III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
27. led 2009

Ahoj holky,
tak Kubulín je v pořádku...je to opravdu nedozrálý hrtan a máme vyčkat, prý se to spraví...jinak nemáme chodit ven v inverzi, mlze ani v mrazech, prý to prckům dráždí sliznici...
..tak to jsem moc ráda...

beti,tak to je Veru šikulka...

spetro...tak držím pěstičky, ať se to spraví samo,než tam půjdete poprvé...

když jsme jeli z Prahy,tak se mi udělalo dost špatně od žaludku... takhle se mi naposledy vracelo jídlo v posledním měsíci těhu 😀 utěšuju se tím,že to bylo obědem a následnou zmrzlinou 😉
Ale holky, potěšil mě manža, když řekl,že by to bylo náročný,ale že bychom to zvládil 😀

jajdaelda
27. led 2009

jo a taky si řikám,že třetí den se to nemůže ještě projevit nevolností (a nechtějte mi namluvit opak jako s tou ovulkou!!! 😀 😀 )

tanuki
27. led 2009

tak to manža reagoval hezky. To můj, když na to přijde řeč, tak spustí zoufalé "neeeee".
Dnes se mi o tom zdál sen..že jsem šla do nějaké divné nemocnice-takové skoro katakomby, jmenovala se teda Motol 😀 😀 😀 A tam si mysleli, že jdu na gyn amb, a já že do poradny..a že už jedno dítě mám a teď možná čekám další...a tam se mě chopila Dr a začala mě oblbovat inhalačním anestetikem, já se bránila, volala manžela..a ona že ne, že mi udělá potrat. Já jsem nic necítila, ale na všechno koukala..snažila jsem se jí zastavit, že sama ještě nevím, co chci, ale ať to nedělá..nakonec přišel ještě 2. doktor (to už bylo po) a juknul na to, co ze mě "vyškrábla" ☹ ..a že to je jen sliznice a že jsem vlastně ani těhotná nebyla. No, probudila jsem se úplně hotová..

Jinak jsem Verunku měla v posteli (nemá se to, ale je to tak příjemné na ní koukat.. jak sladce spinká) a přikládala k oběma prsům á2hod-tak se budila..a snad jsme se trochu rozkojili. myslím, že můj hlavní problém je v tom, že málo piju..a neškodilo by pít i v noc. Ale mám eteď matraci na zemi a sklenku zvhnu..

jajdaelda
27. led 2009

tanu...přeci jen, vy dva jste mladší a Ty studuješ,tak je to asi něco jiného...já se tedy na druhé necítím ani po fyzické stránce,ale pokud by na to přišlo,tak na potrat by se mi nechtělo,když tady čtu,kolik párů nemůže otěhotnět,tak to fakt beru jako dar,že nám to vyšlo napoprvé,těhu bylo bez problémů a máme zdravého prcka....

radus78
27. led 2009

tanu, já mám u postele flašku od minerálky a piju i v noci. Někdy mám pocit, že v noci vypiju víc než přes den. Já mám pocit, že Anik zase málo pije. Ona prostě to prso nevycucne a tím se mi asi zmenšuje množství mlíka. Zkouším to rozhonit tou odsávačkou, tak uvidíme 😠
Druhé dítě bych teď asi nedala. Měla jsem dost problematické těhotenství a kdyby mělo i to další být takové...

jajdi, super, že je Kuba v pořádku 🙂

jajdaelda
27. led 2009

no,tak mě se dneska Kuba pokaždý u koja vzteká..jakoby mu mlíčko nechutnalo ☹

spetra
27. led 2009

ilci: právě kvůli tomu že nedrží hlavičku...
jajda: super, že je Kubík v pořádku... 😉 mě se T. u většiny kojení po chvilce taky hrozně vzteká... ☹ už dost dlouho a mám pocit že je to pokaždé nečím jiným... je unavený a doufal že u toho usne, je přežraný ale chce sát, chce druhé prso, nemá mlíčko....
Můj manžel by si s druhým nechal i říct, ale já křičím neeeee...
tanuki? no to jsou sny... 😖

jajdaelda
27. led 2009

tanu....Motol je kapitola sama pro sebe...ten systém s centrální kartotékou je fakt zvláštní

spetra...asi je fo fakt o přístupu doktorů..nevím,do jaké míry Tomík hlavičku nedrží, ale Kubulínovi taky ještě občas ulítne a otáčí s ní dost těžce, koníky pase minimálně a dr. mi na to řekla,že ve 3 měsících to je OK

ilci
27. led 2009

tanu, to jsou teda sny 😀

já mám taky u postele sklenici s minerálkou a budím se totálně vyprahlá, takže do sebe klidně hodím ty 4deci

tanuki
27. led 2009

Jájo a pamatuješ si jménp dr? To je super, že se to nemusí nijak řešit 🙂

Veru je dnes neskonale hodná, fakt z kopce do kopce. Zato kočka je jak šílená a kočičinec smrdí jako prase (hůůůř)

rehos
27. led 2009

Ahoj holky,snad si mě ještě pamatujete z doby kdy jste každou chvíli očekávaly porod,byla jsem první co rodila.Zajímá mě jak se všechny máte a co dětičky?

ilci
27. led 2009

rehos, ahoj
to víš, že si tě pamatujeme 😉

rehos
27. led 2009

právě jsem koukala na tvého Mikše,moc pěkný klučík 😉

rehos
27. led 2009

Tak jsem skoukla všechny vaše dětičky a povedli se vám 😉

jajdaelda
27. led 2009

Ahoj rehos...to víš, že pamatujeme...taky jsem koukala na Marušku...pěkná princezna...jak to zvládáte holky?

tanu...pamatuji...dr. Krylová...a měla tam asi na praxi nějakou studentku 😉

tak Kubulín ve večerním blinkání pokračuje...opět jsem měla na sobě snad celý jeho žaludek ☹

byla jsem dneska u fyzioterapeuta...tedy holky...co ten se mnou udělal...prý mám bloklý 1.-5. obratle na obou stranách - řikám,že to je to sedavý zaměstnání a kojení a práce na nouťasovi 😒 ...no, mučil mě hodinu a půl a fakt super,jen bych potřebovala dneska ještě psát seminárku a asi půjdu spíš spát 😀

jajdaelda
27. led 2009

rehos...koukala jsem,že už dáváte mrkvičku??? 😕

rehos
27. led 2009

Docela dobrý,je hrozně akční,už dlouho se snaží dostat do sedu a poslední dobou se pořád staví na nožky 😕 Nádherně si povídá,úplně vejská na celou místnost,miluje koupání,cáká jak lachtan 🙂 Na začátku jsem měli problémy s konečníkem,nekadila a pořád plakala ale po několika návštěvách na chirurgii jsem v pohodě 😉

jajdaelda
27. led 2009

spetra...a to by manža byl v poho i takhle krátce po sobě s prckama??

rehos
27. led 2009

Jojo,my bohužel dávno nekojíme takže už papáme příkrmy,no někdy je dost netrpělivá že to trvá 😨

rehos
27. led 2009

Jajdi kolik Kubík váží?My jsem te´d byly na očkování,bohužel není očkovací látka tak nás aspoň zvážili a máme 6750kg,doma se mi podařilo ji změřit ale není to přesné protože ona chvilku není v klidu,má 67-68cm

ilci
27. led 2009

rehos, ta fotka s první mrkvičkou je kouzelná 🙂

rehos
27. led 2009

Ilci díky,mě se zase moc líbí ta Mikšova KUK 😉

ilci
27. led 2009

tož fotím jak o dušu a některý fotky i vyjdou
prcek už foťák pozná, přestane se smát a vážně kouká 🙂

tanuki
27. led 2009

jé, Rehos, taky máš okatou kočandu 😵

Tak my jsme dnes stěhovali, takže už nemáme matraci u Veru 😕 Takže tam asi bude spinkat sama 😕 ale je tam singlematrace,takže to spíš dopadne tak, že tam bduu spinkat já sama 😀
Jo, prý už je založená dikuze říjen 2009 😀 😀 😀

jajdaelda
28. led 2009

rehos...ve 3 měsících měl Kuba 6,82,což bylo před téměř 14ti dny,tak myslím,že teď už těc 7 má 😅 no,pronese se...měřil 64cm...
a jak jí chutnají příkrmy?

tanu...že bych začaly přispívat i tam? 😉 😀 (aby mě ta sranda nepřešla 😉 )

rehos
28. led 2009

Jajdi začátek nic moc ale docela si zvyká 😉 Řekla bych že sní všechno co jí dám ale musí si zvyknout na pomalejší přísun,je zvyklá jak tahá že to teče neustále ale lžičkou je to pomalé,občas je to boj 😅

jajdaelda
28. led 2009

aha...tak to jí dáváš i z flašky,jestli tomu rozumím dobře?

tanu...taky jsem přemýšlela,kdy půjde Kubulín do svého pokojíku...říkala jsem si,že až vydrží celou noc bez kojení,max. s 1,ale zatím se k tomu nějak nemá 😔

rehos
28. led 2009

Z flašky mlíčko a polívku a zbytek lžičkou 😉

ilci
28. led 2009

jeee, už stěhujete děti z ložnice? 😀

tanuki
28. led 2009

njn, spala jsem vemi zlehka, abych slyšela, až bude plakat 🙂 tak se vzbudila ve 2:30 a v6. Zapnutý monitor dechu..ráno s sebou teda neskutečně mele!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru