III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
12. bře 2009

jajdi, co máš proti výrazu nelozí???

ilci, já jsem vlastně z Valašského Meziříčí, proto jsem se Beti ptala, kam jedou do Beskyd. Vlastně nám začínají za barákem 😀
Počasí dneska na prd. Sněží a střídá se to se sněhem a deštěm. šly jsme v tom ze špitálu. Máme 7kg a 54,5 cm. Očkování jsme nedostaly, protože v cele republice nejsou hexy. Takže jdeme až 9.4. to už snad budou. Pokud ne tak až je dostanou, tak se bude muset prý ta první dávka přeočkovat.(Měly by být max 2 měsíce od sebe) ☹

radus78
12. bře 2009

My zatím koupeme ve vaničce, ale začíná nám být i ta malá. Asi už bude muset do vany. Jen nevím jak to udělat, když ji většinou koupeme i s MM a do naší koupelny se vejdou 2 lidi jen když je jeden ve vaně 😀

betina
12. bře 2009

tanuki, no tak málo vody ne, ale ona se otočí tatkovi v ruce a má hlavu nad vodou, že ji držá, jinak máme tak 1/4 vody ve vaně

radus, tak to máte krásný míry, myslela jsi 64,5 že? ale hezky anička přibírá!

radus78
12. bře 2009

beti, jasně, cítím se dneska nějaká zbitá. jsem úplně mimo

ilci
12. bře 2009

radu, jsem si říkala, že máte nějakého prcka 😉

tady střídavě slunko a pršelo
s tím očkováním to je blbé, my máme 2.hexu za 14dní + prevenar

jinak mudra prcka prohlídla, naštěstí krk i průdušky OK, takže jen mucosolvan a hlídat teplotu
samozřejmě jsem se zapomněla zeptat na to odečítání, ale říkala jsem, že má po odečtení 37,2, takže to tak asi má být 😉

my právě zatím koupem v pokojíku, už máme pod kyblíkem předložku, ať není věčně mokrý koberec
v koupelně zas nebude kde prcka usušit, jedině na zemi 😅

tanuki
12. bře 2009

Aha, já Veru občas přetočím na bříško, jenže je tak hladová, ež se hrozně snaží si nalokat vody 😅
Tak u nás je oba dva dny celkem slušné počasí!
Koupila jsem si novou baterku do váhy a ukazuje víc než s tou starou baterkou 😠 😠 😠

jajdaelda
12. bře 2009

radu...nemám nic, naopak...mě se to moravský nářečí moc líbí 😉

jajdaelda
13. bře 2009

ahoj holky,

tož jsme v Brně 😀
Včera jsme udělali pár nákupů - nakoupila jsem nějaké oblečky v CA, bodýčka za 75,-Kč 😉 jen ty velikosti mi nějak nesedly, přišlo mi,že jsou větší....myslela jsem,že máme nejmenší 50, ale tam měli i 42 😕 a paní prodavačka mi řikala,že to je normální 😅

Noc standardní - ani v jiném prostředí nebyla změna.....kojo 3x za noc ☹ přijde mi to,že se Kuba budí ze zvyku,protože to je po 4-3-3 hodinách ☹

tanuki
13. bře 2009

bre arno, u nas 3krat za sebou buzeni po 45min, rev..a hrozní uprdnutí 😖 Dnes zkusim dat večer čaj, máte nějaký tip? a kolik tak? Myslela jsem, že tu mám ještě vzoreček z porodnice, ale nemůžu ho najít ☹

spetra
13. bře 2009

já sice už po moravsky skoro neumím 😉 ale lozit používám taky,manžel má nějaké průpovídky, že jsem v čechách. No hold slova, které běžně nepoužívám mi zůstali... 😉
ilci: tak rychle přenest a usušit v pokojíčku 😉
tanuki: takže radíš nové baterky nekupovat.... ☹
holky já začala dávat sab simplex na dudlíka, většinou to funguje a spí dál... ale štve mě to, to jsem nikdy nechtěla... ☹

betina
13. bře 2009

tanuki, dej 100 ml nejvíce, dala bych třeba jen 50 a fenyklovej na ty prdíky ☹

ilci
13. bře 2009

dávám fenyklový kvůli prdíkům, ale moc mu to nejede
vždycky se děsně šklebí, jakože ho chcu otrávit 😀

spetro - dávat sabíka nebo sabíka na dudlíka?
já to dnes opět bez sabíka zkoušela, ale prcek zas děsně tlačil, než se vyprdkal, tak jedem dál s kapkama

radus78
13. bře 2009

Ahoj holky,
nevím proč se tomu říká tříměsíční kolika, když to ti naši prcci mají půl roku 😠 Anička začala zase tlačit v noci. Myslím si, že je to tím,že mám zase málo mlíka a dávám jí z obou prsou. Tak má asi moc předního mlíčka a to prý dělá prdíky. 😀

Jajdi, já mám doma bodyčka vel.62 a jsou větší než 68. 😅

Dneska jsem šla ke kadeřnici. No už asi nemůžu říct,že bych měla dlouhé vlasy 😀

tanuki
13. bře 2009

radu, u nás to samé...míň mlíka obě prsa, navíc jsem si dala do salátu trochu česneku ☹
Tak jsem konzultovala s kamarádkou lékárnicí a prý raději sabíka než čaj, že některým miminům to udělá ještě hůř. No u nás dnes prořvala i kočárek, byli jsme nakupovat, rozkňourala se, myslela jsem, že je po..a nebyla..šli jsme na proch avrátili se, zas fňukala!

spetra
13. bře 2009

radu: já taky uvažuju o zkrácení, hrozně mi padají... ☹
u nás kolika byla do 3 měsíců hrozná, půl dne prořvaného každý den... tak ted jen občas je pohodička....

jajdaelda
14. bře 2009

ahoj holky....koukám,že jsme na tom asi stejně ☹
u nás noc na prd...Kubulín šel spát ve 20:00 a já s ním,protože jsem byla fakt unavená, vzbudil se ve 22:00 pak v 1:00 - to bylo vždy kojo..pak se vzbudil ve 3:00 a to už jsem řekla,že mu nedám....tak jsme ho museli probudit,protože řval šíleně ze spaní,přebalila jsem ho (mimochodem zde opět změna -poslední dobou měl až skoro do rána plenku suchou,teď už jí má o půlnoci pročůranou)...no a nakonec spal se mnou v posteli 😠 až do půl šestý..kojo a pak usnul do sedmi....takže jsem opět nevyspalá a to mám jít dělat nějaké konstruktivní rozhovory 😀
manža si myslí,že mu rostou zuby,tak nevím,ale jsem ráda,že se potvrdilo,že to není tím,že by spal sím v pokojíku

já jde ke kadeřnici ve středu,také to zkrátím,le padat podle mě nepřestanou,dokud budu ojit..to jsou prostě hormony 😒

tak hezkou neděli!

jajdaelda
14. bře 2009

ehm...vlastně sobotu! 😀 mám v tom nějaký zmatek 😉

tanuki
14. bře 2009

já se taky chystám ke kadeřnici, nějak extra mi nepadají, ale vypadám blbě 🙂
Dnes máme Verču u báby, teď měla lahvičku a další kójo tam jedu. Njn, bude to mít své "kouzlo" až se nebude kojit 😉

radus78
14. bře 2009

jajdi, padat sice nepřestanou, ale ty moje vlasy byly fakt všude.Ty kratší nebudou tolik vidět 😀

jsem uplně grogy. Anička v noci tlačila a já kvůli tomu většinu noci nespala. 😠

tanuki
14. bře 2009

tak já mám dilema..v mrazáku poslední 2dávky.. nevím, zda rozmrazit nebo zkusit Nutrilon. Koupila jsem si do rezervy nutrilon HA, pro případ krize, která je zas tu. asi ej to moje chyba, ale hrozně nemám chuť pít a nemůžu se donutit!

jajdaelda
14. bře 2009

tanu...chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho Vám zabere ta genciálka na tu moučnivku? Kubínovi se to nějak rozjelo a už to má i na rtech ☹

ilci...tak už jste zkoušeli bramboru?

betina
14. bře 2009

holky, tanuki, taky už nevím, co s tím, vím, že ted mám mín mlíka a navíc malá mín pije, takže zítra už asi nesadím mrkev a zkusím čaj, jestli vlbec bude chtít flašku.

tanuki, to nebude tvoje chyba, mimina už jsou prostě větší, za chvíli máme na krku 6.měsíc, tak se to dá očekávat, že už nebudeme stačit ☹

jajdaelda
14. bře 2009

já najedu na příkrmy za 14 dní...mám pocit, že už to mlíčko Kubínovi taky přestává stačit

tanu, beti má pravdu, nezoufej...a pokud přejdeš na UM,tak přeci jen už kojíme docela dlouho,tak hlavně z toho nemít výčitky...

radus78
14. bře 2009

já to zatím zkouším rozkojit, dávám obě prsa pokaždé kromě noci. To mi usne u toho prvního 😅 Hlady neřve, ale taky jí co 2 hodiny.

Tady bylo dneska úplně parádní počasí. Kéž by to už vydrželo...

radus78
14. bře 2009

Jo a když jsem byla u dr. tak mi dala nějaké brožurky skrz příkrmy. Zatím jsem to jen prolistovávala, ale řeší tam co dítěti nemáme dávat, je-li ohroženo alergii. Docela dost potravin. Vzhledem k tomu, že jsme s MM oba alergici, tak nevím, jestli to mám dodržovat nebo se na to vyprdnout a prostě zkoušet.

ilci
14. bře 2009

tak já mám paradoxně víc mlíka a Mikeš někdy ani dokrm UM nechce, nebo dávám jen 30ml a krmím pořád po 4hodinách (4 - 8 - 12 - 16 -20h)
ale to bude opět jen přechodné, ono je to někdy jak na houpačce

brambor bezva, padalo to do něj jak němci do krytu
udělala jsem mu kašičku ředěnou nutrilonem
jinak po zavedení příkrmu kadí denně, dřív to bylo tak 1x za 3-4 dny

jajdaelda
14. bře 2009

radu...no to já dávám většinou taky z obou

já na ty příkrmy chci z důvodu,že až půjdu od května do práce na ty 2 dny,tak aby ho to neučily babičky

ilci
14. bře 2009

dnešní úlovky xichtíků 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

betina
14. bře 2009

taky kojím z obou prs a už asi tak 2 měsíce, myslím, že to není ideál, ale prostě se mi zdálo, že jí to jedno nestačí ☹

jajdi, těšíš se do práce? řešili jsme to s MM, že jakmile bych přestala kojit, že bych alespon 1 den šla do práce a MM by byl na mateřské 😀 ted se snažím pracovat po večerech, jenže to není stejný, protože jsem zase sama, takže jít mezi kolektiv, to ráda uvítám 😀

jajdaelda
14. bře 2009

beti...no mám-li být upřímná,tak jsem myslela,že se budu těšit víc....mateřství mě fakt dostalo 😉...ke všemu je teď v práci divná atmosféra kvůli propouštění a od dubna se slučujeme s jinou společností,takže toho budu mít asi víc než dost 😒
ale určitě to "jít mezi lidi" uvítám....původně jsem měla jít na 3 dny,ale zkusím to ukecat na 2 + 1 den z domova....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru