazdičce hudbu zatáhnutím za příšerku 😀

luccii
5. led 2009

holky, vy ktere jste byli na screeningu v 1. trimestru, kam jste sli na velky UTZ kolem 20.tt? me totiz chce doktorka poslat zase do Prahy, kde jsem byla na 1. screeningu, ale ja myslim, ze me stejne nevezmou a nechapu, proc bych mela cestovat tak daleko, kdyz ho delaji i u nas na meste (myslim, ze MUDre to vadi kvuli pojistovne)

wsmoulinkaa
5. led 2009

ahoj tak nad tím taky přemýšlím.....ikdyž u nás nic pry není tak jsem byla v Liberci za prachy. Jinak bych prý nikam nemusela. Ale zajímá mě jestli se ten druhý ult 20týden taky platí, ale prý by neměl, tak jestli byl někdo v Liberci a dal mi vědět.Dííík

jajdaelda
5. led 2009

radu...měřila jsem v zadečku...sice máme teploměr v dudlíku,ale to malej nějak nebere..

lisounek a tanu ...díky za uklidnění...snad to nebude od choroby... Kuba už si sice pokadil,ale nejdřív z něj tekla jen žlutá voda a teď večer se vztekal a tlačil,tak jsem z něj nakonec dostala celou plenku žlutýho hlenu ☹

tanu...my zatím monitor používáme a min do půl roku budeme..hlavně kvůli tomu hrtanu...
a na gyndě jsem byla po šestinedělí a mám přijít za půl roku nebo když budu chtít napsat HA...já chodila vždycky 2x do roka...

ilci...tak to je Miki šikulka...Kubín to zatím nevezme do ruky...bude to asi spíš diplomat,protože na všechny hračky kolem mluví ...a dneska se vztekal,že mu želvák na spirále neodpovídal 😀

luccii..já byla v Příbrami, která je od mé dr. nejblíž...

luccii
5. led 2009

wsmoulinka, velky UTZ je vsude zdarma

tanuki
5. led 2009

téda, no já budu muset ještě nějaké hračky pořešit - asi k tříměsíčním narozeninám 😀 máme fajn lehátko, ale bez hrazdičky a na dece jí to zatím moc nebere. Má ráda dvě chrastítka, dnes jsem jí dala kousátko (nevydává to zvuk a jeden klíč se dá zastrčit tak hluboko do pusinky, že jsme se bála, aby se z toho nepoblinkala 😅

Nás asi čeká zajímavá noc- byly jsme s Verčou děsně unavené, tak jsme se natáhly 18:00- 19:15, a od 19:45zase spinká, to se máme na co těšit..

wsmoulinkaa
5. led 2009

a velky to je ten na 20tt??

betina
5. led 2009

wsmoulinka,

ano ten velký UTZ je ten ve 20.týdnu a jak píší holky, je hrazený pojištovnou.

jajdaelda
5. led 2009

holky...před chvílí jsem se dozvěděla, že mi umřel tchán ☹ 😢 😢

jajdaelda
6. led 2009

ahoj holky..tak nebýt toho včerejška,tak řeknu,že to byla úžasná noc...malej spal od 20- 2:30 a pak od 3:15 - 7:15 s jedinou přestávkou na výměnu plenky....

ilci
6. led 2009

jajdi, tak to je mi moc líto
jak to nese manžel?

já byla na screeningu ve 12tt a na velkém utz ve 20tt ve FN v Olomouci, protože můj dr. nemá takové vybavení

betina
6. led 2009

jajdi,

to je mi moc líto a jinak jsme ráda, že je Kubík v pořádku, jen že měl klidnej den.

radus78
6. led 2009

jajdi, to je mi líto
my máme ty noci horší a horší.Jako by celou noc tlačila a docela drsně jí to hraje ve střevech ☹
Jinak jsme byly na kontrole očkování z porodnice a máme ho na jedničku, takže ve čtvrtek asi dostaneme první dávku hexavakcíny.

radus78
6. led 2009

tanuki, monitor používáme pořád. Vzhledem k tomu, že nejrizikovější skrz syndrom náhlého úmrtí jsou 2-4 měsíc a ANička si v noci negrcne, tak ho ještě používat budeme.

jajdi,nám už se podařilo v zadku naměřit 37,8, ale bylo to asi z přehřátí. Norma je prý do 37,5 tak jsem to nijak neřešila. Za hodinu už měla nižší. Ráno jsem z ní taky dostala jakoby hlen. Budu se na to muset zeptat v poradně.

ilci
6. led 2009

při měřění v zadečku by se mělo odečíst půl stupně

já se bojím, že vzhledem k nachlazení se hexa posune, uvidíme

betina
6. led 2009

my jdeme na očkování ve čtvrtek, před tím bude kontrola, tak uvidíme, protože nás doktorka 8 týdnů neviděla 😠 bude nás taky vážit a podle nepřesné váhy u nás doma asi nebude mít více než 5500, tak uvidime. Mimochodem dneska mi kamoška psala (má o 14 dní staršího chlapečka), že musí cvičit Vojtovku, malej není jistej na bříšku a neopírá se o předloktí, což mimocjodem Verunka nedělá taky. takže na to jsem taky zvědavá.
Dneska jsme nás s Verunkou přihlásila na kroužky, tak zítra máme tančení v šátkách a v pondělí říkánky a cvičení na balonech 😀 doufám, že se to bude malé líbit

tanuki
6. led 2009

jajdi, to je děs, asi nebyl ani moc starý☹

U nás noci taky čím dál horší ☹ Se picnu - nejdřív noci dobrý a uspávání blbý, teď naopak. Doufám, že to bylo jen nedostatkem odpo spánku. každopádně i když se vzbudí třeba po hodině, tak si nepamatuje, že je nakojená a vyžaduje a vzteká se 😔 Takže pak ještě vyžaduje dudlík, což doposud měla jen na usnutí 😢 😢 😢
Pro představu - usnula v 19:45, buzení v 11, 1, 4, 5, 7, v8 vstávání 😝

betina
6. led 2009

tanuki,

no tak věřím, že tohle je na mašli. jse nepřtelem dávání čajů, ale nechceš to zkusit, dát verunce jenm trochu čajíku a když to nepomůže, tak pak dudlajs?

tanuki
6. led 2009

no jestli se to nezlepší, tak nad tím budeme muset vážně zauvažovat!
Včera jsem neduchapřítomně sezobla kedlubnu, známou to prdobudičku 😔 tak to snad taky mělo vliv

betina
6. led 2009

no to asi jo 🙂 taky kolikrát něco uždubnu, naposledy zelíčko, ale jenom tak 2 lžíce a bála jsem se, naštěstí nic.

jajdaelda
6. led 2009

holky, to je život ☹ Manža to nějak zvládá, musí...je nějak víc naměkko z prcka...
tchánovi by letos bylo 65...byl na opeaci ze žlučníkovým kamenem...výsledky se zlepšovaly a včera večer - embolie ☹ Mě to dostalo hlavně z důvodu,že takhle umřel můj taťka před 5ti lety..v 60 letech.ten byl ale navíc nemocnej... jo jo..ještě že máme doma to potěšení... 🙂

beti...malej se taky neopírá o předloktí...a když se mu nechce,tak ani nezvedne hlavičku.. nevidím v tom tedy zatím problém, holt u každého to je jinak..uvidíme,co na to za týden dr.... tak jsem malýho orientačně přeměřila a myslím,že budeme někde na 64-65 cm 😅 Asi se jednou dožiju toho,že budu i se svými 177 cm nejmenší v rodině 😀

radu...vy jste byli v poradně? a co všechno dělají ve 3 měsících?

tanu...tak to Ti věřím, že jsi na odpis 😉 a do toho se ještě učit.... 🙄 začínám vážně uvažovat,že si to studium o rok posunu....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru