III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
28. dub 2009

ilci a co všechno vám říkali na té přednášce o nosítkách??

ilci
28. dub 2009

vpodstatě jsem si tam vyzkoušela různé modely, ukazovala i šátky, jenže prcek chtěl zrovna přebalit a najíst, takže jsem toho moc neslyšela 😀
ergo je prý na štíhlejší, mě ohodnotila jako štíhlou, takže mi ho i doporučila víc než tu manducu 😀
jinak třeba nedoporučovala nosit hned od narození v manduce, byť je na to uzpůsobená, že je lepší horizontálně (nebo vertikálně?????) prostě ležmo 😀 😀 😀 😀 😀

ilci
28. dub 2009

jinak já mám furt strach, jestli je tam prcek dost podsazenej a nezatěžuju mu zbytečně páteř, ale snad jo, kolínka má vysoko

tanuki
28. dub 2009

jojo, dřív než od 3. měsíce bych mimi v manduce nenosila, ale to se nás už jaksi netýká 😀

ilci
29. dub 2009

tanu, to už ne 😀
ale malej opět pochopil, stejně jako u vaku, že jakmile si začínám nějaké nosítko nasazovat, bude se nosit a celej se rozzáří a směje se 😀

radus78
29. dub 2009

no jo Mikeš je šikulka 😉

tak si MM nalepil tu náplast proti chrápání. Možná chrápal míň nahlas, ale chrápal. 😠 Na krabičce je napsáno,že se to má vyhodnotit po týdnu používání. Tak ještě uvidíme.

radus78
29. dub 2009

Od rána máme pod oknem jeřáb. Budou nám zateplovat střechu, tak je tu pěkný kravál. 😖

ilci
29. dub 2009

radu, nebydlíte naproti ? 😀 😀
tam je taky jeřáb a dělají střechu

na rehabce jsem dnes byla překvapená, páč ta sestra přechází od zítra z tohoto centra do nemocnice
už je mi jasné, proč nás dál neobjednávala a chtěla nás vidět, i když byl Mikeš včera na očku
dělala mu teda jen rozbor, cvičit jsme nemohli
nicméně musíme přejít s ní, protože na objednání jinam bychom prý čekali měsíc, čemuž věřím, a to si nemůžem dovolit
baba ani nepípla, ač to musela vědět dřív, asi potřebovala přetáhnout klienty nebo co 😠
jako asi o nic nejde, jen to máme o dost dál, tady bylo příjemné moderní prostředí, kdežto o nemocnici v tomto směru dost pochybuju
taky by mě zajímalo, proč přechází, protože je evidentně rehab.sestrer nedostatek a to soukromé centrum bych tipovala na lepší job 😉

radus78
29. dub 2009

ilci, a jak Mikeše hodnotila? Se jí nenápadně zeptej proč přechází 😉 Třeba ti to řekne.

a jak Mikeš zvládl očkování? Bez teplot?

ilci
29. dub 2009

večer měl jen 37,3, jinak dobrý
rozbor furt stejný : držení těla mimo osu, rozteklé břicho, moc zaklání hlavu a špatně se opírá o lokty
jinak se ptala, jestli si dává ruce do pusy, prý je dobře, že ano
tohle musím říct tchýni 😀 😀 ta ho pořád okřikuje 😀

radus78
29. dub 2009

37,3 je u nás normální teplota 🙂
a neptala si se jí na tu nosičku? Já byla minule na Vojtovce s Manducou a týpek se ptal, jak se mi s tím chodí. Říkal, že na velkou turistiku to moc není, ale třeba na nákup, proč ne. 😉

ilci
30. dub 2009

radu, u nás je normální 36,5
neptala jsem se, ona je to stará škola, kámoška říkala, prej měla jít do důchodu a byla překvapená, když jsem jí říkala, že přechází jinam
to ergo nebo manducu asi nebudu mít na třeba celodenní nošení, spíš to plánuju jako doplněk ke kočáru nebo kratší pochůzky, když pojedu k našim - tak ať se vejdemdo autobusu nebo tak
na tůry pak máme krosničku, ale ta je pro větší dítě

radus78
30. dub 2009

ilci, možná přechází proto, že ji posílají do důchodu a ona ještě nechce 🙂

radus78
30. dub 2009

juchůůů, v 7 měsících se nám konečně podařilo, že usla v postýlce. Sice jsem musela sedět u ní, sem tam jí dát ruku a zpívat, ale za půl hodiny usla. Vůbec neřvala a hlavně jsem ji nemusela houpat na rukách.Juchajdá. Je teda fakt, že byla unavená. Dneska toho moc nenaspala. Uvidíme, co bude dělat v noci a jestli se nám to podaří i zítra, ale člověk se musí radovat i z malých pokroků 😀 😀 😀

ilci
1. kvě 2009

radu, taky nám včera zas po delším čase usnul sám
měl posunutou večeři, takže jsem mu ještě před 21h dala trochu mlíka a pak usnul sám, jen jsme pak poslouchali za dveřmi a za 10min byl klid 😀

tanuki
1. kvě 2009

Jé radu, Aničce už je 7, to je fakt šílené 😀
Tak my se od včera plazíme 😀 sice to nevypadá nějak uhlazeně, plazí se, jak to zrovna vyjde, ale myslím, že vydá podstatně víc energie a..usla v půl sedmé 😉

jajdaelda
1. kvě 2009

tak Aničce a Verunce vše nejlepší....to je fakt šílený,jak to letí....

tak Kuba minulý týden zjistil,že se může pohybovat i jinak než válením sudů,tzn.plazením a teď už se plazí jak had...takže jak říká dcerka mojí kámošky...dobré časy skončily 😀 ...musím pořád za ním lítat...už nám poladil i DVD, přehrabal se v cédéčkách..no jo no,co se dá dělat, ležet už asi jen tak na místě nebude 😔

ilci
1. kvě 2009

jsem ostuda, zapomněla jsem popřát Aničce k 7 měsícům 😅
tak aspoň opožděně

a Verunce taky vše nej 🙂

jj, dobré časy končí
jak je v obýváku klid, hned nakukuju, co zase vymyslel za kulišárnu 😀

radus78
1. kvě 2009

holky díky, taky gratulace Verunce 🙂

tak dneska jsem se vzbudila s tím, že mě bolí pravé prso. Ale fakt strašně. Pak mě začaly bolet svaly a večer jsem měla 38,3. Ted nevím, jestli je to zánět v prsu nebo nějaká viróza ☹
ANička se začíná plazit a přitom neválí sudy 😠 😀 Má to nějak pozpřeházené.

Jste dneska políbené. Třešni jsme nenašli, tak vyhrála jabloň. 😀

radus78
1. kvě 2009

Ilci, nejsi ostuda. Já sama si vzpomněla až večer. Nějak mi nedošlo kolikátého je. 😅

tanuki
2. kvě 2009

tak u nás je stále docela klid- lenost vítězí nad objevováním- vezme za vděk věcma, které jsou nadosah 😀
ale pořád teď válčíme s váhou ☹ včera jsem jí zkusmo vážila doma, vyšlo 6,7.. hrůza, sice mi přijde, že lépe tráví- míň kadí, ale když si vezmu, že měla před třema týdny 6,85 😖 😒 ☹ ☹ ☹

tanuki
2. kvě 2009

a faldíky má..není žádné vychrtlo 😔

ilci
2. kvě 2009

radu, už nás to tak nebere, sledovat věk dítěte, co 😀
tak snad už je ti líp

já zase chytla od MM bolení v krku, teče mi z nosu a cítím se na chřipku 😒

radus78
2. kvě 2009

ilci, tak nějak. Člověk to spíš i nestíhá sledovat. Řádně se uzdravuj.
Já měla o půlnoci už 38,8. Ráno 37,8, tak jsem šla na pohotovost. Řekli mi, že zánět v prsu to zatím není. Ale mám si dávat tvaroh a odstříkávat co to jde. Teploty už mě snad přešly, jen na prsu mám červený flek. ☹ A bolí to jako prase.

ilci
3. kvě 2009

radu, to jsem měla taky
tvaroh nebo slivovici - to pomáhá a kojit a ostříkávat
člověk ani nemůže pořádně ležet, že?

chtěla jsem se zeptat, jak dlouho malá vydrží být v manduce?

tanuki
3. kvě 2009

jé, zánět až teď? asi jak víc papá a míň pije z prsu... mně se osvědčilo odstříkávat z druhého a nechat pít jen z bolavého, prostě to vytahá..
Ilči, už ses rozhodla mezi nosítkama?
Včera byla V. s bábou v manduce na výstavě umění, tak docela budily pozornost 😀 a pár lidí si myslelo, že je mamka 😀
Ilčo a vak nevadí? Mi přijde, že to musí být na páteř mnohem horší než manduca, když je tam ohnutý..

radus78
3. kvě 2009

ilci, já jsem ji ještě neměla v Manduce tak dlouho, aby to nevydržela. Vždycky to bylo jen na chvíli, třeba když jsem šla na nákup nebo od našich do nemocnice a to je jen za roh.Byla v ní tak max hodinu.

Mě se v jednom místě začala dělat hrč když měla Anička 3 měsíce. Problém je,že se mi asi zacpává mlékovod, či jak se to jmenuje. Musím to vždycky nějak protlačit a pak už to odstříkat jde. Tentokrát se mi to ale nějak nedaří. Prso už mám celé umordované, jak ho mačkám. Odsávačkou mě to bolí ještě víc a jde to hůř než ručně. ☹
Když jsem to měla poprvé tak jsem seděla v horké vaně a po tom, co jsem to prtlačila, tak jsem jen pět minut držela prso a tryskal ze mě proud mlíka 😀

radus78
3. kvě 2009

tanu, s tím přibíráním uvidíš, co ti řekne doktorka v poradně. Třeba vaše váha váži jinak než u dr.

ilci
3. kvě 2009

tanu, rozhodnutá furt nejsem 😀
v tom vaku je v poloze jako když ho třeba držíš v náručí, je čelem k tobě
ta poloha je lepší než vzpřímeně, to je prý až tak od 4.měsíce

jinak jsem se někde dočetla, že kolem 6.měsíce dát dítěti na hraní hranaté hračky
tož jsme včera koupili 2 polstrované kostičky, napřed nevěděl, jak to chytnout, ale už mu to docela jde 😀

tanuki
3. kvě 2009

Radu, no minule se jí ta váha nelíbila, že prý si to mám zkusit zakreslit do percentilových grafů, jak jsou v té 2.knížce u zdravotníhoa očkovací průkazu. Pěkně se nám holka od těch průjmů propadla. Tak teď kojim kdykoliv se jí zachce, ale n jídlo je docela vybíravá, hlavně ty jablka jí nejedou a ty jsou skoro ve všem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru