III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
20. dub 2009

radu, Mikeš spí od 21-22h do 6-6:30, přes den pak 2,5 - 4h, jak kdy
už skoro odboural to spaní před večeří, to si dával tak 30minut

dnešní noc zas děs, mě z toho nevyspání začíná migréna a ještě jdem odpoledne na vojtovku 😖

ilci
20. dub 2009

akorát uspání bylo včera super, MM šel uspávat a za minutu došel, já koukám a prcek byl prý v momentě tuhej 😀
on teda zíval už od 18h a nešel mi uspat, dělal blbosti, takže asi nebyl přetaženej, jen ospalej tak akorát 😀

jajdaelda
20. dub 2009

radu- fakt to bude individuální...Kuba usíná tak 19:30 - 20:00 cca do 6 - 6:30....přes den spí tak 3-4x po 45ti minutách

tak včera měl Kuba z ničeho nic 38,4 ☹ úplně hořel....tak jsem mu dala nurofen a dneska ráno měl 37,4..tak v tom budu pokračovat a snad se to sníží...to je hrozný...my si to snad fakt předáváme ☹

a ke všemu tchýni včera odvezli do nemocnice 🙄 to je tedy fakt rok 😒

ilci
20. dub 2009

jajdi a zuby to nebudou?
snad bude malýmu líp, je to pech
prcek zase furt kašle, i s těma kapkama od dr. a já se zapomněla zeptat, jak je mám dlouho užívat 😒

ilci
20. dub 2009

jinak čtu zajímavou knížku Koncept kontinua - jsem teda na začátku
autorka vychází z indiánských kultur v jihoamer.pralese, kde jsou nejen děti šťastné a srovnává vztah k miminku po narození s naší vyspělou kulturou
je to dost zajímavé a dala bych jí i za pravdu
že např. dítě po narození podle děděných "zážitků" po generace předtím očekává určitý vzorec chování od matky a ostatních lidí - např. nošení, uspokojování svých potřeb když se "ozve" apod.
např. díky tomu, že indiáni své děti neustále nosí a miminka střídají různé polohy, netrpí závratěmi apod.
neexistují u nich poporodní deprese, hyperaktivní děti atd.

ilci
20. dub 2009

kdybyste měli zájem, tady je recenze

http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

radus78
20. dub 2009

tak my už máme náušnice. 😎

Anička teď usíná mezi 20-21hod. a spí cca do 6. Přes den 2-3hodinky, ale včera se tvářila jako by už chtěla spát přes den míň. 😠

ilci
20. dub 2009

Mikeš byl vzhůru od 14h a teď vytuhl před večeří

jinak jsme tu měli přes den u baráku sanitku a 3 policejní vozy
zaslechla jsem, že se dneska v posledním patře někdo oběsil a snad manžův kamarád ☹
nemám z toho dobrý pocit teda ....

radus78
20. dub 2009

ilci, tak to tě chápu. Já šla dneska kolem parte a tam visel syn mojí kolegyně, která se mnou seděla v kanclu. Měl 28 let. Znala jsem ho dost dobře ☹ ☹

tanuki
20. dub 2009

ahoj, koukám, že se tu yas dějí věci ☹
Nekouřit tu všude, taky své dítě všude tahám jak Indiánka.. 😉
Na nějaký čas se loučím - jsem u tchánovců a moc nebudu mít přístup k netu a musim se učit...
Beti, co Pavlinka05, už jí prcek v noci spinká???

jajdaelda
21. dub 2009

ilci a radu....to je tedy hrůza....

tak horečka snad ustoupila, nevím,co se to dělo....zkoušela jsem dneska ty zoubky...jako spodní dáseň mi přijde trošičku hrubší,ale fakt to nepoznám...hlavně,že je prcek v pořádku...

jo a začíná zvedat prdelku,tak tipuju, že do 14ti dnů leze 😀
a dneska spal naprosto fantasticky - 19:30- 3:00 - 7:30....že by si uvědomil,že po půl roce se to ustáluje 😉 no nebudu se radovat předčasně.....

ha...tak zatím,co to píšu, tak se odšoupal z deky a leze ke krabici...no, to nevím, jak to budu řešit, když tady máme dlažbu ☹ , protože jak zvedá prdelku,tak mu padá hlavička dolů a on olizuje podlahu 😒

jajdaelda
21. dub 2009

holky, už jste zkoušely příkrmy s masem?

radus78
21. dub 2009

jajdi, před chvílí jsem Aničku přistihla jak okusuje koberec. 😀 Pak se došourala k tašce od kočáru a chtěla se v ní hrabat. 😀

Maso jsme teda ještě nezkoušely, ale my začaly s příkrmama později než vy

ilci
21. dub 2009

jajdi, maso už zkouším, žloutek mám ještě obavy

jajdaelda
21. dub 2009

ilci a jakým jsi začala? Kuřecím?

betina
21. dub 2009

jajdi, na masino najíždím příští týden a prvně asi začnu krůtím a pak kuřecím.jinak tady u nás jsou taková dvě domácí řeznictví, tak budu nakupovat tam 😉

betina
21. dub 2009

tanu,tak hlavně, abys měla klid na učení a šlo to!!! jinak pavli05 furt se nocema stejný, vstává po 2 někdy i po jedné hodině a kojí a to už bude Ájovi 1 rok ☹

ilci
21. dub 2009

začínala jsem s kuřecím ve skleničkách, ale furt plánuju to vaření, takže budu taky kupovat kuřecí v řeznictví

potkala jsem včera kamarádku, má kluka 6let a říkala mi, že se nevyspala pořádně 3roky
tak mě fakt povzbudila 😀 😀

jajdaelda
21. dub 2009

ilci...to je děsná představa 😀

betina
21. dub 2009

ilci, to je super, já dneska byla u dr, tak jsem dostala ATB, že už to mám zánět nosohltanu i prudušek, tak jsem byla naraná 😀 , že se snažím malé vyvařovat, aby se do ni nedostal bprdel a nakonec ji dám skrz mlíko ATB, no nedá se nic dělat.
jinak jak jsem byla u té dr.tak zdravotní setřička obdivovala malou a říkala, že ona měla dvojčata a že spala tak 2 hodky za den a třeba při ježdění s kočárkem měla mikrospánky a že jeden měl podezření na obrnu, druhej na leukemii pak laryngitidy, opakovaný záněty uší, ekzémy...tak jsem na ni koukala a řekla jsem si, že nevím, na co si stěžuju, tohle vydržet, to musí být fakt psycho ☹

ilci
22. dub 2009

beti, tak snad budeš brzo zdravá

u nás noc děs, navíc mi rupla žárovka a vyhodila pojistky, MM je na školení mimo domov, Mikeš měl hysterák, bezva bojovka 😀
naštěstí to byli jen pojistky v bytě

je to děs, tak brzo světlo, Mikeš už vstává po 5h, páč jen žaluzie okno pořádně nezatemní
být na baráku, hodím si tam okenice 😀 😀

betina
22. dub 2009

ahoj holky,

ilci, tak o ttěch okenicích jsem taky přemýšlela 😀 máme to stejně, sotva se začne rozednívat, začne se otřásat postýlka a malá se dere ven 😀 největší sranda je, že ona se úplně nalepí na tu bočnici,kde ležím, chytne se za packy těch šprušlí a začne drmolit (myslím si, že to má být něco o tom, že mám urychleně vstávat, že se nudí 😀 tak to chvilku vydržím a pak začne řvat, když ji náááhodou neslyším 😀

ilci, jinak s tím světlem, to jsi machr, já trpím hroznou fobii ze tmy a kdyby mě doma samotné ruply žárovky, tak si můžu vyměnit tak akorát pyžamo, kdybych ho našla 😀

ilci
22. dub 2009

no, žárovku musím dneska koupit, v pondělí rupla jedna v obýváku a včera druhá v ložnici

radus78
22. dub 2009

ahoj holky,
beti, brzo se uzdrav 😉

Říkám si kde jsou ty doby, co jsme spávali do 9 či do 10 hodin. teď tak do 6 max do 7 hod. Přemýšlela jsem nad hustým závěsem, ale zase bych ho musela zatahovat až nad ránem, protože takhle na ni v noci vidím i po tmě.

Jinak Anička nějak chraptí ☹

betina
22. dub 2009

radus, tak zae tyminánek, co? jenže kdo se v tomhle počasí diví? zítra zase ochlazení a v pátek už zase teplo, radi, at je Anička fit!

ilci
23. dub 2009

tak MM se vrátil ze školení a tak dotáhl bolení v krku
v noci už škrábalo i mě 😠
tak ať jsme všichni brzo v pohodě

betina
23. dub 2009

ilci, tak at to nechytnete všichni! já už se s tím trápím skoro týden a jsem na nervy,protože se to nějak nezlepšuje a to ani skrz ATB,mrchy jedny 😠 prý ted řádí virózy, MM učí a že prý mu hodbě odříkávají hodiny.

holk,když máte sporták budete pořizovat i golfáč nebo ne?

ilci
23. dub 2009

beti, golfáč nevím, ještě uvidím
spíš uvažuju o nějakém skladném nosítku, ať si v klidu dojedu třeba busem k našim a nemusím se nervovat s kočárem, páč když se sejde kočárků víc, je problém

radus78
23. dub 2009

tak se holky uzdravujte.

Beti, já určitě. Sice ten co jsem si vybrala je vedený jako sporťák,ale jsou to spíš golfáče. http://www.babypoint.eu/zobraz_vyrobek.php?obr_...

Mám takový nepříjemný pocit, že se u nás začíná projevovat separační úzkost ☹

jajdaelda
23. dub 2009

ahoj holky,

holky, dejte se brzo dokupy....

tak máme šestiměsíční kontrolu za sebou - váha 8,54kg a 70cm... očkovaný Kuba nebyl, kvůli tý nedělní horečce,tak za týden.... no a prý má nalitý dásně,tak by se mohly začít klubat zoubky 😅

beti...my už golfáče máme,protože až budeme jezdit s prckem,tak ten náš kočár je docela mohutný a golfky přeci jen skladnější......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru