III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
12. únor 2009

jajdi, jj, taky musím oběhávat, ale jajdi, to je nějak brzo....já nastoupila na MD 1.9 a MD mi končí 16.března, je to 28 týdnů, ale taky už budu muset jít vyřizovat.

s těma zádama neblbni a začni cvičit nebo se pak zblázníš bolestí a vysvetluj Kubíkovi, že ho mamka nebude moct nosit. já mám šatnou páteř a vybočený krční obratle a myslela jsem, že v těhu chcípnu a ted třeba někde přebaluju malou a nemůži se narovnat ☹ ale musím říct, že jak codím do té posilky, tak je to trocu lepší. ještě by to chtělo masáže, ale to kvůli svýmu dobrýmu pocitu z nich 😀 😀

jajdi, taky plánujeme koupit manducu...jenže chceme chodit s MM na túry od jara a bojím se, že v tom třeba půl dne malá nevydrží, tak stejně s sebou budeme muset asi vozit kočárek, fakt nevím s tímhle... ☹

ilci
12. únor 2009

beti, tak to je fajn, že máš spočítaný konec MD, mě se to nechtělo přesně počítat
to si lehce odvodím 😀 😀

jinak jsme po vojtovce, máme první cvik, malej samo řval jak tur a pak hned vytuhl v kočáře, ani jsem se sama nestihla oblíct a byl v limbu
akorát si mě tam divně prohlížely důchodkyně, že jako malej řve a já jsem v klidu

jajdaelda
12. únor 2009

beti...já měla MD od půlky srpna,takže to vychází podobně,jako Tobě....ono, pokud chceš tu 3.letou,tak to tolik nespěchá,ale já si pořád pohrávám s tou 2letou a ta musí být vyřízena 2 měsíce poté,co má mimi 22 týdnů...já budu ještě v březnu čerpat loňskou dovolenou - 19dní,takže mi to vyjde cca do konce března,ale tu sociálku chci mít pak vyřízenou a nemyslet na to....

no záda jsou po zubech asi opravdu to nejhorší,protože,jakmile není zpevněná páteř a svaly okolo,tak se sype celej člověk....

na túry taky plánujeme chodit,ale asi ne s tak malým prckem, to bychom spíš kombinovali s kočárem...až bude větší,tak chceme koupit krosničku....právě proto půjdu spíš do toho Patapuma - cena okolo 1700,- a je až do 2 let dítětě...kdyžtak mrkni... http://www.mimiplus.cz/nositka-vaky-satky/patap...

jajdaelda
12. únor 2009

ilci...a dá se popsat,co jste cvičili?

jajdaelda
12. únor 2009

holky...vztekají se vaše mimi, když jim něco nejde?? Mě to u Kubu až zaráží,jak se umí vztekat...teď by nejradši strčil celou knížku (takovou tu z DM gumovou nebo z čeho to je od Canpol babies) do pusy a nejde mu to 😀 a je rudej až za ušima...

ilci
12. únor 2009

jajdi, ale to budeš čerpat dovolenou a zároveň budeš na RD, ne?

ono to ani není cvičení, spíš mu mačkám body a on by měl mít určitou odezvu - jako srovnat se na střed apod. (preferuje pravou stranu)
jinak vzteklej nebývá, spíš má zádumčivý výraz 😀

ilci
12. únor 2009

jinak noc byla dnes děsná, prcek se budil i 2x do hodiny a brečel, takže jsem furt jen dávala cumel a utěšovala, nosila ve vaku
když zabral prcek, začal MM chrápat 😀
takže jsem docela KO
odpolčo vozí tchánovci, tak asi zalehnu 😀

betina
12. únor 2009

jajdi, děkuju za odkaz, no je to zajímavý, nebránila bych se 😀 ještě se na to koukne MM a uvidíme. ono je to těžký, protože se člověk v téhle oblasti moc nevyzná a nechci malé zkřivit páteř, to je jasný ☹

spetra
12. únor 2009

do Prahy bych snad zvládla přijet, ale Benešovské cukrárně se nerbráním... 😉
Jajdi klidně přijed s Kubíkem a uděláme si hezký den.... samozřejmě i ostatní můžete jen jajda se pořád hlásí na tu cukrárnu... 😉
Já jsem dnes taky ko, vbudil se v noci asi 5-krát a ted je protivný.... 😠

jajdaelda
12. únor 2009

spetro...no hlásím se, protože je fakt úžasná...tedy ta cukrárna je normální,ale ty záááááááááááákusky....mňam, mňam...fakt to za ty prachy stojí 😀

ilci...jojo,budu čerpat jak RD tak řádnou dovolenou, tak to budu za březen v balíku 😀 ...jo jinak mi dnes přišla mateřská - a mám asi o 1.600,- víc...tak díky,pane ministře 😉 máme na plenky 😀

beti...máš pravdu, jak se v tom člověk nevyzná,tak je to těžký...já spolíhám na doporučení i když je pravda, že každýmu sedne něco jiného...

radus78
12. únor 2009

ilci, a cvičíte na zádech, na boku nebo na břichu?

jajdi, jak to že máš větší mateřskou?

tanuki
12. únor 2009

ahoj 🙂 Tak Verunka asi jede příští týden do Berouna 😉 ale já mám školu..taťka hlídá, jenže veze dědu na plastiku vazu v koleni. Jsem zvědavá, jak to dopadne s kojením.
Jojo, veru se taky vzteká, když se nedaří. Na drhou stranu jsme s M. poznamenali, jak už jsou ty malé ručičky šikovné 🙂
Tak Mikeš už začíná 5. měsíc, to je neuvěřitelné!

jajdaelda
12. únor 2009

radu...no protože, od 1.1. ze započítává 80% namísto 60% a je i vyšší horní hranice mateřské ....nějakých 29tis. namísto 14,5 tis.... ale týká se to pouze těch, co nastupují mateřskou od 1.1....my, co jsme nastoupili 2008, tak se to taky upravuje, ale zase se to nějak krátí....viz. http://www.miminko.estranky.cz/stranka/materska...

spetra
12. únor 2009

tak jajda: kdy přijedeš do té cukrárny? 😉 mě to dělá 1200 🙂 tak co si koupíme? 😉
ilci: jak často musíš cvičit?

radus78
12. únor 2009

jajdi, vím že se změnil zákon, ale myslela jsem, že jen pro ty co nastupujou od 1.1.

radus78
12. únor 2009

už jsem si to našla na stránkách české správy soc. zabezpečení. Výpočet nám zůstává stejný jen se využívá nových redukčních hranic a jelikož já nedosáhla ani na tu loňskou tak mám mateřskou stejnou. 😠

betina
12. únor 2009

jajdi, tak s tím vztekáním...to je právě to,z čeho jsem tak hotová, protože malá je vzteklá skoro permanetně, budto že se jí nejde napravo obrátit, nebo že si nenarve celou hračku do pusy nebo že s ní nedělám letadlo a ted začala do toho hýkat, takže je to totál na palici. pes už je z toho tak hotovej, že je permanetně zalezlej pod stolem 😀 jo jinak se verunka vztekem až dusí a kamarádce dokonce miminko vztekem blinká, takže asi tak 😀

ilci
12. únor 2009

radus, cvičíme na zádech, ale máme teprve první cvik, budem postupně přidávat další
řval teda jak o dušu, jen aby na mě sousedi neposlali sociálku 😀

mám cvičit 4x denně cca po 5minutách

s cukrárnou mě neštvěte, hned bych jela taky 😀 😀
my jsme vždycky s MM na cestách ve městě udělali nálet na cukrárnu a zkoušeli zákusky, které u nás nejsou

na MD jsem zvědavá, taky by to mělo být o něco víc

jajdaelda
12. únor 2009

spetra...no tak to už se můžeme pořádně rozšoupnout 😀

tak holky...můj přístup nechování snad sklízí první ovoce...dneska jsem Kubulína chovala akorát při odkrknutí a při přenášení z pokoje...jinak je v sedačce nebo na polštáři nebo pod hrazdičkou....já ho dneska ani moc nosit nemůžu..bolí mě šíleně v kříži a nevím,jestli to je od tý včerejší masáže anebo mě chytly ledviny ☹ Tedy, já jsem na tom snad ještě hůř než v těhotenství 😀

jinak se šíleně vzteká,když ho položím do polštáře a otevřu si vedle něj časopis nebo knížku...to to chce hned do ruky...a pak to rve do pusy 😀

ilci...škoda,že to máš tak daleko,protože fakt ty zákusky jsou úžasný a to už jsem jich ochutnala hodně 😉

tanuki
12. únor 2009

já mám taky chuď na sladký! Dala jsem si alespoň Lipánka, to nás s M. velmi uspokojuje 😀 Mimochodme dnes jsem testila a / 😉

S tím nechováním, já právě nevím, kde je ta hranice..zas se bojím, že se nebude dost rozvíjet, když bychom se jí nevěnovali... Ale my alespoň furt přebalujeme, takže se pořád něco děje 😀

ilci
12. únor 2009

jajdi, tož já se těším, když nám nevyšla předvánoční Praha, že vyrazíme aspoň na jaře, až bude teplo
snad klapne přespání u bráchy, i když s MM jezdíme i na otočku
ovšem s prckem je to už horší

jajdaelda
12. únor 2009

tanu...jak málo stačí k uspokojení 😀 já si dala Bounty a na to banána...já taky testila a taky /,ale MS nikde...přičítám to nepravidelnosti po porodu....
to já se mu věnuji...jen ho nechovám...ležím u něj u hrazdičky, u polštáře,když sedí v houpačce,tak si s ním povídám....

tanu...máš dobrý reference na to Patapum?

spetra
12. únor 2009

ilci: na nás už sociálku poslali a to jsme ještě ani nezačali cvičit vojtovku 😅

radus78
12. únor 2009

spetra, nekecej, a co vám říkali?? 😕

ilci, na řev se připrav. Je to docela na psychiku, ze začátku jsem pomalu brečela taky. V té poloze na zádech mačkáš bod pod bradavkou a za uchem? Překvapuje mě ta doba cvičení. My cvičíme každý cvik na každou stranu po půl minutě. Taky jsme cvičily 4x, ale snížil nám to na 3x, protože byla asi přetížená a proto nepřibírala, tak jak měla.

spetra
12. únor 2009

no u nás přímo nebyli ale vyptávali se u sousedů... ☹
té vojtovky se taky děsím, já jsem sice na křik toho našeho prcka už trochu zvyklá, ale i tak... ☹
Pokrok s hlavičkou žádný a skoro 4 měsíce... ☹ 27.2. nás konečně čeká ta neurologie...
T. má okolo vpichu prevenaru zatvrdlé... buď sem blbá a nebo se mu to objevilo až dnes... ☹

ilci
12. únor 2009

spetro, to je mazec 😀

já právě nevím, jak to rozvrhnout na 4 cvičení, máme prý cvičit po jídle, přes den jí 4x, ale to poslední jídlo je teď kolem 20h a to už se spíš snažím hodit ho do klidu 😒
zatím tlačíme na bod pod bradavkou
řval mi jen chvíli, pak byl podezřele klidnej, asi jsem blbě tlačila

tanuki
12. únor 2009

Téda, to nevím, proč hulákají, vždyť je to nebolí 😅
Na patapum mám reference jen od jedné známé, na kterou v tomto směru dost dám..a ta měla manducu (jsem jí u ní viděla poprvé v životě a moc se mi zalíbila) pak ale uvažovala o Ergu a momentálěn se jí líbí Patapum. Ony jsou všechny opravdu velmi podobné. Akorát mi přijde, že ta Manduca je ideál na ty mladší mimina, ty další dvě budou asi zas o trichu lepší na ty větší? Nej by bylo mít je všechny u sebe a zkoušet..No já to riskla..četla jsem na nějaké diskuzi, že s Ergem se blbě sedí, což by bylo blbé na cestování v tram.

radus78
12. únor 2009

ilci, nám zas řekli, že by měla být aspoň hodinu po jídle, protože když se cvičí pak i na břichu, tak by se poblila. takže my cvičíme před jídlem. Někdy je docela umění ten bod trefit. Většinou když u toho neřve a je klidná, tak to dělám blbě. Takže se ji snažím dostat do té polohy znova.

jajdaelda
13. únor 2009

holky...dneska byla super noc....Kuba usnul v 19:45 - 1:30 - 6:30, ale myslela jsem,že v tu půl druhou manžela uškrtím 😅 Topila jsem včera v krbu celý den,takže baráček byl hezky vyhřátý...tak ho večer prosím,ať už na noc nepřikládá (on je totiž takovej malej pyroman 😉 ), no a vzbudím se v tu půl druhou a slyším,jak průduchy na teplo pořád foukaj 😠 , Kuba chudák zpocenej ☹ ..tak jsem ho nakrmila, dala spát a na manžu pustila studenej vzduch 😀 ...pak jsem Kubu odkryla a stejně byl zpocenej...tak jsem ho ještě asi půl hoďku kontrolovala,protože sebou mlel a ejhle...vydržel spát až do půl sedmé....
no a ráno jsem to chtěla říct manžovi (trošku naštvaně) a on spustil první,jak jsme jeho lásky a že jsem šikovná mamina...no copak na něj můžu spustit 😅 ach jo...ti chlapi, ví jak na nás 😵 😀

co plánujete na víkend? Já se budu zítra pokoušet péct dort 😅 ... a dneska má tchýně narozky,tak k ní jdeme v neděli na obídek...no a pak ještě škola 😒

jajdaelda
13. únor 2009

spetra..jinak my určitě přijedeme 😉 ,jen co se oteplí a sleze ze silnice ten hnus...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru