III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
14. led 2009

my měli taky ukázkovu noc 20:00 -3:00, 3:45-6:30... takhle bych si to představovala každý den... 😉
Jajda: jakým Fenistilem? Jsem asi něco zaspala, na co?
nestraš já to nechci... ještě aspoň půl roku... 😅

tanuki
14. led 2009

Radu, tak gratulujeme, koukám, že to máte podobně dobe naplánované jako my 😀 (Verunky bratranec se narodil 26.12.)

Jájo, co se dá dělat..zas budeš klidnější, když budou vědět, že je to v pořádku.
teda holky, ám se to krásně zlepšuje 😵 No my naopak a) veru zas hrozně prděla, takže šla spát ve20 a vzhuůru byla ve 23, 01...atd, dál už jsem raději ani nekoukal ana hodinky 😀 Duper, když se zrovna potřebuju učit jak drak 😕 a za b) asi začíná být rozmazlená - když si má hrát sama, tak protestuje - nebulí, ale kňourá.. ☹

ilci
14. led 2009

tiše závidím 😀
prcek teď usíná mezi 22 a 23, kojo mezi 2 a 3h, pak mezi 6 a 7 a to už vstáváme
přes den spí tak 2-3h dohromady

ilci
15. led 2009

dobré ráno
tak dnešní noc se zařadila k úspěšnějším, prcek chtěl papat až skoro ve 4h, tak jsem celkem i vyspaná
dnes odpolčo máme poradnu, tchýňka chce jít taky, to zas bude delegace
oči má prcek už dobrý, tak snad nebudem muset na oční
ale má zase na hlavičce takové šupinky ve vláskách 😒

radus78
15. led 2009

hojky,
ilci, šupinky máme taky. Jen to promašťujeme olejičkem a vyčesáváme.
My už teď měli 3 skvělé noci. Doufám, že to nezakřiknem. Malá usne tak před 22. hod. pak jí tak kolem 1-2. hodiny a pak kolem 6-7. Pak si chvilku vykládáme a pak si ducne tak do 9 hod. 😀 Doufám, že jí to vydrží. Asi jsme překonali kojící krizi, tak uvidíme jestli papáme dost a jestli budem přibývat. 🙂

betina
15. led 2009

ahoj holky,

icli, ty šipinky to je Seborea, taky jsem to měli, jak píše radus, dr.mi doporučila mazat sádlem a vyčesat nebo nehtem opatrně seškravovat a do 3 dnů to bylo pryč, fakt to pomohlo.

my zase asi máme kojící krizi, cítím, že mlíčka je málo a malá se vzteká jak blázen ☹

ilci
15. led 2009

tak máme po poradně
dostala jsem sprda, že přibíráme moc
ještě před měsícem nás hnala do nemocnice, že přibíráme málo
takže za poslední týden +0,5 kg, máme už slušnou váhu 6220 g a 62 cm, takže oproti poradně v 6-ti týdnech přibral 2480g a narostl o 7cm
jj, taky radila hlavičku polévat olejíčkem a vyčesat nebo seškrábat
zítra se jdu objednat na rehabilitaci, páč nepasem ani se nepřitahuje do sedu
prý je tam čekačka 2 měsíce, tak zkusím něco pocvičit doma
taky je bledej, tak jdeme opět na krevní obraz
tak snad to zítra stihnu, ať to máme z krku

ilci
15. led 2009

jo a očkování se nekonalo, stroupek ještě není úplně zahojený

jajdaelda
15. led 2009

ilci..koukám,že si člověk nevybere s tím ne/příbíráním...i když půl kila za týden je fakt slušný 😉 ...jak jste dopadli s těma bakterkama v moči?

Tak my jsme v Brně, manža zatím zvládá skvěle...malej taky celkem...bála jsem se,že nebude chtít v cizím prostředí a v cestovní postýlce spát a zatím to vypadá dobře, ťuk, ťuk 🙂
Tak já jsem volala na tu kalmetizaci a pokud prý malej nemá po očkování stroupek,tak ještě tam může být bulka -což má-a máme počkat po první hexe a prý by to mělo vyvolat reakci..pokud ne,tak to tbc očkování bylo na nic 😒

spetra: malej dostává fenistil kapky,ale na co,to fakt nevím,asi to souvisí s tím jeho špatným dýcháním a zahleněním...

ilci
16. led 2009

jajdi, tož bakterie už nikdo neřeší
já ho měla hlídat, žádné příznaky zánětu jsem nezaznamenala
dr. jsem to říkala, protože o tom nálezu nemám papír, jen mi to řekli v nemocnici po telefonu
ta malýho prohlídla a nic neříkala
chtěla jsem se jí zeptat ještě na další věci, ale tchýně malýho zvedla do náruče a ten spustil takovej ječák, že nebylo slyšet vlastního slova
uklidnil se až v kočáře
prostě už to na něj bylo asi dlouhý a tchýně ho asi nějak blbě chytla nebo co
taky to patříčně okomentovala, že na ni není zvyklý, že musí chodit častěji atd.
po minulé zkušenosti, když po prckovi málem nechali skákat kočky a dali ho na tu pokaděnou deku, se mi k nim moc nechce 😀 😀
navíc ho nechají samotného ležet na gauči a ani je nenapadne, že by mohl spadnout, páč sebou dost mrská

spetra
16. led 2009

tak nám přišla dnes manduca... byla úplně poslední za tu cenu... díky tanuky za typ.. 😉 prvně řval... pak jsem ho tam zkusila dát na boku... to nevěděl zda se u to má líbit nebo řvát... tak doufám, že si na to zvykne... budu ho trénovat... už se těším na procházky...
ty šupinky máme taky já to oškrabávám nehtama při kojení... pak je to dobrý a za čas se to objeví o kousek dál...
ilči: to je opravdu hodně půl kila za týden.... 😨 tak koukám že nás začínáte předbíhat... T. když se narodil byl nejtěžší a teď patří k těm lehčím...
copak budeš cvičit na tu hlavičku? mě doktorka řekla zatím jen pást koníky a nuitit ho aby přitom otáčel hlavičkou... ale vy ani nepasete...
nechat ho ležet na gauči bez dozoru to bych střílela!!! vždyt se ti naši prckové už pořádně hýbou....

tanuki
16. led 2009

my máme děsnou poštu, mně ještě nepřišla ☹ a jakou máš barvu?

Jojo, odlupování šupinek při kojení je asi nás všech nový koníček 😀 😀 😀 Veru se šupinkama vypadá jak zrzka- jak je promašťuju olejíčkem... Hele, ale někde jsem četla, že se to nemá dělat, že ta nová kůžička pod tím ještě nemusí být úplně zralá. Jenže samo to tode nesleze...

Včera nám přišla pozvánka na vítání občánků 😀 se tam asi počůrám smíchy 😉 tvářit se důležitě

ilci
16. led 2009

jj, prcek je taky zrzek 😀

dneska byl na odběru krve zlatej, vůbec neplakal, jen se netvářil moc nadšeně
dr. říkala, jak už vyrostl a že je to takové klidné miminko 😀
mě fakt pobavila, šijou s ním všichni čerti, ale asi ho zaujalo nové prostředí

ad cvičení - jdem na rehabku 9.2., takže zatím budem zkoušet pást, ale fakt ho to nebere
uvidíme, co nám řeknou tam

přibral právě moc, tak přemýšlím, co s tím, zkouším dávat míň dokrmu UM, páč se mi zdá, že mlíka mám zas dost
dáváte někdo čaj? že bych ho mohla oblbnout tím

jinak dnes jsem zaznamenala úspěch - prcek mi dnes 2x usnul sám v postýlce, musím teda sedět v ložnici a musí mít lampičku, ale je to u něho fakt úspěch

spetra
16. led 2009

ilči: blahopřeju k usínání... nám T. usíná stále rychlej, ale potřebuje stále víc k tomu aby usnul ☹
tanuki: tu petrolejovou....

betina
16. led 2009

ilci,

čajík jsem začala dávat, ale protože ji pobolívávalo bříško a ono ji to baví, protože si hraje s flaštičkou, ale vypije tak 10ml a víc ne.

ilci, veruna mi taky nechtěla pást koníky, ale poslední dva dny na ní platí, že ji dám na bříško a kousek do ní medvídka, ona se začne strašně smát a jakoby se k němu plazit a chvilku to vydrží, to ještě před týdnem bylo nemožný, začala se vztekat asi po minutě na bříšku, možná ani to ne

hezký večer holky

tanuki
16. led 2009

Beti, medvídka do ní, jo? 😀 😀 10ml, to je roztomilé. připomíná mi to, jak jsem byla v porodnici chválena za prvních 10nakrmených ml..pak jsem zkusila odsávačku a čubrněla, jak moc málo je těch 10 🙂
Veru teda byla už asi 4krát krmena odstříkaným mlíčkem a byla jsem překvapená, jak moc málo toho vypije! 70-90. Nevím, zda by třeba nevypila víc..jestli to nevystydne..a proto už pak víc nechce?
Nás čeká prohlídka ve čtvrtek, jsem zvědavá, co nám teda řenou na to naše tbc.

Ilči, jak jsi spokojená s těma Alanama? Dnes jsem na ně koukala. Docela drzky ty DM - ta předvánoční akce byla nějak nadhodnocená sleva - teď stojí bez slevy 205. Ale já je nekoupila. levenku jsem dostala v listopadu a do prosince se zakutálela 😅

Docela se těším na příkrmy, snad bude spát dée i když jestli něco pohne s jejím budíkem - 14dní se budí téměř přesně v 1a v 5.

jajdaelda
17. led 2009

Ahoj holky,
tak zrzka máme taky 😀
škola je masakr 😖 Bohužel si ji odložit nemohu,protože jsem ji už započala...takže včera jsem psala písemku absolutně nepřipravená a ze 13 otázek jsem odpověděla na 4 a to ještě blbě 😅
Ale co,hlavně,že máme krásnýho a zdravýho prcka....

čajík jsme také dávali -fenyklový - a jednou ho vypil i 80ml,ale je tam tuším napsáno max 100ml denně a ne na noc..

jinak jsem ale zvědavá,jak to budeme od pondělka zvládat doma, protože manža ho chová, kdykoli zařve,aby nebékal na celý hotel 😅

ilci
17. led 2009

jajdi, si užíváte v hotelu, jo?

tanu, tak to je fakt masakr, ta sleva 😅
to jsou potvory
já dostala kupony od tchýně, takže mám ještě 2pakly
a spokojená jsem, opruzenej nebyl ani z těch DM, co kupuju, jen mu byli najednou rychle malý 😀

jinak se nám častěji snižuje počet krmení na 5 denně, páč teď vydržel spát až do 4h (krmení před tím kolem 21h), takže jednou nám to vypadlo
tak snad už tak nebude kynout 😀 😀

betina
17. led 2009

jajdi, na hotelu? no tak to je supr, to je jak za bezdětných časů 😀

dneska jsme jeli s MM okolo naš oblíbené restaurace a tak jsme si posteskli, že by nám tam asi ted chutnalo 😀 , tak jsme si slíbili, že až přestanu kojit, povoláme babičku a rychle zhltneme večeři, páč si myslím, že stejně budeme nervozní.

ilci, tak já mám pocit, že krmím fut, přes den co dvě hodky, v noci po třech a někdy taky po dvou. bude sranda, jak jednou ta prsa budou vypadat 😀

ilci
18. led 2009

beti, tož já fakt už jen 5-6x denně, ale trvá to hodinu, někdy i déle

jinak se nám daří trénovat prcka na usínání v postýlce přes den, jen s ním musím být v místnosti (čtu si) a za chvilku usne
tak snad se to časem zadaří i večer 😉

jajdaelda
18. led 2009

jo jo, na hotýlku...no on je to spíš megahotel,kde sídlí i škola...ale už jsme doma...jsem celá rozlámaná, prskáme s manžou oba..

holky,představte,co sem včera provedla ☹ Byli jsme s manžou v Tescu v jedné z restauraček..já tam nakrmila Kubu a dala ho do autosedačky,že ho půjdu přebalit...bylo tam takové vyvýšené podium,ale já si myslela,že to je jen koberec,tak jsem šla přes to a zakopla 😕 natáhla jsem se jak dlouhá,tak široká...což o to,ale malej letěl i se sedačkou ☹ naštěstí byl připoutanej,ale sedačka spadla nejdřív naplocho a pak se převrátila na bok....manža mě uklidňuje,že to bylo z malé výšky,ale mám strach z toho otřesu ☹

beti,taky jsme krmili co dvě hoďky,ale už 14dní se mi to daří protahovat na 2,5-3...jen v tý škole se mi nějak nechtělo dělat mlíko, tak jsem kojila opět po dvou...

dneska je konečně hezky,tak vyšlu manžu na procházku a buˇbudu spát nebo pracovat do práce...taky bych potřebovala vyžehlit,nějak se to kupí 😔 😝

jajdaelda
18. led 2009

jo a nejhorší na tom bylo, že okolo seděli lidi a všichni čuměli jak telata ☹ ,až pak přiběhla nějaká vietnamka a malýho otočila...já se totiž nemohla sebrat...mám asi naražený koleno ☹

tanuki
18. led 2009

alespoň, že někdo pomohl! Lidi jsou blbý- mamka požádala mladíka o pomoc..sice v nízkopodlažním buse, ale zas tak super snadné to není..a on jí řekl, "proč, vždyť je to nízkopodlažní" Nicméně tam byl se svou starou maminkou, která se kočárku chopila a pak mu řekla, že je blbej 😉

Jinak, jájo, úplně tě chápu, já měla minulý týden jakoby mikrospánek a z ničeho nic se mi Veru bouchla do hlavičky. Byla jsem z toho úplně hotová, ale plakala jen chvilinku, tak jsem si říkala, že to snad nebylo tak hrozné..a jen se ducla. A z toho zakopávání mám taky strach..že jí vlastně nosím před sebou a kdybych upadla, letí na zem a ještě já na ní..

tanuki
18. led 2009

a něco pro ilču: včera byla s Veru venku..a u prabáby..a nechaly V. pod oknem..že na ni vidí z kuchyně vidí, vidí, ale kdyby se někdo rozhodl s tím kočárkem ujet, tak s prominutím hovno zmůžou. Vždyť jsme v Praze, žádná vesnnice

radus78
18. led 2009

beti, my teď taky jíme co 2 hodiny přes den. V noci kojíme tak jednou, když usne pozdě a dvakrát, když usne tak kolem osmé. Přes den jí to nutím i když se tváří, že nemá hlad. Jenom když spí, tak jí nechám. Mám strach, aby nám dost přibývala. V sobotu jsme byli za ségrou v porodnici, tak jsem si tam Aničku zvážila a zdá se, že už roste. 😀

jajdaelda
18. led 2009

tanu...tak to je síla..dnešní mládež fakt stojí za to...
jo do toho Motola jedeme příští úterý,ale jede i manža a bude se vracet do práce,takže se neuvidíme ☹
jinak vše nej Verunce....

no,tak procházka se nakonec nekonala,počasí se zhnusilo...já prskám,smrkám jak o život...může se něco na rýmu? Vše,co jsem četla,nedoporučují těhotným a kojícím...když má ale i malej rýmu,tak by to mohlo vyléčit nás oba 😀

betina
18. led 2009

ahoj holky,

jajdi, já na rým používám přírodní nosní kapy od firmy Eone a jsem s nima strašně spokojená, rovněž jako s celou řadou na nachlazení, protože mě zatím vysekala ze všech nachlazení.
jinak s tou autosedačkou, to je hrozný....ale myslím si, že ty naši mrnousci budou ještě hodně omlácení 😀 MM škrábl malou nehtem do hlavičky ve čvrtek a teda dost, trošku ji tekla krev, tak jsem hned dostala hysterák, začala na něj řvat..ach jo..a přitom vím, že se mi takový věci taky stanou ☹ jajdi, ty děláš věci ještě do práce? tak to klobouk dolů, ted taky po věrečech dělám do práce a už teda padám na hubu

radus, já myslela, že čím bude větší, tím mín kojit budu, ale ono je to od jejího narození stejný 😀

holky, vy máte pořád stejný noci? my totiž máme každou jinou, předevčírem se mi budila za anoc snad 10x a dneska jen 2x, každá noc je úplně jiná ☹

holky, nemíváte v neděli deprese? mně je vždycky strašně líto, že zase bude celej pracovní týden a že MM uvidím jen večer, že vždycky chytnu regulérní depku..no nic

tanuki
19. led 2009

no já poté, co jsem napsala, že se budí pravidelně v 1, tak se vzbudila ve 2 😀
Včera večer to bylo super- hráli jsme si s Verčou poprvé s nafukovacím balónem. vřele doporučuji. Odrážela ho ručičkama, zvedala u toho i nožičky a bavila se...a navíc se tím hezky vyčerpala, takže v poho u kója usnula.
Režim se nám ustaluje - dopo jde spát v 10na půlhodiny, pak se probudí šťastná a vyspalá, zatím, co maminka by si nejraději šla lehnout 😀 no a odpo záleží na kočárkování, ale ideálně, aby se pak budila v 17, aby se pak kojilo zas až před spaním okolo 8. To hlídání od tchýně jí moc nesedlo, spala v kočárku přes poledne..a v noci taky divně.
Tak já až doodstříkám, jdu se učit 😝 páč jsem vytuhla v s malou..a včera místo učení uklízela

jajdaelda
19. led 2009

beti..díky za doporučení..pokud se dají sehnat v lékárně,tak pro ně zítra hned jedu...
jo jo, dělám do práce a ještě do školy ☹ je toho nějak moc..naštěstí manža pomáhá...školu jsem si rozhodila tak,že dodělám třeťák a příští rok budu dělat bakalářku a zkoušky...vše najednou bych letos nedala....

holky, drží vaši prckové už pevně hlavičku?

teď mi volala mamina, že mýho bratránka syn, leží v nemocnici s pneumokokem ☹ , tak se modlím,aby vše dobře dopadlo...já doufám,že v naší rodině máme pro letošek neštěstí vybraný...

byla jsem dopo asi na hoďku na prochajdě, víc se nedalo (jsem nachcípaná já a nechci malýho taky moc vystavovat) a taky je to samá ledovka...tak jsem zaparkovala kočár ve sklepě a Kubulín ještě zabral....teď už spí hodinu a půl....což doma prostě nedá..tak si řikám,jestli to není tou teplotou...doma máme nějakých 25 a ve sklepě může být 12? Asi ho budu dávat spát do sklepa 😀 Na terasu moc často nemůžu,protože lidi jsou tady prasata (někteří) a pálí v kotlích co se dá,včetně plastů a to je pak nechutnej smrad 😠

ilci
19. led 2009

jajdi, tak máš toho dost
my máme doma kolem 20st.

tanu, jj, některý lidi jsou na zabití
dnes vozili taky tchánovci, v tomhle počasí jsme se dohodli na jedné hodině, páč chodí odpoledne a to už se ochlazuje a malej má už snad 2 měsíce rýmu
a při odjezdu mezi výtahovými dveřmi tchán utrousil, že dnes je venku horko (2stupně), tak budou venku o něco dýl
dojeli za 2 hodiny 😠
kdybych to věděla, prcka líp obleču, už bylo mrazivěji
no nic, no

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru