III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
6. dub 2009

včera už jsem zvýšila dávku vody na 150ml a stejně měl ještě hlad
mě spíš vadí to jeho buzení bez hladu, v noci ječí a já musím nosit
ráda bych znala příčinu a chtěla to odstranit
už takhle jedem 2měsíce

tanuki
6. dub 2009

tak jsme byly na Prevenaru, malá je v poho, když tam jehla zajíždí, a začne brečet až když to tam dr. vstřikuje- ostatně, když se praští, tak jí to taky pár vteřin trvá, než jí docvakne, že jí to bolí 😅
Přibíráme OK, prostě je hubeňour, to teda netuším po kom 🙂

Ohrádku jsem kupovala přes MMB, scarlett péťa. Ale uvažovali jsme taky o těch z jakoby jednotlivých dílů, které si člověk může poskládat, jak chce - čtverec/obdélní/pětiúhelník. Nejdřív mě to trochu traumatizovala, ale malá je tam moc spokojená, že má takový svůj prostor 😵

radus78
6. dub 2009

my dáváme pořád tu samou kaši od Nestlé. Nechtěla jsem ji dávat ochucenou ovocem,tak baští čistě rýžovou. Zatím nemám odvahu ji to měnit, protože po ni fakt spí a chutná ji. Taky se po ni budila v noci, ale pak onemocněla a únavou spala skoro celou noc. Od té doby to tak nějak dodržuje. Jsou občas výjimky, kdy řádí v noci, ale naštěstí jich není moc.Když se vzbudí v noci, tak většinou stačí ji pohladit nechat ji chvíli ruku v postýlce a většinou spí dál. Jí různě. Někdy ve 3 a někdy o půl sedmé. Když ji nestačí ruka, tak ji uspí prso. 🙂 A když ani to nezabere, tak je vzhůru hodinu a půl a pak teprve usne narukách.

radus78
6. dub 2009

tak a teď jsem to zakřikla a prořve noc 😀 😀 😀

ilci
6. dub 2009

radu 😀
já taky dávám zatím bez příchuti
ale ta od Hippu mi chutnala víc
dneska se zadařilo a konečně jsem odhadla správnou konzistenci 😉

tanuki
6. dub 2009

radu, no snad jsi to fakt nezakřikla 😀
Já když dávala nemléčnou ze svého mléka, baštila, ale bez efektu... teď jí dávám z UM a trochu banánu přimixnu, dneska jsem koupila biobanán, rozdíl je znát, chutnala tak banánově, jak kdyby to bylo umělé 😀 opravdu intenzivní. Až dojde banán, zkusím jablko.
tak dobrou

ilci
7. dub 2009

nad jabkem jsem včera přemýšlela, asi kvůli trávení dát vařené?
biobanány u nás mívali v plusu, teď je to penny a je tam prd

radus78
7. dub 2009

Ahoj holky, tak noc nebyla ideální ale neprořvala ji 😉 😀
já se dostanu tak akorát do Alberta a co mají tam snad radši ani nebudu rozvádět 😠

ilci
7. dub 2009

u nás chodím do Alberta jen, když jsou tam akce
já mám hned u baráku Albert, Tesco (malé), Korunu (tam je to drahé), cca do 15 minut chůze pak velké Tesco, velký Albert, Hypernovu, 2 x Penny, Billu a pak tu máme ještě Kaufland a Lidl
Přerov je hold město supermarketů 😀

jajdaelda
7. dub 2009

ilci...nám dr. radila dávat jablko normálně na jemno nastrouhané...samo bez slupky..Kubovi tedy chutná,ale musí být sladší.....

Příbram je taky město supermarketů cca 10...až se divím,že se všechny uživí....

tak jsem měla ráno radost...vlezla jsem na váhu a mám už jen 1kg oproti váze před porodem...a pokud se nebudu rvát sladkým horem dolem a budu mít pohyb (což s tím naším rarachem budu), tak to už dolů nějak půjde...hlavně to musím zpevnit...zítra jdu s Kubou na plavčo,tak se ani nechci v plavkách vidět 😔

radus78
7. dub 2009

jajdi, já mám sice o 4 kg míň než ořed těhotenstvím, ale když se dívám na to svý povadlý břicho, tak bych se radši neviděla. A asi mi povolila víc pánev, protože rifle které nosím jen v létě mám úplně narvané. 😠

radus78
7. dub 2009

zapomněla jsem vám včera napsat, jak jsme byly na rehabce. Zítra jdeme k ortopedovi s tou nohou, tak mi rahabilitační říkal,že si myslí, že kvůli noze už cviči nebudeme muset, ale záleží to na doktorovi. ALe obratem mi zdělil, že se mám ve čtvrtek v poradně domluvit s dr. že malá prý nedělá úplně to co má aže bysme měli cvičit kvůli tomu. Prý naklání hlavu víc na jednu stranu a málo se na koníkovi zvedá na rukách. Jsem myslela, že mě z něho švihne. Ještě se tam nechtěla otočit. Na to jsem ji sice nakonec ukecala, ale až po tom co mi dal tuhle přednášku. 😖

jajdaelda
7. dub 2009

radu.... 😕 někdy je to s dr. fakt potíž

jj, taky se mi pánev nevrátila do původní šíře.....

neznáte nějaký dobrý recept na tofu?

ilci
7. dub 2009

tak to je bezva, MM chce do Přibrami na dovču, aspoň nemusím sebou nic tahat 😀 😀

taky mám sice míň než před těhu, ale břicho povadly, prsa vycuclý, ....

radu, tak snad to bude dobré

jajdaelda
7. dub 2009

ilci...do Příbrami na dovču?? Co tam? 😕

ilci
7. dub 2009

tak my jsme turisti, budem prý chodit po okolí a tak

tanuki
7. dub 2009

ahoj, radu, snad to nebude tak žhavé, Verča se taky "předvádí" u dr. Normálně se za 2ukazováky sama zvedne do sedu, u dr. pro jistotu měli i hlavu v záklonu 😀 jak kdyby jí neudržela..

Spetro, kdepak jsi?

Ad. supermarkety - my tu máme Billu a Normu, aliasi debilu a nenormu 😉

Jsem ko, celý den na nohách - byli jsme na návštěvě, nakupovat. Verča je naštěstí taky tuhá.. Tělo taky nic moc, ale když potkávám ty tučné maminuky s kočárky, tak si říkám, že jsem na tom vlastně dobře. Bohužel, v parku potkvám samé maminky superkočky vychrtlinky, tak tam si říkám, jak to udělaly 😠

ilci
8. dub 2009

tanu, tak nechoď do parku 😀 😀

ilci
8. dub 2009

jo, jsi mi připomněla s tou pekárnou, že chci opět upéct mazanec na velikonoce
a přemýšlím nad nějakým půldortem
nebo že by stačil půl mazanec? 😉 😀

tanuki
8. dub 2009

nám naštěstí peče mazanec babička, zrovna ho dlabu a přemýšlím, že je škoda, že jsou jen jednou za rok 😀 je opravdu super.
Musím koupit slunečník na kočárek, pořád mi tam svítí.. 😠

radus78
8. dub 2009

hlásím návrat z ortopky. Cvičit máme dál, protože to pořád není dobré. Příští týden tam máme jít znova. Pan doktor zhodnotí, jestli nás pošle na rentgen. Je prý možné, že tam má nějakou kůstku špatně vyvinutou nebo ji třeba nemá vůbec. ☹

jajdaelda
8. dub 2009

ahoj holky...

radu, držím pěstičky, ať se vše v dobré obrátí....

tak my byli dneska na plavču...Kubovi se to líbilo, ani neplakal narozdíl od ostatních miminek,ale možná to bylo tím, že byl ospalej....uvidíme příště...

jajdaelda
8. dub 2009

tanu...s tou spetrou je to zvláštní,že se tu tak dlouho neobjevila....snad jsou v pořádku

jajdaelda
8. dub 2009

holky, už vám přišla rodičovská?

Můžete mi vysvětlit, jaktože Alanpura, která je bio a je jí obsahově asi o 50% víc než našich příkrmů, je asi jen o 2 koruny dražší??? To je to bio tak drahý jen u nás?? Jak jste tady tu Alnapuru vychvalovaly, tak jsem byla dnes v DM,řikám si, že se na to mrknu a kdyžtak Kubovi něco málo koupím a já na to čučela jak puk,jak je to levný....

beti...tak jak odpočíváš u maminy? Doufám,že čerpáš síly a malá snad změnila režim k lepšímu 😉

ilci
8. dub 2009

radu, tak snad to bude dobrý

jajdi, já si teprve 30.3. žádala o RD, takže nepřišla 😀 jen vyjádření, že mi ji schvalujou

mě se na alnatuře líbí, že tam prostě necpou smetanu a rýžovou mouku a tak
aspoň to teda nepíšou 😀 😀
cenově je to dobrý, akorát je to u nás v DM věčně vybrakovaný

radus78
8. dub 2009

taky doufám, že to bude dobrý. Já Alnaturu ještě ani neměla čas hledat. Malá nějak nechce být v kočárku. Včera 50 minut řev. Byla úplně hotová, tak jsem ji musela hladit v kočárku ruku a pak zabrala. Dneska to samé, ale radši jsem začala hladit hned 😀

rodičovská už mi přišla 😀

radus78
8. dub 2009

tanu, krásný králíček 😀

tanuki
8. dub 2009

Radu, jako jiný doktor na to koukne? Tak držíme palce!!!
Dnes jsem vařila 1bramboru s 1mrkví a rozmixovala a byl z toho hrozný sliz?! A já se dnes prala tím mazancem, docela se bojím té noci (prdy).
Už tu dlouho nebylo žádné přání, tak
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

U nás Dm taky docela vybrakované, jednou jsem tam šla pro babylove prsní vložky a ubrousky a neměli nic z toho, tak jsem koupila alespoň štětku na nádobí za cca 13Kč a prodavačka na mě vykuleně koukala, zda jenom tohle 😝

radus78
8. dub 2009

tanu, ten samý, ale nejdřív si to prý nastuduje.

tanuki
8. dub 2009

aha 🙂 tak je to správně, než aby machroval..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru