III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
16. dub 2009

já mám vždy určitý časový úsek, kdy to zkouším bez chování, pak už se rozjede
a zkouším denně 😀
jako párkrát se mi stalo, že jsem položila a on byl za chvíli tuhej
pak jsem z toho byla celý den v euforii 😀 😀 😀
ale jen přes den, večer to zatím nezabírá 😒

betina
16. dub 2009

no holky, my stěhujeme malou o víkendu do pokojíčku a uvidíme, protože takhle už to dál nejde ☹

ilci
17. dub 2009

beti, tak snad to zabere

u nás dneska noc dobrý, ale jak jsem dřív přes noc nekojila (ve 4měsících vydržel 9h bez jídla), tak zas kojím 2x za noc
ale pak ty 3hodinky spal, takže to ujde
akorát to kojo zabere hodinu času, on si cucá a pospává 😀

jajdaelda
17. dub 2009

ahoj holky...
tanu...tu vodu dávám převařenou a ochlazenou....

tak u nás dneska noc hrůza...na hotelu příšerný vedro, okno jde otevřít jen na větračku 😠 když nechrápal manžel,tak chrápal Kuba 😀 )

tanuki
17. dub 2009

no já jsem zjistila, že by se to teoreticky dalo nechat vyřvat - jak jsme byli na chalupě, hráli jsme hru a malá spala bez chůviček o patro a 4pokoje dál 😉 Jen jsme chodili občas poslouchat ke schodům, jestli neřve..a nic..pak jsme šli o půlnoci spát a ona se probudila až 😀 ve 2:30, jestli mezitím přecijen chvíli brekla, to nevíme..
Jenže když já se bojím, že bude plakat z prdíků a to jí v tom samotnou necaht nechci ☹

tanuki
17. dub 2009

už si všichni strkají palce od nohou do pusy? my ne a ne, vůbec jí to nebere 😕

radus78
17. dub 2009

tanu, to neřeš. Nás nebere obracení z břicha na záda. 😎

ilci
17. dub 2009

tanu, palce jsou o ničem, takhle hrát si s pindíkem, to je zábava ! 😀 😀

radus78
17. dub 2009

tak to nás taky "ještě" nebere 😀 😀 😀 😀 😀

tanuki
17. dub 2009

jojo, šaháme si na vnitřní strany stehen občas na pipku, říkala jsem si, co by tomu asi řekl Freud 😀

radus78
17. dub 2009

a taky se ti vaši prcci škrábou na hlavě? Vypadá to strašně srandovně, jako když přemýšlí. 🙂

radus78
17. dub 2009

holky, potřebuju pomoct vymyslet dárek pro muže. V úterý máme výročí svatby. Chtělo by to jen nějakou blbost, ale já fakt nevím...

betina
17. dub 2009

radus,zkusím se zamyslet....

veruš se do hlavy mlátí a včera měla první záchvat vzteku, když jsem k ní hned nešla, tal začala mlátit rukama kolem sebe..jj a to jsem tyhle maminky se vzteklounama v obchodech ltovala a nakonec mezi ně budu patřit taky 😀

tanuki
17. dub 2009

Verča se teď škrábla vedle oka 😠 Dnes sjem jí dala kupovanou hami mrkev s domácí bramborou a vůbec jí to nechutná ☹ ach jo.. kdyby alespoń prodávali rozumné ty příkrmi - třeba s tím celerem nebo petrželí, ale to ne..přijde mi, že to je buď mrk, mrkev+brambor a zbytek šílenosti ☹ nebo v "nebiu" jsou normálnější?
Zbývá jen tvářit se, že k Tobě to dítě nepatří 😀 tak to dělala jedna známá..její syn měl hysterák, tak ho nechala ležet na zemi, bouchat pěstičkama, až se pak sám uklidnil 😅

ilci
17. dub 2009

tanu, mě prcek nechtěl moc domácí brambor, v kupovaném mu to nevadilo - třeba s tou mrkví
kámošce synek taky tak, nesmí být v jídle moc bramboru

na hlavě se taky škrábe 😀

radu, my si dáváme dárky podle toho, jaké to výročí je - třeba když bylo bavlněné, tak triko apod. 😀

tanuki
17. dub 2009

My máme výročí 4dny před mýma narozkama, tak se neslaví. Jé, to je ale vlastně výročí chození..svatbu jsme ještě neslavili..ale už jsem se ze srandy ptala kamarádů, co spolu od naší svatby chodí, jak to oslavíme 🙂

ilci
18. dub 2009

prcek se v noci budil furt kašlekm, takže nic moc
a já byla zas hotová z návštěvy tchánovcům, takže jsem nemohla dlouho usnout

tchán je prostě nemožnej - bral si malýho a držel ho jak prase kost, taxem mu to ukazovala a říkám mu : hlavně mu nezatěžujte páteř, ať nesedí
a on ho popadl a posadil na koleno 😠
taxem mu řekla, že takhle teda ne a on ho tak divně hodil manžovi, malej málem spadl
a tvářil se jak absolvent zvláštní školy

jako když jsem u toho, tak si to aspoň zkouším pohlídat, co s ním dělají, ale děsím se toho, co dělají, když ho mají v péči sami
člověk s malým cvičí vojtovku, ať nemá křivou páteř a oni to prostě nechápou
je mi jasný, že ta chvilka až tak nevadí, ale jde i o to, že mu výslovně řeknu, ať to nedělá a on to just dělat bude, prostě kašlou na moje pravidla

jajdaelda
18. dub 2009

tanu...Verunce vše nejlepší a do dalšího půlroku pořádný apetit! 😀

My máme výročí na manžovo narozeniny,což je cca za 14 dní a taky nevím,co mu dát

tak Kubíno s příkrmama problém nemá....nejmíň mu asi chutnala dýně, ale jinak mu šmakuje všechno.....včera byl jak otesánek - kojo v 16, v 17...pak v 19 hod 125ml zahradní zeleniny a ve 20 hod 250ml rýžové kaše od Nestlé (té tekuté) ....tak jsem si řikala, jak musí spát až do rána a vzbudil se v 1:15 😒

domácí mrkev s bramborem jsem zatím nevařila...asi to zkusím,aby si nenavykal na skleničky,ale zase si řikám,že když je to nesolený a nekořeněný,tak rozdíl bude asi jen v konzistenci...doma z toho pyré neudělám

ilci
18. dub 2009

no jo, Verunka má půlroček 😉
všechno nej a hlavně ať je zdravá 😀

jajdi, ty máš tu manducu? a je i pro nesedící děti?

radus78
18. dub 2009

tanu, Verunce vše nejlepší, hodné rodiče a zdravíčko.... 😀
Když jsem Anikovi dala domácí bramabor s kupovanou mrkví, tak se tvářila, že ji chci otrávit. Snědla to, ale ten xicht, co hodila.

jajdi, to je teda otesánek 😀

ilci, Když jsem si četla knížku Něžná náruč rodičů, tak podle ní bys to dítě pokud nesedí nesměla vzít ani do polohy, kdy je kolmo k zemi o sezení ani nemluvím, ale třeba ta Manduca je pro děti od narození. Prý v ní mají zafixovanou páteř a je to v pohodě. Co odborník to názor ☹ Mě Aničku sice neposazujou tcháni, ale zato vlastní matka a MM. 😠

ilci
18. dub 2009

právě baby vak už je mu malý, navíc je to na jedno rameno a nosítko, co mám doma, je pro sedící děti, to bude tak na léto

bramboryasi fakt dětem nejedou 😀 😀

betina
18. dub 2009

tanuki, Verunce vše nej nej, hlavně to zdravíčko

icli, u nás se manduca, i přes její hyperaktivitu zatím ujala a chodím s ní takhle venčit psa 😀 ono jí ale vadí, že nevidí dopředu, tak ji asi brzo přehodím na záda, ale taky jsem četla, že z pohledu pediatrů je manduca optimální.

já se holky přiznám, že malou dávám občas dosedu, jakože ji mám na koleni po chvilkách ☹ ale dávám si na to majzla

ilci
18. dub 2009

beti, mě právě na vojtovce důrazně říkali, ať mu páteř nezatěžuju, tak se snažím
protože vím, že nemá zpevněné svaly apod.

tanuki
18. dub 2009

ahoj, děkujeme za přáníčka!
Beti, neboj, pokud dítko nemá problém, může už chvíli sedět - říkali to muži ve škole neurologové, prý ale jen pár minut - což mě šokovalo, protože já ji nechala sedět vždy jen pár vteřin.. 😉
Já občas juknu někam do alba a tam jsou v lehátkách v podstatě sedící minidětičky, to takhle malou Verčcu jsem měla magimálně sklopenou.. A naopak teď když papá, tak holt docela dost sedí..
Zatím je ok, ale konec té meziprdelní rýhy má trochu na stranu, tak uvidíme, co to do budoucna udělá. Mě ještě neurologie čeká, učíme se tam psychomotorický vývoj, tak tam zas Verunku vezmu jako králíka 😀 uvidíme, zda se do té doby nějak rozhýbe 😀

ilci
18. dub 2009

tak jsme dnes opět výletovali, prcek to skoro celé prospal s přestávkama na jídlo v restauraci
jinak jsem se dnes pobavila, byli jsme na zahrádce u restaurace, projela okolo motorka a prcek na to reagoval brrrrrrrrm 😀

radus78
18. dub 2009

my zas byli na oslavách. Neteř měla 15. Tak jsem se napráskala sladkým. 😀

Anik se vyznamenala. Za 2 dny mi poblila 3 trička a jedny tepláky. 😀 😀

jajdaelda
18. dub 2009

tak s tím sezením - Kuba sedí v autosedačce - dneska 3 hodiny, pak občas v nosičce - ilci my máme Patapum - jinak sedí občas na mě opřenej o mě a krmím ho tak 1-2x denně ve stoličce a ta má sklopená záda...tak doufám, že následky nebudou...

tak jsme pořídili nosičku na túry, tak z ní má manža radost...a já také....

my jeli dneska z Brna a vzali jsme to přes Benešov - škoda,že tu spetra není, mohly jsme si domluvit spicha 😀 a taky se natláskli sladkým v té jejich vynikající cukrárně...jo a tam jsme posadili prcka do stoličky 😅

ilci
19. dub 2009

já krmím v lehátku, ale to je v klubíčku, takže by to mělo být OK
jako neposadím si ho na koleno do vzpřímené polohy bez opory, když vím, že nemám 😉

radus78
19. dub 2009

já krmím v autosedačce. Sice už máme židličku, ale není polohovací, tak v ní bude baštit až bude sedět.

Nevíte, kolik by mělo dítě spát, když už má půl roku? Dneska jsme tomu spaní moc nedali. 😠
Zítra jdeme píchat náušnice. Doufám, že to teda klapne. Tak jsem zvědavá, jak to Anik zvládne.

betina
19. dub 2009

radus,tak to jsem řešila v domovské diskuzi a opravdu to má každé mimčo jinak, ale většinou holky psaly, že od 20.00 a vsává se tak v 6,6:30. to je u Veruš stejný,jenže taky holky psaly, že jim doma mimča spí i přes den a to u nás je za celej den tak max.2 hodky ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru